Příprava minulých schůzí - archiv 2012-2014

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno

Místo konání

Anketa končí za 05 led 2013, 15:10

ČB
2
14%
Tábor
8
57%
Jiné město
4
29%
 
Celkem hlasujících: 4 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Příspěvky: 15107
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Roman.Kucera »

Regionální politiku musí dělat regiony. V JČ kraji je zatím dost slabá posádka, třeba Praha, Plzeň, OVA, ÚStí s tím nemají problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Petr.Steinbauer, Janek.Wagner, Ivo.Vlasaty
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10335 poděkování
Dostal poděkování: 2560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Ivan Sirko »

Roman Kucera píše:Regionální politiku musí dělat regiony. V JČ kraji je zatím dost slabá posádka, třeba Praha, Plzeň, OVA, ÚStí s tím nemají problém.
To jo, ale někdo to musí koordinovat na statní úrovně, aby šířili dobré nápady a postupy, aby "práva" ruka věděla co děla "levá" ;) , a občas nevymýšlely znovu a znovu kolo, aby mohli nakopnout školení pro aktivní lidi o moderních postupech v KP apod.

Jinak jé to o dohodě a o zajmu, lze to i odsunout na náhradní koleje a mlžit filozofsky:
Regionální politiku musí dělat regiony.

:?
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28681
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 24749 poděkování
Dostal poděkování: 20832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Petr.Vileta »

petr_steinbauer píše:instituce Garanta je pro mě zatím neznámou, vím jen toto ze stanov: http://www.pirati.cz/cf/17_2012 .
Petře, nemusíš to brát tak oficiálně. U Pirátů je to tak, že když si sám vybereš nějaký úkol, řekneš to ostatním a nikdo ti nenadává, tak je to OK :D Klidně si tedy, bez jakékoliv funkce, vezmi některé body pro regionální program, nebo třeba všechny, něco k tomu připrav a předlož to v kraji k diskusi. Z něčeho se možná stane bod programu pro komunálky, na něčem se neshodnete, tak se to nechá plavat.

Jo a Vyosení nikdo z centrály netlačí. To jsem v roce 2011 vymyslel já a naše KS to zorganizovalo. Pak se nápad ujal a další kraje si to organizují tak trochu stylem "každý pes, jiná ves", jen ten název je společný. Praktická ukázka, že netřeba žádných oficialit. ;) Stejným způsobem vznikla tradice Festivalu svobodných filmů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Roman.Kucera, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10335 poděkování
Dostal poděkování: 2560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Ivan Sirko »

Na 100% souhlasím s Petrem, ale přece nějakého koordinátora na krajskou politiku potřebujeme. Už jsme dost "velká" strana a máme hodně témat v kterých už ani staré členové začínají patlat, pro to není na škodu mít člověka který bude víc informovány než ostatní ;)

A jinak v kraji mezi k nápadům a fantazií mezi nekladou, to jo :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Petr.Vileta
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 1991
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Ahoj Petře, konečně mám čas odpovědět. Pokud jde o regionální politiku, asi by Tě mohl zajímat vlákno a draft krajského programu, který jsme se pokusili vytvořit s Vaškem Zouzalíkem. Bohužel se iniciativy nás dvou nechytil nikdo další a tak jsme do voleb šli s nekonkrétním společným programem, který jsi asi už četl. Pokud si chceš vzít na starost regionální program, rád se ti do toho budu vrtat, protože mě to také zajímá.

Pokud jde o VyOsení, není to něco, co by nám diktoval někdo zhora (jak už vysvětlil Petr Vileta), je to nápad několika členů uspořádat festival svobodné hudby, který se uchytil a rozšířil se do zbytku republiky a děláme ho zcela dobrovolně. V podstatě s ničím pomoci nepotřebuji, klub máme, kapely máme, kontakty na zvukaře taky (teďjen některého vybrat), propagační materiály mít budeme. Svaz nezávislých autorů zkontaktuji sám. Tak snad jen kdybys věděl o někom, kdo by nám chtěl poskytnout mediální propagaci nebo drobný sponzoring, můžeš převzít iniciativu.

Na problematiku (zdaleka nejen/zdaleka ne všech) Romů už reagoval Dalibor.

Schůzka potenciální budějovické koalice se bude konat 5.prosince, další informace pak (až budou známy) zveřejním pro ty, kdo se budou chtít zúčastnit se mnou.

Mám-li se postupně vyjádřit (za sebe a zjišťovat nakolik ostatní souhlasí, stejně jako na schůzi) k tématům (k některým se sice mohu vyjádřit jen jako laik, ale tím blíže budu pozici běžného voliče - a většina těch bodů si o takové vyjádření i říká - pokud není jasné, jestli je na tom shoda, stejně nemá smysl dělat příliš podrobné rozbory), na která se ptáš:

♦ rovnoměrné pokrytí celého území Jihočeského kraje veřejnými službami
Možná to nikde v programu není explicitně řečeno, ale imho je to jeden z principů, na kterých ten program stojí. Život ve městě a na venkově na periferii je pochopitelně jiný, obojí má své nevýhody, ale v tomto by měly být srovnatelné. Považuji za škodlivé, pokud města bohatnou a venkov se vylidňuje.

♦ efektivnější vlakové a autobusové spoje
Tady asi můžu mluvit za většinu strany, když řeknu že jsme pro efektivní hromadnou dopravu. Jak provozně, tak pokrytím a pohodlím pro cestující. Doporučuji zpětně si projít centrálně vydávaná stanoviska a pročíst ta, která tě budou zajímat, některá v posledních měsících se třeba vlakové dopravě věnovala.

♦ dostavba Temelína, vyvedení Mírovka-Kočín
Dostavbu Temelína viz v diskusi ke krajskému programu odkazované nahoře. Co je vyvedení Mírovka-Kočín přiznávám netuším.

♦ dostavba komunikací D3, R3, R4
Osobně bych se tam, kde je do toho ještě možné zasahovat, přimlouval, aby ta dálnice nebyla tak megalomanská (v neděli jsem poprvé jel po nově otevřeném úseku pod Táborem a opravdu to imho nemusel být takový zásah do životního prostředí). Jako nemotorista dálnice nepotřebuji, ale vím, že motoristi by mě asi měli hodně neradi, kdybych jim chtěl bránit ve stavbě. Problém plánované D3 v oblasti Posázaví se netýká našeho kraje, takže ho vynechám. Pokud jde o R4, nevím, proč na jih musí vést dvě rychlostní silnice, ale důležité na tom jsou třeba mimoúrovňová křižovatka u Letů nebo obchvat Čimelic (pocházím z okolí, tak to tam znám).

♦ dokončení IV. železničního koridoru
Jednoznačně pro.

♦ splavnění Vltavy
Prasárna, ekonomicky se to nevrátí, profitovat z toho bude jen úzká skupinka (a to ještě nemluvím o těch, kdo si ulili do kapes z financování), EU to odmítla proplatit, mohlo to být environmentálně citlivěji provedené a pokud se bude opakovat opravdu velká povodeň jako v roce 2002, stejně nám to moc neuleví - protipovodňové stěny mají imho větší smysl. Teď už ale tuším zbývá jen plavební komora na Hněvkovicích (a Orlíku?), zrovna tu by bylo škoda nerealizovat.

♦ další osud Letiště České Budějovice
Opět si myslím, že se to nevyplatí, navíc tady proti tomu protestují lidé z okolí. Rozhodně to je typ investice, se kterým je lepší počkat, až bude víc peněz, a nyní je směřovat do důležitějších oblastí.

♦ záměr Šumavské elektrické dráhy
Byl bych pro (i geograficky to podle mě dává smysl, napojit trať, která teď končí na Lipně na existující mezi Volary a Krumlovem), ale nejprve je nutný souhlas místních, na kterém to zatím ztroskotalo, pokud vím.

♦ Národní park Šumava včetně postoje k chystanému zákonu
Zaprvé, NP Šumava nepotřebuje vlastní zákon, to je jen snaha otevřít jej developerům. Pokud jej má mít, cílem by mělo být scelení I. zón a zachování ochrany přírody jako jeho primární účel. Šumavské obce si možná neuvědomují, že už tak z NP velmi profitují a sjezdovky, hotely, kácení a megasruby pro multimilionáře je o toto mohou připravit. NP je přitom jen menší část Šumavy a prostor pro méně environmentálně citlivé vyžití je mimo NP. Nemluvě o tom, že nevíme třeba jestli na Šumavě za deset dvacet let ještě bude sníh.

♦ lanovka na Hochficht
Podruhé musím použít slovo prasárna. Protože lanovka jádrovou částí parku, jednou z nejzachovalejších I. zón, nic jiného není. Vsadil bych se, že se jedná o salámovou metodu a i když to nikdo nepřizná, stejně jako nám tvrdí, že to vlastně žádný zásah do přírody není, konečným záměrem skutečně je vybudovat tam i sjezdovku.

♦ organizace dopravy v kraji i v Českých Budějovicích, dopravní obslužnost v kraji
Do krajských voleb jsme chtěli jít s IDS, spoji na zavolání, Piráti mluví o síťovém efektu, tj. že rušení spojů má za následek horší využitelnost, tedy další úbytek cestujících a zhoršení rentabilnosti (a naopak promyšlené posilování sítě může rentabilnost zlepšit).

♦ obchvaty obcí, zajištění oprav komunikací
Samozřejmě u obchvatů záleží na projektu, který je možné kritizovat, ale obecně... Může vůbec někdo být proti?

♦ úloha Českých Budějovice jako centra kraje
Krajské (a poté ta okresní) město je z pochopitelných důvodů místa s nejširší nabídkou zdravotních služeb, kulturního vyžití, vzdělávání, zaměstnání, zboží, ... (i proto ta podpora dopravní obslužnosti z mojí strany) pokud je to myšleno takhle.

♦ krajská zdravotní síť
By měla zůstat zachována. Pokud ze zdravotnictví něco vysává peníze, pak je to cena moderních technologií a léků, korupce a neochota lidí jej vůbec platit z daní, není to vina pokrytí. Samozřejmě v menších nemocnicích nemůže být všechno špičkové vybavení, jednotlivé nemocnice by se asi měly specializovat jen na některé obory a v ostatních poskytovat pouze běžnou (přesto kvalitní) péči.

♦ rozdělování dotací darů a grantů
By mělo být transparentní, aby bylo kontrolovatelné a kritizovatelné. Politici mají nastavit podmínky a pak už úředníky neovlivňovat. Víc k tomuhle tématu nemůžu říct, nerozumím mu.

♦ sociální situace, předcházení negativním jevům, pomoc lidem v tísni a nouzi
Imho Pirátský princip je prevence, abychom se vyhnuli potřebě represe. Jinak to nelze řešit obecně (a to co ano je věcvlády, nikoliv regionu), ale vždy v závislosti na situaci v lokalitě. Pomoc lidem v nouzi je imho dlouhodobě přehlížená a podfinancovaná, ale jedná se o takovu šíři problémů a navíc v tomto nemám zas takový přehled, abych se tu rozepisoval.

♦ rozvoj vzdělání v kraji, soustava škol a její financování
Vzdělání je pro mě jedna z hlavních priorit. Je třeba zvednout prestiž technického vzdělávání, ale ne tím, že se sebere jiným směrům. Jsem proti samoúčelnému slučování nesourodých škol. Je nutné zlepšit kvalitu učitelů a výuky. Ale k tomu je nutná potřeba i podpora z vlády a z odborného hlediska to taky musím přenechat někomu jinému.

♦ cestovní ruch
Je fajn. Budějce na to jdou docela dobře, problémy jiných oblastí neznám, v tom, co pro něj může/dělá kraj, se taky nevyznám.

♦ rozvoj odlehlých částí kraje, např. Dačicka, Vožicka apod.
Kraj by je měl podporovat, s iniciativou a konkrétními návrhy by měly přicházet svazky obcí, kterých se to týká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Ivan Sirko
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1832
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2459 poděkování
Dostal poděkování: 1981 poděkování

Program plánované schůze JČK (KF Jčk 12/2014)

Příspěvek od Jan.Novak »

Navrhuji, aby schůze, kterou si členstvo JČK v anketě odhlasovalo na Sobotu 13.9., či na neděli 14.9. (viz: http://doodle.com/aezgzyfve9adecs6 ) byla vedena v tomto rázu:

Vzhledem k nezdravému vzduchu na kraji navrhuji, aby tato schůze byla striktně nevolební a neveřejná, tedy přístupná jen členům Pirátské strany (s výjímkou lidí, kteří již podali přihlášku do strany - tedy nejspíše jen Josefa Čecha) a zástupcům "pirátských kandidátek bez pirátů".

Mnou navrhovaný program:

1) Představení nově přijatých členů (nejprve Hradečtí, poté Písečtí)
2) Debata nad novým zástupcem kraje v Republikovém výboru (tedy, aby se přihlásili ti, kteří o to mají zájem, samotné kandidátské řeči a volbu bych nechal až na povolební schůzi).
3) Komunální volby - představení kandidátek (v abecedním pořadí), představení volebních programů, připravovaných akcí (rámcově, třeba ještě ostatní nějaké nápady stihnou využít), případné první povolební strategie (s těmahle a těmahle v žádném případě nepůjdeme; máme blízko k těmto).
4) Debata nad možností přijetí vlastního jednacího řádu kraje, který by zj. jasně stanovil pravomoci předsednictva v rámci vyhlašování hlasování a schůzí. Finální podobu a hlasování bych opět nechal až na schůzi, která bude po volbách.
5) Volná diskuze.

Budu rád za každý názor a návrh na rozšíření programu.
Naposledy upravil(a) Jan.Novak dne 27 srp 2014, 22:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Irena.Frnkova, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program plánované schůze JČK

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Jsem pro.
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3755 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program plánované schůze JČK

Příspěvek od Tobias.Esner »

Pirátské neveřejné schůze? Co se bude řešit tak tajného aby transparence dostala na holou.
Schuze prohlášená jako nevolební, je dobrej nápad, ale neveřejná? Zásadně nesouhlasím!!!!
Nemám nic proti částem neveřejných zasedání, kde se řeší právní věci a pod, ale to se na této schuzi řešit nebude ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Jana.Kolarikova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Program plánované schůze JČK

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Tobias Esner píše:Pirátské neveřejné schůze? Co se bude řešit tak tajného aby transparence dostala na holou.
IMHO. ten bod o neveřejnosti je zbytečný: ono, i když bude veřejná, tak stejně skoro nikdo nepřijde ;o)
Ale s hlavní ideou souhlasím, jsem zvědavý na jiné (nové) lidi, rád dostanu/dám tipy v regionu, ono pytlíkovat v obci všechno bez znalosti jak to jde jinde není optimální.
----> Takže za mě: jsem pro bez ohledu na veřejnost/neveřejnost.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1832
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2459 poděkování
Dostal poděkování: 1981 poděkování

Re: Program plánované schůze JČK

Příspěvek od Jan.Novak »

Vzhledem k tomu, že se u nás na kraji jen hádáme, tak bych nerad odradil případné zájemce o členství. Lepší by bylo si nejprve věci vyříkat a trochu se socializovat a až budeme mít zase trošku funkční sdružení (jehož zasedání nám nebude dělat ostudu) tak se zase otevřít veřejnosti, ale nijak na tom netrvám. ROzhodně bod co se týče komunální politiky bych rád měl případně neveřejný, kdyby jsme chtlěi probírat něco co by politická konkurence neměla vědět.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host