Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Megi Bun
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!

Příspěvek od Megi Bun » 20 úno 2014, 20:16

Martin Shanil píše:
Megi Bun píše:http://www.rg.ru/2014/02/04/ukraina.html

Zde je poměrně jasny postoj Ruska vuči Ukrajině. Nepřekladam (stejně je to putinovska propaganda).

A nešlo by v te TZ řict:

Lidi přestaňte po sobě střilet a hazet kameny. Jste jeden narod! Domluvte se!
šlo by to říct v TZ ale nic by to neřešilo na Ukrajině. Čím více mrtvých, tím silnější propaganda a hrůznější zprávy a tím víc se nic nechápající ovčamé přikloní na jednu či druhou stranu v následných volbách. Anebo dokonce zamhouří oko nad nějakým nedemokratickým řešením. Komu to vše prospěje? Ukrajinci na Majdanu jsou možná právě ve stavu poblouznění vidinou nějaké možné "svobody". Ale jak bude v tomto regionu ona svoboda vypadat to se rozhodne někde jinde. Nikoliv na tom náměstí.
Pochybuji že něco vyřešime prohlašením.

josefplatil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Projektový manažer v IT
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Příspěvek od josefplatil » 20 úno 2014, 20:18

Megi Bun píše:
Martin Shanil píše:
Megi Bun píše:http://www.rg.ru/2014/02/04/ukraina.html

Zde je poměrně jasny postoj Ruska vuči Ukrajině. Nepřekladam (stejně je to putinovska propaganda).

A nešlo by v te TZ řict:

Lidi přestaňte po sobě střilet a hazet kameny. Jste jeden narod! Domluvte se!
šlo by to říct v TZ ale nic by to neřešilo na Ukrajině. Čím více mrtvých, tím silnější propaganda a hrůznější zprávy a tím víc se nic nechápající ovčamé přikloní na jednu či druhou stranu v následných volbách. Anebo dokonce zamhouří oko nad nějakým nedemokratickým řešením. Komu to vše prospěje? Ukrajinci na Majdanu jsou možná právě ve stavu poblouznění vidinou nějaké možné "svobody". Ale jak bude v tomto regionu ona svoboda vypadat to se rozhodne někde jinde. Nikoliv na tom náměstí.
Pochybuji že něco vyřešime prohlašením.
Pochybuji, že se zmůžeme k nějaké akci. Prohlášení má alespoň nějakou politickou sílu.

Jaký je vlastně názor Pirátů mimo ČR?

Megi Bun
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Megi Bun » 20 úno 2014, 20:28

josefplatil píše:
Jaký je vlastně názor Pirátů mimo ČR?
Zatim čekam na odpověd ukrajinskych piratu. Polske pirati se vyjadřili. Jejich prohlašeni v jednom staršim přispěvku. Ostatni???

Marketa.Gregorova
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: markéťák
Dal poděkování: 742 poděkování
Dostal poděkování: 2212 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 20 úno 2014, 20:30

Petr Bajgar píše:Marně hledám sebemenší vyjádření vedoucí našeho ZO.

Má to snad znamenat:
1. že vedoucí ZO nemá žádný názor? nebo
2. že vedoucí ZO nezajímá co se na Ukrajině děje?
Hovořila jsem o tom s Mikulášem, jakožto garantem mezinárodních vztahů, který je za TZ k mezinárodním tématům defacto zodpovědný. Shodli jsme se na tom, že relevantních zdrojů je poskrovnu a jsou těžko rozlišitelné od polopravd či dokonce výmyslů (teď mi snad promine Ivan S., o němž si myslím, že má nejdůvěryhodnější info, ale můj názor je přesto takový, že co se doopravdy děje uvnitř vědí jen ti, co uvnitř jsou) a proto by nebylo moudré se k tomu zatím vyjadřovat, aniž bychom se také nedopustili nějaké mystifikace či domněnek (čehož je na internetu tuna i bez našeho přispění). Pokud však některý ze zde přítomných diskutujících Mikuláše přesvědčí, že TZ je třeba, nebudu stát v cestě; výše uvedené je jen můj názor, o nějž mě Mikuláš při přemýšlení and TZ poprosil. :))

K tvým domněnkám: Omlouvám se, že v tobě má neaktivita vyvolala takový dojem. Ze situace na Ukrajině jsem upřímně zhrozená a nešťastná, jelikož můj osobní názor je poměrně pesimistického charakteru (tím spíše to zde nebudu ventilovat) a zajímá mě velice, jak se to vyvine. Nemyslela jsem si však, že mohu v této debatě jakkoli hodnotně přispět (malovat čerta na zeď nebo se plést do TZky garantovi nehodlám), tudíž jsem ji - již tak celkem plodnou - nechala plynout. Vedoucí-nevedoucí, nehodlám kecat všem do všeho, jestli mi rozumíš. Pevně věřím, že mozek tu máme všichni. :)) Doufám, že ti tato odpověď postačuje.

Přeji všem krásný den!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Petr.Bajgar, Ivan Sirko, Tomas.Hesek
Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK. A kopa dalších náhodných funkcí.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3401 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 20 úno 2014, 21:28

Děkuji tímto vedoucí ZO za její zodpovědnou odpověď.
(omlouvám se títmo za předešlou provokativní žádost o její vyjádření)

Dlouhodobě jsem přesvědčen, že úkolem ZO je mimo jiné také to mít své a tedy i naše zástupce v dalších především(ale nejen) evropských(ale třeba i z jiných politických důvodů zajímavých) zemích. Proto jsem ve tiše doufal jestli náhodou nemáme my nebo I.Sirko nebo někdo z Ukrajinců v Česku někoho kdo by nám mohl poskytovat relevantnější informace o tamním dění než česká media.
Marketa Gregorova píše:...můj názor je přesto takový, že co se doopravdy děje uvnitř vědí jen ti, co uvnitř jsou) a proto by nebylo moudré se k tomu zatím vyjadřovat...
Dovoluji si doporučit kontaktovat I.Sirka a byvalého člena Pirátské strany Vítezslava Prakse, který má kontakty také na emigranty z Ukrajiny v Česku, kteří by mohli být pramenem nezkreslených informací o tamní dění.

Jsem stejně jako vedoucí ZO nešťastný a zoufalý z toho co se právě odehrává na Ukrajině. Dovoluji si ale žádat o střízlivost, zodpovědnost a vytrvalost, protože situace by se mohla dále zhoršovat.

Považuji dnešní dění na Ukrajině především za neschopnost řešit společenské problémy politickými tedy vyjednávacími prostředky a to by pro nás mělo být velikým varováním. Protože společeně žijeme v době kdy většina obyvatel Evropy systematicky rezignuje na politické dění a systematické vyjednávání následně rostou společenské temze a pak snadno propukají ruzné živelné krize způsobené právě neschopností efektivně vyjednávat a hledat společensky přijatelná řešení.

Stále žiji s traumatem a jsem přesvědčen, že nesmíme zapomínat na hrůzné následky neschopnosti, když EU nedokázala řešit kataklizma, které se před několika lety odehrávalo v zemích bývalé Jugoslávie.

Pokud nedejbože propukne na Ukrajině občanská válka, bude situace ještě mnohem problematičtější a bude třeba efektivně usilovat o změny dnešní zoufalé a vm. ignorantské české politiky vůči přistěhovalcům, Bude potřeba usilovat o mnohem otevřenější politiku vůči případným válečným utečencům z Ukrajiny. Tak aby přestaly žít ve zdejším polosvětě a podlehat zločineckým mafiím zneužívajícím jejich postavení.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6919 poděkování
Dostal poděkování: 8958 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 20 úno 2014, 23:02

Ok, Janukovyč zjevně ztratil většinu v parlamentu a z Kyjeva odlétají soukromé tryskáče...hmm....když to půjde dobře, může být ráno po revoluci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Ivan Sirko, Roman.Kucera
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

josefplatil
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od josefplatil » 21 úno 2014, 09:50

Ahoj Piráti,
zajímalo by mne, jestli se tedy chystá nějaké stanovisko. Konkrétně, jestli někam do médií míří tento pad: http://pad.pirati.cz/p/ukrajina

Pokud se chystáme zapojit do evropských struktur (o čem jiném volby do EP2014 jsou, že?), měli bychom mít artikulovaný názor na to, co se děje.

Díky
Josef

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 21 úno 2014, 10:13

josefplatil píše:Ahoj Piráti,
zajímalo by mne, jestli se tedy chystá nějaké stanovisko. Konkrétně, jestli někam do médií míří tento pad: http://pad.pirati.cz/p/ukrajina

Pokud se chystáme zapojit do evropských struktur (o čem jiném volby do EP2014 jsou, že?), měli bychom mít artikulovaný názor na to, co se děje.

Díky
Josef
Ok, hele, nakonec jsem usoudil, že pojedu od tohoto padu a vezmu to všechno dohromady (i s Venezuelou, Barmou a Bosnou).

https://piratenpad.de/p/Turecko-unor14

Na Ukrajině člověk neví dne ani hodiny OFFTOPICto je pořád "z písmenek kule? nebo z kulí písmenka?". Nechce se mi produkovat nějaké hlubokomyslné analýzy a pitvat tamní situaci, když se jednotlivé detaily situace mění tak rychle a na interpretaci se navíc mnohdy neshodneme. Fakt už nechci řešit, jestli je větší grázl Janukovyč nebo lidi, co házejí molotovy na policajty, resp. Ruský či Americký lobista.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

josefplatil
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od josefplatil » 21 úno 2014, 10:22

Nechce se mi produkovat nějaké hlubokomyslné analýzy a pitvat tamní situaci, když se jednotlivé detaily situace mění tak rychle a na interpretaci se navíc mnohdy neshodneme.
Ano, situace se mění každou chvíli, ale základní evropské hodnoty (mír, demokracie, dialog) se musí nabízet všem stranám.

Proto tak vyzývám k prohlášení, které říká: "Ukrajino, stojíme na straně mírového řešení bez ohledu na to, kdo drží v ruce zbraň."

Předpokládám, že je celá strana schopná se shodnout na tomto imperativu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi josefplatil za příspěvek:
Ivan Sirko

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 21 úno 2014, 10:35

josefplatil píše:
Nechce se mi produkovat nějaké hlubokomyslné analýzy a pitvat tamní situaci, když se jednotlivé detaily situace mění tak rychle a na interpretaci se navíc mnohdy neshodneme.
Ano, situace se mění každou chvíli, ale základní evropské hodnoty (mír, demokracie, dialog) se musí nabízet všem stranám.

Proto tak vyzývám k prohlášení, které říká: "Ukrajino, stojíme na straně mírového řešení bez ohledu na to, kdo drží v ruce zbraň."

Předpokládám, že je celá strana schopná se shodnout na tomto imperativu.
Všeobecně souhlasímOFFTOPIC(pominu-li to, že mír znamenající okupaci od nějaké diktatury je IMO horší řešení než válka), ale toto je tweet. Neroztáhneš to na celou stránku.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“