Rezignace

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Tobias Esner píše:Demo, Demo, Demokracie

R I P

:'(
Nemůže něco zemřít, co nenarodilo se a je furt ve stadiu pokusu ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
anonym2064

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Janek Wagner píše:Připomínám, že jeho připomínky se týkají předvolební inzertní strany v měsíčníku Legalizace na které je portrét předsedy strany zvoleného CF a leadera eurokandidátky zvoleného CF se sloganem Zavolíme, uvidíme!, který byl připraven manažerem kampaně, schváleném výběrovou komisí a poté i RV. Grafika a slogan prošla grafickým týmem Pirátů, vedeným členkou RV, zvolenou CF.

Připomínám, že garant má dle usnesení CF http://www.pirati.cz/cf/17_2012:
(1) Jednotlivé programové body připravují a rozpracovávají jejich garanti. Garant se v rozsahu svého programového bodu podílí na informování veřejnosti, odpovídá na odborné otázky jménem strany a řídí příslušné pracovní skupiny. V případě sporu s jiným garantem se garant řídí rozhodnutím celostátního fóra nebo republikového výboru a, není-li takového rozhodnutí, rozhodnutím republikového předsednictva.
Mít připomínky k volební kampani, předsedovi strany nebo leaderovi kandidátky může mít jako běžný člen.

Zveřejnění volebního inzerátu IMHO není informování veřejnosti v rozsahu programového bodu.
připomínám, že alternativní verzi plakátu, kterou jsem zařídila, dělala vedoucí 'grafického týmu Pirátů, členka RV, zvolená CF' (aby to bylo tvým stylem .)
Tato verze byla vypracována, neboť mi Robert Veverka, do jehož Legalizace obrázek půjde, řekl, že deadline je až na konci týdne a že nápad s průvodem se mu líbí. Že to zatrhne bez jakékoli racionální diskuze Jarda Němec (tedy Pirát), dost zabolelo.. Když už neoutsourcujeme, tak mi příjde takovýhle přístup od členů strany dost marný.. Navíc když jsem to prakticky zařídila celé a chtěla po něm jen možnost se o celě věci nějak otevřeně pobavit.. Ovšem konstruktivní diskuze nebyla vítána a tak jsme tu měli überflejm v čele s Jardou píšícím dokonce i nepravdu a závěrečnou tečkou v podobě jankových nesmyslných byropřipomínek..


a tu tvoji poslední větu radši ani nekomentuju.. Janku fakt, pirátství z tvých příspěvků čiší až za roh..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Tobias.Esner, Tomas.Vymazal, Ivan.Sirko

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondra.kl píše:
Tomas Klapka píše:Netvrdím, že Ivan není schopen cokoliv z programu odprezentovat, ale pokud má garant volený CF(!) výhrady k prezentaci týkající se jeho bodu, pak jej imho v této věci nelze ignorovat nikým jiným než CF.
Hele. nebyl jsi to ty kdo říkal že každý má dělat to chce a že je to tak ok? Že když bude někdo z pirátů prosazovat "vybijte cikány" tak že se má nechat ať si to klidně dělá, že se zdiskredituje a umlčí sám? Došlo u tebe v tomhle názoru k posunu v tom smyslu že když má někdo za něco odpovědnost tak může v dané věci stopnout práci kohokoli jiného?
ano, ale taky jsem říkal, že by se měla moc decentralizovat a rozmělnit. Bavili jsme se o individuálních kampaních a aktivitách, které nejsou oficiální. Ten plakát je oficiální výstup strany. Tedy z mého pohledu se neprezentuje jedinec nebo třeba opoziční skupina, ale rovnou celá strana. Kdyby si to někdo zasdílel jen za sebe, tak tohle vlákno neexistuje.
Janek Wagner píše:...
Snažil sem se přiblížit pohled garanta, protože byl jeho pohled překrucován a protože jeho pohled chápu a dokáži se do něj trochu vcítit.
Ptal jsem se na to, proč tam musí být Ivan a zda není možná jiná alternativa. Odpověď jsem buď přehlédnul, nebyl schopen přijmout a nebo mi nikdo neodpověděl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Ivan.Sirko

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Roman.Kucera »

Janko, a dochází ti, že ten Jarda Němec na tom dělá zdarma skoro nonstop a že jak jsem s ním spolupracoval, rozhodně se dá považovat za profíka? A že když lidi nejsou schopný celý měsic dodat použitelný fotky, OFFTOPICani mi tady nastavit držku před foťák, když už se potkáme nemůžou chtít dělat změny dvě hodiny před tiskem? A že ty vidíš jeden pitomej plakátek, kdežto celá kampaň obnáší desítky až stovky variant a dvacet finálních verzí?
Nech dělat odborníky svou práci, my ti do tý tvý taky nekrofeme v poslední minutě před výstupem.
A čau, jedu, resignacím zdar! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Roji: V poslední minutě? Wtf! Už i ty překrucuješ?

Odborníky? A co je garant?

Sorry roji, ale píšeš bláboly.. Já chápu, že mají moc práce a proto jsem se taky snažila alternativu zařídit do co největší míry sama..

Já nevim lidi.. Čtete ty moje přispěvky vůbec? :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Klapka, Hana.Dobra, Ivan.Sirko

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Janek.Wagner »

Janka Michailidu píše:závěrečnou tečkou v podobě jankových nesmyslných byropřipomínek..
a tu tvoji poslední větu radši ani nekomentuju.. Janku fakt, pirátství z tvých příspěvků čiší až za roh..
Vytrhovat ze souvislosti umíš, reagoval jsem na Tomášovu repliku:
Tomas Klapka píše:Chce rezignovat, protože jej jako garanta voleného CF nerespektováním jeho připomínek ostatní obchází.
A cílem mého sdělení je, že Michala nikdo neobchází. A není jediný volený CF ;-)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5190 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Lukas.Novy »

Janek Wagner píše:Připomínám, že jeho připomínky se týkají předvolební inzertní strany v měsíčníku Legalizace na které je portrét předsedy strany zvoleného CF a leadera eurokandidátky zvoleného CF se sloganem Zavolíme, uvidíme!, který byl připraven manažerem kampaně, schváleném výběrovou komisí a poté i RV. Grafika a slogan prošla grafickým týmem Pirátů, vedeným členkou RV, zvolenou CF.
versus....
Janek Wagner píše:Výběrové řízení viz http://www.pirati.cz/rp/vyberoverizeniep. Manažer byl schválen poté i RV, schvalování grafiky má na starosti lídr resp. manažer kampaně.
No tohle vyberko bych zrovna nevytahoval, staci se kouknout do historie te stranky... Pravidla se tam evidentne stanovovali za behu nebo treba:
Zadani píše: Hodnotící kriteria:
cena
předchozí zkušenosti z podobných projektů a doložené výsledky
představa o průběhu kampaně
časové možnosti
Skutecnost píše: cena 5 %
zkusenosti 15 %
predstava 15 %
casove moznosti 10 %
"osobni dojem" 55 %
System prevazovani a prumerovani prumeru radeji rozpitlavat nebudu...
Organizační začlenění:
Manažer kampaně bude přímo podřízen strategickému týmu kampaně (lídr a TOP kandidáti, RP), za kvalitu odvedených služeb odpovídá RP.
Přímo bude spolupracovat s kreativcem/kreativním týmem kampaně a řídit realizační týmy jednotlivých prvků kampaně.
Takze... Manazer je primo podrizen strategickemu tymu tj. komise ve slozeni RP + kandidati (predpokladam, ze lidr plus 5, aby to byl lichy pocet). Predsednictvo se CF zodpovida funkcne, kandidati se CF zodpovidaji politicky. Za kvalitu odpovida RP.

Pak tady mame jakesi dalsi podrztazky ve forme kreativniho tymu (kdo to je? kdo ho sestavil? jak se tam clovek muze dostat?) a realizacni tymy (jake to jsou? kdo je sestavuje?)

Predpokladam, ze kreativni tymy a realizacni tymy jsou zrizovany/sestavovany strategickym tymem a slouzi proste jenom jako offloading, muzou byt outsourcovany apod.

Tak... myslim ze v tom mam jasno... odpovednost ma RP... jenom... dokazete mi poradit, jak mam postupovat, abychom se vubec nejake odpovednosti za prusery vyhnuli? Ja totiz vidim jeden fail za druhym a nechci, aby to takhle pokracovalo.
Pokud se tedy garant
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Marek.Necada

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Rezignace

Příspěvek od Ondra.kl »

Janka Michailidu píše:připomínám, že alternativní verzi plakátu, kterou jsem zařídila, dělala vedoucí 'grafického týmu Pirátů, členka RV, zvolená CF' (aby to bylo tvým stylem .)
Tato verze byla vypracována, neboť mi Robert Veverka, do jehož Legalizace obrázek půjde, řekl, že deadline je až na konci týdne a že nápad s průvodem se mu líbí. Že to zatrhne bez jakékoli racionální diskuze Jarda Němec (tedy Pirát), dost zabolelo..
hele ... už jsi pochopila že JN ti úpravu zatrhnul protože nevyhovovala zadání které dostal? Že změnu zadání z "ivan, logo, heslo" na "průvod, logo, heslo" máš chtít po volebním štábu?
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Rezignace

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Tady to dojíždí na komunikaci dovnitř strany.. Můžeme říct, že kdo se zajímal, tak je in.. Ale opravdu tady chybí (když kouknu do SZ a nepočítám krajsé info) jakákoli informace o průběhu příprav kampaně, jak se člověk může zapojit, komu se má hlásit.. (z krajů mi něco chodí, ale taky mi přijde, že dostávají těch info málo.. nebo na to kouknou pozdě..). Mám představu spíš takového oběžníku, stránka pdf s fotkama, trochu ty lidi nabudit..

Nedávala bych tu situaci za vinu konkrétnímu člověku nebo skupině lidí.. jedeme tady všichni dobrovolně, jak jeden článek řetězu zaspí, nebo vyhodnotí konkrétí info jako neažtakdůležitou, tak je X lidí mimo.. učíme se.

dále.. nebyla asi úplně šťastná volba Martina Kučery jako komunikátora dovnitř strany, jakkoli si ho velmi vážím za jeho racionální přístup a nadhled, který má, na tuhle pozici bych viděla někoho víc "k lidem". Napadl mě Tomáš Klapka, když teď z technických důvodů ještě nemůže personalistovat..

Já osobně jakéhokoli zástupce chápu tak, že tam jede prezentovat názor, na kterém je shoda a kdyby toho byla schopná gorila, pošlu ji tam (to není nic do souvislosti s Ivanem). Tenhle plakát nevidím tak tragicky jako garant, ale respektuji jeho postoj a věřím, že bychom byli schopní najít báječný nápad někde uprostřed. Ono se to ale šprajclo na obou stranách. Jo, neštábní přišli s nápadem, ten ale opravdu nedosahuje takového účinku.. Na to mi řeknete, že nechcete oblbovat lidi, na to vám můžu říct, že z hovna se vařit nedá a dokud budem spolíhat na to, že lidi dostanou rozum sami, tak já, s pokročilým věkem už taky říkám, že to není tak jistý.

Když už jsme se jednou rozhodli pro převlek Strana, musíme to asi zahrát se vším všudy. Směrem ven. Bohužel nám ten převlek pak (logicky) prorůstá i směrem dovnitř. Jediné co mě napadá a je to na čtvrtek poledne celkem šílená myšlenka - mít 2 předsednictva - venkovní a vnitřní ;)

Chápu výhrady, které neštábní mají, je to stejné jako na podzim.. Teď jak jsem "štábní", tak můžu říct jedno.. Snažíme se udělat dobrou kampaň.. a nesouhlasím s tím, že je strana rozložená a v nepořádku (taky jsem měla jeden čas ten dojem, ale teď u mě začíná převládat myšlenka, že jiné to prostě nebude a pořád si myslím, že to co tu máme, je ohromná věc) a pořád ještě je čas se zapojit, i když vidím, že některým to přijde jako marná práce..

je to dostatečně zmatené? pak je to v pořádku. ať žije chaos.

ps. doufám, že stejně aktivně se všichni zapojí do komunálek..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Petr.Vileta

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5190 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ve zkratce navrhujes se prejmenovat z Pirati na Pokrytci?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Janka.Michailidu, Torento, Tomas.Vymazal, Ivan.Sirko

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“