Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Tomáš Weidisch

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ps/issues/new
Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany. Podatelna celostátního fóra slouží i volební komisi celostátního fóra.

Moderátoři: Komise - volebni, Odbor - administrativni, Predsedajici

Pravidla fóra
Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Kromě odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté. V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.

Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Weidisch
Místní předsednictvo
Příspěvky: 195
Registrován: 09 pro 2012, 20:05
Profese: CyberSecurity Analyst
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Tomáš Weidisch

Příspěvek od Tomas.Weidisch » 11 úno 2014, 23:49

Vážení Piráti,

oznamuji záměr kandidovat do Evropského parlamentu na některé z nižších pozic kandidátky.
Rád bych Vás nyní seznámil se záměry své kandidatury, která má tři vzájemně prolínající se roviny, jejichž společným cílem je zajistit úspěch pirátské kandidátky. Chci samozřejmě přispět k celorepublikovému úspěchu v kraji, kde dlouhodobě Piráti patří mezi okrajová uskupení, kterým není věnována dostatečná pozornost, a to zejména nakousnutím témat, které v našem regionu vzbudí pozornost veřejnosti i médií. Dočtěte prosím tuto řeč až do konce, jedině tak budou jednotlivé body dávat dohromady smysl.

Nejdříve něco o mně. Jmenuji se Tomáš Weidisch, bydlím v Žatci, pirátské baště Ústeckého kraje, a v současnosti pracuji na finančním úřadě. Vystudoval jsem střední hotelovou školu v oboru management obchodu a služeb. Hovořím komunikativně anglicky, ovládám základy němčiny. V současnosti zastávám funkci předsedy místního sdružení Žatec. Dlouhodobě se aktivně podílím na organizování pirátských akcí (VyOsení, festivaly svobodného filmu, přednášky apod.) a působím v MO jako správce stranického YouTube channelu.

Teď bych vám rád nastínil tři osy, které považuji ve své kandidatuře za základní. Nedá se říct, která je víc a která méně důležitá, ale smysl dávají jen dohromady.
Samozřejmě si uvědomuji, že šance dostat se do Europarlamentu je pro mou osobu minimální, ale o to vůbec nejde. Cíle mé kandidatury jsou následující:

1) reprezentovat společný Pirátský program doplněný o téma UNESCO (viz níže) v Ústeckém kraji a konkrétně regionu Žatecko
2) zmedializovat Piráty v naší oblasti, ukázat se jako lokální osoba s lokálním tématem, o kterém budou psát média a kterému budou lidé věnovat pozornost, protože se jich týká
3) pomoci vytvořit dobré podmínky pro komunální kampaně v Ústeckém kraji (v čele s Žatcem a Kadaní) ziskem mediální i veřejné pozornosti

Nyní jednotlivé body rozvedu tak, aby vynikl záměr celé kandidatury.

Ad 1) – Základem mé kandidatury je samozřejmě reprezentování Pirátského europrogramu, který jsme si schválili. V MS Žatec, které mou kandidaturu navrhlo a bude zároveň realizátorem případné kampaně apod., jsme se shodli, že by bylo vhodné, aby měl region Žatecko, alespoň jednoho zástupce na eurokandidátce. Rozhodli jsme se do toho jít víceméně sami, protože si myslíme, že lokální kandidát s lokálním tématem přispěje k dostatečnému zisku hlasů, které budou v celostátním měřítku znatelné, a přispějí k zisku jednoho až dvou pirátských mandátů v EP.
Kromě Pirátského programu, který je společný pro všechny kandidáty, bych se rád věnoval jednomu tématu, které je lokální. Vybral jsem si ho z toho důvodu, že se přímo dotýká Žatecka (ale samozřejmě nejen něj) a přiláká mediální pozornost. Rád bych kampaň v oblasti založil kromě Pirátských témat, které budou klíčovým prvkem kandidatury, na důrazné podpoře zapsání některých významných lokalit v kraji do UNESCO. V prvé řadě se jedná o Pražské předměstí v Žatci, které je unikátní díky největší koncentraci sušáren chmele na světě; Krušné hory (památky přírodního a technického charakteru (hornictví)) a františkánský klášter v Kadani. Rozjedeme vyjednávání přímo s lidmi, kteří za kandidaturami jednotlivých lokalit stojí, kteří nám poskytnou odborné konzultace a vytvoří odborné zázemí (zejm. Mostecké muzeum, Regionální muzeum v Žatci, krušnohorské občanské společnosti atd.).
Podporu zápisu památek do UNESCO chceme jasně vyjadřovat v duchu Pirátských myšlenek o podpoře kultury a zpřístupňování světového kulturního fondu co nejširší veřejnosti.
Víme, že toto téma je v Ústeckém kraji často diskutované a bývá jmenováno jako jeden ze způsobů, jak alespoň trochu zlepšit problémy s nezaměstnaností, které tento kraj trápí.
MS Žatec vytvořilo pracovní skupinu, která se mnou v případě zisku Vaší podpory vytvoří podrobný odborný program týkající se podpory zápisu těchto, a případně dalších lokalit z ČR, do UNESCO. Rád bych na kandidátce Pirátské strany vystoupil jako kulturní reprezentant severních a severozápadních Čech. Tím, že lidem v regionu Žatecko a v Ústeckém kraji obecně nabídneme kandidáta, který bude reprezentovat „jejich“ téma, získá Pirátská strana v kraji větší šance na úspěch. Větší zisk v kraji povede k většímu zisku pro celou kandidátku a zvýší tak možnosti dostat se do Europarlamentu pro vrchní příčky kandidátky. Pracovní skupina MS Žatec se také postará o propagaci eurovoleb i v případě mého neúspěchu. Pokud lidé uvidí, že náš celoevropský program je doplněn něčím, co se jich přímo týká, získáme u nich na důvěryhodnosti a tím i na plusových bodech do těchto i všech dalších voleb.

Ad 2) Postavení žateckého kandidáta nám dá možnost prezentovat místní sdružení Pirátů jako aktivní na všech úrovních. Lidem tím ukážeme, že spektrum Pirátských aktivit sahá od regionálních až po evropské činnosti. Svou kandidaturou se pokusím získat mediální pozornost místních médií, které zatím Piráty vcelku přehlíží. S vyvoláním mediální aktivity máme bohaté zkušenosti nejen ze Žatce a Lounského okresu, kde nám zatím vše vycházelo podle našich představ.
Kandidatura kandidáta MS Žatec bude díky mediální pozornosti velmi důležitá pro komunální volby, které následují. Ukážeme tím lidem, že umíme dělat politiku na všech úrovních a nejde nám pouze o zisk vlivu na lokálních úrovních. Dobré jméno, které je možno si kandidaturou do europarlamentu vytvořit, se mnohokráte zužitkuje tam, kde Piráti hodlají kandidovat v komunálních volbách, ale také v dalších volbách, které budou posléze následovat.

Ad 3) Ústečtí Piráti se shodli na tom, že zaútočí v komunálních volbách na radnice. Vlajkovou lodí tohoto útoku bude zřejmě právě Žatec, kde existuje reálná šance na zisk zastupitelských mandátů i koaliční potenciál. Dále se zaměříme na kandidatury v Kadani a na Výsluní. V neposlední řadě podporujeme pirátské aktivity v ostatních místech Ústeckého kraje, jako je Krupka, Vansdorf, Děčín a samotné Ústí nad Labem. Pro všechny tyto komunální „útoky“ by bylo skvělé mít vytvořené dobré jméno eurokampaní, která komunálu lehce předchází. Pokud představíme ústeckého kandidáta do Europarlamentu, který bude podpořen dobrou kampaní, dostaneme se do podvědomí většího počtu lidí, kteří začnou brát Piráty jako reálnou politickou sílu, jejíž aktivita má smysl. Není možné se spoléhat na to, že se kampaň do Europarlamentu udělá sama a že zisk mandátů v europarlamentu je „neodvratitelný“. Svou kandidaturou bych rád podpořil snažení Pirátů na všech úrovních.

Plně podporuji leadra pirátské kandidátky. Mou podporu mají i další kandidáti z první pětky. Jsem připraven svou kandidaturou pomoci k úspěchu České pirátské strany v eurovolbách a nabízím pomocnou ruku v kampani prostřenictvím dalších členů MS Žatec, kteří mě a Piráty do EP podporují.

1) pomoct propagovat Pirátský europrogram v Ústeckém kraji a v regionu Žatecko.
2) přispět k širšímu uvedení Pirátů do povědomí občanů v Ústeckém kraji, v Žatci a okolí
3) vytvořit dobrou pozici pro komunální kandidátky v kraji
4) zmedializovat Piráty na krajské úrovni
5) urvat mediální i veřejnou pozornost pro budoucí Pirátské bašty v Žatci, v Kadani a na Výsluní

Jsem přesvědčen, že jsem společně s pracovní skupinou MS Žatec, která vznikla pro účely spolupráce na mé kandidatuře a vytvoření smysluplného programu a kampaně, schopen výrazně přispět k zisku procent, které se ukážou jako velmi důležité pro celostátní výsledek. Zároveň bych rád Pirátům v Žatci i v celém kraji pomohl vytvořit dobrý veřejný obraz před dalšími volbami.
Tímto Vás žádám o zvážení všech přednesených argumentů a vyjádření podpory mé kandidatuře na nižších postech Pirátské kandidáty do Eurovoleb. Veškeré Vaše otázky rád zodpovím. Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Weidisch za příspěvky (celkem 8):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Petr.Vileta, Michal.Schmidt, josefplatil, Radek.Holodnak, Adela.Shanelova, Robert.Magni

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20220
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26367 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Tomáš Weidisch

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 úno 2014, 14:00

registered
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vaclav Malek, Robert.Magni
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna celostátního fóra“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů