KF Jčk 7/2014 Jednání o schválení Týnské koalice

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1774 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 11 črc 2014, 05:57

Ivo, Honzo u těch jmen se hovoří o zarytých Pirátech. Dotaz: uveďte, z jakého důvodu již dávno nejsou členy Pirátů KS JČ. Ď.
Smlouva :roll: : No to si se Honzo moc nenadřel, je to ta samá sml. jako má Ivo, upravená pro Týn.
V Čl.I §1 za Piráty Michal Bělský není členem Pirátů, nenašla jsem ho ani jako příznivce, tákže jestli je jenom jako uživatel fóra, nechť požádá o změnu statutu na RegP JČ, představí se a bude to v cajku.
Jsem zásadně proti Čl.III §10 a už tý legrace bylo dost pánové. Na podělanej výlep plakátů při volbách do EP byl problém s 15ti stovkama, keci, že nemáme a na koalice máme mít a ještě chcete věcnou podporu, ke který se zavážem. To určitě :lol:
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 11 črc 2014, 06:40

Ljuba Polakova píše:Jsem zásadně proti Čl.III §10 ... Na podělanej výlep plakátů při volbách do EP byl problém s 15ti stovkama, keci, že nemáme a na koalice máme mít a ještě chcete věcnou podporu, ke který se zavážem. To určitě :lol:
Čl.III §10: Koaliční strany poskytnou na vedení volební kampaně takovou částku, kterou uvolní jejich příslušné stranické orgány. - Je pravda že je to velmi otevřené, co takle třeba jednu korunu? ;o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Ljuba.Polakova

Miroslav.Svatek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: student informatiky
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Svatek » 11 črc 2014, 09:42

Já už se k tomuto tématu nemusím pomalu ani vyjadřovat... Všechny moje argumenty krásně přednesla Jana. Mimo jiné mě docela zaskočilo jak na mě OFFTOPICa myslím, že to nebylo jen na mě začal v době zamítnutí žádosti o koalici Honza Novák tlačit a manipulovat se mnou... Promiň Honzo, ale to jak si překrucoval každý můj názor a dělal z toho debilitu bylo trochu moc i na mě...

Dále také souhlasím s Janou... nejsem taky žádný politolog a i kdybych byl neargumentoval bych tím, ale to co si předváděl po telefonu mě docela zaskočilo. Bral jsem Piráti (aspoň tady na jihu čech) jako přátelské uskupení lidí, ale dělat ze mě po telefonu debila!? OFFTOPICa už se ani nebudu omlouvat za ten výraz, protože mě to fakt sere!

Mimo jiné nejsem proti když dáte na mě kontakt nějaké třetí osobě, ale prosím nejdřív mě kontaktujte, že mi bude volat někdo komu jste dali moje číslo. Není moc příjemné když vám nečekaně do práce OFFTOPICkde bych mimo jiné nerad řešil politiku, když tu mam členy svobodných a KDU-ČSL volá člen strany zelených a začne mě přemlouvat k jinému názoru na koalici.

Řeknu to upřímně a na rovinu, Honza Novák se díky té jeho manipulaci OFFTOPICa jak tak koukám né jenom se mnou stal pro mě nedůvěryhodný člověk... vypadá to jako když se za každou cenu snažíš prosadit svůj názor a jdeš "přes mrtvoly" a nevím jestli je to jenom kvůli té koalici nebo je za tím i něco jiného. Takový postup nemám rád a určitě nebudu sám. Tohle je jenom můj názor a omlouvám se jestli to někoho urazilo, ale upřímnost je pro mě důležitá v prosazování názoru!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Svatek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Urban, zuzalisku
Miroslav Svatek
člen KS JčK
---provokatér a rebel---

miroslav.svatek@pirati.cz
mob. 736 463 034

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1701 poděkování
Dostal poděkování: 1384 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 11 črc 2014, 10:03

Děkuju Ivošovi za nahrání a odpověď.
Ljuba Polakova píše:Ivo, Honzo u těch jmen se hovoří o zarytých Pirátech. Dotaz: uveďte, z jakého důvodu již dávno nejsou členy Pirátů KS JČ. Ď.
Smlouva :roll: : No to si se Honzo moc nenadřel, je to ta samá sml. jako má Ivo, upravená pro Týn.
V Čl.I §1 za Piráty Michal Bělský není členem Pirátů, nenašla jsem ho ani jako příznivce, tákže jestli je jenom jako uživatel fóra, nechť požádá o změnu statutu na RegP JČ, představí se a bude to v cajku.
Jsem zásadně proti Čl.III §10 a už tý legrace bylo dost pánové. Na podělanej výlep plakátů při volbách do EP byl problém s 15ti stovkama, keci, že nemáme a na koalice máme mít a ještě chcete věcnou podporu, ke který se zavážem. To určitě :lol:
EDIT: směřuj otázky jen na mě, Ivoš to sem píchl, protože sem měl problémy s fórem, tak aby se na tyhle věci nečekalo, protože se prý má dnes dát hlasovat. Jinak s tím nic moc společného nemá. :)

Michal Bělský je tu jen jako "Poli", jinak o vstupu uvažuje, jen nevím jeslti ho do voleb (respektive do poslední možnosti opravy kandidátek) vůbec půjde stihnout příjmout za člena, i když ho již předsednictvo vidělo.
Protože jsou to piráti myšlením, nikoliv lidé, kteří chtějí řešit politiku a věci veřejné, rádi mi pomůžou, případně rádi pomůžou Pirátům, členství v politické straně ovšem není pro ně.
Však sharing is caring, že. :) Tak jde mi hlavně o to, aby byla smlouva jasná a aby se proti ní neobjevily nějaké další hnidopišské dotazy. Jinak je předělaná, například, narozdíl od Budějovic, tam je jasně popsaný volební klíč.

Čl.III §10 je spíš pro Zelený a TOPku, nepočítám, že nám naše milé předsednictvo vůbec něco uvolní. OFFTOPICI když bych byl rád a požádám o jakoukoliv částku, kterou uznají za vhodné, tím splním znění koaliční smlouvy.

Míro, respektuji cizí názory. Nicméně respektuji cizí názory, které jsou relevantně podložené (mimochodem osobně věřím, že jen názor, který je založený na dostatku informací je svobodný. Pokud se někdo rozhoduje, nebo podobně, na základě nevěrohodných, či neúplných informací, tak je jeho názor/postoj ve skutečnosti nesvobodný), pokud mi budeš do telefonu říkat věci o kterých vím, že jsou postaveny na vodě, tak Ti řeknu, že blekotáš kraviny a ty jsi je blekotal dokola. Za tím si stojím zase já. Samozřejně, že jsem na Tebe tlačil, stejně jako jsem tlačil na ostatní, tohle k politice patří, pokud o něco usiluješ, tak se o to musíš snažit. Jako místopředseda krajského sdružení musíš počítat s tím, že na Tebe budou tlaky a ne jen ode mě, ale i od jinud, tohle k politice patří. Napiš prosím jedinou věc, ve které jsem manipuloval, lhal, či podobně. Pokud nic takového nemáš, tak doufám, že se mi omluvíš, stejně jako jsem se omluvil já.
EDIT: Když Evropský parlament čelil nevídanému lobbyingu ze strany občanů, kteří byli pro odmítnutí ACTA, každý pirát to slavil. Lobbování je - na tom se shodneme snad všichni - naprosto v pořádku, pokud Ti nebudu vyhrožovat, nebo nabízet za tvůj hlas peníze, či jiné výhody.

OFFTOPICMěl bych tu dost poznámek, ale nechám si je pro sebe. Jen by mě zajímalo, kdy jsem Janě napsal nepřesný počet kandidátů, nebo něco z čeho vyplývalo, že už jich mám stoprocentních sedm, klidně mě usvěč soukromou poštou! Stejně tak jsem pořád nepochopil, proč i přes veřejně deklarovanej nedostatek kandidátů na samostatnou kandidátku -je to v zápisu ze schůze mimochodem, i v Mikulášově článku ke komunálkách - jsi mi nenabídla lidi z Týna, pokud by si nějaké mohla mít. Žil jsem v domnění, že Piráti si maj pomáhat a ideálně si o to nemusí ostatním říkat. Kdybych znal někoho od Vás, tak Ti o něm hned řeknu, nebudu si trucovat o to, aby sis řekla sama.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 11 črc 2014, 12:24

Ljuba Polakova píše:Smlouva :roll: : No to si se Honzo moc nenadřel, je to ta samá sml. jako má Ivo, upravená pro Týn.
Sice nevím, proč Honza vzal zrovna naší, ale kde si myslíš, že se vzala ta? Upravili jsme smlouvu, co měli SZ a SOS před čtyřmi roky. Problém s kopírováním, Piráte?
Jsem zásadně proti Čl.III §10 a už tý legrace bylo dost pánové.
Ježiši. Když se k něčemu zavážeme, tak jsi proti. Když se k ničemu nezavážeme (ano, přečti si to ještě jednou, nemusíme v podstatě nic), tak jsi proti. :roll: :twisted:
Miroslav Svatek píše:Mimo jiné mě docela zaskočilo jak na mě OFFTOPICa myslím, že to nebylo jen na mě začal v době zamítnutí žádosti o koalici Honza Novák tlačit a manipulovat se mnou... Promiň Honzo, ale to jak si překrucoval každý můj názor a dělal z toho debilitu bylo trochu moc i na mě... nejsem taky žádný politolog a i kdybych byl neargumentoval bych tím, ale to co si předváděl po telefonu mě docela zaskočilo.
Škoda je, že jsi to pak nebyl ochotný přenést před ostatní. Takhle nemůžeme posoudit ani to, jestli Honza manipuloval ani kdo z vás jak argumentoval, ani to nijak moderovat. Jediný argument, který jsi sám zmínil je (volně řečeno), že většina lidí TOPku nesnáší a naši sympatizanti nás obecně nechtějí vidět spojovat se s ní - to je fakt, se kterým žádný politolog nic nenadělá, ale já zas s Honzou souhlasím, že v případě Týna by to nemusel být problém. OFFTOPICA Honzovo odvolávání se na autority akademiků taky není pro lidi mimo obor, kteří nemají nastudováno to, co on - tedy často pro nikoho z nás - přesvědčivé ani srozumitelné...
Bral jsem Piráti (aspoň tady na jihu čech) jako přátelské uskupení lidí, ale dělat ze mě po telefonu debila!?
Hele! Ty jsi zase hlasoval bez předchozí diskuse a úplných informací. Bez ohledu na to, že bys poté hlasoval stejně, to opravdu nebylo fér a přátelské atmosféře to moc nepomohlo... Sebrali jste Honzovi příležitost, nic jiného, než začít tlačit, mu v tu chvíli nezbylo (představ si sebe v jeho pozici, jestli to dokážeš).
Jan Novak píše:respektuji cizí názory, které jsou relevantně podložené (mimochodem osobně věřím, že jen názor, který je založený na dostatku informací je svobodný. Pokud se někdo rozhoduje, nebo podobně, na základě nevěrohodných, či neúplných informací, tak je jeho názor/postoj ve skutečnosti nesvobodný)
Dokážeš spolehlivě posoudit, které názory jsou a nejsou podložené a jestli relevantně? Nikdo z nás nemá úplné informace OFFTOPICbtw. tzn. že nikdo z nás jako individuum není zcela svobodný.
pokud mi budeš do telefonu říkat věci o kterých vím, že jsou postaveny na vodě, tak Ti řeknu, že blekotáš kraviny a ty jsi je blekotal dokola.
Zas ten problém, že to nemůžeme posoudit my ostatní...
OFFTOPIC[quote]Samozřejně, že jsem na Tebe tlačil, stejně jako jsem tlačil na ostatní, tohle k politice patří, pokud o něco usiluješ, tak se o to musíš snažit. Jako místopředseda krajského sdružení musíš počítat s tím, že na Tebe budou tlaky a ne jen ode mě, ale i od jinud, tohle k politice patří. Napiš prosím jedinou věc, ve které jsem manipuloval, lhal, či podobně. Pokud nic takového nemáš, tak doufám, že se mi omluvíš, stejně jako jsem se omluvil já.

Měl bych tu dost poznámek, ale nechám si je pro sebe. Jen by mě zajímalo, kdy jsem Janě napsal nepřesný počet kandidátů, nebo něco z čeho vyplývalo, že už jich mám stoprocentních sedm, klidně mě usvěč soukromou poštou! Stejně tak jsem pořád nepochopil, proč i přes veřejně deklarovanej nedostatek kandidátů na samostatnou kandidátku -je to v zápisu ze schůze mimochodem, i v Mikulášově článku ke komunálkách - jsi mi nenabídla lidi z Týna, pokud by si nějaké mohla mít. Žil jsem v domnění, že Piráti si maj pomáhat a ideálně si o to nemusí ostatním říkat. Kdybych znal někoho od Vás, tak Ti o něm hned řeknu, nebudu si trucovat o to, aby sis řekla sama.[/quote]Tohle vláko je takový rychlokurz, jak komunikovat a nekomunikovat v politice :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Jan.Novak
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1774 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 11 črc 2014, 13:15

Ivo nekecej, móc dobře víš, že mi tento článek vadí i u Tvé koalice. Buďte tak hodní, zvedněte pozadí a jděte si shánět sponzory.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 11 črc 2014, 13:30

Takže tady jsou výsledky v Týně v kraji
http://volby.cz/pls/kz2012/kz311?xjazyk ... bec=545201

tady jsou výsledky minulých komunálních voleb
http://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazy ... 0&xvyber=0

Mě z toho jednoznačně vychází, že Topka balancuje na 5% hranici a Piráti měli Topce pomoct nepropadnout, Zelení tam jsou tak trochu do počtu, aby to lépe vypadalo, nebo aby to bylo přijatelný pro nás. Pravděpodobný výsledek bude ten, že Topka dostane 1 mandát, a bude poškozena image Pirátů.

Já bych šel do koalice jen se Zelenými, případně ještě s Evropskými demokraty, nebo i s někým dalším, ale neznám ty lidi, ale zachraňovat Topku?
Topku bych naopak s radostí nechal propadnout. Ať Topce pomůže, kdo chce, ale my bychom to být neměli.

Dnes odpoledne dám hlasovat, hlasování nastavím na 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Miroslav.Svatek

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 11 črc 2014, 16:34

Václave, žongluješ tu s čísly, které jsou trochu staré.
V krajských volbách 2012 nekandidoval nikdo z Týnské topky, takže nevidím důvod, proč jsi nepoužil novější data.

http://volby.cz/pls/ps2013/ps311?xjazyk ... vyber=3101 Parlamentní volby 12,37% 2013 - celkový republikový výsledek ani ne 12%
http://volby.cz/pls/ep2014/ep1311?xjazy ... vyber=3101 2014 Eurovolby 16,21% - průměr republiky, republikově necelých 16%.

TOPka v Týně roste. Jinak tyhle čísla jsou k ničemu, protože v komunální politice jde o naprosto jiné věci, využít při svém studiu k tomu co jsi napsal takovéto zdroje, tak se mi všichni vysmějí.

Myslím, že to víš moc dobře a hledáš si čísla, která se hodí TObě do krámu, vytáhl jsi je až teď, aby Ti nikdo nemohl včas oponovat, to je podpásovka. Když píšeš o ztrátě důvěry měl by si sám hrát fér.

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 11 črc 2014, 16:51

Odkazy na volby, které jsem uvedl jsou nejaktuálnější data o popularitě místní Topky.
Víc se k tomu vyjadřovat nebudu.

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 11 črc 2014, 17:09

Jak odráží krajské volby podporu místní TOPky, když za ní nikdo nekandidoval (vynecháme Karla Hájka, za STAN, kterýho sme právě díky jednání o koalici s náma a Zelenýma vyšachovali, aby TOPka nedostala z vrchu příkaz zapsat tenhle nejhorší úkaz týnské politiky k sobě)? Mimochodem TOPka získala v těchto volbách v Týně opět nadprůměrný počet hlasů, neboť v kraji byla na pěti procentech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“