Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.


Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Martin.Madej
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 23 zář 2013, 20:28
Profese: student práva
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Příspěvek od Martin.Madej »

Ahoj Piráti,

kdo byl na CF, určitě slyšel z úst Jakuba Michálka příspěvek k novému participativnímu rozpočtu a je teď odborníkem na toto téma. Těm, kteří tam nebyli, bych chtěl tímto způsobem zprostředkovat informace:

K čemu je participativní ("účastnický") rozpočet? Participativní rozpočet vám umožňuje na jednu stranu získat prostředky na svůj veřejně prospěšný členský projekt a na druhou stranu rozhodovat o části peněz, které určí RV v daném roce k přerozdělení skrze participativní rozpočet (letos 750 000 Kč). Více informací o přihlášení, výběru a řešení projektů najdete zde: https://www.pirati.cz/fo/navody/participativni_rozpocet

Nejdůležitější na tom je, že pokud máte nějaký dobrý nápad, myslíte si, že celé straně by se mohl líbit, ale znamenal by pro vás velkou finanční nebo časovou zátěž, snaží se vám strana (a to ne volený orgán, ale každý člen strany zvlášť) pomoci finanční kompenzací - ta může být až 80 Kč za hodinu.

K tomu ale musíte přihlásit projekt a dokázat, že máte jasnou představu o tom, co máte v plánu. Když ano, ostatní členové vám budou skrze fórum dávat virtuální peníze, které obdrží každý člen. Takže když vám dá kupříkladu 10 členů 200 Kč ze svých 400 Kč (zbytek dají jinému projektu) a 2000 Kč vám bude na váš projekt stačit, máte vyhráno.

Přihlašovací formulář (https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/parti ... hlasky/new) zatím není funkční. Přihlašovat se budete moci až od příštího týdne.
Takže vymýšlejte, vymýšlejte, od příštího týdne příhlašujte a dej tak svým nápadům lepší startovní pozici! Kdo se dříve přihlásí, má zpravidla větší šanci, že se o jeho projektu dozví hodně lidí.
No nic, já jdu napsat ten svůj.

Rozcestník k PaRo naleznete zde: https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/start
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Madej za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Michalek, Petr.Bajgar, Ivo.Vlasaty
Martin Madej ll Garant programového bodu Právní stát.
Napište mi na: martin.madej@pirati.cz, Facebook
Díky za Vaši podporu Pirátské zákonárny v PaRo
---
Je morální povinnost porušovat amorální zákony“ - Martin Luther King
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Určitě přemýšlejte o projektech, kterými bychom naši politickou činnost rozhojnili! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Petr.Bajgar

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Byl zprovozněn elektronický formulář pro podání přihlášky, který naleznete zde. Všechny pokyny a další informace jsou odkázány na rozcestníku o participativním rozpočtu. Po zanesení několika prvních přihlášek by bylo vhodné to rozeslat členům e-mailem, aby mohli podávat svoje projekty a shánět spolupracovníky pro projekty. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Martin.Madej

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Martin.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 17 úno 2014, 18:49
Profese: Obchodní zástupce
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Příspěvek od Martin.Adamek »

Zdravím všechny členy fóra
měl bych otázku. Na návštěvě zasedání v Přerově jsem přednesl projekt, na kterém se podílím a který si myslím že vyhovuje účelu. Jedná se výstavbu nové trati pro motokrosové a cyklo krosové trénování a závodění. Hlavní náplní tohoto projektu je také vybudovat novou základnu mladých jezdců pro které jsou připravení trenéři a profesionální jezdci. ( Hlavní iniciátor projektu se loni umístil 3. v evropském poháru a také obsadil 5. místo na mistroství světa.) Místo na kterém trať roste je 1,5 hektaru velká černá skládka, kterou chceme postupem času zrekultivovat a umožnit tak opět využití prostoru. Zároveň si myslím že pomůže regionálním rozvoji jako takovému. Závěrem bych chtěl říct že tento projekt nevzniká za účelem dosažení zisku! . Zajímalo by mě jaké podklady jsou potřeba a případně na koho se mám obrátit.

Předem děkuji za odpověď
Bc. Martin Adámek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Jakub.Michalek
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový prostor pro projekty: Participativní rozpočtování

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, připravuje se workshop na participativní rozpočtování zde. Souhrnné informace o tom, co je participativní rozpočtování najdeš na téhle stránce. Pokud je projekt převážně dobrovolnický a veřejně prospěšný, tak si myslím, že je to v pohodě. V takovém případě podej rovnou přihlášku (případně ji pak můžeme doladit na workshopu). Pro první kolo je třeba přihlášku podat do 27. 3. 2014!

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“