Zadost o predbezne opatreni: Odebrani prav k uctu (Ivan B.)

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení právních předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky, pokud není výklad jasný.

Moderátor: Komise - rozhodci

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti rozhodčí komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Do tohoto vlákna také můžete vkládat předběžné otázky na výklad předpisů strany (odpověď však není závazná).
  • Oficiální stížnosti je potřeba podat kontrolní komisi, která jí rozhodčí komisi sama postoupí, jakmile ji vyšetří.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10520 poděkování
Dostal poděkování: 11096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadost o predbezne opatreni: Odebrani prav k uctu (Ivan

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 05 čer 2014, 11:34

Robert Cuma píše: zavádějící předsedovy argumenty (že ve smlouvě není, že manager bude placen z účelových darů), pouze ukazují, že Ivan nehodlá přijmout odpovědnost za své pochybení – naopak –
demagogickým způsobem se snaží ostatní přesvědčit, že jedná správně. Ivane – v tomto jediném máš pravdu – ve smlouvě to opravdu není. protože to tam tvůj kámoš nechtěl a ty si dal přednost jeho zájmům před zájmy Pirátů.
To mi připadá, že nemáš o Ivanovi příliš valné mínění.
Já to vidím spíš tak, že se Ivanovi podařilo udělat kampaň i navzdory snahám, aby nebyla. A za to je teď takto ohovňován. RP v podstatě nefunguje a RV taky ne. Naši členové běžně psali výzvy, ať lidé Piráty nevolí, ohovňovali naše kandidáty a to je asi ok.
Ivan porušil spoustu pravidel, ale vůbec se nedivím že to udělal. Nejde totiž o pravidla, ale o lidi, kteří pomocí těch pravidel dokáží paralyzovat téměř cokoliv. A tady byla zřejmá (a i veřejně prezentována) nevůle, aby se Ivan dostal do EU. Odpůrci nerespektující demokratickou volbu kandidátky svými manipulacemi uskutečnili obstrukce bránící průběhu kampaně dle představ lídra.
Takže já to vidím, že Ivan přijímá odpovědnost za své rozhodnutí ( prostě přestal věřit v reálnost normálního postupu rozhodl se udělat kampaň i proti vůli pár nespokojených jedinců).
Tady přeci vůbec nejde o nějaké předpisy, ale o manipulativní hry pár nudících se životních looserů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Karel.Rada, Petr.Tkadlec, Jindrich.Bartek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Michal Krause
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Jednatel společností
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Krause » 05 čer 2014, 11:38

Robert Cuma píše:ale Michale.... přece zrovna ty dobře víš, jak to tady chodí... mě za 10 let podnikání nezaplatilo ve splatnosti dejme tomu 30% odběratelů. každý rok. nikdy jsem nikoho nežaloval.
(nejhůř platí velké firmy jako E.ON, RWE, Vodafone atd. - ti mají splatnost 90 dní (bez záloh) a v klidu to přetáhnou třeba na půl roku - protože ví, že je nikdo k soudu nedá..)
v návaznosti na to občas také platíme po splatnosti - a opět: nikdy nás nikdo nežaloval...

závěr z praxe je jediný: zaplatit fakturu měsíc nebo dva po splatnosti není v ČR pro většinu subjektů důvod k žalobě, jinými slovy: není to žádný super problém.

ps samozřejmě nejraději platím ve splatnosti a miluji, když se tak chovají odběratelé.. ale fakt se vzájemně nežalujeme kvůli pár dnům či týdnům...
já osobně podnikám 5 let a díky tvrdosti mi nikdo nic nedluží z každého jsem peníze dostal. Například všechny smlouvy které podepíšu jsou stavěné tak aby při prodlení delším jak 15 dní jsem mohl rychle a tvrdě nárokovat svojí pohledávku.
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 1138 poděkování
Dostal poděkování: 2464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Cuma » 05 čer 2014, 11:38

Jaroslav Nemec píše:@ Robert Cuma: Když máš na účtě prachy a fakturu neproplatiš do data spaltnosti, tak to je normální chování? Chceš, aby se takto k tobě chovali i ostatní?
k první otázce: v ČR je to normální chování, bohužel. E.ON nebo VZP mi klidně dluží několik set tisíc, přitom je jasné, že na účtě mají miliardy. nasere mě to? určitě. budu je žalovat? zcela jistě ne..
druhá: nechci. ale chovají se tak. bohužel. (můžu ti takových plateb po splatnosti od nadnárodních korporací nebo státních firem jako je ČEZ doložit pár desítek, kdybys měl zájem)

@Michal: mě taky nikdo nedluží. taky jsem ze všech peníze dostal. mnohdy měsíce po splatnosti a pokaždé bez soudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvek:
Michal Krause
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2535 poděkování
Dostal poděkování: 1824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 05 čer 2014, 11:43

jestli nechceme aby se tak ostatní chovali, nesmíme se tak chovat. Cokoliv dalšího je obkec a mletí pičovin... To neokecáš!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvek:
Michal Krause
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jarda-nemec/ / http://jarnemec.com/jaroslav-nemec/

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8272 poděkování
Dostal poděkování: 4744 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 05 čer 2014, 11:47

Tak já jsem si všechny ty zprávy četl, ale nikde jsem furt nenašel uspokojivé vysvětlení, co ten manažer vlastně dělal. Je vždycky zmíněn tak trochu na okraj. Jen, že byl informován, že mu bylo něco vytýkáno. Maximálně jsem se dozvěděl, že vedl diskuzi na MMM, ale to je asi vše.

Takže jestli něco jiného dělal, tak to autorům asi ani nestálo za řeč. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Ljuba.Polakova, Petr.Bajgar
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 05 čer 2014, 11:55

Robert Cuma píše:. kdyby čirou náhodou došlo k soudu, tak by předseda soudu předložil hlasování RP a tím dokázal, že platbu provést nemohl...
To je k soudu super argument. To by tam rozesmálo snad i uklizečku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Michal Krause
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Jednatel společností
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Krause » 05 čer 2014, 11:57

Frantisek Navrkal píše:Tak já jsem si všechny ty zprávy četl, ale nikde jsem furt nenašel uspokojivé vysvětlení, co ten manažer vlastně dělal. Je vždycky zmíněn tak trochu na okraj. Jen, že byl informován, že mu bylo něco vytýkáno. Maximálně jsem se dozvěděl, že vedl diskuzi na MMM, ale to je asi vše.

Co je podle tvého mínění uspokojivá odpověď???
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Krause za příspěvky (celkem 2):
Ljuba.Polakova, Jindrich.Bartek
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8272 poděkování
Dostal poděkování: 4744 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 05 čer 2014, 11:58

Michal Krause píše:
Frantisek Navrkal píše:Tak já jsem si všechny ty zprávy četl, ale nikde jsem furt nenašel uspokojivé vysvětlení, co ten manažer vlastně dělal. Je vždycky zmíněn tak trochu na okraj. Jen, že byl informován, že mu bylo něco vytýkáno. Maximálně jsem se dozvěděl, že vedl diskuzi na MMM, ale to je asi vše.

Co je podle tvého mínění uspokojivá odpověď???
Nějaký výkaz práce, která odpovídá ohodnocení 50 000 Kč měsíčně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Ljuba.Polakova, Jakub.Burget, Petr.Bajgar
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 05 čer 2014, 12:07

Jaroslav Nemec píše:..... Jsme komouši, co chtěji všezadara a když nám to zadara nikdo nedá, tak si to objednáme a nezaplatíme a na účtě máme 12 melounu a basta... A člověk, který pro nás 5 let makal jak šroub zdarma je veřejně dehonestován. To je průser. Směrem ven dáváme signál, že jsme banda utopistických idiotů. Kážeme transparentní a odpovědné chování, ale pleteme si to s hláškama na FB...
Jardo, překrucuješ. RP (aspoň tedy my s Tomem) chtělo jen dodat informace, které jsme považovali za nedostatečné. To není dehonestace. Ivan se o tom odmítl bavit. Jak tuto informaci přenesl Zdeňkovi, to nevím.
Ivan Bartos píše:Posrali "jsme" 3 veci: a) naprosto nerealisticky, ale schvaleny rozpocet (navrhovalo stare RP vcetne me) b) neschvaleni smlouvy u RV c) naprosto nerealisticky odhad moznosti fundraisingu a jeho pozdni nasazeni. (pricemz platebni zpusob byl dodan) Nekonzistenci v RP nedokazu ovlivnit...Strnad odvedl dobrou praci a domnivam se, ze by RP melo schvalit vsechny faktury bez vyhrad.
Ta vyznačená část je jedna z věcí, které jdou za manažerem a chtěla jsem, aby k tomu zaujal stanovisko. A samozřejmě jdou i za mnou (za druhé mluvit nebudu), protože jsem byla naivní, nezapisovala jsem úplně všechno, nenechala si podepsat, co se domluvilo... Faktorů tam bylo víc - kdo bude dělat web, než jsme stačili domluvit "své" lidi, tak už to bylo vyřešeno a zadáno lidem od Zdeňka, potom výhrady k bezpečnosti, tím stále odkládané nasazení platební brány, když jsem chtěla prosadit rozjetí fundraisingu prozatím postaru, tak ujišťování, že tu bude do dvou dnů... potom už jsem tu nebyla.

Druhá nejasnost, kterou jsem chtěla vyřešit před případným schválením faktury, je odměna pro Zuzanu. Ivan v pondělí informoval na povolebním štábu v KS Praha, že už se na tom domluvili se Zdeňkem a Zuzkou. Do té doby nic.

Považovala jsem a dosud považuji za důležité celou záležitost uzavřít, počítala jsem s tím, že se to stane alespoň v to pondělí, vše si vyříkáme, vyjasníme.... A poděkujeme. Jako jsme poděkovali Ivanovi. Všichni děláme chyby, někdo míň, někdo víc, čím víc toho děláme, tím taky pravděpodobně uděláme chyb. Z chyb se máme poučit, ne je ignorovat, ale ani se v nich zbytečně babrat a pro pár chyb nevidět to, co se povedlo.

Není to nic osobního, ani nejsem zvyklá neplatit, ale pokud odpovídám(e) za peníze strany, tak nemůžeme mávnout rukou, že je to dobrý.... Své rozhodnutí musím být schopna hájit a tady to nešlo. Otázky byly položeny a odpovědi nepřišly. To není dehonestace, to je komunikace. Já rozhodně nebudu tvrdit, že manažer nic nedělal, ani že máme špatný výsledek, to bych lhala. Zdeněk určitě umí, Jen stále čekám na ty odpovědi. Zpráva je dlouhá, ale tohle jsem tam nenašla. O fundraisingu ani slovo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Cuma, Jakub.Burget

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2535 poděkování
Dostal poděkování: 1824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 05 čer 2014, 12:10

OFFTOPICFrantíšku, co třeba závěrečné hodnocení, četl jsi ho?

Lenko, nepřekrucuji, jen se bagatelizuji smrduté hovno...
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jarda-nemec/ / http://jarnemec.com/jaroslav-nemec/

Zamčeno

Zpět na „Podatelna rozhodčí komise“