Zničení stanu - faktura

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet a vede transparentní účetnictví.

Moderátor: Financni tym

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte finančnímu odboru dotazy, oznámení a připomínky k jeho činnosti. Na každý podnět založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídá vedoucí co nejdříve. Svá podání pište pokud možno dostatečně určitě.
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • V podatelně je možné v nutné míře i diskutovat, ale pokud předpokládáte delší diskusi, použijte raději fórum FO.
  • Moderování podatelny provádí výhradně vedoucí FO, nebo jím pověřený spolupracovník FO.
  • Po vyřešení se téma zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zničení stanu - faktura

Příspěvek od Ivan.Bartos » 12 čer 2014, 12:17

Ahoj, Michal Krause prý posílal Petrovi fakturu za zničený párty stan, který byl zapůjčen na pirátskou tour. (popsáno jinde ve foru)
Nikde ji však nevidím. Přišla mi dnes emailem a je po splatnosti.
Přikládám.
Samozžejmě můžeme se pokusit nůžkový stan opravit a používat, ale hliníkové nosníky těžko nahraadíme:-(
Nevím jak se k tomu postavit.
Přílohy
faktura 00319-1.pdf
(172.7 KiB) Staženo 102 x
Naposledy upravil(a) Ivan.Bartos dne 12 čer 2014, 13:17, celkem upraveno 1 x.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1435 poděkování

Re: Zničení stranu - faktura

Příspěvek od Ondrej.Marek » 12 čer 2014, 12:43

Odkoupenim pro potreby strany = uhrazeni za erar se mi nelibi, protoze to je kolektivizace viny.
Za poskozeni nebo zniceni nesou vinu a odpovednost konkretni lidi, ktery by to meli uhradit ze svyho, end of story.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Marek za příspěvek:
Tobias.Esner
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 12 čer 2014, 13:01

Ondrej Marek píše:Odkoupenim pro potreby strany = uhrazeni za erar se mi nelibi, protoze to je kolektivizace viny.
Za poskozeni nebo zniceni nesou vinu a odpovednost konkretni lidi, ktery by to meli uhradit ze svyho, end of story.
Neblázni, tak to asi neudělali naschvál ne? Aby se potom aktivní lidi báli na něco sáhnout a někde s něčím pomoct. Jestli to nebyla nějaká mega hovadina, při které to bylo zničeno, tak bych neváhal použít prostředky strany..omg
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10551 poděkování
Dostal poděkování: 11101 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 12 čer 2014, 13:03

Ondrej Marek píše:Odkoupenim pro potreby strany = uhrazeni za erar se mi nelibi, protoze to je kolektivizace viny.
Zažil jsem osobně destrukci stanu poryvem větru na nám. Svobody v Brně (volby do PS2013). Byl to takový lacinější (možná jsem ho kupoval já nebo Jirka Kadeřávek). Nicméně jsem byl rád, že mi další dva lidi přišli pomáhat rozdávat letáky. Představa, že by měli být se mnou za škodu potrestáni mi připadá jako úlet. opravdu chcete lidi trestat za aktivitu? Kdo nic nedělá nic nepokazí.
Jinak zcela obecně jsem navrhoval Lence, ať RP aktivity na akcích pojistí (včetně Vyosení). Mohou se totiž stát mnohem horší věci - např. úraz, škoda na cizím majetku - když účastníci akce způsobí atp.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 12 čer 2014, 13:20

Tak ja jsem samozrejme pojistenej do pul mega za blbost, ale zrovna tady u toho jsem nebyl a na sebe to vzit nechci. Pojisteni na blbost se jinak dava i ke kreditkam. Jinak souhlasim s Ivem. Proplatil bych stan a tento si odvezl a pokusil se o opravu. Analogie je pichle kolo na komercne zapujcenem na Ducato.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13227 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 12 čer 2014, 13:41

Jakub, Ivo: Ale vy se bavíte o něčem jiném. Jde o to, že se zničilo něco, co nebylo v majetku strany a teď je žádost o proplacení. Zapůjčení nebylo nikde evidováno etc. Na faktuře nevidím, že by tam byla započítána amortizace (stan pokud vím nebyl nový). Pokud bychom to jen tak proplatili, tak by to byl absolutně otřesný precedent. OFFTOPICTo bych si vzal na příští akci noťas, řekl bych že jsem ho zapůjčil na promítání a hlasování (oboje pravidelně dělám) a když by se rozbil, tak bych ho straně naúčtoval?

Druhá věc je, že asi všichni chápeme, že to chceme proplatit. Problém je však jak. Příslušný hospodář by si měl vyslechnout svědectví a pokud se tak rozhodne, tak by měl jasně říct, že je to zcela extrémní případ a nebude se běžně opakovat.

Myslete trochu na budoucnost.
profant.eu, poslanec

Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Dal poděkování: 2161 poděkování
Dostal poděkování: 1293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla » 12 čer 2014, 13:45

To pojištění na blbost není vůbec blbej nápad.

(akorát při uplatňování škody bude pojišťovna nejspíš chtít pořizovací doklad od zničené věci, což bývá nejčastěji kamenem úrazu - třeba já můj notebook nabyl na základě ústní kupní smlouvy)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Od celopirátského názoru se lokálně pomalu začínám odchylovat (nebo on od mé maličkosti?), ale okolo strany se motám dál kvůli lidem (mám je rád) a na českém politickém trhu jsou Piráti pořád nejmenší zlo :D
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 12 čer 2014, 13:49

potřebujem rozpočtovou kapitolu - na pokuty a průsery.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Profant, Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vasicek, Petr.Tkadlec, Lenka.Kozlova, Marek.Necada, Tobias.Esner, Petr.Jedelsky

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13227 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 12 čer 2014, 13:56

Abychom se vrátili k jádru věci, kdo je zodpovědný hospodář?
profant.eu, poslanec

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1435 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Marek » 12 čer 2014, 13:59

Ivo Vasicek píše:
Zažil jsem osobně destrukci stanu poryvem větru na nám. Svobody v Brně (volby do PS2013). Byl to takový lacinější (možná jsem ho kupoval já nebo Jirka Kadeřávek). Nicméně jsem byl rád, že mi další dva lidi přišli pomáhat rozdávat letáky. Představa, že by měli být se mnou za škodu potrestáni mi připadá jako úlet. opravdu chcete lidi trestat za aktivitu? Kdo nic nedělá nic nepokazí.
Jinak zcela obecně jsem navrhoval Lence, ať RP aktivity na akcích pojistí (včetně Vyosení). Mohou se totiž stát mnohem horší věci - např. úraz, škoda na cizím majetku - když účastníci akce způsobí atp.
Chapu ten sentiment, ale jde o to, ze to je fakt zapujcena vec od externi osoby a tim se za to prenasi odpovednost. Neco trochu jineho by byl majetek strany spravovany nejakou organizacni jednotkou kde by 'vnitrofiremni' zuctovani nemelo smysl.
Samozrejme ze nechceme trestat lidi za aktivitu ale kdyz nekdo udela botu (treba i poryv vetru natolik velky, ze to ponici nebo znici stan je opomenuti), tak je to chyba tech, kteri se o ten stan staraji a zapomneli ho ukotvit nebo slozit kdyz videli, ze se zveda vitr.

Odpovědnost za škodu na majetku nebo úraz je jasně ošetřena ve stávajících zákonech a není potřeba si ji nějak speciálně řešit ještě vnitrostranicky.
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Zamčeno

Zpět na „Podatelna finančního odboru“