Stará hudba

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Sogun
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Stará hudba

Příspěvek od Sogun »

Dobrý den,

chci se zeptat jak to je s pouštěním staré hudby na veřejnosti. Například pustím písničku nahranou roku 1941, složenou roku 1927, přičemž autor zemřel roku 1965. Nyní jsou dvě možnosti:

a) pouštím svůj osobní převod z desky (případně převod ze sbírek různých sběratelů)

b) pouštím komerční převod získaný na cd.

Chápu-li to dobře v případě a) musím zaplatit jen OSAe autorský poplatek, protože neuplynulo 70 let od smrti autora. V případě b) musím zaplatit nejspíš i Intergramu, protože ač písnička byla nahraná před více než 50ti, má právo "mistr zvuku", který nahrávku přededl a remasteroval z desky.

Pokud by autor umřel do roku 1944 tak bych v případě a) nic neplatil, v případě b) bych měl platit Intergramu z výše uvedených důvodů.

Další dotaz se týka Intergramu - vydavatelé jsou zastupováni automaticky, nebo se musí stát jeho členem (nebo členem partnerské zahraniční společnosti)?

S díky a pozdravem
Vláďa
Odpovědět

Zpět na „Kopírování“