Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%

Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10026 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 06 dub 2014, 13:51

Pokud rozumíš rusky, tady najdeš odpověď na tema BRIC, snížení ceny ropy a následky pro Rusko, o možném rozpadu Ruska a taky o celkové situace na politickém nebe Ruska:
http://youtu.be/NI1U9C37POU

POZOR, je to dva roky stary ale furt aktualni ;)

PS. Michail Veller je nejenom výborný spisovatel, ale i filosof, myslitel a vubec velmi chytrý člověk. Je to on autor teorií energoevolucionisma :fet:
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 dub 2014, 16:16

marst píše:
Ivan Sirko píše:A můžeš to bez hádanek nam aspoň krátce říct co tím chtěl vlastně říct :?: :lol:
že je potřebné si všimnout že to hlasování bylo samozřejmě ovlivněno"vyšším" zájmem. OFFTOPICNa nějaký práva ukrajinců sere americkej pes i ruskej medvěd. A skupina BRIC se postavila za rusko protože se tím staví proti petrodolaru.
To platí na druhou stranu ještě více "ovlivňení hlasování" zájmem USA. To, že bylo 69 zemí proti USA rezoluci (Ukrajina je v tom jen dekorace) je pro USA celkem rána. Ostatně naše proUSA propaganda tuto informaci více- méně tutlá.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 06 dub 2014, 16:26, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 dub 2014, 16:21

Petr Vileta píše:A je to tady. :(

Přestaňte omezovat práva ruskojazyčné menšiny, vyzvalo Rusko Lotyše
http://www.lidovky.cz/prestante-omezova ... hranici_sk
Hm, takže teď budeme dělat pogromy na Rusy a nadávat Putinovi, když se mu to nebude líbit?
Už vím, proč šlo tak snadno nahnat Židy do plynových komor. Tentokrát jsou problémem Rusové ne?
Já fakt nechápu, že tu máme tolik zmanipulovatelných nadšenců. Je to stejné jako levice/pravice, nacionalismus rozdělí lidi, aby se nenáviděli. Nicméně obvykle tohle naci-boostování končí válečným konfliktem (ta nenávist motivuje lidi k zabíjení v zájmu "dobra").
Jinak v Bruselu se s tím nemažou http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3787 ... -zranenych stejně tak nikdo nevolá po nenásilí, když v Doněcku protestují proti Kyjevu (vždyť tam demonstrují jen Rusáci, ti nemají žádná práva, protože jsou příčinou všeho zla).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Ales.Sura
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivan Sirko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 06 dub 2014, 17:11

Upřímně: Ja osobně nechápu Ivao Vašecka myšlenkově pochody :(

Je tu někdo schopny přelozǐt to do češtiny :?: :?: :?: :cry:

PS. Nebo aspoň někoho neutralniho, aby tady poukázal jaké zpusoby manipulace s informaci Ivo používa v souvislosti k původní správě Vilety :mrgreen:

Manipulativní techniky v komunikaci
http://www.psychoweb.cz/psychologie/man ... oria-beck/

PS:
Manipulace (z latinských výrazů ruka a uchopit) je v sociální psychologii a sociologii termín označující snahu o působení na myšlení druhé osoby či více osob.

Manipulátor se snaží přesvědčit osobu či osoby o správnosti myšlenky, názoru či jednání, které nejsou manipulovaným jedincům vlastní, či pro ně nemají dostatek iniciativy a které by tudíž danou myšlenku, názor či jednání nepřijali, nebo až s dlouhou časovou prodlevou. Manipulovaná osoba si často ani neuvědomuje, že je s ní manipulováno, případně si to uvědomuje, ale z nějakého důvodu se nemůže a někdy ani nechce bránit.

Manipulátor většinou na začátku jedná tak, aby získal u svých obětí sympatie. Často využívá své charisma a znalost slabých stránek ostatních lidí.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Manipulace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
next_ghost
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 dub 2014, 17:19

Ivane, právě že já nezaujatý jsem. V tom je totiž ten hlavní problém. Já nepotřebuji nikoho urážet, obviňovat, lhát, ani s ním manipulovat (a každý si pokud chce může tyhle věci najít, i když to není důležité, jen to ilustruje jak "bojovní" lidé mohou být, když se "nadchnou pro věc").

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13221 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 06 dub 2014, 17:27

Ivo Vasicek píše:Ivane, právě že já nezaujatý jsem. V tom je totiž ten hlavní problém. Já nepotřebuji nikoho urážet, obviňovat, lhát, ani s ním manipulovat (to vše jsem zde už četl od, těch, kterým se mé názory nelíbí.
Ale dost často si to v této diskusi dělal, což už ti ukázal next_ghost.

Ale upřímně tahle debata nás teď ani nikam dovést nemůže a připadá mi zbytečné u ní flamovat. Všem, kdo vidí trochu dál, musí být jasné, že s nápravou musíme začít u sebe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Frantisek.Navrkal
profant.eu, poslanec

Ivan Sirko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 06 dub 2014, 17:33

Ivo Vasicek píše:Ivane, právě že já nezaujatý jsem. V tom je totiž ten hlavní problém. Já nepotřebuji nikoho urážet, obviňovat, lhát, ani s ním manipulovat (to vše jsem zde už četl od, těch, kterým se mé názory nelíbí.
OK, tak tu analýzu udělaj sám, pokuď dokážeš byt objektivni i k sobě ;)

Přečti si původní zprávu na kteru reaguješ a pak si podívej na svoji vlastní reakce potom, ale pomalu, krok za krokem, myšlenka za myšlenkou a pak, když to uznaš za vhodné, přiznej, že je to snůška odtrženych jedna od druhé myšlenek, ktere s informací Vilety nesouvisí ani náhodou.

Ale to bude těžké aj i pro tebe :lol:

PS. Jinak klidně začni dělat to, k čemu vyzyvaš ostatní (pohromy, komory apod.) , jen si to nepodsuvej ostatním :fet:
- Gándhí

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 dub 2014, 17:50

Ondrej Profant píše:
Ale dost často si to v této diskusi dělal, což už ti ukázal next_ghost.

Ale upřímně tahle debata nás teď ani nikam dovést nemůže a připadá mi zbytečné u ní flamovat. Všem, kdo vidí trochu dál, musí být jasné, že s nápravou musíme začít u sebe.
nejhorší čeho jsem se "dopustil" bylo, že jsem napsal "nevím jestli jsi nacista", měl jsem napsat nemyslím si (protože si to skutečně nemyslím, a tím "nevím" jsem si rýpnul. Za to jsem se omluvil. Lži a podobné věci, které zde "ti správní" předvádějí, se neomluvil nikdo.
A nedělal jsem to často. Jen tento jediný případ. Nicméně lži o tom, že někomu nadávám do nacistů tu na fóru Next ghost napsal - a zdá se že tomu i věříš.
Já se chovám pořád naprosto stejně, nemám žádný důvod komukoliv stranit. Jen nesnáším lhaní a manipulace, ale to už zde taky nekomentuji (např. nadšené hýkání nad pochybnou vyšetřovací zprávou nějaké ukrajinské čeky, která zvládla za 14 dnů vyslechnout 30.000 policistů).
Když tu však čtu, že v Lotyšsku zakážou vysílání ruské TV, i když má v Lotyšsku sledovanost přes 10%, tak si říkám, že jsou ty Lotyši trochu nahnědlí, že to moc demokratické není. Tady se však od tzv. Piráta dočtu, že když se to Rusům nelíbí, je to Ruská agrese.
Takže jsi pro cenzuru?
EDIT:
Z odkazu Vilety:
Pobaltské státy pohlížejí na situaci na Ukrajině se znepokojením a v obavě, že by se jejich citlivý region mohl stát další obětí geopolitického tlaku Moskvy. Na východě Lotyšska tvoří Rusové téměř polovinu obyvatel a jsou vystaveni vlivu ruské propagandy. Lotyšské úřady se obávají, že příslušníci ruské menšiny postup Moskvy na Ukrajině schvalují.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/prestante-omezova ... hranici_sk
No já myslím, že ten postup Ruska na Ukrajině schvalují, no a co? To se nesmí? Takový názor je zakázaný?
Co s těmi, co ten postup schvalují?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
odis

next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od next_ghost » 06 dub 2014, 18:20

Ivo, dej si studenej obklad, vem si v práci volno a vyraž na hodně dlouhej výlet někam bez televize, novin a Internetu. Ano, Lotyšsko cenzuruje a v principu je to špatně. Ne, Rusko jim do toho nemá co kecat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Ivan Sirko, Frantisek.Navrkal, observer, Petr.Vileta
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 dub 2014, 18:31

Next Ghost: je mi tě líto

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“