Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%
 
Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 4300
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 26 bře 2014, 23:40

@Jirka:
  1. To s tím pirátstvím ti přijde skutečně jako legitimní, nikoli pouze zástupný důvod? Jestli jo, tak jsi asi hodně naivní.
  2. Rusko zdaleka není demokratický stát: http://www.youtube.com/watch?v=D3WE2jXbkkc Náhodné zatýkání demonstrantů a exemplární tresty jsou prostě typické příklady státního terorismu a potlačování opozice. Putin se u moci drží do velké míry strachem. Některým Putin imponuje, ale bavíme se o státě, ve kterém je i jeden z nejhorších diktátorů historie Džugašvili stále vcelku populární postava.
  3. Oligarchové také stále fungují: http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_oligarchs Jenom jsou to teď zpravidla jiní, Putinovi naklonění, lidé.
  4. S tím HDP by mě teda zajímalo, odkud jsi to vzal, protože já jsem našel trochu jiná čísla. Předpokládám teda, že myslíš HDP v paritě kupní síly per capita, ne celkové HDP, protože to je dáno celkovou velikostí ekonomiky a srovnávat ČR s RF je pak absurdní. Také je nutné započítat rozdíly v životní úrovni uvnitř daného státu. Místo HDP mě přijde lepší metrika něco jako index lidského rozvoje, který započítává více faktorů včetně právě nerovnoměrnosti rozložení blahobytu v dané zemi.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6831
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 26 bře 2014, 23:59

Prosím neřešme to schématem USA - Rusko, o to přece nejde. Jsou to velmoci, mají své sféry zájmů. Ani Putin nemůže jít proti veřejnému mínění, když se na Ukrajině podaří stabilizovat situace a nevtrhne tam. Když tam bude eskalovat násilí bude muset. Na to je zapotřebí se soustředit. Vyhrocování nás z pohledu Ruského veřejného mínění ještě více znevěrohodňje. Oni totiž vůbec nepochybují, že jsme viníci celé krize na Ukrajině, a Krym chápou jako obranu před námi. Sankcemi jim nic nevysvětlíme. A navíc, kdoví jak to vše je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Ales.Sura
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27089
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22023 poděkování
Dostal poděkování: 18926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 bře 2014, 01:22

Ales Sura píše:
Petr Vileta píše:Když tvůj dědeček dostal pěstí od dědečka Vonáska a tvůj otec od otce Vonáska a ty dostaneš od Vonáska, asi je něco špatně v rodině Vonásků. A pokud mu tu ránu nevrátíš, případně nepřidáš nějakou navrch, i tvůj syn dostane od Vonáskova syna pěstí.
Chyba není nikdy na jedné straně a každý dostane co si zaslouží. Já se třeba podobným Vonáskům vyhýbám. Pokud ale neustále chodím k Vonáskům a neustále dostávám facky, tak jsem se evidentně z minulosti moc nepoučil.
No jo, ale co když Vonásek bydlí na stejném patře paneláku nebo v sousedním rodinném domku? Budeš ráno čekat, až odejde do práce a vyrazíš až po něm, aby ses mu vyhnul? A co když do práce nechodí? To se každý den budeš z domova plížit, aby si tě nevšiml? :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

observer
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 195
Registrován: 28 pro 2012, 20:10
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od observer » 27 bře 2014, 01:44

"kdoví jak to vše je"....takže po 300 příspěvcích konečně připouštíš, že máš taky jenom názor a ne zjevenou pravdu. Já naopak se sankcema souhlasím, protože EU a USA musí postavit hráz ruské rozpínavosti a postavit jej před volbu mezi spoluprací nebo izolací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Ivan Sirko, Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal

observer
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 195
Registrován: 28 pro 2012, 20:10
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od observer » 27 bře 2014, 02:04

Jinak souhlasím s tím co už tu několikrát padlo: tato debata ani stanovisko strany, nemá žádný vliv na vývoj událostí na Ukrajině, ale má vliv na obraz strany na veřejnosti a její voliče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Mikulas.Peksa

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příspěvky: 2716
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 27 bře 2014, 06:32

Ivo Vasicek píše:Navrhuji stanovisko.
Nesouhlasíme se sankcemi vůči Rusku, bude lepší, když Rusko zaplatí Ukrajině.
I když považujeme anexi Krymu Ruskem za porušení mezinárodního práva odmítáme destruktivní řešení. Sankce nás vrhají do studené války, která obhájí ořezávání našich ekonomických, sociálních a osobních práv. Sankce ekonomicky oslabí Evropu na úkor USA. Navíc je případnou odvetou Ruska nejvíce ohrožena Ukrajina. Preferujeme řešení, která přinesou užitek Evropě a Ukrajinskému lidu. Jednejme o kompenzacích vzniklé újmy Ukrajině Ruskem.
To by netroufnoul ani ja, mluvit za ukrajinsky národ co je pro nej užitek, ale Ivosu to nevadí, prosazuje jako buldozer jen svůj zabedněny postoj :(.

PS. Kompenzace je dobra když by Ukrajina prohrála, ale neúspěchem s tím, doufám že zatím prohrává pravě Rusko už jen tím, že občane samotného Ruska začínají politicky vic angažovat a tlačit na vládu, protože už je jim to začíná vadit. Samotnou Evropu to oslaví pokuď budou sedět na zadku a nic nedělat, pokuď Američané konají, v Ukrajině je vic v oblibě Evropa než USA, ale pokuď bude dělat mrtvého brouka jak navrhuje Ivo, to obecně mění rychle zmeni. :fet:
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příspěvky: 2716
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 27 bře 2014, 06:49

Jiri Kaderavek píše:http://zpravy.idnes.cz/barack-obama-bru ... anicni_hro

Takže si shrňme jaký je výsledek. Všechny sviňárny US zapomenuty. Čert vem Irák, Kosovo, Lybii, Syrii. Čert vem podvody s hypotékami, pronásledování wikileaks, Snowdena, špehování zapomenuto. Čert vem TPB a jeho pronásledování, zničení MEGA a sharovacích serverů, zničení Napsteru a kriminalizace P2P. Vše zapomenuto, pejsek EU je teďs páničkem USA jedna ruka, mají přece nepřítele. Už bylo na čase, nepřítel 20 let ne a ne se nechat vyprovokovat a lidi si fakt začínali myslet, že si můžou s tím internetem dělat co chtějí. Dohoda o obchodní spolupráci, taková ACTA na steroidech na spadnutí. A myslíte si, že páneček bude teď sledovat pejskovi standardy žití, i Vy bláhové. Pejsek bude dělat co páneček chce. Nová studená válka začala, takže na nějakou svobodu slova v zájmu bezpečnosti západního bloku zapomeňte. Zapomeňte na sociální výdobytky, překážejí byznysu. A že se budete mít lépe? Hovno Milánci, zaplatíte a nejvíce vy, kteří byste měli mít s Ruskem nejlepší vztah. Energie podraží vše, i poplatky OSA budou vyšší, aby mohl umělec žít :) To je trest, USA samozřejmě pouze vydělá. Na exportu plynu, na bezcelních zónách, na tom, že všichni budou kupovat bezcenné inflační papírky. Půjčovat si budeme muset, FED řve blahem, Monsanto jakbysmet, obilnice Evropy je free. Samozřejmě, že svobodné instrumenty jako open-source, bitcoin atp. budou časem prohlášeny za nástroje, ke kterým mám přístup nepřítel a zakázány. Já si technologická embarga dobře pamatuji. A blázni v EU, blázni v Pirátské straně se radují. No hlavně, že jste se povozili na rusech. Ukrajince ani nezmiňuji, jako prostředek budou použiti, sežmouláni a vyplivnuti. Holt, kdo se nedokáže z historie poučit, musí si ji zopakovat. Za mne, myslím si, že naše strana v ovzduší studené války je tak trochu na nic.
Tento názor OZ mne osobně strašně překvapil, asi neví že nejvíc, s hlediska pirátského myšlení, tak to byl pravě bývalý SSSR, kde jsme mohli volně kopírovat cokoliv stahovat, sdělovat, žádný tlak od OSY, nebo neco podobného, možna že vubec neixestovala ALE: jestli za tu svobodu pirátství musel někdo zaplatit tím, že půjde sedět do lhářů za politickou činnost, jako můj děda seděl SEDUM LET za to že napsal dopis Stalinu, tak se omlouvám, ale takové prostředí pro svobodu pirátského myšlení nechci.

Fakt jsem vělice překvapen jak se jeden problem, vměšování Ruska do dějin v Ukrajině, dá se otočit na pirátství :shock:

PS. A taky mne napadá, že teď Rusko to právě děla aby nasrát USA, ne???
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Michael.xChaos.Polak, Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta, next_ghost
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6831
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 27 bře 2014, 09:27

Ivan Sirko píše:
Ivo Vasicek píše:Navrhuji stanovisko.
Nesouhlasíme se sankcemi vůči Rusku, bude lepší, když Rusko zaplatí Ukrajině.
I když považujeme anexi Krymu Ruskem za porušení mezinárodního práva odmítáme destruktivní řešení. Sankce nás vrhají do studené války, která obhájí ořezávání našich ekonomických, sociálních a osobních práv. Sankce ekonomicky oslabí Evropu na úkor USA. Navíc je případnou odvetou Ruska nejvíce ohrožena Ukrajina. Preferujeme řešení, která přinesou užitek Evropě a Ukrajinskému lidu. Jednejme o kompenzacích vzniklé újmy Ukrajině Ruskem.
To by netroufnoul ani ja, mluvit za ukrajinsky národ co je pro nej užitek, ale Ivosu to nevadí, prosazuje jako buldozer jen svůj zabedněny postoj :(.

PS. Kompenzace je dobra když by Ukrajina prohrála, ale neúspěchem s tím, doufám že zatím prohrává pravě Rusko už jen tím, že občane samotného Ruska začínají politicky vic angažovat a tlačit na vládu, protože už je jim to začíná vadit. Samotnou Evropu to oslaví pokuď budou sedět na zadku a nic nedělat, pokuď Američané konají, v Ukrajině je vic v oblibě Evropa než USA, ale pokuď bude dělat mrtvého brouka jak navrhuje Ivo, to obecně mění rychle zmeni. :fet:
Ivane opravdu si myslíš, že jsou silácké řeči k něčemu? Chceš vybomardovat Krym a odsunout Rusy? Co se týče Ruska tak to sleduji a myslím, že se mýlíš - na sankce reagují tak, že slibují ještě větší a celkově to posiluje jejich semknutost proti agresivnímu západu. A co se týče Ukrajiny tak moc není pořád stabilizovaná a zdá se, že Vaško Bílý bude ukrajinský hrdina podobně jako Banderahttp://pravyysektor.info/news/avakov-ty ... yj-cektor/
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3862
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 27 bře 2014, 09:48

observer píše:Jinak souhlasím s tím co už tu několikrát padlo: tato debata ani stanovisko strany, nemá žádný vliv na vývoj událostí na Ukrajině, ale má vliv na obraz strany na veřejnosti a její voliče.
Jo....vím, že to nemá na zastánce ani jednoho z táborů efekt, ale poslanci hlasovali stanovisko OFFTOPICodkaz dávat nebudu, svůj oblíbený zpravodajský server si dogooglí každý sám, ještě bych byl nařknut, že ujíždím na prorežimní propagandě. Do toho stanoviska neprošly sankce, jen odsouzení anexe. Údajně to nasbíralo 121 ze 179 hlasů (čili fakticky ústavní většinou). Proti hlasovalo 16 komunistů a 1 poslanec úsvitu. Nejsem si úplně jist, jestli chci zaparkovat v takové společnosti. Než se ozve protiargument debilitou poslanců - dovolil jsem si část té debaty sledovat a byl to stejný flamewar (včetně téměř totožných argumentů) jako tady. Vzhledem k jejich počtu a názorovému rozložení není zase takový problém najít pár chytřejších, kteří si o tomto přece jen něco zjistili a jsou schopni argumentovat. OFFTOPICA oni pak ty chytřejší u řečnického pultíku cyklí, aby mohli flamovat, zatímco ty hloupější spí a pak jen pro to zvednou ruku.

Souhlasím s tím, že tento argument dokonale sedí na kategorii "měli bychom se chovat prorežimně". Ale když už tu mluvíte o pragmatismu, promyslete si, jak moc aspirujete na mediální nálepku "piráti, jo to jsou ty komunisti, co pochopili, jak fungujou počítače". Chápu, že myslíte jinak než KSČM, ale na to se vás nikdo ptát nebude. Případně se můžete zamyslet nad tím, jak byste hlasovali o tom stanovisku vy, kdybyste tam seděli (což by se třeba některým stát mohlo).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Michael.xChaos.Polak, Ivan Sirko, Frantisek.Navrkal
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6994
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Martin.Shanil » 27 bře 2014, 10:06

Mikulas Peksa píše: Souhlasím s tím, že tento argument dokonale sedí na kategorii "měli bychom se chovat prorežimně".
a to chcete?
už dřív si naznačil že ti vadí vměšování jak ze strany Ruska tak i ze strany USA a EU. Mě taky a tak nějak si myslím že asi všem. U toho bych zůstal a stanovisko točil na tom. my jsme součástí EU a tak trošku bychom tedy měli kritizovat právě naší spoluúčast. (hledat chybu nejdřív u sebe a pak to svádět na ostatní)

jinak Mikuláši celkem rozumný příspěvek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Ales.Sura, Frantisek.Navrkal, Mikulas.Peksa

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host