Zákaz volební spolupráce na Praze 1

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.

Moderátor: Jednatele

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Martin.Arden
Člen KS Praha
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Zákaz volební spolupráce na Praze 1

Příspěvek od Martin.Arden » 04 srp 2014, 20:47

Je to risk, to je pravda, dat se dohromady na posledni chvili s vicemene pro nas do budoucna necitelnym subjektem. Ale risk podle mne je to nejmensi mozny v teto situaci; jak mit Piraty na P-1 a ukocirovat to politicky a zachovat si piratsky kredit...
Navrhoval jsem, ze bych si tam dal zpet trvaly bydliste a s Janem Cepem spolupracoval a trval napr na druhem miste kand. Problem je casovy limit. Minule utery jsem se upsal na P-3 u Stropnickeho; ale jde o nevolitelne misto.

Chtel jsem tomu fakt pomoc a s Janem Cepem jsem to nekolikrat probiral.

Jasne: nekdo tady jako starej pirat makal a maka nekolik let /to ja zrovna nejsem/ a naproti tomu si par dni pred podanim kadidatek prijde duo typku z Prahy 1 a navrhnou ze s nami udelaji kandidatku /kde je i biomasa/; ale...

Podle mne jsou nam nejblize z prazskeho kandidatniho panoptika ktere existuje /promin Tano Fiserova a tvoje klicove hnuti.

Jasne, nemusime tam byt za kazdou cenu; pak se ale i ja citim vinen ze jsem se te P-1 nevenoval poradne jako Malostranak uz pred pulrokem ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michal.Gill

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 04 srp 2014, 20:55

Martin Arden píše:OFFTOPICJe to risk, to je pravda, dat se dohromady na posledni chvili s vicemene pro nas do budoucna necitelnym subjektem. Ale risk podle mne je to nejmensi mozny v teto situaci; jak mit Piraty na P-1 a ukocirovat to politicky a zachovat si piratsky kredit...
Navrhoval jsem, ze bych si tam dal zpet trvaly bydliste a s Janem Cepem spolupracoval a trval napr na druhem miste kand. Problem je casovy limit. Minule utery jsem se upsal na P-3 u Stropnickeho; ale jde o nevolitelne misto.

Chtel jsem tomu fakt pomoc a s Janem Cepem jsem to nekolikrat probiral.

Jasne: nekdo tady jako starej pirat makal a maka nekolik let /to ja zrovna nejsem/ a naproti tomu si par dni pred podanim kadidatek prijde duo typku z Prahy 1 a navrhnou ze s nami udelaji kandidatku /kde je i biomasa/; ale...

Podle mne jsou nam nejblize z prazskeho kandidatniho panoptika ktere existuje /promin Tano Fiserova a tvoje klicove hnuti.

OFFTOPICJasne, nemusime tam byt za kazdou cenu; pak se ale i ja citim vinen ze jsem se te P-1 nevenoval poradne jako Malostranak uz pred pulrokem ...
Právě lidi kolem klíčového hnutí z Prahy 1 sem kontaktoval, hned po eurovolbách, nikdo z nich ovšem nechtěl jít do komunálek (zastupitele tu v minulosti měli, ale podle jejich slov jsou už nemají energii). Zkoušel jsem i další své kontakty, ale nebylo z toho nic kloudného. (informoval sem o tom hlavně Mikiho, ale komunikoval sem trochu s Ondřejem Markem i Profantem, takže info měli). Pak už sem to ale vypustil a počítal s možnou spoluprací se Zelenými. Sám na P1 trvalé bydliště nemám, i když se tu teď vyskytuji nejvíc. Na jedničce to nebude díky jejím specifikům asi jednoduché něco vykřesat, i proto bojuju za to, aby se to neztěžovalo ještě víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, YjM
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1291 poděkování
Dostal poděkování: 2557 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 04 srp 2014, 21:25

Neodhlasování zákazu volební spolupráce bude mít horší následky, než jeho odhlasování.

LES a nezávislí kandidáti museli počítat s tím, že Piráti spolupráci neschválí. To se prostě mohlo stát, vždyť výsledek byl jen o 1 hlas. Výsledek hlasování se dozvěděli až včera touto dobou. Určitě tedy mají připravenou záložní variantu, například podání stejné kandidátní listiny jen bez účasti Pirátů ve sdružení stran. Pokud tedy RV zákaz schválí, podají zítra kandidátní listinu LES a nezávislých kandidátů a v podstatě se nic nestane. Možná dostanou na Praze 1 o pár hlasů méně.

Opačná varianta naopak znamená poškození jména Pirátů nejen na Praze 1, ale po celé ČR. Už teď spolupráce se "zelenými" stranami vyvolává u některých našich příznivců dost negativní reakce. Osobně jsem se s tím v kraji setkal. To je ovšem čajíček oproti spolupráci s "biomasou" Jacques, jejímž manželem je známý turista a kandidát za TOP09 do Senátu ve stejném obvodu Bursík.

Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1291 poděkování
Dostal poděkování: 2557 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 04 srp 2014, 21:47

Dovolte mi v této souvislosti vzpomenout na své vlastní začátky u Pirátů. Stal jsem se členem téměř přesně před 2 lety a okamžitě jsem se stal lídrem v krajských volbách. Už tehdy jsem považoval rozhodnutí udělat ze mne jakožto cizího člověka lídra kandidátky za dost riskantní. Tehdy ale byl nejlepší dosažený volební výsledek 0,8 % a v kraji nebyla jiná možnost. Troufám si tvrdit, že jsem dosud nic zásadního nepokazil. Nicméně věřím, že pokud bych tehdy svou kandidaturu podmínil spoluprací s jiným politickým subjektem, řekněme s VV, byl bych velmi rychle poslán do patřičných míst. V čem je rozdíl? Jsme ještě Piráti?

Spolupráce v komunálních volbách má smysl, Pirátská kandidátka (téměř) bez Pirátů nikoliv.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7089 poděkování
Dostal poděkování: 2572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 04 srp 2014, 22:09

Piráti mají v současnosti výhodu vysokého morálního kreditu, což je deviza, kterou nemá na současné politické scéně, troufám si říct, asi nikdo a nic jí nevyváží IMHO, proto budu hlasovat s velkým ohledem na tuto skutečnost.

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1950 poděkování
Dostal poděkování: 1275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 04 srp 2014, 22:20

Já zřejmě taky. Naprosto rozumím argumentům zastánců zachování dohodnuté koalice, je mi ale strašně proti srsti se pod to podepsat a nehlasovat je zase zbabělost hodná pouze stávajících karvinských zastupitelů, kteří to používají jako všelék. V případě vycouvání ze spolupráce riskujeme ztrátu tváře před LESáky, v případě schválení riskujeme podle mne mnohem víc, jak psala Lenka, naši pověst; a zisk nevidím, a to ani v případě volebního úspěchu, veškerý žádný. Jedna věc je se do zastupitelstva dostat, druhá věc je pouze pomoci dostat tam jiné, o jejichž morálním kreditu či odbornosti máme zásadní pochybnosti - kandidátka bez Pirátů na volitelných postech pro mne pozbývá smyslu a ze strany partnerů jde zcela jistě jen o účelové využití našeho velkého volebního potenciálu a nejspíš se nám teď někde tiše smějí, obzvláště pak, čtou-li toto vlákno. Nejsem úplně definitivně rozhodnut, ale asi tušíte, jak budu hlasovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova, Robert.Cuma, Petr.Vileta, Ivan Sirko, Robert.Magni, Milan.Muller, Jiri.Ulip
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 2480 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Cuma » 04 srp 2014, 22:41

v Brně je mnohem méně Pirátů než v Praze (hodně z nás komunál navíc nezajímá..)
kdybychom se pokoušeli sestavit kandidátky v městských částech - byli bychom zřejmě také v pokušení spojit se s bizarními lidmi z kategorie K. Jacques.

ale my si řekli ne. naším cílem není "se tam dostat" za každou cenu. nechceme být výtahem k funkcím pro cizí neznámé lidi.
(máme jenom pár členů na kandidátce Žít Brno pokud vím - ale Žít Brno jsou hard-core but open-minded.. víc fresh než někteří tady u nás)
(já nekandiduji - jen pro přehled.)

Pirátům nepomůže jakékoli spojení s Bursíkem, jeho stranou, jeho ženou... naši voliči tyhle zkrachovalce nemají rádi.. se zeptejte ve svém okolí..

volit Piráty je jako vaporizovat prvotřídní skunk na Jamajce, volit lesáky je jako hulit sušený psí hovna.

kde byli před rokem všichni chytráci, kteří najednou chtějí "propagovat Pirátské myšlenky a program"?

vám řeknu kde: jinde :)

protože donedávna značka Piráti nezaručovala křesla - proto nebyla zajímavá pro oportunistické bezpáteřní sráče a pokrytecké kariéristy.

teď jsme in - takže se kdejaká lůza valí naším směrem.
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 04 srp 2014, 22:45

hlasování probíhá:
hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 25193.html

Jinak absolutně souhlasím s Robertem.
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13319 poděkování
Dostal poděkování: 7280 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 04 srp 2014, 23:09

Já bych spíš Robertovi doporučil zjistit si něco o Praze, rozložení kandidátek etc. Ukázkový příklad generalizace.
profant.eu, poslanec

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 05 srp 2014, 09:24

Absolutní většina členů RV podpořila zákaz volební spolupráce na Praze 1, tímto byl návrh přujat a usnesení je závazné.

hlasovani-republikoveho-vyboru-f578/rv- ... 93-10.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Milan.Muller, Ivan.Bartos, Ivan Sirko, Honza Slavík, Petr.Vileta, Jaroslav.Nemec, Michal.Gill
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového výboru“