Protest proti "POVINNOSTI" reflexních prvků

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 475 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protest proti "POVINNOSTI" reflexních prvků

Příspěvek od Lukas.Barton » 06 úno 2014, 16:22

Dohledal jsem, že na Slovensku byla tato povinnost nošení "mimo obec", což si myslím, že je důležitý fakt, který měl v reportáži ČT zaznít :). Požádám o navrhované znění zákona v ČR.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22143 poděkování
Dostal poděkování: 10369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 úno 2014, 19:22

Lukas Barton píše:"POVINNOST" nosit něco viditelně na oblečení u nás historicky byla pouze za 2.SV a hodlá se zavést až nyní. Právě ta kontroverze musí v lidech vyvolat odpor k "povinnosti" a přemýšlet nad tím, že tento zákon jim odebírá určitou svobodu a ospravedlňuje to starostí o jejich bezpečnost.

V dětství mi policista na ulici vytkl, že nemám odrazky na kole. Bylo to v poledne, to ho nezajímalo, předpis tenkrát mluvil jasně.
Pochopím, že někdo ujede, ale po upozornění zařadí zpátečku. Ty místo toho v té trapnosti pokračuješ, to tě docela silně diskvalifikuje.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 475 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 06 úno 2014, 19:34

Dalibor Zahora píše:
Lukas Barton píše:"POVINNOST" nosit něco viditelně na oblečení u nás historicky byla pouze za 2.SV a hodlá se zavést až nyní. Právě ta kontroverze musí v lidech vyvolat odpor k "povinnosti" a přemýšlet nad tím, že tento zákon jim odebírá určitou svobodu a ospravedlňuje to starostí o jejich bezpečnost.

V dětství mi policista na ulici vytkl, že nemám odrazky na kole. Bylo to v poledne, to ho nezajímalo, předpis tenkrát mluvil jasně.
Pochopím, že někdo ujede, ale po upozornění zařadí zpátečku. Ty místo toho v té trapnosti pokračuješ, to tě docela silně diskvalifikuje.
Tvůj názor jsem vzal na vědomí již u tvého prvního útočného příspěvku. Vím o něm, jsem jiného názoru. Dle mého názoru jsi ujel už poprvé, tak tě na to upozorňuji, prosím zařaď zpátečku a nepokračuj v trapnosti vnucování svého názoru dál, to tě docela silně diskvalifikuje.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Adam.Cernoch
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 413 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Příspěvek od Adam.Cernoch » 06 úno 2014, 19:43

Souhlas - šesticípý reflexní prvek se mi líbí a hned bych si jich pár zamluvil, jestliže je bude někdo realizovat :-)

Ač neřidič naprosto tu iniciativu chápu, nicméně vynucovat to pod hrozbou pokuty se mi nelíbí (např. já i ožralej chodím mimo osvětlenou vozovku za krajnicí a když jede TIRák uskočím raději do pangejtu...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Cernoch za příspěvek:
Karel.Rada

vicmac
Příznivec Pirátů – Praha
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od vicmac » 06 úno 2014, 21:21

Vy jste se všichni tady fakt zbláznili, ne? Jeden z největších symbolů holocaustu použít v rámci antireflexní kampaně?? Kromě naprosté ignorance a amorality...jakou informaci by si z této "kampaně" voliči asi odnesli???
Tito uživatelé poděkovali autorovi vicmac za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Tobias.Esner, Helena Jarolimkova

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 06 úno 2014, 22:28

Jó, panáčci, tabu je holt tabu. Kdo z vás to má?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Petr.Nemecek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner » 06 úno 2014, 23:28

Co se týče reflexních prvků jsem pro, jako bývalý zdravotník (sanitář pro operační sál), jsem viděl na traumačce docela dost úrazů vzniklých přehlédnutím chodce a já osobně všem doporučuju minimálně refleksní pásky na batoh a podobně, dokonce teď budu kupovat i pro psa reflexní vestu, protože tu ted v ulici zajeli v šeru na přechodu psa, a to byl na vodítku...

takže za mě jsem pro povinnost reflexních označovačů.... Chápu i ty odrazky na kole v poledne. Kdo z nás řídí a jezdí někdy třeba z brna do prahy po několika hodinovém přednášení nebo jednání ví, že se dá lecos přehlídnout i v poledne pokud nás to nepraští vysloveně přes nos.
takže tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Helena Jarolimkova
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 07 úno 2014, 00:03

Stanislav Stipl píše: Za bílého dne v obci by to samozřejmě byla naprostá kravina. Předpokládám že tam bude právě omezení mimo obec a v noci/za snížené viditelnosti.
Naprostá kravina a šikana je to v každém případě. A to říkám jako řidič, který také musel párkrát prudce brzdit. Ale pánové řidiči přiznejme si, že když jede někdo jako hovado s cihlou na plynu navíc v noci a v dešti, tak je nebezpečný i pro toho, kdo bude celý zabalený do reflexní fólie. Zase je to přehazování zodpovědnosti na někoho jiného. Jako řidič mám povinost jet tak, abych byl schopen zastavit na vzdálenost na jakou vidím. Když vidím na dvacet metrů, tak nemůžu jet 90.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Barton, Petr.Vileta, Adam.Cernoch

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 úno 2014, 03:44

Nápad mi připadá dobrý, protože
a) přenáší povinnosti řidiče (nejet jako hovado) na chodce (svítit na dálku).
b) nutí lidi pod hrozbou pokuty k něčemu, co možná někteří nechtějí.

Jen bych to možná pojal trochu decentněji a místo Davidovy hvězdy použil žlutý trojúhelník (kdo chce se dovptípí), nebo jen slovně zmínil, že povinnost se "nějak označit" tu byla naposledy za 2. světové války. Opět by to většina pochopila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Barton, Karel.Rada
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Skalmandril
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: studen biomedicínského inženýrství
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od Skalmandril » 07 úno 2014, 06:49

Nosit reflexní prvky by měl bejt základní imperativ každýho, kdo se večer//za tmy pohybuje někde, kde ho může srazit auto. Pokud je nenosí, pravděpodobnost, že ho srazí je mnohem vyšší. Pokud se chceme řídit přirodním výběrem, pak je samozřejmě nařizovat nebudeme. Mám ale pocit, že žijeme ve společnosti, která se striktně přitozeným výběrem něřídí. Takže proč ne, třeba se tím zachrání život pár blbcům a ignorantům. A navíc je to styl, můžeš mít ručně vyroený reflexní prvky atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Skalmandril za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“