Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%
 
Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2721
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10079 poděkování
Dostal poděkování: 2514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 13 srp 2014, 16:28

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky:
27.06.2014 / 13:26

Ukrajina je pro Českou republiku strategicky významnou zemí z geopolitického, ekonomického a energetického hlediska.

Patří mezi prioritní země v rámci Exportní strategie a Transformační spolupráce naší země. Ukrajina je součástí politiky Východního partnerství Evropské unie, jež je naším zásadním tématem v rámci EU. Stejně jako do řady států Evropské unie proudí do České republiky velká část našeho dovozu ropy i zemního plynu přes území Ukrajiny. S Ukrajinou nás pojí i bohaté historické vazby – kupříkladu v Praze vyšlo roku 1876 první necenzurované vydání nejvýznamnější ukrajinské básnické sbírky „Kobzar“ Tarase Ševčenka, v době I. československé republiky v Čechách sídlilo několik ukrajinských škol, na ukrajinském území se zas během první světové války formovaly Československé legie a vojáci bojující pod československým praporem osvobozovali Kyjev a další ukrajinská města od nacistické okupace. Dnes v České republice žije početná ukrajinská menšina (přes 100 tisíc osob).

Tradičně se Česká republika zasazuje o posilování ukrajinské suverenity, stále křehkých demokratických institucí, vlády práva a dodržování lidských a občanských práv. Ministerstvo zahraničních věcí rovněž podporuje rozvoj sektorové spolupráce a kontaktů mezi místními a krajskými samosprávami obou zemí. Velice živá je například spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti a již dlouhodobě se rozvíjí vzájemná spolupráce mezi městy Ostrava a Doněck a Moravskoslezským krajem a Doněckou oblastí. Prioritou je také posilování přímých kontaktů mezi občany obou zemí (people-to-people contacts) včetně turistiky. Ročně Česká republika vydá ukrajinským občanům přes 70 tisíc schengenských víz.

Česká republika důsledně podporuje sbližování Ukrajiny s Evropskou unií a její spolupráci s NATO. Podporovali jsme podepsání Dohody o přidružení včetně Dohody o hluboké a komplexní zóně volného obchodu (AA/DCFTA) na summitu Východního partnerství ve Vilniusu v listopadu 2013. Sdíleli jsme zklamání velké části ukrajinské společnosti z rozhodnutí tehdejšího prezidenta Janukovyče tyto dohody nepodepsat. Česká republika také protestovala proti neopodstatněnému používání násilí proti pokojným demonstrantům a opozičním aktivistům během následných demonstrací na kyjevském Náměstí nezávislosti (Majdan nezaležnosti) a dalších částech země. Po Janukovyčově útěku ze země koncem února jsme uznali legitimitu nové vlády premiéra Jacenjuka, které vyslovil důvěru demokraticky zvolený parlament země. Obsazení Krymu, k němuž došlo souběžně se jmenováním prozápadní Jacenjukovy vlády, a následné vyprovokování a aktivní podpora ozbrojených srážek na východě Ukrajiny a ruské snahy o zablokování jejího přibližování k EU považujeme za hrubé porušení mezinárodního práva ze strany Ruské federace a za vážné ohrožení stability a míru v Evropě. Za naprosto pomýlené a lživé považujeme spekulace o možném ohrožení ruskojazyčných obyvatel Krymu a východu Ukrajiny. Ruština zde byla nepřetržitě v postavení privilegovaného jazyka a to i ve vztahu k ukrajinštině.

Česká republika ocenila demokratický a svobodný průběh předčasných prezidentských voleb 25. května, v nichž za účasti více než 60% voličů byl v prvním kole nadpoloviční většinou hlasů zvolen novým prezidentem země Petro Porošenko. Pozorovatelské mise OBSE se zúčastnily čtyři desítky českých občanů. Čeští občané jsou zastoupeni i ve Zvláštní pozorovatelské misi OBSE, jež byla zřízena v březnu 2014 s cílem přispět ke snížení napětí a zajištění míru a stability v zemi a zajistit plnění závazků a principů OBSE. Česká diplomacie podporovala a uvítala podpis politické (21. března) i obchodní (27. června) části Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Ukrajinou.

Česká podpora Ukrajině

Za klíčové pro demokratický rozvoj Ukrajiny považuje ČR dobudování funkčních demokratických institucí právního státu, posílení role občanské společnosti a existenci nezávislých médií. Od roku 2006 byly proto na Ukrajině v rámci programu transformační spolupráce financovány na dvě desítky projektů zaměřené na předávání zkušeností z průběhu české transformace a procesu evropské integrace prostřednictvím školení, přednášek, odborných stáží a studijních cest. Projekty se věnovaly široké škále témat a oblastí, od podpory rozvoje občanské společnosti, přes školení pro novináře v investigativní žurnalistice, vzdělávání učitelů v multikulturní výchově, kultivaci protikorupčního prostředí až po udržitelný regionální rozvoj. Podporu MZV získalo i několik nezávislých internetových médií.

Koncem února 2014 vláda ČR rozhodla o dopravě a léčení občanů Ukrajiny těžce raněných při pokusu o násilné potlačení prodemokratických protestů v Kyjevě. Celkem bylo do programu MEDEVAC přijato 39 osob. Pro podporu reforem a demokratické transformace na Ukrajině vláda také v březnu 2014 vyčlenila 50 mil. Kč, jež budou prostřednictvím českých státních institucí a nevládních organizací uvolňovány v průběhu let 2014 až 2016. Prvním konkrétním výstupem bylo konání seminářů pro ukrajinské podnikatele v Kyjevě a Dněpropetrovsku, během nichž experti českého Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví objasňovali podmínky certifikace zboží pro vývoz do EU. V rámci koordinace mezinárodní pomoci Ukrajině ČR také vykonává roli koordinátora podpory reforem v oblasti vzdělávání.

Obchodní vztahy

Česká republika se těší na Ukrajině dobrému jménu i v obchodní oblasti a skýtá řadu příležitostí pro naše podnikatele. Potenciál pro rozvoj vztahů zůstává ale zatím nevyužit, když podle statistik za rok 2013 se Ukrajina z pohledu českého vývozu umístila na 19. místě a z hlediska dovozu na 22. místě. Pozitivní bylo pro ČR aktivní saldo, které přerušilo pasivní výsledky z let 2010 a 2011 a v roce 2012 překonalo půl miliardy USD. V roce 2013 se už ale této hranice dosáhnout nepodařilo. Pro Ukrajinu je Česko pátým největším exportérem ze zemí EU a šestým největším dovozcem ukrajinského zboží. Statistiky za rok 2014 jsou silně ovlivněny politickou krizí, bezpečnostní nestabilitou, propadem investorské a podnikatelské důvěry a stejně tak zavedením autonomních obchodních opatření Evropskou unií (Autonomous trade measures), které mají za cíl jednostranně podpořit ukrajinskou ekonomiku. Všechny tyto faktory mají za následek propad českého exportu a růst českého dovozu z Ukrajiny. Mezi nejúspěšnější české firmy na Ukrajině patří Škoda Auto, jejíž vozy se montují v Zakarpatské oblasti, Škoda JS, jež se podílí na modernizaci ukrajinských jaderných elektráren či Škoda Transportation, která dodala před fotbalovým mistrovstvím Evropy na Ukrajině soupravy příměstských vlaků, které jezdí na východě země. Úspěchu se těší i firmy Biotal, Brunnthaller, Ravak a další.

Zastoupení České republiky na Ukrajině

Česká republika je na ukrajinském území zastoupena Velvyslanectvím v Kyjevě a Generálními konzuláty ve Lvově (od roku 2004) a v Doněcku (od roku 2007, vzhledem k bezpečnostní situaci na východě země od konce května 2014 dočasně uzavřen). Honorární konzuláty České republiky existují v Charkově (od roku 2010) a Dněpropetrovsku (od června 2014). V zemi také působí zastoupení agentury CzechTrade a České centrum.

Další informace naleznete na internetových stránkách Velvyslanectví ČR v Kyjevě http://www.mzv.cz/kyjev
http://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_med ... ajina.html


PS. Pánové putlerovci, načase podívat do občánký ( pasu ) a zeptat se sebe jestli jste ješte občane teto svobodně zemi, když ne tak jediné:

ČEMODAN (KUFR ) - VOKZAL (NÁDRAŽÍ) - Rossija (RUSKO).

:twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 2):
observer, Karel.Fuzik
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6840
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 13 srp 2014, 16:35

Ivane je mi tě líto, ale pokud mě chceš dát třeba facku tak ti nastavím, ať si ulevíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Richard Przeczek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2721
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10079 poděkování
Dostal poděkování: 2514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 13 srp 2014, 16:39

Politování na mě straně :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Karel.Fuzik
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Richard Przeczek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Richard Przeczek » 13 srp 2014, 18:10

Všechny autoritativní a totalitní režimy se snaží kontrolovat média, a cenzurují je. A světe div se, na Ukrajině se zákon o cenzuře blíží schválení. A teď prosím všichni do mě, zpochybněte můj proruský zdroj, tu kremelskou propagandu z Radio Free Europe/Radio Liberty :shock:

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6840
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 13 srp 2014, 19:40

Hledal jsem odpověď na otázku, kde berou povstalci munici - odpověď je např. zde: http://lugansk-cartridge-works.all.biz/en.
A že se si asi tanky kupují přímo na Ukrajině: http://russian.rt.com/article/45237
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 13 srp 2014, 21:10, celkem upraveno 1 x.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1479 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Karel.Fuzik » 13 srp 2014, 20:31

Ales Sura píše:Navzdory Ukrajině stíháme zajišťovat mír i jinde: USA zdvojnásobí počet vojáků v Austrálii. Kvůli Číně
Jo, z třiceti na šedesát. Řekl bych, že US v pohodě můžou vykrýt daleko víc míst. Proč se hodně lidí smálo, když amíci poslali do Litvy 140 vojáků na obranu před Ruskem? Protože to je o 139 víc, než je potřeba :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Ivan Sirko
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2004
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2844 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ales.Sura » 13 srp 2014, 21:45

Karel Fuzik píše:
Ales Sura píše:Navzdory Ukrajině stíháme zajišťovat mír i jinde: USA zdvojnásobí počet vojáků v Austrálii. Kvůli Číně
Jo, z třiceti na šedesát. Řekl bych, že US v pohodě můžou vykrýt daleko víc míst. Proč se hodně lidí smálo, když amíci poslali do Litvy 140 vojáků na obranu před Ruskem? Protože to je o 139 víc, než je potřeba :)
To jsem nějak nepobral. V článku je napsáno navýšení z 1150 na 2500. Nebo se z 30 na 60 týkalo něčeho jiného?
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Richard Przeczek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Richard Przeczek » 13 srp 2014, 23:09

Úžasné video ze Lvovské školky, aneb proč nemůže být na Ukrajině žádný Míša, a co se stane Olence, když bude chtít být Alenka...


Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od msuchan » 13 srp 2014, 23:55

Ivan Sirko píše: ČEMODAN (KUFR ) - VOKZAL (NÁDRAŽÍ) - Rossija (RUSKO).

:twisted:
No jo...je to stále stejné...vždy to začne štvaním proti Rusku ...a pak přijdou pozvánky pro vybrané jedince, 20kg kufry a cesta na vakzal ...Za nadšeného souhlasu prorežimních fanoušků... :roll:
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/ ... sismu.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
Richard Przeczek, Ivo.Vasicek

Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od msuchan » 14 srp 2014, 00:17

observer píše:Koukám, že tady už je to čistě putlerovská žumpa, nikdo jiný už sem nepíše.
Tady máš svého předchůdce...Bojovníka proti "stalinovské žumpě." :lol: :lol: :lol:

Kancelář pana státního tajemníka K.H. Franka , Praha

Odvolávaje se na poslední rozmluvu s p. dr. Černíkem, radou a vedoucím NSDAP v Příbrami, dovoluji si sdělit osobní pozorování. Když Rusové trochu postoupili, rozšířila se znovu šeptanda a nabývá děsivé troufalosti. Pramen toho jest u položidů, šásti tzv. inteligence, do níž se započítávají učitelé, četníci, listonoši a penzisté, všech kategorií. Tato sebranka, jež natropila zlo již za časů ČSR, zpracovala většinu lidí, že ztratili svůj úsudek a svou vůli, a poněvadž to do všech organizovaně denně očkují, lid bezmyšlenkovitě opakuje a dále rozšiřuje vsugerované fráze. Tito původci všeho zla mají bezmeznou zášť vůči všemu německému, jsou všeho schopni, a jsou větším nepřítelem Říše než ruský nepřítel na frontě.
:lol:

Lid by si dovedl vážiti všech možných zlepšení, jež byla zásahem Říše provedena. Jako zvýšená bezpečnost, úprava silnic, dobré zásobování, odstranění cikánů, židů, velezrádců atd. Ale to znemožňují pořád tito zloduchové, štvou, znechucují práci ostatním a vnucují svou šeptandu. Odbývám to slovem šeptanda, ale to není neviňoučké žvanění, nýbrž je to dobře promyšlená činnost velezrádná.

A proto si dovoluji přicházeti s radou, jak zjednati pořádek, zařadit všechny do opravdové práce, a pod přísným dohledem je zapřáhnout a podle hesla, kdo nepracuje, ať nejí - s nimi naložiti. Byla by otázka, kde vzít tolik vedoucích a dozorců, ale myslím, že mnoho schopných německých občanů koná za frontou podružné, hrubé práce. Tito mohou být nahrazeni našimi nenapravitelnými lenochy a uvolněným silám z řad vojska přiděliti úkoly dozoru. Anglie posílá nejen na práce, ale přímo na frontu všechny národy, přátele i nepřátele. Tedy proč u nás takové ohledy na intelektuály, z nichž mnohý, kdoví jakým způsobem, prolezl ten kousek školy. Není třeba bát se nějakých následků při takovém zásahu, naopak každý zkrotne, bude poslouchat a nebude mít na darebáctví a zradu ani čas. Po dobrém se s touto chasou „ušlechtilou“ už nic nesvede.

Po takovéto úpravě omezí se štvaní o 50 i více procent. Dej Bůh, aby se co nejdříve spravedlivá práva v českém prostoru podařilo v zájmu Říše prosadit. Její prospěch a vítězství je mým přáním a i cílem mého života.

S oddaným pozdravem Vůdci – Heil Hitler!

Jaroslav Švagr, statkář, Krásná Hora nad Vltavou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 4):
Richard Przeczek, Ivo.Vasicek, Hurvajz.jr, odis

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů