Josef F. Platil - IT konzultant

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
anonym72701
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 19 říj 2013, 21:35
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od anonym72701 »

Ahoj všem,
rád se zúčastním 27.2. schůzky KS a krátce představím s čím přicházím.


Můj evropsko-pražsko-regionální program se dá shrnout do tří bodů:
1. Těšm se na volby do Evropského parlamentu a chci podat pomocnou ruku. V parlamentu bude místo minimálně pro dva piráty, kteří budou potřebovat solidní podpůrnou základnu. Ucházím se o místo na kandidátce, kde by se v ideálním případě mělo ukázat 27 nejangažovanějších pirátů.
2. Těším se i na komunální volby v Praze. Neočekávám výrazný volební zisk, ale minimálně můžeme začít vnášet agendu transparentní komunální politiky i na místní úrovni (referendum o hazardu (P7,P8, P9), transparentní výběrová řízení, zveřejňování smluv)
3. Umístil jsem do Prahy střed kruhu. (viz zde: http://letaky.distribucni.cz/) a vyšlo mi, že do Berlína a Bratislavy je to stejně daleko jako do Ostravy. Pokud někdo například v Bruntálu cítí, že je pro něj Praha příliš daleko, může mít občan ČR pocit, že je pro něj daleko Brusel. Rád bych diskutoval o našich možnostech oslovit opomenuté voliče.

Díky
Josef
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72701 za příspěvky (celkem 6):
Viktor.Mahrik, Barbora.Hruzova, Tobias.Esner, Ondrej_Marek, Roman.Kucera, Jan.Cermak
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Tobias.Esner »

Josefe,

jenom te poprosim, muzes krome vize rict neco o sobe? ;-)
dik
anonym72701
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 19 říj 2013, 21:35
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od anonym72701 »

Ahoj Tobiáši.

Zastávám názor, že demokracie je pracná, náročná na čas a znemožňuje rychle jednat. Což beru jako pozitivní jev a díky tomu máme v Evropě delší dobu mír. Proto vítám hlasování na stránkách fóra, kde je vidět celý "životní cyklus názoru".

Jsem IT analytik/ konzultant / projektový manažer v DHL IT Services. Jako informatik vnímám téma Pirátů jako blízké. Diplomovou práci jsem psal na téma "Public Administration as a Service" a tato myšlenka je stejně stará jako já. Myslím si tedy, že dozrál čas ji prosazovat na evropské úrovni. Proto to usilování o místo na kandidátce.

Nerad bych definoval sám sebe jen jako šroubek v pracovním stroji. Proto jsem ve volném čase, konkrétně poslední měsíc, pracoval na návrhu anonymní ideové architektonické soutěže, která má v pondělí uzávěrku. Navíc interiér bytu, ze kterého píšu, jsem si navrhl svépomocí. :)

Myšlenka víc se angažovat politicky souvisí s minulými volbami, kdy jsem se registroval do tohoto fóra a s faktem, že bych rád od dubna příštího roku nějak konkrétně přispěl k podobě svého životního prostoru na Praze 9. Jako jednotlivec jsem sice nahlásil černou skládku či se informoval o ruině Úřadu práce v mém okolí, k prosazení celopražského "banu" na hazard však potřebuji spolupracovat s podobně naladěnými občany. Zastávám tedy názor, že občanská společnost se nedá nařídit, nemůžeme si ji zvolit, ale musíme ji vytvořit jako shluk.

Píšu "od dubna příštího roku" protože tou dobou plánuji být se svým budoucím juniorem na rodičovské. Najednou už Praha nebude tak malá a všimnu si, že se za půl hodiny s ročním dítětem daleko nedostanu a budu mít zájem o nejbližší okolí. Proto ten akcent na podepsání konkurenční petice "Praha 9 proti hazardu". Vedle na Praze 8 je heren 40, na Praze 9 jich je 36 a myslím si, že jich je až příliš. Je to malé téma, není tak nosné a navíc je v programu Zelených, ale až se pojedu projet s kočárkem po sídlišti, budou mi herny vadit o to víc. Zastávám názor, že dobrá politická témata jsou dobrá absolutně a byla by škoda se nepodílet na "konkurenčním" projektu.

Navíc podle Jindřicha Šídla nás čekají volby téměř každý rok, každá pomocná ruka bude dobrá. Myslím proto, že dozrál čas se politicky angažovat ve svém okolí a mezi to beru jak svou čtvrť, své město, zdánlivé periferie (viz výše) i Evropu.

Víc tedy 27. února osobně :)
anonym72701
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 19 říj 2013, 21:35
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od anonym72701 »

Ahoj Piráti,
stahuji svou žádost o členství.

Děkuji
JP
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Proč? Není to škoda?
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Tobias.Esner »

co se stalo?
anonym72701
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 19 říj 2013, 21:35
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od anonym72701 »

Ahoj Báro a Tobiasi,
díky za otázku. Myslím, že bych vstoupil se zcela jiným politickým programem, než který vnímám na fóru. Možná se mýlím, ale největší rozdíl názorů vnímám v následujících bodech:

Mezinárodní vztahy
1. Jsem pro hlubší integraci s EU.
2. Jsem pro fiskální pakt
3. Jsem pro přijetí eura během příštích deseti let.
4. Jsem pro volbu prezidenta EU
5. Jsem pro zachování členství v NATO

Ukrajina/Thajsko/Venezuela
6. Jsem pro jasnou a artikulovanou podporu disidentu v zemích, ve kterých dochází k potlačování svobody slova. Což znamená i produkce TZ "on time", když se něco děje.

Existence v rámci daného legálního rámce
7. Pokud se mi nějaký zákon nelíbí, měl bych usilovat o jeho změnu, nikoli ho porušovat.(sledujuserialy.cz)

S pozdravem,
JP
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72701 za příspěvek:
Barbora.Hruzova
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Roman.Kucera »

6. a 7. jsou v mírném rozporu navzájem, neb disidenti porušují zákony proti nim samým.
5. jsme na stejném břehu.
6. vím velmi dobře, co je to být v disentu.
1. jsme spíš neutrální, 2. spíš jako nevíme.
Takže jediný problém je 3,4
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Ondrej.Profant »

josefplatil píše:Ahoj Báro a Tobiasi,
díky za otázku. Myslím, že bych vstoupil se zcela jiným politickým programem, než který vnímám na fóru. Možná se mýlím, ale největší rozdíl názorů vnímám v následujících bodech:

Mezinárodní vztahy
1. Jsem pro hlubší integraci s EU.
2. Jsem pro fiskální pakt
3. Jsem pro přijetí eura během příštích deseti let.
4. Jsem pro volbu prezidenta EU
5. Jsem pro zachování členství v NATO

Ukrajina/Thajsko/Venezuela
6. Jsem pro jasnou a artikulovanou podporu disidentu v zemích, ve kterých dochází k potlačování svobody slova. Což znamená i produkce TZ "on time", když se něco děje.

Existence v rámci daného legálního rámce
7. Pokud se mi nějaký zákon nelíbí, měl bych usilovat o jeho změnu, nikoli ho porušovat.(sledujuserialy.cz)

S pozdravem,
JP
Fórum není realita ani naše výstupy. Jsou zde diskuse. A je jasné, že najdeš odpůrce čehokoliv. Čili to vyzní, že jsme všude nejednotní, ale zároveň máme krásný konzistentní program. Kouzlo je v tom nakonci usměrnit každý výstup pomocí řádných argumentů a zaměřit se na to důležité. Což je i velmi pracné.

Jinak 1. je víceméně oficiální politika strany (jelikož potřebujeme vyrovnat rovnováhu korporace vs stát, a pracovat společně). 4. je dokonce v našem programu.

2., 3. jsou taková zástupná témata. Jsou mediálně populární, ale málokdy se řeší jejich podstata. Já bych např. chtěl Euro hned (otravujou mě přepočty) a zároveň reformovat finanční systém tak, aby měny nemohly být ovlivňovány zástupnými problémy. To samé o paktu - obávám se, že je to hezké gesto, ale dlouhodobě je třeba řešit to úplně jinak.

5. NATO v současné podobě je směšné. Otázka je zda ho měnit (spousta práce), nebo se na něj vykašlat. Mě osobně je např. jedno, která z těchto 2 cest se zvolí.

6. Tohle je ošemetné. Co je disent? Je to každý blázen, co je proti režimu? Nebo naopak budeme elitařit? Já jsem zcela pro to, co říkáš, ale zároveň nevím jak to zajistit (definovat). To je vždy věcí konkrétní diskuse.

7. Sledujiseriály žádný zákon neporušuje. Odkaz není zločin. Pokud by byl odkaz zločin, tak by se zhroutil celý internet, protože obecně nemůžeš garantovat kam odkaz vede. Navíc se samozřejmě snažíme i o legislativní cestu. Stejně tak u drog. Každý, kdo poznal piráty pochopil, že nejnebezpečnější je tabák a alkohol.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
V__

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef F. Platil - IT konzultant

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Roman Kucera píše: Takže jediný problém je 3,4
Jak může být 4 problém, když je v programu? http://www.pirati.cz/program/prima_demokracie (není tam přímo, ale je to zcela jasné)

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“