9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 21435
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 28504 poděkování
Dostal poděkování: 21974 poděkování
Kontaktovat uživatele:

9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 bře 2014, 17:20

Svolávám referendum celostátního fóra ve věci mimořádného přezkumu rozhodnutí republikového výboru RV 16/2014 "odbarvení peněz"

Důvodem pro svolání je předložení návrhu skupiny členů na mimořádný přezkum, který získal dostatečnou podporu.
Návrh usnesení píše:Celostátní fórum ruší následující usnesení republikového výboru RV 16/2014:
RV 16/2014(1) píše:Republikový výbor ruší paragraf 3a odst. 3 rozpočtových pravidel.
Prosím navrhovatele, aby znění potvrdil.
(Upozorňuji, že tímto se neruší ostatní usnesení pod stejnou spisovou značkou. (Najmě vyškrtnutí veřejné prospěšnosti z PaRo a usnesení o místě a čase příštího zasedání RV))
Jiné návrhy, ve stejné věci nejsou.

Jednání bude probíhat zde, od teď do 28.3. kdy běží doba na rozmyšlenou, pak bude následovat rozhodující hlasování (nejméně od 28.3. 10:00 do 31.3. 22:00), které proběhne standardně přes internet zde. V hlasování si bude možno vybrat z následujících možností:
Možnosti hlasování píše:a) Schválení návrhu usnesení
b) ukončení jednání bez přijetí usnesení
c) odkázání rozhodnutí republikovému výboru
d) odkázání rozhodnutí na řádné jednání celostátního fóra
OFFTOPICV 1. kole bude možno hlasovat pro libovolnou z těchto možností, do 2. kola postoupí ty, které získají nadpoloviční podporu. V 2. kole se vybere jedna z postupujících možností. 1 .kolo bude pá-so-ne, 2.kolo ne-po. Pokud tedy někdo nenavrhne lepší systém.
Návrh již nelze měnit, doplňovat ani předkládat návrhy alternativní.
Jednání je veřejné a další činovníky jmenovat nepotřebuji, pokud někdo necítí potřebu předsedat místo mne.

Nyní prosím navrhovatele, jímž je Václav Málek, o úvodní slovo, v němž uvede k návrhu odůvodnění, odhad dopadu na rozpočet strany nebo jiné předpokládané důsledky.
Na závěrečné slovo bude mít nárok opět navrhovatel a odpůrce s největší podporou, což je buď ten, koho určí RV, nebo ten, kdo bude mít pod svým vyjádřením proti návrhu v rozpravě nejvíce lajků. Úvodní a závěrečná slova budou odkazována z vyhlášení hlasování.
---
Jelikož je tohle naše první referendum, jsou na místě i procedurální poznámky a dotazy, takže je taky uvítám.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Vaclav Malek » 25 bře 2014, 03:21

TODO: Úvodní slovo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kotas, Filip.Krska, Mikulas.Ferjencik

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 1625
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Konstruktér
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 536 poděkování
Dostal poděkování: 1756 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Lukas.Barton » 25 bře 2014, 12:13

V první řadě bych rád poděkoval Republikovému předsednictvu za podporu omezení/zrušení pravidla o obarvených penězích.

Ideály
RV zhruba před rokem zavedl obarvené peníze jako pravidlo s nímž by málokdo ve straně nesouhlasil. Toto pravidlo bylo přímou podporou Pirátských myšlenek a ideálů a mělo slabé povahy ochránit před tím, abychom spadli do předvolební kanalizace s ostatními stranami a zůstali "čistí". S myšlenkou využít peníze od státu z voleb na veřejně prospěšnou činnost je zkrátka idealistické řešení, ke kterému se chceme co nejvíce přiblížit. Pravidlo nám ale přikazuje, že ho musíme plnit na 100 %.

Zájmový kroužek
Piráti až do sněmovních voleb, s jedinou výjimkou, byly veřejností i politickým spektrem vnímáni jako zájmový kroužek pár idealistů bez větší hrozby nebo volebního potenciálu. Teprve sněmovní volby ukázali, že Piráti by mohli být víc než zájmový kroužek, ale i politická strana, se kterou je nutno na volebním poli počítat. Zároveň i po volbách tento zájmový kroužek dostal i značnou finanční injekci, která by určitě každému amatérskému subjektu dopomohla se profesionalizovat. O dotaci 13 mega bylo mnohokrát informováno snad ve všech sdělovacích prostředcích, téměř v žádném významném však nebylo nic řečeno o našich ideálech a názorech na peníze od státu. Pouze informace, že peníze jsou příspěvkem na chod strany.

Zmiňovaná výjimka
Zmiňovanou výjimkou, kdy Piráti byli částečně vnímáni jako politická strana s potenciálem, byly senátní volby a koalice 3 politických stran pro Michálka. Předmětem uzavření koalice bylo i složení značné sumy peněz, aby se koalice mohla vytvořit. Tato podmínka je snad u všech větších koalic. Piráti pak přišli se žádostí o alespoň částečné prominutí koaličního vkladu s tím, že tyto peníze nemají a pokusí se to nahradit jinak. A každý věděl že ty peníze nemáme, tak proč by se chudým Pirátům nevyhovělo, oni přece udělají nějakou tu jejich virtuální kampaň. Výsledkem uzavření koalice je zvolený senátor, díky němuž máme nyní přístup k informacím, a který srdcem hájí i Pirátské myšlenky v senátu.

Komunální volby
Proč vytvářet koalice do komunálních voleb? Jednoduše proto, že Piráti nejsou tak silní, aby uspěli samostatně ve volbě do zastupitelstev ve větším městě, kde kandiduje ještě více subjektů, než ve sněmovních volbách a volební potenciál je tak ještě nižší. Kdo tvrdí opak, tak lže sám sobě.
Ačkoliv jsou komunální volby až na podzim, tak mnoho jednání o sestavení koalic probíhá již od začátku roku. Každý kdo již začal sestavovat koalice pro komunální volby, tak se setkal s požadavkem na počáteční vklad a samozřejmě začal budoucím koaličním partnerům vyprávět o Pirátských ideálech, o obarvených penězích a snažil se cenu za vstup do koalice snížit na co nejnižší cenu. To se může podařit pokud se jedná s jednou stranou, nikoliv však pokud se jedná s více stranami. Každý přece ví, že ty peníze máme, říkali to v televizi, tak co proboha děláme Dášu a nedáme je do velice perspektivní koalice s velice vysokou šancí na úspěch ve volbách. Nyní mluvím z vlastní zkušenosti ze sestavování koalice 4 stran s převážnou názorovou shodou v Plzni.
Pokud chceme být politickou stranou, tak naší prioritou je především uspět ve volbách a skrze naše zvolené zástupce prosazovat Pirátskou politiku. Pokud nám stačí být zájmovým kroužkem, tak můžeme zůstat na amatérské úrovni, sestavit si vlastní kandidátku bez naděje na úspěch a dále se zabývat organizováním koncertů a dalších naučně společenských akcí nebo chodit uklízet město.
Možnost vytváření koalic pro komunální volby bylo hlavním předkládaným důvodem pří hlasování v RV pro odbarvení peněz.

Bazální metabolismus
Dalším faktem zůstává, že do sněmovních voleb jsme šli po hlavě a použili jsme na ně téměř veškeré finanční prostředky a všechny síly co kdo měl. Pokud mluvím za svůj kraj, tak naše kasa byla téměř vyčerpána stejně jako lidé v předvolební kampani. Výsledkem byl zisk cca 3,2 % hlasů (kéž by toto měli i ostatní kraje). Výsledkem však byla i prázdná pokladna a nemožnost jakéhokoliv sebemenšího výdaje na provoz. Některé věci jsem raději platil z vlastního. A kdo někdy vstane od klávesnice, tak potřebuje alespoň minimální prostředky, aby od té klávesnice mohl vstát a něco udělat. Samozřejmě jsou nadšenci, kteří tvrdí opak a také se ho snaží prosadit, ale absolutní většinu lidí takové věci odrazují vůbec od toho něco dělat.

Účelové určení dotace
Stát nám dal peníze určené na pokrytí volebních nákladů, ale my jsme ani neakceptovali jeho vůli na co jsou peníze určené. Někteří to nazývají podvodem. Jako u daru totiž můžu peníze přijmout a použít na to, na co mi je dárce dal, nebo je odmítnout.

Korupce
Osobně nemám problém peníze od státu použít i na jiné věci než jsou veřejně prospěšné, protože se jedná o zdroj peněz za které nikdo nic neočekává na oplátku. Zatímco u darů od lidí nebo firem je očekáváno něco na oplátku. Samozřejmě alibisticky tvrdíme, že na oplátku se budeme choval podle našeho programu. Vytvoření klientelistické sítě, byť neúmyslné, však nelze popřít. Nechceme-li býti obviňováni z přijímání peněz od firem a toho, že jim pak jdeme na ruku, tak v první řadě peníze od sponzorů neberme vůbec. V porovnání s tímto jsou peníze od státu v mém pohledu "čisté".

Předvolební slib
Jak je odbarvení mnoha lidmi označováno za zradu na voliče, tak osobně musím přiznat, že se všemi voliči, se kterými jsem se bavil, a že jich bylo pár desítek, tak nikdo z nich absolutně nic nevěděl o slibu používání peněz od státu na veřejně prospěšné věci. Zhruba polovina mi toto odkývala jako správné chování a druhá polovina nechápala, proč bychom ty peníze neměli použít i na posílení našeho dalšího volebního úspěchu. Vždyť to se přece od nás očekává, že nyní již budeme jen posilovat a růst a opouštět amatérismus, ve kterém jsme se doposud pohybovali.

Dva extrémy
Myšlenka a ideál používání zdrojů na veřejně prospěšné účely je nádherná. Nemožnost použít cca 95 % zdrojů na provoz a politický rozvoj je střelba do vlastních řad. Každý, kdo vstal od klávesnice a snažil se něco politického udělat, tak narazil na barevné peníze, které mu házely klacky pod nohy. Kdo dělá věci v rámci zájmového kroužku, problémy nemá. Zbavit se úplně myšlenky veřejně prospěšných peněz je zase ten samý extrém, jako jejich 100 % využívání. Cítím, že většina členů strany je stejného názoru, že peníze od státu by se mohli využít i pro politické účely, ale pak je zde asi 2*n (kde n je počet členů strany) názorů jak velkou měrou, na co ano a na co ne atd.

Byrokracie
Ačkoliv jsem nebyl, stejně jako snad všichni členové RV pro opuštění myšlenky veřejně prospěšných peněz, tak jsem se přiklonil jednoduchému úkonu a to zrušení extrémistického paragrafu přikazujícího nekompromisní obarvení. Rozhodování o využití peněz, které jsou již v rozpočtech schváleny jako peníze veřejné, pak mohou být využity i politicky, pokud se na jejich využití shodne větší a přijme změnu rozpočtu svou demokratickou většinou. Financujme veřejně prospěšné věci proto, že chceme, ne proto, že nám to nařizuje nějaký paragraf.

Nedůvěra
Piráti ale nevěří svým voleným zástupcům a tak vymýšlejí další a další pravidla a předpisy, aby jim systémově okolíkovali cestu, kudy mohou jít. Určitě by mohly být peníze primárně určeny na veřejně prospěšné účely a pouze odhlasování cca 75% nebo absolutní většinou všech členů krajské fóra by mohly být použity na politické účely. Obdobně u odborů a RP by muselo tento převod schválit RP jednohlasně úplně všemi svými členy. Ale to jsme opět u vytváření další byrokracie. Proto je nyní z mého pohledu důležité peníze odbarvit a pak se bavit o tom, jak moc nedůvěřujeme našim voleným zástupcům nebo prosté většině krajského fóra a tvořit další a další pravidla, o kterých se budeme hádat třeba další rok. Mezitím, v době barevné anarchie bude vidět, jestli je takový předpis potřeba.

Rozhodovací impotence
Co opravdu náš zájmový kroužek umí, je pitvat se ve vlastních předpisech, z formálních důvodů napadat rozhodnutí a v neposlední řadě se osobně napadat. Důležité v tuto chvíli je rozvázat místním sdružením ruce a neházet jim klacky pod nohy při uzavírání koalic pro komunální volby, které jsou v plném proudu a každý den je zdržení. Není čas na několikaměsíční flame.

Závěrem "mé krátké řeči", úvodní slovo Václava Málka bylo o ždibec kratší, bych rád požádal všechny členy CF, aby si vážně rozmysleli, jestli pro ně nemožnost využít státní příspěvek je natolik morálně důležitá, že odsoudí práci mnohých místních sdružení při tvorbě koalic téměř v niveč, mnoho lidí odradí v jejich dobrovolné činnosti a znemožní přerod zájmového kroužku v seriózní politickou stranu. Osobně nepotřebuji žádný paragraf k využívání zdrojů pro veřejně prospěšnou činnost, ale potřebuji jeho zrušení pro snadnější prosazovaní našich myšlenek a ideálů v politice.

Na úplný závěr se omlouvám všem, že nehodlám odnikud rezignovat ani vystupovat ze strany pokud nebude po mém. Rozhodnutí CF hodlám respektovat a nijak zpochybňovat.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13323
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10751 poděkování
Dostal poděkování: 17445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 25 bře 2014, 12:25

Lukáš Bartoň píše:Možnost vytváření koalic pro komunální volby bylo hlavním předkládaným důvodem pří hlasování v RV pro odbarvení peněz.
Velmi děkuji Lukáši Bartoňovi, že napsal na rovinu jak to bylo. Vážím si ho za to.

Pokud bude zrušení "obarvených" peněz zamítnuto (v což doufám), oslovím své domovské sdružení (Pardubický kraj), aby přispělo částí svých "volných" peněz na příspěvek na koalici v Plzni.

A ještě jedna poznámka:

Na Libora Michálka jsme přispěli plným koaličním vkladem (100 000 Kč, 35 000 Kč na druhé kolo), 12 000 Kč se nevyčerpalo. Tzn 123 000 Kč, přičemž 91 000 Kč jsme vybrali pomocí fundraisingu a 9 000 Kč bych zaplatil já (zbytek RP tehdy slíbil, že se o to podělíme), pokud by se Libor Michálek do senátu nedostal. Stranické orgány následně rozhodli, že těch 9 000 Kč uhradí, protože jsme díky nim získali 180 000 Kč veřejných prostředků. (Podle smlouvy jsme nemuseli uhradit celých 100 000, ale snížil by se náš podíl na státním příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Barton, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Ivan Sirko
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9905
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15801 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Ivan.Bartos » 25 bře 2014, 12:44

LB to krasne shrnul. Miki, ackoliv ma lajk od LB, to zase zazdil. Dop... tady nejde o zadnou Plzen!!!! A uz ten pseudoargument nepouzivej. Jinak bych ocenil abys Miki vzal to, co napsal LB a dal si to na facebook jako jiny nazor...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Helena Jarolimkova, Roman.Kucera, Lukas.Barton, Jiri.Rezek, Lenka.Kozlova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13323
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10751 poděkování
Dostal poděkování: 17445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 25 bře 2014, 12:54

Můj názor, proč bychom měli usnesení RV zrušit:

1) Odvoláváme tím svůj veřejně deklarovaný slib, že nebudeme z veřejných peněz platit volební kampaň (s výjimkou záborů a dalších plateb státu). Pokud zrušit obarvení peněz, tak dopředu, ale ne zpětně.

2) Proces přijetí usnesení byl ostudný. Hlasování o zrušení usnesení nebylo na pořadu jednání RV, návrh usnesení nebyl diskutován s členskou základnou, důvodová zpráva dle mého názoru není přesvědčivá.

3) Jsem přesvědčen o tom, že většina členů si přeje, abychom nějakým způsobem regulovali to, jak budeme s veřejnými penězi nakládat. Jednostranně jakoukoli regulaci zrušit mi nepřijde jako dobrý způsob, jak nalézt celostranický konsenzus.

4) Dle mého názoru mají obarvené peníze mají ze strategického a dlouhodobého hlediska dobrý vliv na fungování Pirátské strany.
- nestaneme se zcela závislými na státu a státních příspěvcích
- potřebujeme hodně členů na volební kampaň - je velká motivace získávat nové členy, která bez obarvených peněz klesá
- Pirátská strana bude lákat spíše idealisty než pragmatiky (osobně to považuju za plus, chápu, že to někdo vidí jinak)
- vykonáme víc činnosti, která za sebou bude mít něco hmatatelného
- budeme motivovaní dělat volební kampaň tak, aby z toho byl i nějaký věřejný užitek - kampaňovat činností - to mi přijde dobré.

5) Zatímco zpětné zrušení odbarvení peněz řadu lidí znechutí, někdo možná vystoupí ze strany (já to nebudu) a vyvolá to všeobecnou "blobou náladu", tak zrušení usnesení RV dle mého názoru tuto emocionální reakci nevyvolá (doufám, že to odhaduju správně, nerad bych se někoho dotkl).

Pokud odbarvení zrušit, tak pouze dopředu a s připravenou náhradou.

Tímto končím své příspěvky k tomuto tématu, myslím že už jsem k tomu napsal dost a budu raději pracovat na volební kampani do europarlamentu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Viktor.Mahrik, Michal.Breskovec, Filip.Krska, Ivan Sirko, Martin.Smida, Jan.Pucholt
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 669
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava, Bělský les
Dal poděkování: 372 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Michal.Breskovec » 25 bře 2014, 13:13

Lukáš zde spoustou pádných argumentů vysvětlil, proč by jsme se měli vykašlat na nějaké Pirátské ideály, vždyť nám to přece komplikuje život.
Za mě tedy musím říct, děkuji, ale já se přidržím raději těch ideálů, i za cenu toho, že nás někdo může považovat za zájmové sdružení, či se na nás dívat skrz prsty.

Lukáši, argumentoval jsi problémy při uzavírání koalic, pokud nepustíme nějaké peníze - hmm, fajn, takže kdyby jsme těch 13 Mega nedostali, tak co? Asi by se našla cesta, jak koalici udělat i bez nich a pokud ne, tak prostě do boje bez koalice. Nebo mi chce někdo tvrdit, že toto jsou první komunálky? Nejsou, už jsme v komunálních volbách bojovali a peníze jsme neměli. A tak by se dalo pokračovat.

Jak se říká, s jídlem roste chuť a pokud někomu s relativními úspěchy poslední doby narostla tak, aby začal spíše pomýšlet na koryta než myšlenky, které za Piráty stojí, tak by měl asi zvažovat přestup ke Svobodným, ANO, TOP09, nebo některému jinému "komerčnímu" subjektu sloužícímu jako výtah k moci.

Jinak právě argumentem, že Piráti nepoužijí peníze z voleb na kampaň jsem zavíral ústa Svobodným, kteří i přes svoji pomatenou rétoriku takové skrupule nemají - jim jde především o prachy a já jsem vždy věřil, že my jsme jiní.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.

UnLike Facebook Obrázek.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Garant programového bodu
Příspěvky: 15097
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17392 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Roman.Kucera » 25 bře 2014, 13:52

Pokud neuznáváme "zpětné odbarvení" pak je na místě neuznat ani "zpětné obarvení" A jelikož předpis nabyl účinnosti 2014, pak máme teď všechny peníze neobarvené. Hurá, dem to propít!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Karel.Rada, Helena Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14288
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22423 poděkování

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 bře 2014, 18:51

Já bych se rád ujistil, zda správně chápu jednotlivé možnosti, které v referendu budou:
a) Schválení návrhu usnesení - tedy přezkoumávané rozhodnutí RV se ruší
b) ukončení jednání bez přijetí usnesení - tedy přezkoumávané rozhodnutí RV platí
c) odkázání rozhodnutí republikovému výboru - tedy RV bude muset znovu hlasovat
d) odkázání rozhodnutí na řádné jednání celostátního fóra - tedy přezkoumávané rozhodnutí RV má nadále pozastavenou platnost, svolá se řádné jednání CF a na něm už bude větší volnost v tom, jaké usnesní CF přijme
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4809
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7227 poděkování
Dostal poděkování: 6672 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 9/2014 Mimořádný přezkum rozhodnutí RV 16/2014

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 25 bře 2014, 21:20

Roman Kucera píše:Pokud neuznáváme "zpětné odbarvení" pak je na místě neuznat ani "zpětné obarvení"
Analogie pokulhává. Nevidím žádný problém v tom sám sebe omezit v nakládání s penězi, které jsem získal dříve, a.k.a. vytvořit slib, že s penězi, které jsem dříve získal budu nakládat nějakým způsobem. Ovšem slíbit, že budu s penězi nakládat určitým způsobem, a potom, co peníze získám říci těm, od koho jsem je získal, že tento slib ruším, vidím jako zásadní problém. Leč nemám zásadní problém na tuto analogii přistoupit, pokud by snad její nenásledování považovala většina členské základny za nějaký vážný morální problém.
Roman Kucera píše:A jelikož předpis nabyl účinnosti 2014, pak máme teď všechny peníze neobarvené.
Účelové určení veřejných peněz zcela nepopiratelně platilo pro peníze získané ze sněmovních voleb v roce 2013. Změna RoPr totiž nabyla platnosti před sněmovními volbami. Využití těchto peněz pak bylo usnesením RV zjevně vázáno tímto předpisem, neboť jejich využití nebylo možné bez změny rozpočtu, která byla již vázána na nová RoPr. Záměrem RV před sněmovními volbami bylo tedy bezesporu vázání veřejných peněz účelovým určením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Tomas.Kolacny, Ivan Sirko, Mikulas.Peksa
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů