Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Není to sice lobbista, ale nečekaně mě dnes navštívil Tilo Schneider - Pirát z Pirny. Považuju za vhodné sesumírovat rámcový obsah našeho rozhovoru.

Tilo jasně prohlásil, že něměčtí piráti jdou do kopru, jelikož vymýšlejí míčoviny typu rychlodráha (doprava-f550/rychlodraha-drazdany-praha-t23194.html) a podobné. V očích veřejnosti jdou hodně dolů a jsou prý vnímání jako snílkové.

Velmi chválil náš program, že si ho přečetl a že je jasný, srozumitelný, reálný a hlavně pro lidi.

Tilo sám sebe označuje jako svobodného Piráta. Je na jejich kandidátce, ale už ani není členem strany.

Diskutovali jsme o MMM, o předvolebních plánech Ústeckých Pirátů a zejména o dopravě. Prezentoval jsem názor, že jako lokální politici by jsme se měli zaměřit na podporu lokálních dopravních projektů. Já to nazval "Z vesnice do vesnice, bez ohledu na hranice." Mohl bych na toto téma napsat stanovisko, které by on mohl podpořit ve své volební kampani. Jeho okrsek sousedí s čechy. Je to zhruba od Bad Schandau až po Dolní Poustevnu.

Nabídl mi možnost prezentace Pirátských myšlenek v lokálních novinách Sachische Zeitung. Zřejmě by se mělo jednat o rozhovor, který pak přetaví v článek. Na to už naše lámaná němčino-angličtina nestačila. Já umím blbě německy a Tilo blbě anglicky :-)

Dal mi k přečtení tento jeho článek:
http://www.sz-online.de/nachrichten/pir ... 25227.html

Pojednává o rozkladu krajského sdružení, ale že někteří solitérní Piráti budou pokračovat v práci. Jako důvod článek uvádí neplnění slibů ze strany vedení Pirátů a Tilo k tomu dodával problém v komunikaci (ještě nekdo chce rušit fórum?).

Na závěr mě/nás pozval na festival Markt Der Kulturen - 17.5.2014 10:00 - http://madeku.de/. Couchsurfing by prý byl možný v Drážďanech, ale snad jsem správně pochopil, že tam má být stanový městečko. Každopádně na jízdenku za 200Kč se dá dojet tam a stejný den zpět Přemýšlím nad tím, ale možná zvolím auto. Zmíněný článek uvádí, že tam budou Piráti kampaňovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 7):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Pavel.Moravec, Roman.Kucera, Frantisek.Navrkal, Lenka.Kozlova, Marcel.Kolaja
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Martin.Smida »

včera v 18:30 jsme se krátce sešli se Zdeňkou Kocourkovou a jednali o komunálních volbách v Šumperku. Dohodli jsme se, že budeme dále spolupracovat. Oni složí kandidátku, my ji zaštítíme. Projekt se jmenuje PRO REGION, navrhovatel tedy bude česká pirátská strana. Na kandidátce budou převážně nezávislí (bez. pol. příslušnosti), pokusím se namotivovat místního člena Antonína Baudyše ml., aby kandidátku svou účastí podpořil.
program mají rozpracovaný dobře, vychází z našeho a dále na něm budou pracovat.

přijaté výhody žádné.
dal jsem jim placku a pět nálepek
:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Lukas.Findeis, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Marcel.Kolaja
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20692 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Včera (ve čtvrtek) jsme měli menší večírek s kolegy z práce v restauraci u Bansethů kousek od náměstí Bratří Synků. Nakonec přišla i bývalá kolegyně dr. Marvanová a bavili jsme se trošku o tom, jak jaké má výhledově politické plány. Řeč přišla i na to, že by mohla kandidovat v nadcházejících senátních volbách s podporou několika politických stran. Za sebe jsem vyjádřil svůj názor, že by se mi to líbilo, že to je skvělý nápad a že by ji možná Piráti podpořili stejně jako Libora Michálka a Václava Lásku na platformě nějaké širší koalice. Informoval jsem o tom Ondru Profanta za krajské předsednictvo a Libora Michálka, se kterým jsem o tom mluvil dnes na tiskové konferenci k zákonu o svobodném přístupu k informacím; jemu by se taky líbilo, kdyby měl dalšího aktivního spolupracovníka. Za nic z uvedeného jsem nezískal jakékoliv výhody a plnění. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Ondrej.Profant, Ondrej_Marek, Ivo.Vlasaty, Marcel.Kolaja

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Kopecny »

15.5.2014 - setkání se Zelenýma ohledně vyjednávání za Ostravu-Jih ohledně letošních komunálních voleb. Jednalo se o seznamovací schůzi se představitely strany Zelených pro Ostravu-Jih, konkrétně s paní Radanou Parmovou a dalšími dvěma Zelenými. Za Piráty jsem jako představitel Ostravy-Jih byl já + Lukáš Černohorský a Ondřej Polanský. Jednalo se hlavně o bodech minulého programu v komunálních volbách kdy byli Piráti na kandidátce Zelených. Procházely se body a jejich modifikace a vylepšení. Setkání probíhalo v Coworkingové centru Viva Ostrava v Horní 1492/55, 700 30 Ostrava-Hrabůvka. Piráti se podělili o nájem - ale nešlo to ze strany, ale zaplatil to Ondřej Polanský z vlastní kapsy. Nic nebylo slíbeno ani poskytnuto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvky (celkem 6):
Martin.Kucera, Filip.Krska, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

19.5. Jednání s Pavlem Pocem o případné povolební informační spolupráci (1h)
Pan P.Poc se vyjádřil pozitivně k případné povolební informační součinnosti, případně spolupráci s Piráty. Pozitivně vnímá M.Kolaju a T.Tožičku. Navíc predikuje snahu kandidátů na EP podpořit finanční osamostatnění MDA pro samostatnější a komplexnější informačně analitickou činnost dalšího vývoje v ČR a EU. Souhlasí s tím, že je škoda hlasů voličů Pirátů které při nedosažení 5%ní hranice budou rozpočítány mezi strany které tuto hranici překročí. Vnímá pozitivně snahu kroužkovat zkušené kandidáty na EP jako je Dr.L.Rouček a pozastavil se nad nominací P.Mertlíka na eurokomisaře. Informoval mě o snaze malých států jako je Rakousko, Dánsko, Finsko a dalších vytvořit protiváhu zemím jako je Francie a Německo. Připoměl že průnik zájmů a priorit mezi zeměmi Višegrádské dohody je malá a funkční jen mezi ČR a SR.

Přijatá výhoda jedno presso.
10308282_710413922330499_4970276593370791943_n.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Moravec, Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Filip.Krska, Marek.Necada, Jakub.Michalek
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Budu tajemný jako hrad v Karpatech, ale jinak to nejde. :)

Kontaktoval mě mailem zástupce jednoho českého úložiště a nabídl České pirátské straně jako dar nějaké vouchery na přístup k jejich serveru. Hodnotu neupřesnil, jen chtěl vědět, jestli máme o dar zájem. Když jsem mu odepsal, že zájem máme, ale údaje o dárci musíme zveřejnit ve Výroční zprávě a tu máme na webu a také musím hlásit lobistický kontakt a požádal ho o svolení ke zveřejnění vzájemné korespondece, už se neozval. :) Takže zveřejňuji jen tuto obecnou informaci, protože jeho souhlas nemám.

Přijatá výhoda: žádná
Poskytnutá výhoda: žádná
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Lukas.Findeis, Pavel.Moravec, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

V pátek 18.5. jsem se zúčastnil schůzky se Zelenými ve věci vzájemné podpory kandidátů do Senátu (Pavla Křížka za Zelené a Romana Kučery, příp. Zdeny Rudolfové za Piráty).

Účastníci za Piráty:
Stanislav Štipl
Zdena Rudolfová (regp)

Účastníci za Zelené:
Michal Kudrnáč
Martin Hanousek
Jiří Čermák
Pavel Křížek

Dohodli jsme termíny, kdy se kandidáti představí druhé straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Marcel.Kolaja

test

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

20.5.2014 v Přerově jsem se sešel a jednal s :

pí. Olgou Sehnalovou - Europoslankyní a kandidátkou č.2 do EP za ČSSD
Paní Sehnalová připoměla, že všichni EP za ČSSD hlasovali přímo v Europarlamentu proti dohodě ACTA.

pí. Zuzanou Brzobohatou - Europoslankyní a kandidátkou č.7 do EP za ČSSD
Paní Brzobohatá uvedla, že je původním povoláním informatička a že bude s Piráty po volbách ráda jednat o našich prioritách svobodného přístupu k informacím a jejich prosazování v EP. Paní ZB uvedla že se v EP společně s dalšími EP za ČSSD zásadně stavějí proti netransparentnímu vyjednávání dohody TTIP a že v tomto úsilí budou pokračovat i po volbách do EP.

pí. Alenou Gajdůškovou - Místopředsedkyní ČSSD a Místopředsedkyní senátu ČR
Pozdravil jsem paní AG protože už se známe z dřívějška a poděkoval jsem jí za její úsilí se kterým našim spoluobčanům v kamapni před volbymi do EP připomíná jak velký úspěch pro Česko je že jsme dnes jednou kulturně nejvyspělejších zemí dříve západní Evropy.

p. Dr. Liborem Roučkem - 1Olet Europoslanec a místopředseda evropského parlamentu pro zahraniční vztahy kandidát č.9 do EP za ČSSD
Jednali jsme o přerušené kontinuitě společenskéh kultivačního procesu, který dnes našemu společenství velice chybí a dělá z našich občanů bezbranné loutky v rukou nebezohlednějších šmejdů podvodníků a lhářů. Jednali jsme o potřebnosti přeshraniční informační výměny zkušeností mezi Českem Rakouskem a dalšími malými zeměmi v EU. L.Rouček připoměl, že i v Rakousku se občas dostanou k moci populisté nebo milionáři ale jejich společenství má více zkušeností jak jim nedovolit ždímat jejich společenství jako se to posledních 25 děje opakovaně v naší republice.
Pan LR je nakloněn povolebním jednáním s Piráty a vyjasnění našich postojů vůči autorským právům. Souhlasil s tím, že by měli být mnohem víc chráněny zájmy autorů než majitelů kopírovacích práv.

p. Richardem Falbrem - Europoslanec a kandidát č.6 do EP za ČSSD
Jednali jsme o stále problematičtější situaci zamestnanců v Česku o budoucím ubývání zaměstnaneckých míst a o tom že lidé nežijí jen když vydělávají zisk pro své zaměstnavatele. P. Falbr uvedl že obecným problémem odborů je jejich minimální aktivita z 29 odborových svazů pracuje pouze 5. Navíc naši lidé pracující v západní evropě za minimální mzdy podrážejí nohy tamním zaměstnancům z pozic, které si za dlouhá léta vydobyli. P.Falbr spoléhá na enrgičnost nového předsedy odborových svazů p.Středuly.
Požádal jsem p.Falbra o větší podporu pro Masarykovu demokratickou(občanskou) akademii, která by mohla mnohem výrazněji než je tomu dnes přispívat ke kultivaci zdejšího společenského prostředí díky tomu, že by mohla více ukazovat spoluobčanům jakým způsoby a prostředky můžeme efektivněji bránit naše lidské a občanské zájmy a práva. Pan RF souhlasil s tím že tato instituce má dnes velký společenský význam a výraznější podporu si proto zalouží. Souhlasil také s tím že za dvacet let první republiky ČSR udělal velké pokroky v demokratizaci, národním hospodářství a mnoha dalších oblastech zatímco 25 let od roku 1989 bylo spíš dobou devastace než rozkvětu.

p. Starcem druhým místopředsedou ČSSD:
Požádal jsem p.Starce o výraznější podporu společensky důležité činnosti Masarykovy demokratické(občanské) akademie. Pan Starec trvdí, že ČSSD přispívá na chod MDA maximální možnou částkou a to 1,1mil ročně a odmítal o navýšení této podpory jednat nebo vůbec uvažovat.

Ještě jsem cestou na nádraží navštívil prodejce elektrokol RESINPA GWR s.r.o. http://www.elektro-skutr.eu
Se kterým jsem jednal o tom jestli dnes ČR nabízí zájemcům o elektrokola nějakou podporu když díky těmto kolum budou spotřebovávat méně benzínu a méně zatěžovat dopravu v našich městech. Pan vedoucí mi sdělil že v ČR zatím žádná takováto podpora která je v jiných zemích běžná není a že o jejich elektrokola je mezi lidmi zájem a kdo si je vyzkouší velice rád se stane jejich trvalým uživatelem.
Projevil jsem zájem elektrokola propagovat jako moderní městský dopravní prostředek, který zkusím nabídnou Pirátům k propagaci. Pan vedoucí nám mabízí uspořádání prezentačních akcí nebo spoluúčast na jejich prezentačních akcích které pořádají v okruhu 20km okolo Přerova.

Na nadraží v Přerově jsme se ještě seznámil s mladým mužem Honzou(17let) z Hranic studujícím Průmyslovou školu v Přerově a cestou vlakem do Hranic jsme jednali o jeho studiu, jeho stipendiu které má a praxi kterou dělá v Hranicích a taky o případné součinnosti s Piráty pro něj a jeho vrstevníky.

přijaté výhody dostal jsem průpisku a reflexní pásek

PS: asi to není ani všechno ale snad aspoň to nejpodstatnější co si vybavuju
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 6):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Ivo.Vlasaty, Pavel.Moravec, Jakub.Michalek
Uživatelský avatar
Daniel.Prim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 03 říj 2012, 11:59
Profese: Web Developer - kodér
Bydliště: Poděbrady
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Daniel.Prim »

Byli jsme kontaktování Lubomírem Zitou (Poděbradské forum), že by jejich sdružení rádo kandidovalo v komunálních volbách pod hlavičkou Pirátů. Již proběhla první schuzka, kde jsme si potvrdily shodu programů.
Během příštího týdne bych měl mít schuzku již s dalšími členy PF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Prim za příspěvky (celkem 9):
Filip.Krska, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Ivo.Vlasaty, Martin.Svadlenka, Ondrej_Marek, Roman.Kucera, Marcel.Kolaja
Daniel Prim
danprim@gmail.com
604 209 241
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Byl mi před cca měsícem přeposlán e-mail původně určený Jakubovi Michálkovi ohledně spolupráce s dalšími politickými subjekty na Praze 8 v komunálních volbách - jmenovitě SZ a KDU.
Proběhl jeden e-mail mezi mnou a Miroslavem Peškem (KDU), s tím, že přeposlal můj e-mail i SZ na P8, a po cca měsíci mě kontaktoval Štěpánem Klimešem ze SZ (předseda MS) se žádostí o nezávaznou schůzku.
Ta by měla proběhnout příští pátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Jakub.Michalek, Marcel.Kolaja
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“