Retence vs. ukoncovani clenstvi

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ahoj. Pisu to do CF, neb mam indicie, ze rada lidi verejnou diskusi necte. Posledni dobou na me vyskakuji Tobiasovy apely na ukoncovani clenstvi z duvodu nezaplaceni prispevku. OK. Poradek musi byt. Nebylo by vsak lepsi, a to ted neposilam za Tomasem, obnovit zase snahu o retenci clenu a tuto obvolavaci fci obnovit. Idealni by byla Misa Krausova, kdyby to vzala, neb jeji hlasek jako konipasek (bez jalehokoliv sexistickeho vyznamu) doslova ledy rozpousti. Dam s ni rec. Vstupem by vsak mel byt alespon mesicni seznam neplaticich hrisniku. Pokud si tuto celou agendu muze nekdo vzit na triko, budu jedine rad.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Seznam neplaticich hrisniku je hotov, jiz pr3d mesicem, kdy byly rozesilany upominky hrisnikum a PKS poslany seznamy..... Celkem bylo 87 hrisniku, tretina se vyjedrila. PKS na to bobek a ted se strasne divi, ze maji neco brat na vedomi..... A strasne potrebuji tem lidem volat. Proc nevolali pred mesicem, kdyz jim prisla zprava.....
Pak to nema takhle vsechno vypadat.....
A Ivane, fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Jinak jako spravce evidence clenu s podepsanou NDA mam tuto agendu samozrejme hotovou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 10):
Ondrej_Marek, Frantisek.Navrkal, Helca, Helena.Jarolimkova, Marek.Necada, Jiri.Ulip, Filip.Krska, Petr.Vileta, anonym72078, Jiri.Jozifek
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Ivan Bartos píše:mam indicie, ze rada lidi verejnou diskusi necte
Já třeba čtu jen karlovarská fóra a celostátní fórum a i to je řehole. Vím, že řada čelnů na Fórum vůbec nechodí. Naše aj tý nám určitě snadno vyplyvne statistiku.
Ivan Bartos píše:Posledni dobou na me vyskakuji Tobiasovy apely na ukoncovani clenstvi z duvodu nezaplaceni prispevku. [...] Nebylo by vsak lepsi [...] obnovit zase snahu o retenci clenu a tuto obvolavaci fci obnovit.
Jo, a máš palec, ale:

Podle mě proud odcházejících členů, Tobiášova administrace a to, že to musí řešit sám předseda Pirátské strany, jsou další potvrzení toho, že je třeba se mimo posedlost stávajícím operačním systémem pirátů (funkcionáři, orgáni, předpisy, Fórum) v klidu, soustavně a v dobré partě zamyslet, jak sto hoven. Viz též Václav Frolík zde: viewtopic.php?p=309906 .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Nejsem Tobiáš, ale Tobias, proc to kazdej musi komolit i kdyz ho na to upozornim.
A predseda to nemusi resit, tohle zvladam zatim jeste sam i kdyz uz kvetu, ale uznal za vhodne se tim zabyvat.

Prekrucovani vseho je zde na denim poradku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
anonym72078
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tobias Esner píše: fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Tobíček se nám snaží naznačit, že zná naše členy lépe než PKS, i když je nikdy neviděl, nic o nich neví a nekomunikuje s nimi, na rozdíl od PKS.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Tobias.Esner »

Rojicku, nesnazim se nic naznacit. V kazdem kraji jsem v kontaktu s nejakymi lidmi a o danych PKS mam nejake informace. Taky s nekterymi PKS mam svou zkusenost a s jinymi PKS jsem v kontaktu primo ja.
Bud tak laskav a prestan mi do ust vkladat co jsem nerekl. Ve tvem veku uz by si mohl mit rozum kdyz uz nemas soudnost.
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Michal.Havranek »

OFFTOPIChele vy dva, nechcete si jít někam sednou a vyříkat si problémy co mezi sebou máte ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, anonym72078
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Roman Kucera píše:
Tobias Esner píše: fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Tobíček se nám snaží naznačit, že zná naše členy lépe než PKS, i když je nikdy neviděl, nic o nich neví a nekomunikuje s nimi, na rozdíl od PKS.
Tak popořadě:
Mrtvé duše mít nechceme, ale polomrtvé duše, které jsou skutečnými piráty a na čl. příspěvek pozapomněli, nejsou tolik aktivní ale při hlasováních plní demokratické minimum chceme.
Proto je taky upozornil dostupnými prostředky, co má v evidenci AO tam, kde dané údaje k dispozici jsou (mail, telefon, sz). V PKS Prahy jsem to řešil já, než jsem agendu předal Tobiasovi a mám s tím nějakou zkušenost.
Nemůžeme se ohánět počtem členů a růstem členské základny, pokud nám možná dokonce ve skutečnosti klesá.

K tvým samotným výrokům. Nenaznačuje nic, dělá práci v AO, jak má - jedná dle takových předpisů, jaké jsou (což na pirátský standart občas vypadá na horlivost protože i mě to připadá spíš než plynulou jízdu systém brzda plyn).
Co se týče PKS a PMS mimo Prahu, nemohu posoudit, kolik z nich viděl, stejně jako to nemůžeš posoudit ty, tak mu nepodsouvej, co o nich ví,a jestli s nimi komunikuje.

Do jaké míry komunikují PKS se svými mrtvými dušemi by se dala vést polemika.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Klapka, Tobias.Esner, Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, anonym75842
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Janek.Wagner »

Tobias Esner píše:A Ivane, fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Dávat rovnítko mezi včasné placení příspěvků a aktivitu mohou opravdu jen zaslepení byrokrati ;-) Ale vážně, mám podobnou zkušenost z Jednoty školských informatiků, kde podobně v průběhu let vyhnila asi čtvrtina členů, kolegyně je cca dva měsíce obesílala maily, pak následovala asi dvacítka telefonátů a nakonec jsme přišli jen o pár zatvrzelých. U svobodymilovných Pirátů bych takovýto postup také doporučoval, hlásek jako konipásek opravdu nena(píp) jako byrokrati ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Petr.Tresnak
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Toto vlákno jsem založi z důvodu, že mi po zapnutí fóra ráno přišlo, že se jedná o nějaký hromadný exodus čelnů. Proto jsem vyzvedl otázku retence.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“