KF Jčk 7/2014 Hlasování o příp. koalici s TOP09 v Týně n/Vlt

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Jste pro schválení koalice Pirátů s TOP09 a Zelenými v Týně nad Vltavou?

Anketa končí za 13 črc 2014, 13:56

Pro schválení
4
29%
Proti schválení
10
71%
Zdržuji se
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 7 - Celkem hlasů: 14

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1701 poděkování
Dostal poděkování: 1384 poděkování

Re: Hlasování o případné koalici s TOP09 v Týně n. Vlt.

Příspěvek od Jan.Novak » 13 črc 2014, 12:12

Ljuba Polakova píše:Prostě anketa není závazný hlasování, viz Pravidla fóra :)
Hele, já myslim, že je to jedno. Název vlákna opět neobsahuje název Zelených, až v anketní otázce jsou, to beru jako ten nejmenší podrázeček co tu máme. Já tenhle výsledek nebudu zpochybńovat, ať dopadne jakkoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 13 črc 2014, 14:41

Děkuji všem co hlasovali pro. Jednoznačně jsem to projel, což uznávám. Myslím, že se mi podařilo pro Piráty vyjednat velmi solidní podmínky trojkoalice, kde se dokonce ani nečekalo že jakkoliv finačně přispějeme. Namísto doslovného ideologického klíče si myslím, že nejdříve mají občany zastupovat slušní a poctiví lidé, kteří jsou rovní a slušní. To zdejší TOP09 (a jeden člen Zelených :) ) splńuje, bohužel většina ostatních stran ne (můžeme ještě něco hledat u části zdejší sociální demokracie a ODS, ovšem jen částečně a s přimhouřenýma očima). Svou ideu, že slušnost a poctivost je hlavním základem vytvářením pirátských hodnot jsem nedokázal prosadit, a proto nebude Pirátská značka pod jedinou opravdu slušnou občanskou kandidátkou v Týně nad Vltavou. Považuji to za svou jednoznačnou prohru, ovšem i za prohru všech jihočeských pirátů ač si to možná ještě neuvědomujeme. Je to i má chyba, měl jsem osobně obvolat lidi u kterých si myslím, že by byli pro a nyní nehlasovali a jiným lépe vysvětlit co znamená jistý článek koaliční smlouvy.

Osobně jsem přislíbil účast na koalici, budu kandidovat za Zelené, budu nadále koalici vytvářet politický program (a udělám vše proto, aby TOP 09 v Týně nejenže nepropadla - na skoro propadnutí minule jsem se osobně podílel -, ale aby v koalici se Zelenými atakovala co nejvyšší čísla, voličský potencionál tu na to je, stejně tak - milá Ljubo - na to máme sponzory.), budu se podílet na politickém marketingu, i na celé kampani, do programu prosadím co nejvíce Pirátských hodnot. Považuji za svou morální povinnost přispět k vyčištění týnské politiky, která je prorostlou krakaticí. Že pro řadové členstvo a většinu našeho předsednictva je důležitější, že slušní lidé jsou ve straně co jinak nemají rádi, mě velice mrzí.
Toto rozhodnutí nepovažuji za š´tastné také proto, že voliči v Týně mají Pirátství spojené se mnou. Pirátskou značku tedy poškodí, že tu nebude samostatná kandidátka, ani koalice. Piráti tímto z Týna zmizeli, ač jsme měli - díky dobrým koaličním podmínkám - nakročeno k vlastnímu zastupitely, čekám, že výsledek koalice o které mluvíme budou - nyní po zmizení Pirátské značky - alespoń dva zastupitelé.

Mimochodem, opravdu mě mrzí podrazy, které se tu staly. Není fér máchat naprosto nerelevantními čísly a psát na nich postavené nepodložené názory. Osobně si myslím, že se jednalo o manipulaci, považuji to za nepirátské, nemorální a v rozporu s křes´tanským desaterem, které ctím jako jeden ze základů Evropské společnosti a její kultury. Stejně tak využívání své autority plynoucí z předsednictví jčk nepovažuji za správné morální jednání. Jedná se o funkci, která je v Pirátském pojetí poněkud slabšího rázu a má členy Pirátů spojovat na základě konsensu a diskuze. Tato funkce nemá sloužit k využívání síly svého formálního titulu vůdce k prosazování vlastního názoru. Je to funkce, která má být spojena s pokorou.

Na závěr bych rád dodal, že pro Evropské politické myšlení je typické, že si vytváříme ideologie a na jejich základě nám pak vznikají spory. Jakožto hnutí, které samo sebe považuje za reformní, by jsme se měli od některých stereotypů odprostit. Pomožme nejdříve k slušné politice odspodu, až pak řešme ideologické rozdíly, protože je sice krásné, že ideologicky je mi zelený Martin Bursík blíže, než například Petr Gazdík ze STAN, ovšem ruku si raději podám s tím druhým, protože ho považuji za slušnějšího a rovnějšího člověka.

V nejbližší době oznámím RV svůj záměr kandidovat za Zelené.

Všem co hlasovali na základě úplných informací děkuji.

Hezký den všem,
Honza.

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 13 črc 2014, 17:03

Jan Novak píše:Na závěr bych rád dodal, že pro Evropské politické myšlení je typické, že si vytváříme ideologie a na jejich základě nám pak vznikají spory. Jakožto hnutí, které samo sebe považuje za reformní, by jsme se měli od některých stereotypů odprostit.
Je mi to osobně líto a vnímám to osobně jako ztrátu pro piráta. Osobně ale budu v pirátech dál respektovat co odhlasovalo (to se musí byť se mě to osobně nezdá).
Co dodat, viď? Snad jen, ať se Ti v Zelených daří a někdy se spojíme na pivo s Tebou vždy rád pokecám.

Nevzpomínej na všechny ve zlém a díky za všechny ryby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Jan.Novak

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 13 črc 2014, 21:40

Petře, jsem Pirát, dle regulí je v pořádku kandidovat za jinou politickou stranu, budu kandidovat jako Pirát, nominovaný za Stranu Zelených, členem strany zůstanu, to se není čeho bát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Steinbauer, Ivo.Vlasaty

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 13 črc 2014, 22:23

Jan Novak píše:Petře, jsem Pirát, dle regulí je v pořádku kandidovat za jinou politickou stranu, budu kandidovat jako Pirát, nominovaný za Stranu Zelených, členem strany zůstanu, to se není čeho bát.
Aha nepochopil jsem na poprvé, díky za osvětlení.

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 14 črc 2014, 00:32

Konstatuji, že koalice nebyla schválena.
Hlasovalo 14 členů, 10 bylo proti.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“