Avatary

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Jsem pro rozšíření úpravy a vyškrtnutí ještě slova "fotografie". Přípustnost, jako po mnoho let, bude posuzovat AO. Opět je možné se poté nadále obracet i na přezkumné orgány.
Nemyslím, že to je cesta zpět, členům to dává větší svobodu a hlavně neberu fórum jako primární kanál prezentace pro veřejnost. Pokud jde o funkcionáře strany, případně o kandidáty, tak máme jmenný prostor /lide/ , který je podle mě pro prezentaci dostatečný (pro kandidáty je to dokonce povinnost). Avatar stejně jako příspěvky vyjadřují osobní názory a postoje člena a měla by v nich být větší svoboda, než při transparentní prezentaci široké veřejnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Dominika.Michailidu, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Omlouvám se za příspěvek zde, ale vzhledem k tomu, že i člen KK používá anonymizující avatar mi to nedá. Snažím se komunikaci chápat jako komunikaci lidí, kteří chtějí spolu dosahovat cílů. K tomu je tedy minimálně pro mne dobré vědět kdo co píše a ztotožnit si to s osobou. Na setkáních (RV, CF) si vždy doplňuji další tváře k nickům. Anonymizace, která je nyní v módě, má u těch, které si nepamatuji, účinek, že je ten diskutující nějaký cizí nejasný element.
Nemám potřebu řešit předpisy, nicméně zde sděluji, že v případě, když někdo kandiduje na nějakou funkci a nemá na fóru svoji fotografii hlasuji proti zvolení. Nechci, aby mne lidé, kteří nejsou ochotni prezentovat svou realitu prezentovali.
OFFTOPICpozn.: Dle mého názoru jsou ty "kreativní" avatary výsledkem nejspokojenosti dotyčných se sebou (proto psychomůstek předstírání (zakrývání) jiné identity)
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Avatary

Příspěvek od Tobias.Esner »

Torento píše:
Tobias Esner píše:dovolim si oponovat, neni to tak dlouho co jsem avatary clenu promazaval, chtel jsem i podpisy ale na nejake zchuzce jsem narazil na odpor vedouciho PO

a s vedoucim AO problematiku avataru a podpisu resime a pripravuje se navrh predpisu, prosim tedy KK aby kontaktoval vedouciho AO

Prosím o vyjádření členů kontrolní komise.
Mezitim, tvuj avatar :roll:
ano, nejsem clen strany, predpisy hovori o clenech, a ja ja jsem zastance, at si dela vizitku jakou chce....
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Avatary

Příspěvek od Tobias.Esner »

Jakub Michalek píše:
Jakub Michálek píše:Prosím o vyjádření členů kontrolní komise.
Heleno, ty nejsi člen kontrolní komise. Není žádný důvod, abys měla v diskuse kontrolní komise nejvíce příspěvků, přičemž ani jeden z nich se netýká projednávaného tématu. To může tolerovat republikový výbor, ale v kontrolní komisi si nemůžeme dovolit, aby bylo každé téma zahlceno tvými příspěvky. Prosím tě zdvořile, abys již přestala a neodrazovala nás od toho, abychom naše rozhodnutí připravovali veřejně. Díky ;)


@Havry:
Buď podle skutečného vzhledu administrativní odbor nehodnotí, nebo jsi prošel. :) Bohužel jsou tu i experti, kteří si mermomocí nastavují do avataru fotku vypadající jako pozadí, ale je to jejich loketní jamka :roll: . Podle mě je anonymizace obrázků členů na internetovém fóru cesta zpět (speciálně u funkcionářů to ve mně vyvolává značnou nedůvěru a pocit nekompetence), ale pokud to administrativní odbor není ochoten vynucovat, to rozhodnutí by mělo být zrušeno.
administrativni odbor je ochoten to vynucovat, ale jiste vis, jakou to vyvolalo nevoli, kdyz si AO vynucoval poradek v podatelne.
jsem zastancem toho, ze pokud chce nejak reprezentovat sam sebe, pouzije k tomu podpis nebo avatar, u nekterych je lepsi mit podpis vypnuty, jelikoz je to spise katalog firem, a obrazkem je avatar. Ja mam avatar takovy, jak se citim a podpis jakby smet, avsak nejsem clenem strany, takze predpis neporusuji.
Jsem toho nazoru, ze na pirati.cz by meli mit funkcionari a kandidati, slusnou, repre fotku a adekvatni text.
na foru je to jedno, jelikoz diktovat nekomu v jakem obleceni si ma zasednout ka stolu kdyz chce napsat prispevek neni demokracie, ale diktatorstvi. Popremyslejte o tom KK, jestli chceme porad nekomu neco diktovat, nebo si chceme forum udelat hezke apratelske s par skodnymi v reviru. Rad bych se do strany vratil, ale az bude takova, jaka sem sy myslel ze je kdyz sem vstupoval. Ne takova ze mi bude diktovat kdy mohu dychat a kdy ne. Pochopi to tu tu nekdo, nebo porad budeme pod fasistickym vedenim, uz nevim jak vic mamukazat absurdity co se tu neustale resi.
uz sem dementne moderoval, zalozil dementni ankety, mam dementni avatar, dementni podpis a porad to aktivuje ty same lidi.
jedni pochopily ze jsme pod fasistickou nadvladou
a druzi co to podporuji. Sakra sme pirati nebo babisovci. Kdyz uz sem to pochopil ja, kdy to pochopi zbytek :'(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
ItoldYouSo7227
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vasicek píše:pozn.: Dle mého názoru jsou ty "kreativní" avatary výsledkem nejspokojenosti dotyčných se sebou (proto psychomůstek předstírání (zakrývání) jiné identity)
No, sice podle avataru nepoznáš, jak ten člověk vypadá, ale dozvíš se celkem přesně, co se mu honí hlavou. :D Ale ani to neplatí úplně přesně. Třeba já jsem si dal Ozzyho ze dvou důvodů. Zaprvé jsme si fakt podobní :lol: a za druhé to je jistá forma protestu proti byrokracii (vynucování skutečné podobizny) a po čase si fotku zase vrátím. Na svém profilu na wiki samozřejmě svoji fotku mám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Tobias.Esner

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Jelikož jsem si v posledních dnech změnil avatara a předtím jsem se slušně zeptal vedoucího AO, který v tom svým způsobem neviděl problém... byly zde určité "hlasy", že to může vypadat jako, že si KK může klidně porušovat předpisy.
Abych zastavil tyto spekulace a dokázal, že to není pravda a jako člen KK šel příkladem, tak dokud pravidla nebudou změněna, tak si opět vracím zpět avatara se svojí fotkou....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Roman.Kucera »

Líbí se mi, že Vašek použil fotku obličeje, nikoli loketní jamky, takže je to v cajku.

Já bych nebyl tak přísný, ale stanovil bych povinost mít rozpoznatelnou podobenku (ne nutně fotku, ale i karikaturu) pro všechny volené funkcionáře a členy odborů a dal bych to jako podmínku jakékoliv kandidatury kamkoliv, včetně vnitřních funkcí ve straně. Členové mají právo vědět, jak vypadá jejich zástupce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Michael.Polak, Petr.Vileta, ItoldYouSo7227
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Avatary

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Následuji Vaška.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Tomas.Lastuvka
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary

Příspěvek od Michael.Polak »

Roman Kucera píše:Líbí se mi, že Vašek použil fotku obličeje, nikoli loketní jamky, takže je to v cajku.

Já bych nebyl tak přísný, ale stanovil bych povinost mít rozpoznatelnou podobenku (ne nutně fotku, ale i karikaturu) pro všechny volené funkcionáře a členy odborů a dal bych to jako podmínku jakékoliv kandidatury kamkoliv, včetně vnitřních funkcí ve straně. Členové mají právo vědět, jak vypadá jejich zástupce.
Takovéhle zmírnění předpisu se mi celkem líbí. Nicméně, někdo - asi RV? - by tu změnu předpisu teď měl realizovat?

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Avatary

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Roman Kucera píše:Líbí se mi, že Vašek použil fotku obličeje, nikoli loketní jamky, takže je to v cajku.

Já bych nebyl tak přísný, ale stanovil bych povinost mít rozpoznatelnou podobenku (ne nutně fotku, ale i karikaturu) pro všechny volené funkcionáře a členy odborů a dal bych to jako podmínku jakékoliv kandidatury kamkoliv, včetně vnitřních funkcí ve straně. Členové mají právo vědět, jak vypadá jejich zástupce.
Přesně. Si Tobiasi ochotný toto vynucovat? Téma avatarů se řeší už zbytečně dlouho, a přitom je tuny jiných věcí, čím se Piráti můžou zabývat (a nemyslím samy sebou).
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Odpovědět

Zpět na „Kontrolní komise“