Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ondra.kl » 10 čer 2014, 08:30

Vaclav Malek píše:
Ivan Bartos píše:Pro Vaška: Samozřejmě že můžou a měly by fungovat společně. Jenže to by nesměla aktivistická větev sabotovat politickou činnost a veřejně vykřikovat do světa, jak si nepřeje úspěch strany ve volbách.
Chápu, ale to je otázka. Když mají pocit, že tím pomáhají... Možná se stačí jen zeptat proč to dělají, všechno má nějakou svou příčinu. Nicméně si myslím, že třeba výroky Janka a Ondry nás poškozují více než Tomášův, který jen uvedl fakta (opět viz. příčina..). A to celé nás poškozuje více, než nějaké výkřiky "aktivistické větve"...
Ondra.kl píše:
Vaclav Malek píše:Já si právě nemyslím že je to A vs. B ... může to fungovat společně. S druhou částí souhlasím...
Ano, mohou fungovat společně. Ale je chybou si myslet, že hnutí může být stranou nebo že strana může být hnutím. Strana bude vždy jen částí hnutí.
A bude hnutí částí strany...? Jde, jako skoro ve všem o míru.. a každý jí vidí jinak...
Celé hnutí nebude částí strany. Jen některé části hnutí budou i částí strany. Budou i takové části hnutí které nebudou částí strany ... a u takových nevadí že jsou třeba i proti straně.

Dobrý příklad bude "zelené" hnutí. Tam jasně dokážeš rozlišovat mezi zelenými stranami, umírněnými a extrémními aktivisty. U těch posledních je např. normální že lezou s transparenty na komíny ... ale např. u takového Lišky / Stropnického by takový čin byl asi politickou sebevraždou.

Jan.Koci
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Koci » 10 čer 2014, 08:31

Ivan Bartos píše:Pro Vaška: Samozřejmě že můžou a měly by fungovat společně. Jenže to by nesměla aktivistická větev sabotovat politickou činnost a veřejně vykřikovat do světa, jak si nepřeje úspěch strany ve volbách.
Dovolim si reagovat: Ivane myslim si, ze by nejdriv melo dojit k jakemusi dialogu a vyjasneni si priorit k cemuz uz velmi dlouho nedoslo, jelikoz strana na ktere si mimojne zatim vzdy stal i ty, dialog odmitala.
Navic mi neprijde, ze by kriceli a vztekali se lide, kteri by nevedeli, jak zacit delat politiku nebo nebyli odborniky v oboru, kde je neco na Piratech stvalo... OFFTOPICA ted to neber jako moje zhrzene ego - ja si svoji kampan 2.0 udelal a verim, ze z ni jeste budem cerpat, ale najmout externe cloveka co tvrdi, ze neco takoveho dela a pritom nema ani reference a web(mluvim o PS a Nahaaribovi), kdyz mame ve strane lidi, co to prokazatelne delaji a disponuji spoustou referencnich praci, mi prijde jako cira hloupost a ignorance... Taktez mne dostavaji debility typu skladaci stena... Za to bych vam nafackal, takze ani radeji nechci vedet kterej trouba tohle zaridil... Kdyz to pak clovek veme kolem a kolem zakonite ma pocit ze si nekdo prihriva vlastni polivcicku...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Koci za příspěvky (celkem 2):
next_ghost, Ivan Sirko
Horsedriver aka Dneska_spasime_svet_a_je_mi_jedno_ze_zitra_musis_do_skoly
Obrázek
OFFTOPICObrázek

Jabber: horsedriver[ta svinuta blbovina]jabber.cz
Mail: jan[ta svinuta blbovina]jankoci.cz

-Poridte si konecne uz tu telepatickou helmu, kdyz vam to bez ni nejde
-Opensource je ta nejkratsi cesta k ovladnuti sveta
-Evoluce vedomi namisto glorifikace prace a konzumu
-Šlem jako zakladni lidske pravo!!

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10567 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 10 čer 2014, 08:43

Vaclav Malek píše:
Ivan Bartos píše:Ten rozdil mezi hnutim a pol. stranou je markantni.
Strana je sice strana, ale zároveň může využívat výhody hnutí, které by se neměli zahazovat jako nějaký méněcenný odpad. Mám pocit, že si spousta lidí co volá po nějaké "profesionalizaci" vůbec neuvědomuje ten potenciál a možnosti a vůbec je nevyužívá a nebuduje.
Rád se nechám poučit, jak. Kombinace by byla jistě mohla být zajímavá, ale mám obavu, že je to nerealizovatelná teorie. Ale zkusit se to může. Nicméně je zapotřebí říct jak.
Pokud vezmu fakta, tak dobrovolnicky to tady táhli lidi, kterým se takto už moc nechce, a asi chtít nebude (proč cpát do voleb prachy, když na to máme peníze) a o dobrovolnickém aktivismu píší především lidé, kteří toho zatím moc nepředvedli. A když se dostali po velkém boji na nějakou "pozici" tak to tím skončilo. EDIT:A nejvíce dobrovolnicky aktivní byli naopak lidé, kteří chtěli, abychom uspěli ve volbách a už je to celkem dost vyčerpalo, a ti jsou napadáni a předmětem kritiky (a kupodivu nejvíce křičí zas lidi, kteří sami něco posrali).
Osobně si myslím, že problém má cca 6 lidí, ale vytvářejí dojem, jako by to byla půlka strany. A na mě to působí, že je pro ně strana terapie či hračka, že to hraní je cíl.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 10 čer 2014, 08:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Petr Stehlik, Roman.Kucera, Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Karel.Rada
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 10 čer 2014, 08:50

Ivo Vasicek píše:
Vaclav Malek píše:
Ivan Bartos píše:Ten rozdil mezi hnutim a pol. stranou je markantni.
Strana je sice strana, ale zároveň může využívat výhody hnutí, které by se neměli zahazovat jako nějaký méněcenný odpad. Mám pocit, že si spousta lidí co volá po nějaké "profesionalizaci" vůbec neuvědomuje ten potenciál a možnosti a vůbec je nevyužívá a nebuduje.
Rád se nechám poučit, jak. Kombinace by byla jistě mohla být zajímavá, ale mám obavu, že je to nerealizovatelná teorie. Ale zkusit se to může. Nicméně je zapotřebí říct jak.
Pokud vezmu fakta, tak dobrovolnicky to tady táhli lidi, kterým se takto už moc nechce, a asi chtít nebude (proč cpát do voleb prachy, když na to máme peníze) a o dobrovolnickém aktivismu píší především lidé, kteří toho zatím moc nepředvedli. A když se dostali po velkém boji na nějakou "pozici" tak to tím skončilo.
Osobně si myslím, že problém má cca 6 lidí, ale vytvářejí dojem, jako by to byla půlka strany. A na mě to působí, že je pro ně strana terapie či hračka, že to hraní je cíl.
Podle mě se pořádně dobrovolnicky ani nezačalo nic dělat. Klidně ti řeknu jak... základem je začít dobře komunikovat. Další věci co zmiňuješ už zase odráží jiné příčiny a určitě si nemyslím, že to jsou ty co zmiňuješ.. stačí s těmi lidmi mluvit... je to na dlouho nebudu se tady rozepisovat... základem je Graph API :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, next_ghost, Ivan Sirko

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 10 čer 2014, 09:07

Vaclav Malek píše: Podle mě se pořádně dobrovolnicky ani nezačalo nic dělat. Klidně ti řeknu jak... základem je začít dobře komunikovat. Další věci co zmiňuješ už zase odráží jiné příčiny a určitě si nemyslím, že to jsou ty co zmiňuješ.. stačí s těmi lidmi mluvit... je to na dlouho nebudu se tady rozepisovat... základem je Graph API :D
Souhlas. Nezačalo SE, protože není graf api. Ale tím pádem za neúspěch můžou ti, co dostali za úkol graf api a vysrali se na něj. Volební štáb myslím graf api za úkol neměl.
Kdo to měl dělat? Pokud možno jmenovitě?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 10 čer 2014, 09:13

Roman Kucera píše:
Vaclav Malek píše: Podle mě se pořádně dobrovolnicky ani nezačalo nic dělat. Klidně ti řeknu jak... základem je začít dobře komunikovat. Další věci co zmiňuješ už zase odráží jiné příčiny a určitě si nemyslím, že to jsou ty co zmiňuješ.. stačí s těmi lidmi mluvit... je to na dlouho nebudu se tady rozepisovat... základem je Graph API :D
Souhlas. Nezačalo SE, protože není graf api. Ale tím pádem za neúspěch můžou ti, co dostali za úkol graf api a vysrali se na něj. Volební štáb myslím graf api za úkol neměl.
Kdo to měl dělat? Pokud možno jmenovitě?
Taky tě mám rád :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Martin.Shanil

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 10 čer 2014, 09:24

Mám dokonce dojem, že to graf api dělají nějací dobrovolníci, ale ti nefungujou, pač nemají graf api. Což je naprosto logický.
Konečně jsme přišli na to, proč strana nemůže stát na dobrovolnících.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Helena Jarolimkova, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Karel.Rada
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 10 čer 2014, 09:25

Roman Kucera píše:Mám dokonce dojem, že to graf api dělají nějací dobrovolníci, ale ti nefungujou, pač nemají graf api. Což je naprosto logický.
Konečně jsme přišli na to, proč strana nemůže stát na dobrovolnících.
Úžasná dedukce, že ty projdeš i Turingovým testem? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Jan.Koci, Marek.Necada, Frantisek.Navrkal, Tomas.Klapka, Ivan Sirko, Petr.Kopac

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka » 10 čer 2014, 09:42

@Ivo: jak? přečetl sis už Swarmwise?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
next_ghost
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 10 čer 2014, 10:17

Ivan Bartos píše:Ja jsem objel vsechny kraje s Koladzou a vsude byli super lidi....
však sem tam byl taky, tak nepodsouvejte lidem kteří jsou spíš aktivisti že si nepřejí úspěch ve volbách, to prostě není pravda a hotovo. Nebo mám holkám říct, že o ně partaj nestojí? To samé mám vyřídit příznivcům? plakáty jim přestat vozit? Místo abys aktivitu lidí podpořil tak jí ještě zabíjíš podporou štvavých komentářů o sabotérech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Ivan Sirko

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“