Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tomas Klapka píše:Podpora porodnosti není úplně tak kontrola, pokud ta podpora neznamená znevýhodňování těch, co si děti nepořizují, proti těm, co si děti pořizují.
Já to samozřejmě myslím tak, že podpoříme a zvýhodníme VŠECHNY. To bych si v životě nedovolil někoho nezvýhodnit nebo nepodpořit.
Konec ironie.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od anonym2064 »

Roman Kucera píše:VZP na dítě má jeden zásadní nedostatek - nemožnost regulovat porodnost a optimální složení rodin. Optimální rodina má 2-3 děti. Jenže typická "bílá" rodina má 1 dítě, typická "nebílá" má 4-15 dětí. Bylo by dobré ekonomicky motivovat, aby bylo výhodné mít 3 děti. Což nejde lineárním VZP.
Odkdy chcěj piráti regulovat počet dětí a složení rodiny? Optimální složení pro koho? OFFTOPIC(chtěj snad piráti nutit homorodiny k adopci např "2-3 nebílých dětí"?). ZP na dítě dává stejnou šanci všem. Typická bílá rodina dostane na každé dítě stejně jako rodina zelená. Porodnost je ovlivněná především ekonomickou nejistotou a tu právě má ZP odstranit. V momentě, kdy budu věcět, že moje děti nebudou strádat, protože výkon technologií už je dostatečný aby lidstvo uživil, pak nemám problém. O tomto dostatečném výkonu postačujícím na zavedení ZP jsem já osobně přesvědčen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Klapka, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
nyx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 92
Registrován: 01 zář 2012, 23:22
Profese: environmentální inženýr
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od nyx »

Chtěl bych opravit z důvodu korektnosti svůj citát; Tedy pracovní pozice se mohou zcela uměle podporovat už dnes, protože jak tvrdí Milan Zelený - když lidem nedáte práci, půjdou do ulic.
On řekl: Bez růstu a zdravé ekonomiky půjdou mladí lidé do ulic: nikdo nechce být "odepsán" ze společnosti

Můj názor je že dnešní ekonomika je všechno jenom né zdravá, je přehnaná a zbytečná. Jeden bezpečák když mu asi byla nabídnuta nějaká levná sodovka odmítl se slovy že to jsou zbraně hromadného ničení. (umělá sladidla se mohou metabolizovat na metanol, čímž vzniká intoxikace, ten je obsažen poměrně dosti i v alkoholu třeba ve Slezsku, což poznáte aniž byste musel být chemik ale aspoň je za přítomnosti etanolu který je taková protilátka) Nebo měl jsem nabídku práce u jedné nejmenované firmy - dělat výživového poradce. Zasvěcenci vám řeknou že je to velmi odborná práce (dělá to např. sympatická Cajthajmlová) a proč bych to měl dělat já? Když doktor na to navíc napíše kritické hodnocení na ty produkty. Čili ekonomika není zdravá ale přesycena zbytečnostmi. Kdy místo sodovky stačí voda z kohoutku (za kterou "nic" neplatíte) a místo přípravků na hubnutí vám stačí odborná literatura v kombinaci se změnou životních návyků. Takto by šlo dlouho pokračovat nepochybně.
Né že bych se soustředil na Svobodné ale tohle mi mimochodem přijde jejich největší pokrytectví. Upozorňují na přebujelý stát ale o přebujelé ekonomice neříkají nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi nyx za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Klapka, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
nyx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 92
Registrován: 01 zář 2012, 23:22
Profese: environmentální inženýr
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od nyx »

Jeste reakce na Roberta Cumu;

moje představa je, že jednoho dne lidé přestanou soupeřit o nesmysly a začnou spolupracovat na odletu z této planety, která je v dlouhodobém horizontu už teď mrtvá, stejně jako my. Slunce vyhasne a bez něj to tady fungovat nebude.

Pokud je přebujelost ekonomiky způsobená touhou řešit nezaměstnanost a tím předcházení společenských problémů "politika společensky nejpřijatelnějších hladových zdí" které nás ale stojí energii, materiál a přírodní společenstva (lesy, populace ryb), pak NZP snižuje důvod výstavby těchto "zdí" a může to být i podstatný krok k tomu jak uchovat oázu jménem Země. Uchování této oázy by měl být cíl! To co vidíme dnes evokuje snahu dostat se na technologický vrchol, pro pár vyvolených, kterým to zajistí nesmrtelnost v podobě jakékoliv. Slunce bude svítit dlouho a odlítat jinam by byl pouze projev neschopnosti koexistovat v prostředí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi nyx za příspěvek:
Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Roman.Kucera »

marst píše: Odkdy chcěj piráti regulovat počet dětí a složení rodiny? Optimální složení pro koho? OFFTOPIC(chtěj snad piráti nutit homorodiny k adopci např "2-3 nebílých dětí"?). ZP na dítě dává stejnou šanci všem. Typická bílá rodina dostane na každé dítě stejně jako rodina zelená. Porodnost je ovlivněná především ekonomickou nejistotou a tu právě má ZP odstranit. V momentě, kdy budu věcět, že moje děti nebudou strádat, protože výkon technologií už je dostatečný aby lidstvo uživil, pak nemám problém. O tomto dostatečném výkonu postačujícím na zavedení ZP jsem já osobně přesvědčen.
:-) Kolik máš dětí?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Tomas.Klapka »

já mám dvě a s manželkou bychom šli do dalšího, ale zhoršilo by to naši finanční situaci a další dítě by nám sebralo veškerej volnej čas, kterej jsme získali teď po tom, co začínají být synové samostatnější, takže bych se určitě Pirátům několik let nemohl skoro vůbec věnovat.

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34679
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31621 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Klapka píše:já mám dvě a s manželkou bychom šli do dalšího, ale zhoršilo by to naši finanční situaci a další dítě by nám sebralo veškerej volnej čas, kterej jsme získali teď po tom, co začínají být synové samostatnější, takže bych se určitě Pirátům několik let nemohl skoro vůbec věnovat.
No vidíš, kdežto ti, co se jen válejí doma si mohou pořídit třeba 10 dětí a všichni se budou válet doma. A někdo, s pomocí traktoru řízeného počítačem, zorá pole, vypěstuje brambory, vezme si pro svou rodinu 2 metráky a ostatní rozdá těm, co se válejí doma. Já to přímo vidím. :twisted:

Stačí se rozhlédnout u Pirátů. Všichni jsme dobrovolníci, nikdo není placen a když je třeba naprogramovat novou Evidenci, něco finanční odbor, nebo nový hlasovací systém, tak to nikdo neudělá. Také proč by to dělal - zadarmo. :D Ale každý z našich programátorů ti jistě řekne, že projekt za peníze si nedovolí neodevzdat včas. Neměl by totiž na jídlo, nájem, telefon atd. Fakt si myslíš, že i když bude 90% všech činností možné automatizovat, že ti, co budou "nějak" pracovat se smíří s tím, že výsledky jejich práce si ostatní jen tak berou?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Petr Vileta píše:
Tomas Klapka píše:já mám dvě a s manželkou bychom šli do dalšího, ale zhoršilo by to naši finanční situaci a další dítě by nám sebralo veškerej volnej čas, kterej jsme získali teď po tom, co začínají být synové samostatnější, takže bych se určitě Pirátům několik let nemohl skoro vůbec věnovat.
No vidíš, kdežto ti, co se jen válejí doma si mohou pořídit třeba 10 dětí a všichni se budou válet doma. A někdo, s pomocí traktoru řízeného počítačem, zorá pole, vypěstuje brambory, vezme si pro svou rodinu 2 metráky a ostatní rozdá těm, co se válejí doma. Já to přímo vidím. :twisted:

Stačí se rozhlédnout u Pirátů. Všichni jsme dobrovolníci, nikdo není placen a když je třeba naprogramovat novou Evidenci, něco finanční odbor, nebo nový hlasovací systém, tak to nikdo neudělá. Také proč by to dělal - zadarmo. :D Ale každý z našich programátorů ti jistě řekne, že projekt za peníze si nedovolí neodevzdat včas. Neměl by totiž na jídlo, nájem, telefon atd. Fakt si myslíš, že i když bude 90% všech činností možné automatizovat, že ti, co budou "nějak" pracovat se smíří s tím, že výsledky jejich práce si ostatní jen tak berou?
Ano, kdybych se mohl válet doma, tak se doma neválím a pořídím si 10 dětí a k tomu budu dělat ty Piráty, třeba naprogramuju to Graph API a k tomu tu evidenci a základ pro hlasovací systém :D A smířím se s tím, že si strana ty výsledky mojí práce jen tak vezme :D Já jsem to Graph API vlastně už začal programovat a tu evidenci chci zatím nainstalovat dočasně nějakou open source a hotovou a taky si jí jen tak vemu :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Tomas Klapka píše:Ano, kdybych se mohl válet doma, tak se doma neválím a pořídím si 10 dětí a k tomu budu dělat ty Piráty, třeba naprogramuju to Graph API a k tomu tu evidenci a základ pro hlasovací systém :D
To je krásný argument proti ZP pro děti. K čemu společnosti těch 10 dětí bude?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Petr.Vileta

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Broz »

Kdyby vam dali za praci a cas normalni mzdu, tak zadnej zakladni prijem nepotrebujete. Stacilo by vam 10 hodin za mesic udelat cokoliv a mohli byste normalne zit.
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“