CF 29/2014 Dovolba RV

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin Shanil píše:
Martin Kucera píše: Jsou - 18 palců od jiných členů, 1 ode mě a 1 hlas lze samozřejmě připočítat každému nominovanému (protože sám sobě palec udělit nemůže, zatímco při nominaci členským podnětem pro sebe hlasovat může). Celkem tedy 20.
podle pravidel platných pro tuto volbu v okamžiku ukončení nominace (10:00) potřebný počet palců nebyl a to se okecat nedá. Nedá se to spravit ani dodatečným lajkem. Hrajte fér. !!!
Reagoval jsem jen na Helenino tvrzenií, že ty palce tam nejsou ani s tím mým.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Ondra.kl »

Martin Shanil píše:podle pravidel platných pro tuto volbu v okamžiku ukončení nominace (10:00) potřebný počet palců nebyl a to se okecat nedá. Nedá se to spravit ani dodatečným lajkem. Hrajte fér. !!!
Mno nevím. Já mám za to, že každý je nominován tím okamžikem kdy dosáhne potřebného počtu hlasů, nikoli až tím že na konci hlasování bude mít dostatečný počet hlasů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Kallasch, Tomas.Lastuvka, Vojtech.Pikal, anonym2064, Tobias.Esner
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym2064 »

Ondra.kl píše:
Martin Shanil píše:podle pravidel platných pro tuto volbu v okamžiku ukončení nominace (10:00) potřebný počet palců nebyl a to se okecat nedá. Nedá se to spravit ani dodatečným lajkem. Hrajte fér. !!!
Mno nevím. Já mám za to, že každý je nominován tím okamžikem kdy dosáhne potřebného počtu hlasů, nikoli až tím že na konci hlasování bude mít dostatečný počet hlasů.
že tam bylo v průběhu hlasování dostatek hlasů je pouze ničím neověřené tvrzení.
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

******** píše:

zase lže, chápu že vy staří doufáte, že když budete lež opakovat stále dokola bude z ní pravda :-) děkuji za doporučení meditace zvážím to tobě doporučuji medikaci.

Není ********** xenofob...? Je na to nějaká medikace?

Oznámení moderátora:

EDIT: anonymizace na žádost uživatele

Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
anonym75842
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym75842 »

Helena Jarolimkova píše:
********* píše:

zase lže, chápu že vy staří doufáte, že když budete lež opakovat stále dokola bude z ní pravda :-) děkuji za doporučení meditace zvážím to tobě doporučuji medikaci.

Není ********** xenofob...? Je na to nějaká medikace?

jsi mimo nočník, xenofobií netrpím :-)

Oznámení moderátora:

EDIT: anonymizace na žádost uživatele

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym2064 »

Martin Kucera píše:A protože je potřeba nastalou situaci vyřešit, přecházím tedy k variantě ii a podávám návrh postupu:
Vzhledem k tomu, že
- předsedající před více než týdnem mylně akceptoval nominaci Petra Kopače, přestože tento získal podporu pouze 19 členů
- této chyby si za celou dobu nikdo nepovšiml
- předsedající přistupoval ke všem nominovaným stejně ("měřil stejným metrem")
připustit v tomto případě nominaci Petra Kopače
Vzhledem k časové tísni není možné nechat na konsensuální schválení celých 24 hodin, proto bude lhůta pro konsensuální schválení trvat do zítřka do 9.00. V případě, že bude někdo proti, dáme o návrhu postupu neprodleně hlasovat.

Je tedy někdo proti výše uvedenému návrhu postupu?

Edit: Samozřejmě jsem myslel 24 hodin, opraveno.
jsem proti.

a jsem zvědavej jak si odhlasujete, že 19 je v tomto případě 20.

jo a pro sichr mi vysvětlete jak se mám příště zachovat až si nějaké nesrovnalosti všimnu. Mám držet hubu abych náhodou někoho nepopudil? Nasrat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Helena.Jarolimkova, Janek.Wagner, Lenka.Wagnerova
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

******** píše:
Helena Jarolimkova píše:
******* píše:

zase lže, chápu že vy staří doufáte, že když budete lež opakovat stále dokola bude z ní pravda :-) děkuji za doporučení meditace zvážím to tobě doporučuji medikaci.

Není ********* xenofob...? Je na to nějaká medikace?

jsi mimo nočník, xenofobií netrpím :-)

jj, vím, jsem mimo ročník...

Oznámení moderátora:

EDIT: anonymizace na žádost uživatele

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Martin Shanil píše:
Martin Kucera píše:A protože je potřeba nastalou situaci vyřešit, přecházím tedy k variantě ii a podávám návrh postupu:
Vzhledem k tomu, že
- předsedající před více než týdnem mylně akceptoval nominaci Petra Kopače, přestože tento získal podporu pouze 19 členů
- této chyby si za celou dobu nikdo nepovšiml
- předsedající přistupoval ke všem nominovaným stejně ("měřil stejným metrem")
připustit v tomto případě nominaci Petra Kopače
Vzhledem k časové tísni není možné nechat na konsensuální schválení celých 24 hodin, proto bude lhůta pro konsensuální schválení trvat do zítřka do 9.00. V případě, že bude někdo proti, dáme o návrhu postupu neprodleně hlasovat.

Je tedy někdo proti výše uvedenému návrhu postupu?

Edit: Samozřejmě jsem myslel 24 hodin, opraveno.
jsem proti.

a jsem zvědavej jak si odhlasujete, že 19 je v tomto případě 20.

jo a pro sichr mi vysvětlete jak se mám příště zachovat až si nějaké nesrovnalosti všimnu. Mám držet hubu abych náhodou někoho nepopudil? Nasrat.
:roll: neustálá časová tíseň.... :o Když jsem se po svém odvolání ptala, kdy bude dovolba, tak mi bylo řečeno, že žádná být nemusí, protože minimum členů RV je 10.... Prostě jak se co a jak komu hodí... Piráti.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin Shanil píše:a jsem zvědavej jak si odhlasujete, že 19 je v tomto případě 20.
Nebudeme hlasovat že 19 je 20. Budeme (možná) prostě hlasovat o připuštění nominace Petra Kopače, tedy o tom, zda bude zařazen do volby. (Což nic neříká o tom, zda bude zvolen do RV.)

Ježto tedy je někdo proti, prosím o podpoření mého návrhu postupu palcem zde - post347127.html#p347127
Pokud možno do zítřka do 9.00, aby se v případě jeho podpoření skupinou členů (a tedy následného hlasování) nenarušilo plánované řádné rozhodující hlasování, které má začít v pátek v 10.00.

Martin Shanil píše:jo a pro sichr mi vysvětlete jak se mám příště zachovat až si nějaké nesrovnalosti všimnu. Mám držet hubu abych náhodou někoho nepopudil? Nasrat.
Nic držet nemusíš. Zjisti si informace a pak konej, jak uznáš za vhodné. Nikdo ti nehodlá nic zakazovat.
Helena Jarolimkova píše:Když jsem se po svém odvolání ptala, kdy bude dovolba, tak mi bylo řečeno, že žádná být nemusí, protože minimum členů RV je 10....
No však nebyla nutná. Ale poté, co členy RV přestali být Dominika a Lukáš, klesl počet členů zvolených CF pod 10, takže RV přestal být řádně obsazen.
Neboli:
Postup při volbě
§ 19 Zahájení jednání
Jednání zahájí předsedající jen tehdy, pokud
a) je třeba zvolit členy orgánu strany voleného celostátním fórem, aby byl řádně obsazen, nebo lze-li takovou potřebu v následujícím měsíci očekávat,
b) orgán strany volený celostátním fórem požádá o doplňující volbu ke zvolení dalších členů tohoto orgánu, pokud je to možné,
c) skupina členů požádá o doplňující volbu ke zvolení dalších členů některého orgánu strany, pokud je to možné
Tedy kdyby po tvém odvolání požádal RV nebo skupina členů o doplňující volbu, byla by svolána.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym2064 »

tož to pak mužem rovnou hlasovat i o dalších nominacích (Wagner a ještě někdo tam byl) kdo nedostali plný počet. ne?
pokud stačí 19 tak stačí i 18, nebo 17 nebo 10 ????
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, Ivo.Vlasaty
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“