KF Jčk 10/2014 Finance pro komunální volby - návrhy

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 1029 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Jčk 10/2014 Finance pro komunální volby - návrhy

Příspěvek od Vaclav.Urban » 18 srp 2014, 15:37

Dávejte prosím do tohoto vlákna návrhy, jak přidělit finance pro komunální volby.

Prosím, aby každý diskusní příspěvek obsahoval taky konkrétní návrh. Měli bychom hlasovat za dva dny a hlasování proběhne v celém krajském fóru. Hlasovat se bude o jednotlivých návrzích. Který návrh získá největší podporu, měl by být respektován krajským předsednictvem. To jednotlivé výdaje následně odsouhlasí a dá oprávnění konkrétním lidem (dvojicím) čerpat tuto výši příspěvku za náklady v souvislosti s volbami na konkrétní výdaje. Každý oprávněný bude zodpovědný za čerpání v rámci stranických pravidel (http://www.pirati.cz/rules/prah § 5 Zakázaná právní jednání) OFFTOPICVileta radí zde: krajske-forum-jihocesky-kraj-f408/zados ... ml#p342730 Pozor na proplácení peněz sami sobě. Není to možné. Proplatit zaplacené v hotovosti musí zažádat druhý hospodář (proto ty dvojice). Objednatel na faktuře je vždy Česká pirátská strana, Praha.

Navrhuji rozpustit kapitolu rozpočtu Vzdělávací a informační akce, participativní rozpočet a poplatky státu 73820 Kč pro náklady v souvislosti s komunálními volbami. Příští rok budeme mít rozpočet stejný a volby už nebudou. Z kapitoly Propagace, pořádání akcí (zbývá 6939 Kč) navrhuji nakoupit 12 pirátských vlajek po cca 300 Kč/kus.

Můj konkrétní návrh vychází z předpokladu, že koaliční kandidátky se dělí o náklady s partnerem. Proto pro Písek a Soběslav víc. Názory mohou být různé, proto navrhujte vlastní konkrétní řešení. Pomáhat TOP09 nehodlám, proto Týnskou kandidaturu Jana Nováka nechci podpořit.

Návrh financování kampaní a zodpovědných osob za čerpání:

Písek - Martin Brož Miroslav Svatek 20000
Tábor - Jindra Matlachová Václav Klecanda 10000
J. Hradec - Václav Urban Oldřich Máca 10000
Soběslav - Martin Kákona ?? 13820
České Budějovice - Ivo Vlasatý ?? 10000
Trhové Sviny - Petr Steinbauer ?? 10000
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Ljuba.Polakova

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1773 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Re: Finance pro komunální volby - návrhy

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 18 srp 2014, 16:32

Jen u té Soběslavi si nejsem jistá, jestli když je Marťas jen RegP, jestli může dostat prašule, to fakt nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvek:
Jindra.Matlachova
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1647 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 18 srp 2014, 16:46

Ljuba Polakova píše:Jen u té Soběslavi si nejsem jistá, jestli když je Marťas jen RegP, jestli může dostat prašule, to fakt nevím.
Dostat je může, to není problém, ale dát prachy PegP a mě nedat nic <s čímž od začátku počítám> je výsměch stranictví a tomu, že člověk ve straně něco chce dělat, ale když už:

Rád bych zažádal o příspěvek 2 000 korun, který využiji na tisk plakátů (s lego motivem) a tisk pirátských samolepek, Václave, prosím zařaď mojí prosbu (i s jasným účelovým určením) do jednání, děkuji.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6837 poděkování
Dostal poděkování: 2602 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 srp 2014, 18:31

Nemám problém "rozpustit" těch 73820 Kč za komunální volby.

Nelíbí se mi, že se tu najednou objevil návrh a za dva dny máme hlasovat, nevím jestli to je dobrý postup. Dva dny by měla být lhůta na rozmyšlenou, až budou známy hlasovatelné návrhy, takže bych rád, aby tu na rozpravu byly alespoň dva další dny. Což by mohl být problém pro Jindru, jejíž žádosti se doteď skoro nikdo nevěnoval - pokud to problém je, ať se prosím ozve.

Co bych navrhoval provést jinak, je, že bychom ty peníze neměli "rozpustit" jednorázově, ale nechat si rezervu, o které bychom rozhodli až v září. Nerozhodujme tedy o všech teď.
  • Požadavek Písku, pro Jindřichův Hradec a návrh pro Tábor se mi zdají přiměřené.

Soběslav je poměrně menší město s kandidáty, kteří se nám ozvali poměrně nedávno, i tam by mi proto připadalo přiměřených nejvýše 10000.

V Trhových Svinech je Petr Steinbauer jediný kandidát za Piráty na kandidátní listině Volby pro město, navíc je to nejmenší obec, proto bych navrhoval diskutovat o rozmezí 3000 až 6000.

Koalice v Týně byla v kraji zamítnuta přesvědčivě, Honza má právo kandidovat, ale stěží může čekat finanční příspěvek od strany.

A konečně k Českým Budějovicům. Raději, než o peníze navíc, bych vás chtěl požádat o hlasy pro projekt komunálních novin, až se za pár dní budou rozdělovat hlasy v participativním rozpočtu.
Pak by nám zbývalo ještě 7000 až 10000, které bychom mohli rozdělit v září těm, kdo budou mít nejpřesvědčivější záměry, na které ty peníze budou potřebovat, až se kampaň skutečně rozběhne.

Není mi jasné, k čemu nám bude 12 vlajek. Bannery (pokud by byly zdařilé a opakovaně používatelné návrhy), případně samolepky (a klidně jich můžem část dát i do toho Tejna), se mi zdají smysluplnější a navrhuji o tom hlasovat zvlášť a po důkladnější diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Jindra.Matlachova
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 18 srp 2014, 19:28

Ivo Vlasaty píše:V Trhových Svinech je Petr Steinbauer jediný kandidát za Piráty na kandidátní listině Volby pro město, navíc je to nejmenší obec, proto bych navrhoval diskutovat o rozmezí 3000 až 6000.
Osobně si myslím, že i toto bude moc. Myslím že bude stačit 1x zapůjčit vlajku primárně na jednu potenciální uklízecí akci (není schváleno, zatím o tom nemluvím) + se ve středu zeptám paní lídrové na kandidátce, zda chce příspěvek od Pirátů - konkrétně na tisk letáků. Mluvit budu o jednom tisíci korun, ale předpokládám, že se dozvím vše na středečním posledním jednání před volbami.
Web, focení, natáčení a distribuce letáků do schránek sfoukneme svépomocí a nejde proto fakturovat.
Vaclav Urban píše:proto Týnskou kandidaturu Jana Nováka nechci podpořit
I když byla KOALICE v Týně zamítnuta jednoznačně, je Honza stále členem pirátů a kandiduje ne za koalici, ale jako osoba (za zelené tuším). Je takto uveden na kandidátce (v TS byla již uzávěrka, hádám že Týně také). Ptám se proto, když zapomenete na žluč kolem toho, nemá (digitálně) nárok žádat o částku jako člen?
---> Alibisticky se přiznám, že se ptám proto, protože se za pár dní mohu ocitnout ve stejné svízeli/nepřízni. V Trhových Svinech se místní zelení se postavili na "druhou stranu barikády" co "naše" Volba pro město - očekávám tedy logicky "útok" na moje působení "zezhora" z okresu/kraje a to i přesto, že je do toho osobně zapojen "nepřítel" Zimola. Již jsem na toto téma mluvil (okrajově) s Ivo Vlasatým, prý se nedá čekat, že zelení budou s piráty spolupracovat po celé ČR a nemám se tak bát, ale stejně nevím... Jen poukazuji na to, že na nemilost vlastních pirátů se mohu dostat pocitově velmi rychle jen kvůli nedostatku informací OFFTOPIC(a trochu cítím že to je i tenhle případ).
Ivo Vlasaty píše:Není mi jasné, k čemu nám bude 12 vlajek.
Taky nevím kde vzal Václav to číslo, ale předpokládám, že jedna vlajka v každém "místě", by neuškodila. Když se bude regionálně něco konat, nemusí ji místní uhánět po centrále. Je to majetek, který v čase neztrácí hodnotu a naopak, občas ji navýší (propagace). Proti samolepkám nic nemám, pokud půjdou, rád je tady rozdám.
Ivo Vlasaty píše:.... případně samolepky (a klidně jich můžem část dát i do toho Tejna), ...
Vnímáš ten rozpor? Podpora Týna ne, ale naopak Týn vysát je na propagaci, to jo? Čistě principiálně se mi to nelíbí. Pokud bych se dostal do podobné situace nebyla by mi lidsky příjemná a doslova bych sena to vykvajz.... Ale ano, pojďme to kdyžtak probrat důsledněji, sem to nepatří.

Takže za mě:
Trhové Sviny: Petr Steinbauer cca. 1000,- na tisk letáků.
Vzdávám se boje o balík, nebudu však vědět přesnou částku dříve než tuto středu večer/v noci. Předpokládám rozsah 0 - 2 tisíce korun, mluvit ale budu o jednom tisíci korun.

Pokud něco zbude, tak navrhuji jako Ivo, nechme to pro aktivní členy a přesvědčivé názory/akce. Pokud smysluplné akce nebudou, raději pojďme tyto peníze raději uspořit než utrácet za každou cenu. OFFTOPIC(Tím neříkám, nic nedělat, naopak, dělejte sakra něco ;o))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vlasaty, Jan.Novak, Jana.Kolarikova

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 srp 2014, 20:11

Petr Steinbauer píše:
Ivo Vlasaty píše:.... případně samolepky (a klidně jich můžem část dát i do toho Tejna), ...
Vnímáš ten rozpor? Podpora Týna ne, ale naopak Týn vysát je na propagaci, to jo? Čistě principiálně se mi to nelíbí. Pokud bych se dostal do podobné situace nebyla by mi lidsky příjemná a doslova bych sena to vykvajz.... Ale ano, pojďme to kdyžtak probrat důsledněji, sem to nepatří.
Já v tom žádný rozpor nevidím. Od TOPky a její pověsti jsme se oficiálně distancovali, nechceme s ní jako strana spolupracovat ani na komunální úrovni. Alespoň tak si naše hlasování vykládám já. Neměli bychom ji proto podporovat ani finančně.

Pokud to chápu, Honza a další sympatizanti se rozhodli kandidovat a nechali nominovat za SZ především ze dvou důvodů. Chtějí se pokusit změnit něco ve svém městě. A chtějí, aby tam Piráti byli vidět. Nevidím tudíž žádný problém v tom, pomoci i v Týně zviditelnit Piráty skrze třeba zrovna ty samolepky nebo banner.

edit: Samolepky nebo banner (nebo i ty vlajky, jen mi to nepřijde jako efektivní nosič informace) můžeme použít kdekoliv se rozhodneme.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 18 srp 2014, 20:33

Ivo Vlasaty píše:Pokud to chápu, Honza a další sympatizanti se rozhodli kandidovat a nechali nominovat za SZ především ze dvou důvodů. Chtějí se pokusit změnit něco ve svém městě. A chtějí, aby tam Piráti byli vidět. Nevidím tudíž žádný problém v tom, pomoci i v Týně zviditelnit Piráty skrze třeba zrovna ty samolepky nebo banner.
Takže peníze na podporu sympatizantů za stranu zelených ne, ale samolepky ano?
Vím, není to předmětem diskuse, jen mi to prostě moje digitální programátorská hlava nebere, buď 1 nebo 0, true nebo false, nic mezi tím není.
Když není podpora, neměly by být ani samolepky. Buď Piráti prostě v Týně nejsou a je to jen nějaký ilegální spolek, nebo tam jsou za Zelené a zaslouží si samolepky a případně peníze na letáky jako já nebo ty Ivo. Sice jsem tím Honzovi teď nejspíš zařízl i ty samolepky, ale sakra mluvte jako lidi a ne jako politici... Takový to "nenávidím tě, nepatříš k nám a neřeknu ti to přímo, ale moje samolepky si tam třeba vyvěs", to je fakt divný a nechápeme to ani tady uvnitř natož někdo v Tejně.

Já jen, že tenhle psychostav nechápu, buď za člověkem na regionu stojíme nebo ne.
A vůbec, co budeš dělat až na mě místní zelení ukážou, a budou Ti brečet u nohou, že já jsem ten zlý, protože chci řešit dopravu kolem jejich baráku a ne přes pole OFFTOPIC(tedy tak aby to řešilo problém: místní lidé nemohou se projet městem domů, nejedou okolo dál po polích, ale jen domů). Postavíš se za mě? Postaví se za mě náš předseda? Nebo si jen na oko necháte vysvětlit problém a pak stejně řeknete to o čem jste byli přesvědčený předem, nebo to co pomůže Vašim koalicím a mě potopí?
O tom tady mluvím, o tom že kolikrát budou místní lidi dělat věci o kterých se Vám nezdá. Může se stát že budu na radnici s komunistama, budu si s nimi podávat ruku a ráno kafe. Přitom zavinili smrt mojí mámy, ale tak to je. Můžu skončit na radnici s odéesákama, který to tady asi rozkradli, a budu si s nima povídat u kafete a projednávat další postup. A do toho jim občas šlapat na kuří oka....
A Vám se to prostě nemusí a nebude líbit. Budu mít lidskou podporu, nebo mě zaříznete a dáte mi samolepky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Jan.Novak

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 srp 2014, 21:06

Já bych neměl strach se za tebe postavit (pokud se nepřipravíš o mojí důvěru, a to nemám důvod očekávat). I kdybych sám měl jiný názor (třeba ten obchvat je čistě politické rozhodnutí, existují subjektivně lepší nebo horší řešení, ale žádné ideální), tak ti to řeknu, ale budu za tebou jako politikem OFFTOPIC(zajímavá citace,kterou jsem přeed chvílí četl) stát, protože vždycky budeš mít víc informací, než já. Určitě nejsem člověk, který by tě podrazil, abych se mohl paktovat s někým jiným, ať už mimo stranu, v jiné straně nebo u Pirátů. Další věc je, že jsi svobodný člověk a případně budeš politik s vlastním mandátem, toho tě nemůžu zbavit ani kdybych tě z lidského hlediska podrazil.

Honza (a spol.) na tu kandidátku prostě šel bez podpory strany, na vlastní pěst, strana za tou koalicí nestojí a dala to najevo. Ale sama za sebou a svou vlastí propagací nemůže nestát. Za Honzou někteří uvnitř strany stojí a někteří otevřeně dávají najevo, že ne, i bez toho. Nejsme komunisti ani ODS, aby nám někdo nařizoval, komu musíme nebo nesmíme věřit. A zároveň nemůžeme všichni podporovat každý názor každého spolustraníka a umožnit mu ho prezentovat jako názor strany OFFTOPIC(ale omezit ho také můžeme jen, když nám k tomu dává nástroje zákon, stanovy nebo stranické předpisy), proto jsme neměli povinnost podpořit Honzu a on i já to musíme respektovat.

Kolem tvojí kandidatury žádné spory nebyly, jsi v o dost jiné pozici, než Honza.

Jestli nerozumíš mému postoji k Týnu a samolepkám, nemyslím si, že je to důležité téma, abychom ho dlouze rozebírali (ale můžeme, jestli v tom vidíš smysl, stačí říct).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Petr.Steinbauer
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 18 srp 2014, 21:32

Ivo Vlasaty píše:Já bych neměl strach se za tebe postavit
To je stejné, díky. Taky budu stát za Tebou jako celkem, máš v Budějovicích dost informací mimo hlavní proud, pokud bude někde spor ohledně Budějovic, věřím, že si ho snadno vysvětlíme. V obecném náhledu na svět se lišíme, to víme oba, ale to na reg. politice nic nemění ;o)
Ivo Vlasaty píše:Kolem tvojí kandidatury žádné spory nebyly, jsi v o dost jiné pozici, než Honza.
Ani pořádně nevím proč, ale vnímám to tak, že se mohu dostat do podobné situace výhledově.
Něco vyplyne z městského jednání/závazků doporučení (, či čeho chceš), a nemusí se to líbit ústředí. To pak bez znalosti jednání dá "zaracha" místnímu členovi, a možná to udělá ne "digitálně" na základě faktů, ale na základě pocitu, že s někým se nemluví, protože je TOP09, nebo komunista. Právě proto jsem se ptal, jak se budeme stavět k tomu, že uvidíte fotku piráta, odéesáka a komunisty v českobudějovických listech jak si podávají ruku nad novou přeložkou a za tím stojí zdrcená členka Zelených, který to vede kolem zahrady a tak tomu brání ze všech sil, i když to není "digitálně" dobře pro lidi ve Svinech. Je fain cítit, že podpora z okresu je (nevím zda z kraje od předsedy), protože je. Každopádně, v případě Týna jsem měl pocit, že to tak není.

Když to uzavřu: Týn budu nadále respektovat, protože bylo hlasování, ale nemůžete se mi divit, že řeším to moje "co kdyby". A děkuji za Tvojí ochotu poslouchat, dost to uklidňuje, snad poslouchá i předseda.
Ivo Vlasaty píše:Jestli nerozumíš mému postoji k Týnu a samolepkám...
OFFTOPICPřesto samolepky nevím, ať si Honza sám rozhodne zda je přijme nebo ne, když má teda toho zaracha na peníze.
Navrhuji to tedy dále neřešit tady, ale dát si někdy pivo nebo delší telefon. Myslím, že příležitosti se najdou.

Ostatní: sorry, už nerušíme!!! ;o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 680 poděkování
Dostal poděkování: 887 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 18 srp 2014, 21:48

Myslím, že Václavova představa podpory je ok, jen:
Soběslav je opravdu menší, proto myslím, že 10000 by mohlo stačit?
Je na Petrovi, kolik bude žádat pro Sviny, pokud 10000 nevyužije, můžeme je ušetřit.
Co se týká vlajek, počet je podle mě ok, aspoň jich bude všude dost :) Je to věc, která je použitelná po delší časové období a po celém kraji.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Learn, relearn and outlearn!

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“