Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ondra.kl »

next_ghost píše:
Ondra.kl píše:Super, tak já no to do teď kašlu a až to budou mít piráti za 10-50 let zmáklý tak je možná začnu zase volit ... pokud už ovšem jejich místo nezaplní někdo jiný ;)
WTF?
Copak? Přeci nebudu ničit aktivisty tím že bych je volil a umožňoval jim pak zběhnout od jejich aktivistických cílů k politice? Volit budu nějaký vhodný politiky ... když je najdu. Mno a třeba to budou i ti aktivisti až to všechno zmáknou a rozhodnou se znova dát na cestu politiky.

Pro mě je současná změna spočívající v přeorientování se z politické činnosti na aktivistickou činnost prostě krokem zpět do doby před 3-4 lety. Tehdy ten aktivismus fungoval ... jenže tehdy měla strana na účtu kulový a HLAVNĚ tehdy ještě lidi nenaházeli spousty prachů a časů do fungování Pirátský strany. Dneska s 13 mil. na účtě ... no proč by námezdníci měli živit milionáře? Takže myslím že teď bude samotný aktivismus fungovat čím dál hůře. Myslím že Piráti potřebují hlavně profesionalizaci provozního zázemí a až tohle zvládnou tak mohou začít s rozumným organizováním aktivistů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 5):
Ivan.Bartos, Lidka_c, Karel.Rada, Petr.Lysek, Petr.Vileta
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Pravdu díš. Směr bude však takový, jaký si Piráti i piráti vyberou. Vystřízlivění z předpokladu fundraisingu na kampaň je jedním z indikátorů, že aktivismus je třeba někde nahradit profesionalizací a zásadní změnou k přístupu nakládání s pěnězi a sestavováním rozpočtu. Mluvil jsem o tom při volbě na předsedu i leadera. Politik má mít čas dělat politiku a reálně něco dodávat lidem (i ten blbej guláš pro bezdomovce má smysl), vše ostatní je v podstatě obslužná činnost k prosazení ideálů a možnost reálně něco ovlivnit A z těch našich 350 členů většina někam kandiduje, nebo zastává nějaké funkce. Nejsou tedy aktivisté, jsou politici. Vím o čem mluvím. Skládal jsem dodávku plakátů s pár lidmi do PiCe namísto příprav na debatu do TV. Myslím, že je to stejné pro všechny naše členy. DIY podle mě již prostě v některých aspektech nemůže fungovat (v našem případě) Pokud se cestou profesionalizace nevydáme, nevidím to moc dobře. Uvidíme, jak se to vyvrbí...
Naposledy upravil(a) Ivan.Bartos dne 11 čer 2014, 09:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Michal.Klus, Jiri.Kaderavek.sen, Ivo.Vasicek, Karel.Rada, Petr.Lysek, Petr.Vileta, Jiri.Ulip
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Bohužel Ivane u několika uřvaných a rádo píšících pirátů je to jako kdybys hrách na stěnu házel.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od next_ghost »

Ondra.kl píše:Copak? Přeci nebudu ničit aktivisty tím že bych je volil a umožňoval jim pak zběhnout od jejich aktivistických cílů k politice? Volit budu nějaký vhodný politiky ... když je najdu. Mno a třeba to budou i ti aktivisti až to všechno zmáknou a rozhodnou se znova dát na cestu politiky.

Pro mě je současná změna spočívající v přeorientování se z politické činnosti na aktivistickou činnost prostě krokem zpět do doby před 3-4 lety. Tehdy ten aktivismus fungoval ... jenže tehdy měla strana na účtu kulový a HLAVNĚ tehdy ještě lidi nenaházeli spousty prachů a časů do fungování Pirátský strany. Dneska s 13 mil. na účtě ... no proč by námezdníci měli živit milionáře? Takže myslím že teď bude samotný aktivismus fungovat čím dál hůře. Myslím že Piráti potřebují hlavně profesionalizaci provozního zázemí a až tohle zvládnou tak mohou začít s rozumným organizováním aktivistů.
Sice se budu opakovat, ale: WTF? Četl jsi vůbec moje příspěvky v tomhle vlákně?
Ivan Bartos píše:Politik má mít čas dělat politiku a reálně něco dodávat lidem (i ten blbej guláš pro bezdomovce má smysl), vše ostatní je v podstatě obslužná činnost k prosazení ideálů a možnost reálně něco ovlivnit
Dokud politik nezíská křeslo ve volbách, může lidem reálně něco dodávat jen jediným způsobem: aktivismem! I ten blbej guláš pro bezdomovce je aktivismus, i když je to jen půlhodinové divadlo pro novináře.
A z těch našich 350 členů většina někam kandiduje, nebo zastává nějaké funkce. Nejsou tedy aktivisté, jsou politici.
Od kdy jedno vylučuje druhé?
Vím o čem mluvím. Skládal jsem dodávku plakátů s pár lidmi do PiCe namísto příprav na debatu do TV. Myslím, že je to stejné pro všechny naše členy. DIY podle mě již prostě v některých aspektech nemůže fungovat (v našem případě) Pokud se cestou profesionalizace nevydáme, nevidím to moc dobře. Uvidíme, jak se to vyvrbí...
Ne, nevíš, o čem mluvíš. Těchhle 6 vět je naopak důkazem, že jsi pořád ještě nepochopil, co tu celou dobu říkáme. Když musí předseda strany místo přípravy na debatu vykládat plakáty z dodávky, tak to znamená, že strana nemá fungující aktivismus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Ivan.Sirko, Ondrej.Profant, Jiri.Ulip

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ale to, že aktivismus nám nefunguje je fakt. Že je více lidí otráveno než namotivováno taky. A že se na foru nic nedá nic seriozně domluvit, je třetí bod. Naše PR smerem k aktivistům i členům je žalostné. To jsem nevyvracel. Pokud se nám ovšem nedaří motivovat, musíme buď profesionalizovat a nebo sehnat schopnější motivátory. Chyba předsedy? Psal jsem to v retignační řeči.
Byli jsme parta nadšenců, nyní jsme ve volbách dokázali porazit i některé etablované subjekty. Piráti jsou ovšem názorově velmi otevřená platforma, a proto je jasné, že vznikají spory a názorové konflikty (které jsou základní podmínkou jakéhokoliv růstu). Já vidím dva základní směry – aktivistický a politický. Ten aktivistický nazývají někteří z vás „pravým pirátstvím“, ten politický pak jiní považují za jedinou možnost, jak můžeme být bráni vážně a něco opravdu dokázat. Naším nejbližším cílem musí být tyto směry sjednotit do jedné reálné síly.
b) Naše strana je v tuto chvíli názorově natolik rozdělena, že už si toho začínají všímat i média a naši političtí konkurenti – a to jí může v důsledku uškodit. Strana potřebuje v tuto chvíli sjednotit, začít pracovat a hovořit jasnou a jednou řečí. Nutnost změny začíná u předsedy – a já toto pravidlo respektuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Karel.Rada
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Martin.Smida »

sleduju tady nějaký zmatení pojmů...
OK, všichni jsme politici. (jsme v politické straně, usilujeme o zastupitelská místa)

Ale někteří jsme Politici-aktivisti (a myslím, že většina)
a někteří jsou Politici-oldschool (prostě chtějí být jako ostatní politické strany a lišit se jen programem)

politik a aktivista, to se nevylučuje.
Naopak. U pirátů je to, dle mého, nejčastější typ.
kdo jinej dělá všechna ta vyosení, piratekky, demonstrace za growshopy, organizuje petice, žádá o informace o 106, atd.

Politici-aktivisti. Piráti.

Díky Pirátské straně mají na aktivity nějaké peníze (třeba naše Vyosení stálo 3100,- Kč)

jestli Ivan vidí rozloženou stranu, tak já ji nevidím. Vždycky se najde někdo, kdo prosazuje extrémní názor, ať z jedné nebo druhé strany, ale ve skutečnosti strana rozdělená není... je potřeba se na to podívat optikou rozhodčích v krasobruslení :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
next_ghost, Ivan.Sirko, Ondrej_Marek, czpirat, Jiri.Ulip
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Nevidím rozklad. Vidím jen nesjednocení názorového přístupu v těchto dvou oblastech a potřebu profesionalizace některých aktivit (např. máme právníka, tehcnická správa systémů by mohla být profi apod...)
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Martin.Smida »

s tím souhlasím.
sjednocený přístup úplně nikdy nebude. Nebo je sjednocený už teď. Vidím jen extrémy na obou stranách tohoto přístupu.
nakonec to bude jak s obarvenýma penězma. prostě nějakej kompromis.

ikdyž ještě neříkám hop.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ivane, říkal jsem, že když budete kampaň vést se strachem před členy nebo po telefonech a offline, kvůli "efektivnímu" managování kampaně, že budou členové demotivovaní, protože jim budou chybět informace a budeme se hádat jako na podzim.
Upozorňoval jsem na to strachování se hned po lednovém CF, kdy se rozjela diskuze k volbám v uzavřeném vlákně.
Upozorňoval jsem na to i na podzim.

Tvrdíš tedy, že ten strach z členů, členy vůbec nedemotivoval a nebo že ta demotivace z toho byla zanedbatelná?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Helena.Jarolimkova, trinitrofenol, Ivan.Sirko

You'll be redlacep!

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od anonym2064 »

Rozdíl je každýmu jasnej.
Politik je převlečenej komunista a aktivista je maskovanej anarchista.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 6):
Ivan.Bartos, Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal, Ondrej_Marek, Janka.Michailidu, Ivan.Sirko
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“