Podpora Hany Marvanové

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2202 poděkování

Re: Podpora Hany Marvanové

Příspěvek od Jiri.Janecka » 08 čer 2014, 09:22

Petr Vileta píše:
A nemůže to být tak, že je slušná a poctivá, chce něco dobrého udělat, vleze do nějaké strany, po čase tam objeví "množství sviní větší než malé", tak to zkusí jinde a tam se to opakuje? :? Když si přečtu její životopis, tak mi nepřipadá jako kariéristka.
Pochopitelně to tak může být. Ale jak už jsem napsal někde jinde, jsem moc starý na to, abych se o justici bavil s lidmi, kteří si myslí, že stačí nějaká "reforma". Debata o nešťastném Havlově rozhodnutí jmenovat doživotně komunistické soudce a svěřit jim takřka stoprocentní výchovu té nové generace, která je měla nahradit se vede dvacet let. Je to ve stylu "všichni to vědí", ale drží hubu a krok. Zejména advokáti, protože jsou existenčně závislí na soudcích, které si nemohou dovolit popudit. Znám lidi, které to stálo kariéru, dokonce skončili v base. Když jsme se snažili na jejich potíže upozornit "předlistopadové" disidenty a přimět je alespoň k úvaze, že historie se opakuje - tak prostě nechtěli slyšet. Myslím, že od Hany Marvanové neexistuje žádný článek, ve kterém by alespoň naznačila, že s výše uvedenou kontinuitou justice nesouhlasí.

Já samozřejmě nepochybuji o tom, že ty informace má. Ani o tom, že se kdysi zachovala statečně. Ale časy se mění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Barbora.Hruzova

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 9992 poděkování
Dostal poděkování: 2491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 08 čer 2014, 10:17

Myslím že o Marvanovu tu o tolik nejde, přece nenominujem ji na Nobelovu cenu, ale jde předevšim o podporu otevřeného dopisu a posláni co je v něm ;)

A k tomu nějaký članek:
Andrej Babiš dokázal do svého ANO natáhnout pozoruhodné množství důvěryhodných lidí. Chvílemi to vypadalo, jako že chce kde kdo nastoupit do vagónu s muzikou a dojet v něm až na vítěznou konečnou. Vítězné eurovolby, stoupající preference, to vše jsou důvody k uspokojení.

Odchod Hany Marvanové a Jana Kasla jsou důvody ke starostem. Ty jsou dvojího druhu. Andrej Babiš by si měl dělat starosti, že se mu tým úspěšných a důvěryhodných lidí drolí. A volič aby si dělal starosti, jestli nenaletěl na nové véčkaře.

Politik je obchodník s nadějí a Babiš to naservíroval nepokrytě sloganem "bude líp". Kdo by si nepřál, aby bylo líp? Kam se podíváte, mohlo by být líp. Hana Marvanová naplňovala naděje obratu k lepšímu v naší justici. Milión lidí v exekuci, mnozí za prkotinu a exekuční moloch je třeba i zničí, jen aby z nich vylisoval mnohonásobek dlužné částky, to je nejčistší zločin legalizovaný v této zemi. Zdálo se, že Hana Marvanová nesouhlasí s tímto přístupem, a šup, musí odejít. Jan Kasl se dostal do konfliktu s pražskou jedničkou Radmilou Keslovou. Odmítl s ní být na jedné kandidátce z jednoduchého důvodu, byla v komunistické rozvědce pod krycím jménem Lia a měla na starosti nábor a výchovu nových kádrů. Andrej Babiš s ní udržuje nadstandardní vztahy. Těžko si nevzpomenout na Nagyovou a její podíl na vývoji české politiky.

Jedna Marvanová a jeden Kasl díru do lodi neprovrtají. Ale semínko pochybnosti zasejí i v hlavách doposud bezvýhradně důvěřujících.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/marvan ... cirkus_nef

PS. A taky další články:
http://www.lidovky.cz/varovali-me-abych ... _domov_jzl

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... vla-nemce/

https://www.facebook.com/VratteNamStat

http://www.apuen.cz/protikorupcni-marva ... ritvrdte-i

http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/ ... a--1208363
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jiri.Janecka » 08 čer 2014, 16:40

A proč bychom se měli montovat do nějaké vnitrostranické krize současné státostrany? To mi přijde jenom jako snaha přihřát si polívčičku. Vím, že ty to tak nemyslíš, ale já jako čtenář bych si řekl, že když Piráti nemají nic, co by stálo novinám za zmínku, tak chtějí, aby bylo vidět aspoň jejich jméno. Přijde mi to jako články o Bartošové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel
Profese: technik, ekonom
Dal poděkování: 1338 poděkování
Dostal poděkování: 618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Mikolas » 08 čer 2014, 18:39

Já ti řeknu proč, piráte ;) - protože šla proti svinské lobby advokátů a exoušů. To je více, než dostatečný důvod, proč se jí zastat a vyjádřit se k jejímu odvolání. Ale to Ty určitě víš více, než dobře...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Ivan Sirko, Pavel.Moravec, MilanM, Jiri.Ulip, Martin.Madej
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4974 poděkování
Dostal poděkování: 17382 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 08 čer 2014, 23:51

Jiri Janecka píše:Debata o nešťastném Havlově rozhodnutí jmenovat doživotně komunistické soudce a svěřit jim takřka stoprocentní výchovu té nové generace, která je měla nahradit se vede dvacet let. Je to ve stylu "všichni to vědí", ale drží hubu a krok. Zejména advokáti, protože jsou existenčně závislí na soudcích, které si nemohou dovolit popudit. Znám lidi, které to stálo kariéru, dokonce skončili v base. Když jsme se snažili na jejich potíže upozornit "předlistopadové" disidenty a přimět je alespoň k úvaze, že historie se opakuje - tak prostě nechtěli slyšet. Myslím, že od Hany Marvanové neexistuje žádný článek, ve kterém by alespoň naznačila, že s výše uvedenou kontinuitou justice nesouhlasí.
Tak mně Hana Marvanová dost barvitě popisovala, jak se snažila v prvním polistopadovém parlamentu, aby nebyli ve funkcích potvrzeni některé komunistické kádry v roli soudců. Bohužel tam nebylo moc takových lidí. Taky jsme se spolu bavili o tom, že je potřeba změnit způsob obsazování funkcí soudců a bohužel tohle byl jeden z důvodů, proč jí vyštípali. Takže zrovna v tomto ohledu si myslím, že jí není co vytýkat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jiri.Janecka » 09 čer 2014, 10:29

Jakub Michalek píše: Tak mně Hana Marvanová dost barvitě popisovala, jak se snažila v prvním polistopadovém parlamentu, aby nebyli ve funkcích potvrzeni některé komunistické kádry v roli soudců. Bohužel tam nebylo moc takových lidí. Taky jsme se spolu bavili o tom, že je potřeba změnit způsob obsazování funkcí soudců a bohužel tohle byl jeden z důvodů, proč jí vyštípali. Takže zrovna v tomto ohledu si myslím, že jí není co vytýkat.
To, jestli byla nebo nebyla se dá celkem lehce zjistit.

Pokud je skutečně pro změnu obsazování nikoliv jen soudcovských funkcionářů, ale soudců obecně, tak ať to veřejně řekne. Její názory v soukromých debatách mne nezajímají. Slyšel jsem za svůj život stovky advokátů brečet nad tím, jak je to u soudů hrozné ale v reálné praxi se podělali vždy, když se na ně ctihodnost jenom zamračila. Protože když jí pomůžeme do nějaké funkce a nebude tu zcela jasný závazek, je to na nic. Zvlášť poté, co dokázala tři týdny mlžit o důvodech svého odchodu.

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4974 poděkování
Dostal poděkování: 17382 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 09 čer 2014, 13:34

Tak to můžeme klidně napsat do jejího programu a udělat k tomu tiskovku, v tom nevidím problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Madej, Ondrej.Marek
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jiri.Janecka » 09 čer 2014, 14:05

Jakub Michalek píše:Tak to můžeme klidně napsat do jejího programu a udělat k tomu tiskovku, v tom nevidím problém.
Rád bych to slyšel přímo od ní. Prostě na mne neudělala v poslední době zrovna nejlepší dojem co se týče úplnosti podávaných informací.

Jakube, nebylo by možné do nově založeného vlákna s anketou nějak zkopírovat tuto diskusi? Aby se tam neomílalo to samé?

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21723 poděkování
Dostal poděkování: 18726 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 čer 2014, 16:10

Jiri Janecka píše:Rád bych to slyšel přímo od ní. Prostě na mne neudělala v poslední době zrovna nejlepší dojem co se týče úplnosti podávaných informací.
No třeba nesměla, že jo. :? Neveřejnou zprávu BIS asi nejde jen tak dát novinářům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jiri.Janecka » 09 čer 2014, 19:24

Petře, prorůstání justice a organizovaného zločinu není tajné. Objevuje se ve zprávě BIS pravidelně od roku 2006.
Pokud bychom se měli dr. Marvanové ptát na konkrétní postoje a názory ve věci justice, měl bych to dělat já a ne Jakub. při vší úctě, prostě je mladý a nechá se utáhnout na vařené nudli. Zatímco já vím nejen to, co kdo říká, ale i co fakticky dělá.

Petře, jen tak pro zajímavost, hledal jsem na justice.cz jednoho úpadce a voila! http://portal.justice.cz/Justice2/MS/ms ... 5&d=336385
Takže dr. Marvanová skutečně operuje pouze s údaji, které všichni znají od roku 2006. Ne že by nebyly alarmující, ale doteď ji to zase tak nebralo. Popravdě řečeno to, že nemá prověrku mne nepřekvapuje. Spíš by mne překvapilo, kdyby měla odvahu o ni žádat.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“