Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od next_ghost » 10 čer 2014, 17:48

Roman Kucera píše:Myslel jsem něco hmatatelného, ne 60 tříčlenných partiček, kteří si dají název Piráti a pokud se neporvou s jinou partičkou, co dostala ve stejné zemi stejný nápad, započítá se to "pirátského hnutí", než je elán za rok přejde.
I kdybych měl započítat jenom Němce a jejich 4 velké volební úspěchy, tak to jako důkaz mého tvrzení bohatě stačí. Mimochodem, Němci taky dojeli na hejno? Pokud je mi známo, tak se naopak především porvali o státní peníze, stejně jako předtím Švédové.

Ale jestli chceš, tak můžu vytáhnout i těžší kalibr: jádro Linuxu. Linus Torvalds s tímhle projektem udělal pořádně velkou díru do světa. A trvalo celkem dlouho, než se na původně volnočasovou aktivitu tisíců programátorů po celém světě nabalil miliardový byznys.
Ivo Vasicek píše:Nezlob se na mě, ale myslím, že jsi mimo realitu, tohle nefunguje ani se členy (bohužel).
Jak už říkal Václav, v tomhle ohledu nefunguje především stranická organizace. Neříkej, že něco nejde, když se to ještě ani nezkusilo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 8):
Vaclav Malek, Mikulas.Peksa, Martin.Shanil, Ivo.Vasicek, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu, Ivan Sirko, Mikulas.Ferjencik
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

trinitrofenol
Profese: chemik
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trinitrofenol » 10 čer 2014, 17:54

Roman Kucera píše:Všichni jsme subjektivní, jen krtek objektivní.
Roman Kucera píše:Navíc Brooch jednal emotivně a upřímně, krtek je chladná vypočítavá krysa s počítačem místo mozku.
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Novy, Ivan Sirko
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 10 čer 2014, 18:17

Si myslím, že jsme se od původního tématu trochu vzdálili... podle mě je pro noviny dobré říkat fakta s trochou pozitivní omáčky :) Ale nikdy to nedáte dokonale, pokud chcete být upřímní i když se všichni PýÁristi budou chytat za hlavu... Za mě Tomáš plus, Janek a Ondra mínus... ostatní jsem neposuzoval.... Nemyslím si že to moc souvisí s nějakým rozdělením "profi politika" vs. "aktivismus"... je to prostě budování značky a to se dá dělat za každého režimu různě :) ... končím tady s diskusí... už jsem řekl všechno na co jsem měl čas. díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Tomas.Klapka, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu, czpirat

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21617 poděkování
Dostal poděkování: 18664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 čer 2014, 18:30

next_ghost píše:Máme 72 000 voličů. Docela velká část z nich by klidně poslechla výzvu typu: "Tady máš PDF, vytiskni si sám kolik kopií uznáš za vhodné a rozdej je v okolí." Já ale žádnou takovou výzvu od Pirátů nepotkal minimálně od roku 2010.
72 tisíc voličů znamená minimálně polovinu z nich, kteří nás pouze volí, maximálně o nás prohodí slovo v hospodě. A promiň, ale říkat někomu "vytiskni si to sám" mi přijde sprosté. Buď ho nutíš do toho vrážet vlastní peníze, když my máme na účtu 13 mio, nebo ho navádíš k trestnému činu krádeže (když to vytiskne v úřadu, škole, v zaměstnání).

next_ghost píše:Distribuovaná vědecká knihovna pro univerzity. Když to vyjde, vymažeme tím ze světa celou jednu odnož kopírovacího průmyslu, která brzdí pokrok vědy a těžce prodražuje výzkum. S realizací bych ale raději počkal až po komunálních volbách.
Zase ten Godot. A on nepřijde a nepřijde. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kopac, Jaroslav.Nemec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 2666 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 10 čer 2014, 18:58

next_ghost píše:Ale jestli chceš, tak můžu vytáhnout i těžší kalibr: jádro Linuxu. Linus Torvalds s tímhle projektem udělal pořádně velkou díru do světa. A trvalo celkem dlouho, než se na původně volnočasovou aktivitu tisíců programátorů po celém světě nabalil miliardový byznys.
Super, tak já no to do teď kašlu a až to budou mít piráti za 10-50 let zmáklý tak je možná začnu zase volit ... pokud už ovšem jejich místo nezaplní někdo jiný ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od next_ghost » 10 čer 2014, 20:55

Petr Vileta píše:A promiň, ale říkat někomu "vytiskni si to sám" mi přijde sprosté. Buď ho nutíš do toho vrážet vlastní peníze, když my máme na účtu 13 mio, nebo ho navádíš k trestnému činu krádeže (když to vytiskne v úřadu, škole, v zaměstnání).
Zrovna od tebe bych takovéhle rozhodování za jiné vůbec nečekal. Nech laskavě naše voliče a příznivce, ať se sami rozhodnou, jestli jim taková žádost připadá sprostá nebo rozumná. A určitě mají dost rozumu, aby kvůli pár hloupým letákům nepáchali trestnou činnost.
next_ghost píše:Distribuovaná vědecká knihovna pro univerzity. Když to vyjde, vymažeme tím ze světa celou jednu odnož kopírovacího průmyslu, která brzdí pokrok vědy a těžce prodražuje výzkum. S realizací bych ale raději počkal až po komunálních volbách.
Zase ten Godot. A on nepřijde a nepřijde. :D
Jaký Godot? Komunálky jsou za 4 měsíce. Naprogramovat základ toho knihovního serveru bude trvat minimálně půl roku (a nejmíň 2 roky, než ho úplně dokončíme), takže v tuhle chvíli je prostě lepší věnovat se naplno volbám. Jestli máš nějaký projekt jenom na 2 měsíce, tak sem s ním, můžeme se do něj pustit hned.
Ondra.kl píše:Super, tak já no to do teď kašlu a až to budou mít piráti za 10-50 let zmáklý tak je možná začnu zase volit ... pokud už ovšem jejich místo nezaplní někdo jiný ;)
WTF?
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 čer 2014, 00:12

Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše: sabotovali aktivisti z jiných krajů. My bychom kampaňovali, ale když jsme neměli peníze na placený výlep ani na benzín, tak jsme nekampaňovali.
tudle lež opakuješ už mockrát. Řek si že nemáš na benzím a poslal ti jak Vojta tak já. Tak si vymysli něco jinýho.
To není lež. :!: Vojta poslal peníze v pátek 16.5.2014, ty až v pondělí 19.5.2014, volby byly 25.5.2014 Nepojedu plakátovat sám, to bych neudělal vůbec nic a už nejsem nejmladší. Pořád vystupovat a nastupovat do auta, tak objedu 20 vesnic a pak se týden nehnu. Navíc vyjet odpoledne v 17 hodin, když lidi přijdou z práce, už také nedává moc smysl. Tak jsme vyjeli hned první možný víkend a objeli cca 30 vesnic (koukni na Google, jak to tu máme roztahané). Jo a mimochodem, žádost o proplacení podal předseda až včera, takže ty peníze pořád ještě nemám.

Takže, pokud ty jsi v důchodu, máš času dost, pak tady u nás jsou samí pracující. Jestli jsi ochoten jezdit po okolí i na kole, pak já rozhodně ne (nemám kolo ani fyzickou sílu) a ani další moc ochoty nevykazují. Jestli se u vás smí plakátovat na volných plochách, pak u nás se to nesmí. Začni konečně respektovat rozdíly mezi lidmi i regiony a nech toho fanatismu, že jedině tvůj aktivistický přístup je ten správný. I my chceme dosáhnout stejných cílů, jen volíme odlišné cesty. My respektujeme vaše způsoby, respektujte vy ty naše.
next_ghost píše:Co nám podle tebe přinese víc voličů? Když si 1,5 milionu voličů pustí naše předvolební klipy a předvolební debaty v televizi, nebo když nás bude měsíc v kuse 70 000 lidí osobně vychvalovat před všemi příbuznými, kamarády a kolegy z práce?
Já myslím, že to první, ale to je jedno. Ono se to přece vzájemně nevylučuje, tak proč jeden způsob zahazovat? Je to, jako když se zeptáš, zda novému malému živnostníkovi přivede více zákazníků půlstránkový inzerát v novinách, nebo minutová reklama v regionálním rádiu. To je také nesmyslná otázka. Oba způsoby mu nějaké zákazníky přivedou. Noviny ty, kteří je čtou, rozhlas ty, kteří ho poslouchají. A pokud to zkombinuje, tak jich má o dost víc, než když použije jen jeden způsob. Ty množiny se totiž prolínají a když to někdo zaslechne v rádiu a ještě uvidí v novinách, upoutá ho to mnohem více, nebo se mu to prostě jen připomene. Zato živnostník, který nikdy nepoužil ani jeden způsob a spoléhá na šeptandu, bude zákazníky získávat velice pomalu. Mám to osobně vyzkoušené od roku 1990. ;)
Vaclav Malek píše:Ano, platbou zvýšíš jejich efektivitu, budou na to mít čas, ale může jim to pomoci zvýšit i pomocí jiných nástrojů... až potom se můžeme bavit o penězích, když nebudou stačit nástroje.
Když budeš chtít na zahradě vykopat díru na bazén, můžeš začít s pomocí kávové lžičky. Když po roce budeš mít díru tak akorát na zasazení angreštu, můžeš zkusit lžíci polévkovou. A když ani po dalších dvou letech nebudeš mít díru ani na dva sudy s vodou, může zkusit hrabat lžícemi celá rodina. :twisted: A nebo si prostě zaplatíš kopáče, nebo rovnou malý bagr, a máš to během pár hodin. Pak zabuduješ bazén, napustíš vodu a můžeš se koupat až do smrti. A my se přece chceme koupat, nebo ne? OFFTOPICkoupat = uvádět do života náš program
Mikulas Peksa píše:Takže, o koho se opíráme? Kdo jsou ty lidi, kteří nás potřebují mít v parlamentu tolik, aby to nehodili Sobotkovi, protože jim zvýší dávky, nebo Svobodným, protože jim prý sníží daně? Protože, pokud nebude existovat nějaká stabilní sociální skupina, o kterou bychom se mohli opřít, je aktivistická politika jediné funkční řešení. A v tom případě bychom teda měli tu politickou větev nafest zaříznout, protože nás brzdí.
No pravda, ale je těch lidí opravdu víc, než nějakých 5%? Já bych řekl, že zatím potřebujeme i ty zkoušeče nových Blanických rytířů. Teprve když se dostaneme do veřejných funkcí a nezparchantíme, zůstanou nám někteří z nich věrní. Podívej se na Zelené nebo Svobodné. Mají několik desítek komunálních zastupitelů a tito lidé byli zvoleni opakovaně (podruhé, potřetí). My teprve musíme dokázat to samé. Pirátský starosta, ve třetím volební období opakovaně zvolen, to nám udrží voliče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Ljuba.Polakova, Karel.Rada
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9126 poděkování
Dostal poděkování: 9137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 11 čer 2014, 00:34

Petr Vileta píše:
Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše: sabotovali aktivisti z jiných krajů. My bychom kampaňovali, ale když jsme neměli peníze na placený výlep ani na benzín, tak jsme nekampaňovali.
tudle lež opakuješ už mockrát. Řek si že nemáš na benzím a poslal ti jak Vojta tak já. Tak si vymysli něco jinýho.
To není lež. :!: Vojta poslal peníze v pátek 16.5.2014, ty až v pondělí 19.5.2014, volby byly 25.5.2014 Nepojedu plakátovat sám, to bych neudělal vůbec nic a už nejsem nejmladší. Pořád vystupovat a nastupovat do auta, tak objedu 20 vesnic a pak se týden nehnu. Navíc vyjet odpoledne v 17 hodin, když lidi přijdou z práce, už také nedává moc smysl. Tak jsme vyjeli hned první možný víkend a objeli cca 30 vesnic (koukni na Google, jak to tu máme roztahané). Jo a mimochodem, žádost o proplacení podal předseda až včera, takže ty peníze pořád ještě nemám.

Takže, pokud ty jsi v důchodu, máš času dost, pak tady u nás jsou samí pracující. Jestli jsi ochoten jezdit po okolí i na kole, pak já rozhodně ne (nemám kolo ani fyzickou sílu) a ani další moc ochoty nevykazují. Jestli se u vás smí plakátovat na volných plochách, pak u nás se to nesmí. Začni konečně respektovat rozdíly mezi lidmi i regiony a nech toho fanatismu, že jedině tvůj aktivistický přístup je ten správný. I my chceme dosáhnout stejných cílů, jen volíme odlišné cesty. My respektujeme vaše způsoby, respektujte vy ty naše.
respektuju, ale nepřekrucuj svoje vlastní slova a netvrď že ste nejeli protože ste neměli peníze.

napsal jsi : (15. v noci)
Zachyceno20140611001706.jpg
poslal jsem 16. ve dne (v nejbližším možném termínu)
Zachyceno20140611001759.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Mikulas.Ferjencik

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1204 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 11 čer 2014, 00:39

jj, politika i právničina je o slovíčkaření.... takže to podle toho tak vypadá...
Kde vzniklo a proč rčení: Spravedlnost je slepá...................

:(

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 čer 2014, 01:06

Martin Shanil píše:respektuju, ale nepřekrucuj svoje vlastní slova a netvrď že ste nejeli protože ste neměli peníze.

napsal jsi : (15. v noci)
Ano, 15. v noci ještě na účtu nic nebylo, takže jsem nejel. Vojta poslal a napsal 16. a hned 18. jsme vyjeli. Potřeboval jsem alespoň jednoho člověka sebou a odnesl to předseda, protože je předseda. Nikoho jiného jsem nedokázal sehnat. Na sobotu mi všichni odřekli, protože už měli nějaký program a ve všední dny se vrací z práce pozdě odpoledne nebo večer, takže také nic. A další víkend už byly volby.

Jo a dnes jsem poslal těch 200 Kč, takže si necháme i tvůj dar a použijeme to na komunálky. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Ivan Sirko, Martin.Shanil, Karel.Rada

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“