poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Katka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 18 črc 2014, 11:09
Profese: osvč
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Katka »

moc děkuji a zasílám jako přílohu, zde je moje odpověď, kterou jsem jim posílala 3x, ale nereagovali.

----- Original Message -----
From: Prodejna
To: lhermankova@consultingone.cz
Sent: Thursday, July 17, 2014 1:19 PM
Subject: stížnost
9087481979

Dobrý den,
na základě konzultace s PČR,
ohledně vaší výzvy k uhrazení částky 4855,5Kč,
za údajnou veřejnou produkci,
vás žádám, aby jste mi zaslali videozáznam se zvukem
a protokol o kontrole na naší provozovně,
že zde tato činnost byla uskutečněna některým ze zaměstanců ve výrobě,
nemáme tu žádnou televizi, rádio ani jiná zařízení,
pouze stroje na gravírování.
Kopii vám zasílám i doporučeně.

S pozdravem


Kateřina Ipri
Laser centrum Slaný
Tel.:312 523 405
604 38 58 05
www.lasercentrum.slany.cz
catherine.1@seznam.cz
Přílohy
dopis.pdf
je to jen přední strana
(1.73 MiB) Staženo 174 x
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Pavel.Moravec »

To oni už neodpoví.. :)

Oni si totiž troufají jen na slabší, na ty co se nebrání. Protože jsou srabi..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Katka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 18 črc 2014, 11:09
Profese: osvč
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Katka »

Nejhorší je, že do telefonu jsou strašně arogantní, chtěla jsem si s nimi vše vysvětlit a jen mi dokola opakovali, že mi k tomu nemají co říct
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Roman.Kucera »

V tomhle případě by asi bylo nejjednosušší tvrdit, že
1. Tam radio nikdy nebylo
2. pokud ho nafotili, tak nebylo zaplé.
Ale je taky důležité vědět, jestli tam to rádio nehraje běžně, i třeba dnes.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Katka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 18 črc 2014, 11:09
Profese: osvč
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Katka »

Já tu většinou bývám celé dny, nehraje, mám na to i svědky, lidé si sem chodí vyzvedávat hotové zakázky, dělám veškerá razítka i pro místní policii,
tak by to snad mohli i dosvědčit, zaměstnanci jsou tu o samotě jen když jedu pro zboží, něco zařídit na úřad, k lékaři atd.,
v loni jsem odjížděla domů v půl třetí a brigádnice tu zůstávala do pěti, ale ta už tu není od ledna, hlavně nevím, proč mi nechtějí
k tomu nic poslat nebo říct, nevím jestli mají povinnost mi doložit, za co mám platit nebo to že poslali ten dopis mi musí stačit.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tak to je vyhraný. To je evidentní případ, kdy to rádio ani nemůže sloužit veřejnosti a přilákávání zákazníků. Máme precedenční spory vyhrané, které nebyly takle jednoznačné, jako je tohle.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Katka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 18 črc 2014, 11:09
Profese: osvč
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Katka »

No chodí si sem ty věci i objednávat osobně, když ne po internetu nebo po telefonu, ale jsou tu chvíli, dají mi papír co chtějí na razítko nebo na štítky
a podobně a jdou, pak jim jen zavoláme že je hotovo, ale nelákáme je sem, to ne, není to klasická prodejna, ale děláme jen věci na zakázku tak nevím,
no hlavně jestli tu něco hrálo, tak to muselo být chvíli, když třeba zapékala dresy nebo řezala vizitky, jinak laser hučí tak, že není slyšet nic a na něm
dělám výhradně já, tak se možná u toho nudila, je to dost monotonní práce, nevím jestli si to třeba pustila z telefonu, tabletu, nebo počítače,
volala jsem jí dnes a říkala, že je možné, že si něco pustila, že když měla volnou chvíli chodila na net, tak nevím, je to nepříjemná situace,
pokutu bych z ní stejně nedostala, je na mateřské, chtěla si jen přivydělat.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Martin.Kucera »

Katka píše:volala jsem jí dnes a říkala, že je možné, že si něco pustila, že když měla volnou chvíli chodila na net, tak nevím, je to nepříjemná situace,pokutu bych z ní stejně nedostala, je na mateřské, chtěla si jen přivydělat.
Když si zaměstnanec pro svou potřebu pustí rádio/hudbu, nejedná se o veřejnou produkci, to už se tu nedávno řešilo (dokonce existuje i rozsudek v tom smyslu). Takže v pohodě.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Katka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 18 črc 2014, 11:09
Profese: osvč
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Katka »

Moc děkuji, nemám ráda problémy a velké firmy jsou dost agresivní, nic jim nepošlu a počkám co udělají, ještě jednou všem moc díky, kdo mi poradil :)
Marek Lajner
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: poplatky za hudbu na provozovně - ČR versus Intergram

Příspěvek od Marek Lajner »

Dobrý den, mám doma též výzvu od Mgr. Heřmánkové. Uráží mne to, píše se v ním, že jsem se obohatil na úkor těch nejpotřebnějších z nás a když jim nepošlu takřka 5000, že mě zničí. Toť ve zkratce obsah.
Provozuji obchod s použitým nábytkem o výměře 150m2, u stolu v rohu provozovny sedím já, nebo brigádnice na výpomoc a je zde malé radio, které patří jí, já ho nepouštím, mě rádio nebere, ona ano, občas. Toto radio je slyšet cca 5m kolem tohoto rohu, tedy na 7,5% plochy obchodu, nepovažoval jsem to tedy za něco, na čem bych já mohl zbohatnout, přilákat zákazníky do obchodu, případně jim zpříjemňovat nakupování. Od října loňského roku mám dokonce tento prostor stavebně oddělen od ostatní plochy obchodu( na materiál mám doklady, mohu tudíž doložit), tudíž zákazník nemá šanci nějaké radio vůbec zaslechnout.
To, že u mne byl někdo od Intergamu jsem se dozvěděl až z tohoto výhružného dopisu od paní doktorky, jak jsem se nyní dopátral u své brigádnice, opravdu u nás před více než rokem(dle dopisu 7.3.2013) někdo takový byl, začal vytahovat papíry a foťák a vyhrožovat, ona se však nenechala a chtěla zavolat policii, aby dotyčného zkontrolovala, pán se sebral a odešel - na toto mám svědka, protože zrovna v prodejně byl náš stálý zákazník a s mou brigádnicí něco řešil. Víc jsme se o věc nestarali, neboť já jsem se domníval, že to byl nějaký podvodník, co se za zástupce Intergramu jen vydává, když tedy nepočkal na příjezd policie. Domnívám se ještě nyní, že kdyby to opravdu byla kontrola ze strany firmy, která po mě bude chtít licenční poplatky - bude mne kontaktovat. Ale ono více než rok nic a najednou dopis s výhružkou exekuce.
Jsem upřímně naštván a zároveň mám strach, opravdu nejsem typ, co se soudí denně a radši bych zaplatil teď pár tisíc a měl klid, ale tím bych jen potvrdil, že jsem se neoprávněně obohatil, jak tvrdí paní doktorka. Pere se ve mě tedy strach se smyslem pro spravedlnost.
Nebylo by lepší zaplatit a pak teprve žádat o vrácení bezdůvodného obohacení na firmě Intergram? Nerad bych totiž měl doma exekutory a v případě, že to nevyjde, by mě to stálo 5000, ne třeba barák.
Děkuji za radu
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“