CF 29/2014 Dovolba RV

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Frantisek Navrkal píše:
Mikulas Ferjencik píše:
Libor Spacek píše:Miki, nenavrhuj nominace jiných lidí, vždyť každý přece rozhoduje za sebe, jestli vůbec chce kandidovat.

Jsou i lidi, co se nechtějí nikam cpát, byla by škoda, aby kvůli tomu vždycky vyhráli ti, kteří po funkcích touží.
V RV ale opravdu nepotřebujeme další neaktivní členy.

ano, nepotřebujeme. Jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Ivan.Sirko

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Mikulas Ferjencik píše:ano, nepotřebujeme. Jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
No pochybuju, že někdo, kdo do RV půjde ne zcela dobrovolně, ale pod sociálním tlakem, bude pak aktivní. Možné to je, ale ne moc pravděpodobné.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym2064 »

Frantisek Navrkal píše:
Mikulas Ferjencik píše:ano, nepotřebujeme. Jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
No pochybuju, že někdo, kdo do RV půjde ne zcela dobrovolně, ale pod sociálním tlakem, bude pak aktivní. Možné to je, ale ne moc pravděpodobné.
souhlasím. takhle nějak jsme se snažili naplnit ten imho zbytečně velký stav. (aspoň tedy u nás v sčk jsem to tak částečně vnímal a byla to chybka, napravitelná je velice lehce. koho to nebaví (nebo nemá čas atd.) může rezignovat a nikdo mu to vyčítat nebude)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Frantisek.Navrkal, Libor.Spacek, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Frantisek Navrkal píše:
Mikulas Ferjencik píše:ano, nepotřebujeme. Jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
No pochybuju, že někdo, kdo do RV půjde ne zcela dobrovolně, ale pod sociálním tlakem, bude pak aktivní. Možné to je, ale ne moc pravděpodobné.
Ale mezi "nechtít se někam cpát" a "jít někam nedobrovolně, pod sociálním tlakem" je přece rozdíl. Někdo by se prostě sám od sebe nepřihlásil, ale když mu okolí naznačí, že má jejich důvěru, tak ho to může motivovat (což se nerovná sociálnímu tlaku).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
anonym2064, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Martin Kucera píše:
Frantisek Navrkal píše:
Mikulas Ferjencik píše:ano, nepotřebujeme. Jak to souvisí s tím, co jsem napsal?
No pochybuju, že někdo, kdo do RV půjde ne zcela dobrovolně, ale pod sociálním tlakem, bude pak aktivní. Možné to je, ale ne moc pravděpodobné.
Ale mezi "nechtít se někam cpát" a "jít někam nedobrovolně, pod sociálním tlakem" je přece rozdíl. Někdo by se prostě sám od sebe nepřihlásil, ale když mu okolí naznačí, že má jejich důvěru, tak ho to může motivovat (což se nerovná sociálnímu tlaku).
Ale i tak bude ta aktivita asi trochu menší než u někoho, kdo do RV bude aktivně chtít.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj CF,

oznamuji svuj zamer kandidovat, rec a nominaci dodam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Malek, Jiri.Ulip, Mikulas.Ferjencik

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj Celostátní fórum,
předkládám zde svoji kandidátskou řeč pro doplňující volbu do Republikového výboru.
Moji nominaci můžete nalézt zde.

Pro ty, kteří mě neznají, moje jméno je Tomáš Koláčný, je mi 22 let a v současnosti studuji na VUT v Brně magisterský studijní program v oboru elektroenergetika. Další informace o mé osobě naleznete například v mém profilu.


Jako své predispozice pro výkon funkce v Republikovém výboru mohu uvést například:
- podrobná znalost vnitřních předpisů Pirátské strany
- kritické myšlení
- proaktivní a konstruktivní přístup
- zkušenosti z tvorby komplexních legislativních dokumentů
- validní vize
- ztotožnění s Pirátskou ideologií
- chuť naplno se pustit do nemalé porce práce, kterou poctivý výkon této funkce vyžaduje

Primárním důvodem mojí kandidatury do RV je moje zásadní nespokojenost s činností, kterou výbor v posledních měsících vyvíjí. Dlouhodobě kritizuji dle mého názoru nekompetentní výstupy některých členů výboru, poukazuji na jejich neznalosti jak interních, tak obecně závazných předpisů a absenci dlouhodobé vize, což je dle mého názoru v orgánu, jehož výstupy mají zásadní dopad jak na vnitřní atmosféru ve straně, tak i na celkové směřování stranické politiky i celého hnutí, nepřijatelný stav. V případě zvolení hodlám dokázat, že lze výkon funkce dělat na vyšší úrovni s validními výstupy, akcentujícími základní Pirátské principy a učinit tak z Republikového výboru v očích členské základny orgán důvěryhodný a kompetentní. Sekundárním důvodem je pak skutečnost, že jsem si během svého působení ve straně prošel jak exekutivou, tak i judikativou a z pohledu dělby moci mi zkušenost z legislativy chybí.

Děkuji za pozornost.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Tímto oznamuji, že také hodlám kandidovat do Republikového výboru.

O nominaci žádám zde, takže kdo souhlasíte s tím, abych se zúčastnila volby dalších členů RV, dávejte palce pod tento příspěvek. Děkuji. Zvážím žádost o nominaci i jinou cestou, ale toto je nejjednodušší, bez dalších procedur.

Důvody, které mě k tomu vedou:
1) O fungování strany něco vím, ve výkonné funkci jsem byla skoro 2 roky, dostatečně jsem si užila byrokracie (výjimečně to teď nemyslím nijak pejorativně), mám představu, na čem se zasekávají dobré úmysly a aktivita. V RV jsem byla více než rok také, dokud bylo RP součástí RV. Užila jsem si i výsadu předsedat zasedání RV. Myslím, že bych mohla být užitečná svými zkušenostmi. (umím nejen předsedat, ale i s wiki :D )
2) Již dlouho mi vadí, že se málo řídíme selským rozumem, vše řešíme přes předpisy. Pravda, je nás víc než před dvěma lety, ale rozdíl v tom, jak spontánně jsme pořádali akce tehdy a jak dneska podáváme žádosti atd., je propastný. Chtěla bych zrevidovat naše předpisy a postupy, ale ne tak, že bychom k tomu, co není jasné, přidali další upřesňující odstavce, ale aby bylo vše maximálně jednoduché a jednoznačné. A zavést praxi, že když předpis neodpovídá osvědčené praxi, tak je třeba měnit předpis, ne komplikovat život.
3) Legislativa našeho státu není zrovna skvělá, ale mám s ní poměrně velké zkušenosti. Po celou dobu, kdy jsem pracovala jako výchovná poradkyně, poté ředitelka na škole, jsem se musela vyznat v kupě předpisů, které všechny dodržet leckdy nešlo, ale přesto to bylo nutné. OFFTOPICPřesto to bylo snadnější než často u Pirátů. Přes nedokonalost naší legislativy zase není tak špatná, abychom museli vnitřními předpisy ošetřovat vše, i to, kdy se stačí odkázat na obecně platné právní předpisy. Navíc se často ukazuje velká neznalost zmíněných obecně platných právních předpisů samozvanými "odborníky" ve straně, speciálně v oblasti účetnictví a personalistiky. Z toho plynou naprosto zbytečné spory, někdy i chybná rozhodnutí. Protože jsem se v tomto orientovat musela, tak bych mohla pomoci, abychom neobjevovali Ameriku...
(smlouvy, obchodní i pracovní, dohody o provedení práce, o pracovní činnosti, fakturace atd., to jsem dělala intenzivně 6 let, všechny kontroly v pořádku)
4) Máme až 21 neobsazených míst v RV a oficiálně jsou tu přihlášeni 2, o třetím vím, že má nominaci. Nadávat je snadné, ale k ničemu to nevede. Když s něčím nejsem spokojena, snažím se přispět k nápravě.
5) Jsem nenapravitelný idealista (pro Tomáše Klapku a další - typ ENFP), tak prostě nemůžu jinak :lol:

Děkuji za váš čas a případně i za palec.
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od anonym72078 »

Ahoj. Kandiduji. Pro nominaci palcujte. Pro kandidátskou řeč použijte Google. Děkuji.
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: CF 29/2014 Dovolba RV

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Mám dotaz na kandidáty - budete podporovat změnu v předpisech ohledně tvorby podrobnějších předběžných rozpočtů /týká se krajských i celostátních rozpočtů v rámci kampaní/?
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“