Výstava fotek v synagoze

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Výstava proběhne:

čtvrtek 18. 9.
1
13%
pátek 19. 9.
2
25%
čtvrtek 25. 9.
1
13%
pátek 26. 9.
2
25%
pátek 3. 10.
2
25%
 
Celkem hlasujících: 3 - Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Dohodli jsme výstavu "cestovních" fotek Adama Kencki v synagoze.

Půjde o výstavu velkoformátových tisků expresivních pocitových fotek z cest po České republice.
Adam Kencki je nezávislý profesionální fotograf, který vystavuje v ČR, Nizozemsku, Portugalsku a Německu.


ukázka z díla: http://www.saatchiart.com/adamkencki
flickr: https://www.flickr.com/photos/69803843@N07/
něco o Adamovi: http://www.hedvabnastezka.cz/cestovatel ... dam-kencki
Adamův FB: https://www.facebook.com/adam.kencki

Výstava bude zřejmě poslední kulturní předvolební akcí, kterou uspořádáme.
Výstavu zorganizujeme v součinnosti s městem (možná se dočkáme nějakého příspěvku, určitě podáme žádost) a Synagogou Žatec.
Pokusíme se zajistit alespoň pro vernisáž osvětlení v podobě reflektorů; pro účely výstavy možná zapůjčíme bezplatně panely (zajistím)

Náklady:
tisk fotek a popisků (do čtyř tisíc Kč; možnost podělit se s vystavujícím o náklady)
cestovné


Na první pohled je to možná větší částka, ale vzhledem k povaze akce ji bude snad možno uhradit z projektového čerpání (obarvené peníze) krajského rozpočtu.
Pokud ne, na akci se složíme prostřednictvím jmenovaného pokladníka jako místní sdružení Žatec.

Připomínám, že akce bude zřejmě poslední možností, jak přilákat pozornost občanů před volbami (vyjma mítinků, agitace apod.), takže bychom se do toho měli pustit s plnou vervou. Akce bude také asi posledním letošním eventem v synagoze, tzn. že výstava v synagoze zůstane celou zimu až do jara (půl roku reklamy pro Piráty směřované především turistům).

Slavnostní vernisáž může být doprovázena menším akustickým koncertem (zajistím zdarma). Samozřejmostí je projev lídra kandidátky o podpoře kultury a oživování památek Piráty v Žatci.

Uvažované termíny:
čtvrtek nebo pátek 18. / 19. 9.
čtvrtek nebo pátek 25. / 26. 9.
pátek 3. 10. (týden před volbami)

Adam je můj dlouholetý kamarád. Samozřejmostí je tedy maximální minimalizace nákladů a co největší vyjítí vstříc Pirátům a jejich potřebám před volbami.
Prosím, vyjádřete se. Musíme se hlavně brzy dohodnout na termínu.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Jsem proti. Nechápu souvislost kampaně a výstavy fotografa, jehož dílo nestojí za zlámanou grešli. Chováš se stejně jako soudruzi. Kamarád, udělám mu výstavu. A ještě to nechám Piráty zaplatit. Za mě jednoznačně NE!!!
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

S kým jsi výstavu tohoto pseudofotografa konzultoval? Radku tvoje panovačství je na hranici únosnosti. V hlasování o termínu mi chybí možnost jsem proti. Výstavu podpořím rád. Ale ne takovou, kde osloň měřící si expozici pomocí aplikace na mobilním telefonu bude tvrdit, že je profesionál. Až příště v rámci internetového fóra najdeš dalšího dlouholetého kamaráda počítám, že bude chtít zafinancovat třeba workshop. Možná by se naučil i fotit..
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Já si představoval výstavu s Žatcem, jeho historií, viz každá doba měla své piráty. Hošťálek, Žižka atd. Tak jak jsme se původně dohodli s odkazem na Žatec 1010. Když fotky, tak Dana Černýho případně lidí z 1.DFK Žatec. Něco, co má s Žatcem úzkou souvislost.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Zamýšlenou výstavu "Každá doba měla svoje Piráty" jsme sice vymysleli, ale nikdo se do toho nezapojil a nevymysleli jsme nic, co by se dalo prezentovat. Ani na to není už čas.
Výstavu jsem konzultoval s Víťou, Adélou, Toxou a Iljou. Nikdo z nich nebyl proti.

Teď teda, Michale, jen ukazuješ své úzké obzory. Kliknul jsi vůbec na ty ukázky z díla? Protože jinak bys nemohl nic takovýho říct. Myslím, že tvoje klasifikace "pseudografa" pramení spíš z toho, že jsi to nevymyslel ty.
Jak jsem říkal, Adam vystavuje po celé Evropě, a že zrovna tobě se nelíbí, je mi líto, ale přisuzuji to spíše tomu, že jsi byl uraženej, že se na focení dostavil i někdo jinej kromě tebe a tvé zrcadlovky.

Nevím, proč by za každou cenu měla být výstava spojena´se Žatcem. Když jsme organizovali MIB quartet před parl. volbami, taky to nemělo žádnou přímou návaznost a přesto to byla nejúspěšnější akce, co jsme tam uspořádali.
Kolik tu už proběhlo výstav obligátních fotografií radnice a náměstí? Nebo rádoby "umělecké záběry", což znamená vyfotit Kněžskou bránu a dát jí sépiovej tón?

Fakt se mi nelíbí, Michale, že teď reaguješ pouze na základě osobní asympatie (kterou nechápu). Adam Kencki fotí leta letoucí, fotí různé věci, a jsem přesvědčenej, že fotí výborně. Holt nefotí kytky na zahradě, ale fotí expresívní fotky z cest.

Nevím, jak jinak na tvoje zamítavý stanovisko reagovat a je mi fakt líto, že to vidíš takhle.


Nicméně ve chvíli, kdy jsme vymysleli Pirátskou výstavu, opět to uvázlo na tom, že se na to všichni vykašlali.
Takže jako... Až přijdeš s konceptem a připravenou výstavou, tak můžeme vymyslet něco jinýho. Já jsem zvědavej.
Mezitím si prosímtě prohlídni nějaký Adamovy fotky a budeš-li chtít, pošlu ti reference v podobĚ všech výstav, které po Evropě měl. Ty pseudofotografe.

Prosím, aby se vyjádřili i ostatní.


Já se koneckonců můžu na všechno vykašlat a počkat, až třeba něco zorganizuje, naplánuje a vymyslí nějaký jiný člen předsednictva :D :D :D
Adela.Shanelova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 19 srp 2013, 18:51
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Adela.Shanelova »

Za me rozhodně ano! Další možnost využít synagogu v našem případě jinak. A nevnímám to ani jako nějakou piratskou agitku, spíše rozšíření našeho povědomí o kultuře. Hlavně jsem do těhle výstav zamilovaná. V Praze je potkáš v každé druhé kavárně či na náměstí.
Michale, tvé příspěvky jsem raději přehlédla, ale proč ho nazývás pseudofotografem? Hanba ti.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Adela Shanelova píše:Za me rozhodně ano! Další možnost využít synagogu v našem případě jinak. A nevnímám to ani jako nějakou piratskou agitku, spíše rozšíření našeho povědomí o kultuře. Hlavně jsem do těhle výstav zamilovaná. V Praze je potkáš v každé druhé kavárně či na náměstí.
Michale, tvé příspěvky jsem raději přehlédla, ale proč ho nazývás pseudofotografem? Hanba ti.
Ale on pseudofotograf je. Vysvětlím. Nemám nic proti výstavě fotografií, ba naopak. Od počátku jsme se domlouvali na tom, že výstava by měla mít nějaký vztah k Žatci, potažmo k výročí 1010. Byl jsem z tohoto nápadu nadšený.
A nyní k panu umělci. Byl jsem 10 let členem 1:DFK Žatec. Spolek amatérských fotografů. Vím jak to na výstavách chodí a vím jak je to pro členy náročné uspořádat výstavu. Vždycky se to platí z vlastní kapsy. Přijít za mnou klučina, který nabídne výstavu za prachy někoho jiného, jsem jako vystavovatel nadšený a namažu mu med kolem huby. Jeho fotky nejsou umělecky nedotknutelné. Analog dělá super atmosféru, ale nebudu se pouštět do další kritiky. Není to předmětem sporu. Radek se mě po telefonu ptal, zdali umím fotit lépe? To nechť posoudí odborná veřejnost, nikoliv Piráti Žatec. Já se ptám, kolik mých fotek Radek viděl?
Znovu opakuji. Jsem pro zviditelnění MS před komunálkami, jsem pro výstavu. Odmítám se ale podílet finančně i jinak na přípravě výstavy někoho, komu o Piráty vůbec nejde a o Žatec už vůbec ne. Vyjádřil jsem se srozumitelně?
Nechci aby to kdokoliv bral, jako můj bojkot. Tak to není. Navíc, kdo pro Boha přijde na výstavu fotek někoho, koho nikdo nikde nezná? FSF mělo úžasnou atmosféru, přišlo maličkato lidí, byť se domnívám že atraktivita takového programu několikanásobně převyšuje atraktivitu výstavy fotek neznámého autora. Proto se domnívám, že výstava regionálních fotografů se vztahem na Žatec je úplně jiný level.
Nebudu reagovat na to, že mám úzký obzor. Hele já fotím od 8let. Nikdy jsem se nepovažoval za profesionála, byť mi lidé např. za svatby platí. Dneska je totiž každej profík v momentu, kdy si zakoupí digitální zrcadlovku a nebo udělá svoje webové stránky. K titulu umělce se za těchto podmínek se nikdy nesnížím. Myslete si co chcete. Nemyslím to zle. Pojďme klidně diskutovat dál a chci vědět co nám akce přinese! Díky a fakt se Adélo nestydím, protože jsem přesvědčen, že vím o čem píšu a mluvím. howgh
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Radek Holodnak píše:Zamýšlenou výstavu "Každá doba měla svoje Piráty" jsme sice vymysleli, ale nikdo se do toho nezapojil a nevymysleli jsme nic, co by se dalo prezentovat. Ani na to není už čas.
Výstavu jsem konzultoval s Víťou, Adélou, Toxou a Iljou. Nikdo z nich nebyl proti.

Teď teda, Michale, jen ukazuješ své úzké obzory. Kliknul jsi vůbec na ty ukázky z díla? Protože jinak bys nemohl nic takovýho říct. Myslím, že tvoje klasifikace "pseudografa" pramení spíš z toho, že jsi to nevymyslel ty.
Jak jsem říkal, Adam vystavuje po celé Evropě, a že zrovna tobě se nelíbí, je mi líto, ale přisuzuji to spíše tomu, že jsi byl uraženej, že se na focení dostavil i někdo jinej kromě tebe a tvé zrcadlovky.

Nevím, proč by za každou cenu měla být výstava spojena´se Žatcem. Když jsme organizovali MIB quartet před parl. volbami, taky to nemělo žádnou přímou návaznost a přesto to byla nejúspěšnější akce, co jsme tam uspořádali.
Kolik tu už proběhlo výstav obligátních fotografií radnice a náměstí? Nebo rádoby "umělecké záběry", což znamená vyfotit Kněžskou bránu a dát jí sépiovej tón?

Fakt se mi nelíbí, Michale, že teď reaguješ pouze na základě osobní asympatie (kterou nechápu). Adam Kencki fotí leta letoucí, fotí různé věci, a jsem přesvědčenej, že fotí výborně. Holt nefotí kytky na zahradě, ale fotí expresívní fotky z cest.

Nevím, jak jinak na tvoje zamítavý stanovisko reagovat a je mi fakt líto, že to vidíš takhle.


Nicméně ve chvíli, kdy jsme vymysleli Pirátskou výstavu, opět to uvázlo na tom, že se na to všichni vykašlali.
Takže jako... Až přijdeš s konceptem a připravenou výstavou, tak můžeme vymyslet něco jinýho. Já jsem zvědavej.
Mezitím si prosímtě prohlídni nějaký Adamovy fotky a budeš-li chtít, pošlu ti reference v podobĚ všech výstav, které po Evropě měl. Ty pseudofotografe.

Prosím, aby se vyjádřili i ostatní.


Já se koneckonců můžu na všechno vykašlat a počkat, až třeba něco zorganizuje, naplánuje a vymyslí nějaký jiný člen předsednictva :D :D :D

:lol: uraženej??? Jasně. Asi Ti uniklo, že jsem tomu umělci svůj fotoaparát půjčil viď? On ani nevěděl co je autofokus. :D A navíc jsem poprosil Toxu, aby vzal svůj foťák, protože mu to fotí dobře a možná líp než mě. Nepiš jako dítě prosím tě. Já proti Adamovi nic nemám. Jen nechápu, z čeho jsi ty tak neuvěřitelně vykulenej. Spíš je mi líto, že když přijdeš s nápadem a nebo s někým, tak z toho zákonitě všichni musí být ujetý jako jsi ty. Běda jak mazánkovi někdo řekne něco jiného, než chce slyšet. Já nejsem a nikdy nebudu Tvoje ovce. Když mám prostě jiný názor, tak se Ti ho nebojím narozdíl od ostatních říct nebo napsat. Jenže ty na to nejsi zvyklej a potom píšeš takovýhle p.čoviny, abys mi druhý den řekl já vím, jsem to tak nemyslel. Fakt se prober už.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Katerina.Junasova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2013, 01:42
Profese: Studentka
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Výstava fotek v synagoze

Příspěvek od Katerina.Junasova »

Osobně se ráda na takovou výstavu a zvlášť v prostředí vaší krásný synagogy přijdu podívat, takže já to vítám. :) Je pravda, že pokud by to mělo být k letošnímu výročí a s tím nějak spojeno, asi by si to žádalo nějakou spojitost se Žatcem, což tady není, ale tak to by se pak takhle nepropagovalo... :) Možná by mohlo stát za zvážení jako kompromis rozdělení nákladů mezi Piráty a Adama. Jak se on k tomu staví? Za mě bych to nezavrhovala, čím více o nás bude slyšet před volbama, tím více se do hlavy lidem vtluče, že Piráti nejsou jen lístkem, který se u voleb přechází... ikdyž to už zrovna v Žatci snad nehrozí. :) A jak je na tom vlastně rozpočet, utáhne se to všechno? I to by se asi mělo zvážit a dle toho případně i zkusit tu kompromisní variantu s rozdělením nákladů. :)

Případně jen takový nápad...nějaká výstava děl třeba právě amatérských fotografů ze Žatce či nějakých se Žatcem spojených lidí jako podpora od Pirátů těmto lidem? Zajistíme jim prostory, uděláme reklamu,... ? Nevim, na kolik je tohle reálný...co se týče kontaktů na ty lidi, kolik by toho bylo vůbec použitelného (aby byla záruka, alespoň nějaké kvality), termín akce a vyřízení všeho pro uspořádání... Takže jen taková myšlenka z mé strany... :)
Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“