Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas Babicky píše:Za nějakou méně demokratickou.
Míra demokratičnosti není určena tím, zda se vedení porve v kajutě nebo na palubě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michal.Schmidt, anonym53077

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Úplně postačí, pokud předsednictvo začne věci připravovat v pořadí diskuse - hlasování - podpis smlouvy, nikoliv jinak.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Teď jsem si všiml, že je toto vlákno v Členských podnětech, kam nepatří, neb zde není žádný návrh, který by mělo CF projednat.
Přesunul bych tedy do Vnitrostranické diskuse, případně prosím zakladatele o navržení jiného vhodného umístění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Helena.Jarolimkova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Podotknu, že na pirátských lodích se i ty kapitáni občas volili.

Podnět pro předsednictvo přesunu do podatelny předsednictva. Pak se k němu nějak vyjádříme, třeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Svadlenka

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od anonym2064 »

taky mám jedno doporučení :)
There's nothing you can do that can't be done
nothing you can sing that can't be sung
nothing you can say but you can learn
how to play the game
it's easy.

There's nothing you can make that can't be made
no one you can save that can't be saved
nothing you can do but you can learn
how to be you in time
it's easy.

All you need is love
all you need is love
There's nothing you can know that isn't known
nothing you can see that isn't shown

nowhere you can be that isn't where you're meant to be
it's easy.

All you need is love
all you need is love
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Sirko, anonym53077, Adam.Cernoch
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Karel.Rada »

Asi je třeba to říci polopaticky. Pokud demokratickým hlasováním dojde RP k nějakému rozhodnutí, pak by se mu měl podřídit i ten, kdo hlasoval proti. To je totiž demokracie. Napadat a sabotovat většinové rozhodnutí je debilita a debily fakt v RP nechci. :evil: Takto to snad pochopí i ti méně chápaví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Roman.Kucera, Jiri.Kaderavek.sen, Lenka.Wagnerova
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Jiri Kaderavek sen píše:....... přizpůsobení se většině není nic špatného. Ani na pirátské lodi nemohl si každý dělat co chce ale přizpůsobit se velení, tj. kapitánovi a důstojníkům....

To jo, ale pokuď kapitán nedělal kraviny, jinak potom byl by ihned "přizpůsoben" na krku provaz :lol: :P :D

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ja si dovolim kratke vyjadreni za sebe:

@ Jiri Kaderavek sen.: Vzdycky kdyz te potkam, tak se na tebe usmeju a podam ti ruku, protoze te mam rad, ackoliv jsi o me mnohokrat prohlasil osklive nepravdive veci na pude JmK, ackoliv pro stranu uz pekne dlouho realne vubec nic nedelas (hlasovani v RV je supr!! (ironie)), ackoliv i presto, ze nic nedelas, rozumujes kde jen muzes, ackoliv neumis odpustit Tomasi Babickemu jednu jedinou vec, kterou o nem furt dokola vsude vykladas (ani na jednani s Miloslavou Posvarovou a cleny Strany zelenych sis tu historku neodpustil), a ackoliv jsi v tyhle strane jen proto, ze ji tvuj syn zalozil. Myslel jsem si, ze mas dostatek sebereflexe a ze ti staci jit prikladem, abyses aspon nesnizoval k takhle ubohym vypadum proti lidem, kteri s tebou nesouhlasi. Nemas. Budiz. Priste az te potkam, tu ruku ti stejne podam. Je na tobe, jak se k tomu postavis. Ja mam svedomi ciste.

@ Karel Rada: Demokracie nesmi byt diktaturou vetsiny. Proto rikam, ze dokud na pude RP bude probihat slusna diskuse, ve ktere nebudou figurovat argumenty typu (honem honem, tohle se musi hned ted schvalit, a proto nelze nesouhlasit), tak budu svuj pripadny nesouhlas vyjadrovat v tehle diskusi a prijmu vuli vetsiny v RP, kdyz mi nebude dano za pravdu. Vedle toho, pokud se vetsina zacne chovat jako tyran, budu rvat.

@ Tomas Babicky: Tvoje liberalni politika "jsem pro legalizaci konopi, pokud zaroven plosne zakazeme koureni na verejnosti" taky hafo patri do Piratske strany (ironie). Tak pomlc, diky.

Jinak chci zopakovat, ze republikove predsednictvo je tu proto, aby slouzilo cele strane. Celostatni forum si nas nevoli, abychom mu rikali, co si ma myslet, nebo co ma delat. Pokud to tak nekteri clenove Celostatniho fora maji, tak jim to neberu, ale budu rad, kdyz to nebudou vnucovat ostatnim. A presne proto, ze RP pouze vykonava praci, kterou mu CF sverilo, tak je nezbytne, aby diskuse probihaly viditelne a dohledatelne, aby si CF mohlo zkontrolovat, jak jeho sluzebnici plni ukoly.

Ze vsech techhle tendenci "vsak se nehadejte, dyt je to trapny" je mi blivno. Presne tyhle hlasy vzdycky brani tomu, aby se zamestnanci postavili proti idiotickemu sefovi, aby se obcane postavili proti tyranske policii, nebo aby se v Piratske strane prislo na to, co je skutecne jadrem problemu, ktery zrovna resime. Spousta lidi vnima argumentaci pri zvysenem hlase jako hadku. To je _jen jejich_ problem.

Pokud se vam nelibi, jak clenove RP dochazi, ke svym zaverum, tak je odvolejte. Pokud je neodvolate, tak je nechte prichazet k jejich zaverum cestou, kterou si zvolili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 8):
Ondrej_Marek, Ivo.Vasicek, Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko, Jiri.Ulip, Lukas.Findeis, Tobias.Esner, Martin.Svadlenka
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od Karel.Rada »

Tomas Vymazal píše: @ Karel Rada: Demokracie nesmi byt diktaturou vetsiny. Proto rikam, ze dokud na pude RP bude probihat slusna diskuse, ve ktere nebudou figurovat argumenty typu (honem honem, tohle se musi hned ted schvalit, a proto nelze nesouhlasit), tak budu svuj pripadny nesouhlas vyjadrovat v tehle diskusi a prijmu vuli vetsiny v RP, kdyz mi nebude dano za pravdu. Vedle toho, pokud se vetsina zacne chovat jako tyran, budu rvat.

Jinak chci zopakovat, ze republikove predsednictvo je tu proto, aby slouzilo cele strane. Celostatni forum si nas nevoli, abychom mu rikali, co si ma myslet, nebo co ma delat.
Demokracie je diktatůrou většiny. A ta může být dobrá nebo špatná.
RP plní úkoly uložené CF. Při vlastním rozhodování o rozhodnutí hlasuje.To je zcela v pořádku, ale nestačí to. V RP by měli být ti nejlepší z nejlepších, měli by také přinášet myšlenky a podněty kam se vydat. To není snadný úkol. A mnozí na něj nestačí. ( I když taková sebereflexe není v módě, všichni se cítí povoláni řídit Zeměkouli.)
Jasně, CF se chová jako suverén a neomezený vládce, s tím nic nenaděláš. Pokud by takovou tendenci mělo RP, pak existují způsoby jak mu to zatrhnout. Ovšem být členem kolektivního orgánu strany s jehož rozhodováním dlouhodobě nesouhlasím, není na řev, ale na rezignaci. Řev je na místě až potom. Opačný postup znamená sabotáž a připomíná chování děcka, které si řevem chce vynutit své, proti vůli všech okolo. Při hlasování máš možnost svůj názor vyjádřit, ne ho vnutit ostatním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, Dalibor.Zahora
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jsem na CF v Praze - doporučení pro RP

Příspěvek od anonym53077 »

Tomas Vymazal píše: @ Jiri Kaderavek sen.:(...)ackoliv neumis odpustit Tomasi Babickemu jednu jedinou vec, kterou o nem furt dokola vsude vykladas (ani na jednani s Miloslavou Posvarovou a cleny Strany zelenych sis tu historku neodpustil), a ackoliv jsi v tyhle strane jen proto, ze ji tvuj syn zalozil. (...)
Ten podivín z toho udělal historku :roll: Pobavilo :) .
Tomas Vymazal píše: @ Tomas Babicky: Tvoje liberalni politika "jsem pro legalizaci konopi, pokud zaroven plosne zakazeme koureni na verejnosti" taky hafo patri do Piratske strany (ironie). Tak pomlc, diky.
Pokud vím, pro zákaz kouření se zde vyjádřilo více lidí. Názorově se 100% neshoduji se žádnou stranou a vždy budu říkat, co si myslím otevřeně a přímo.

Anyway, gratuluji Lukáši Černohorskému ke zvolení!

EDIT: Napsal jsem známým ve straně Zelených, pokud mě dotyčný potížista pomlouval i jinde, prosím přátele z JMK o info na e-mail.
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“