Ohlášení zájmu kandidovat za Piráty do EP (Jan Loužek)

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ps/issues/new
Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany. Podatelna celostátního fóra slouží i volební komisi celostátního fóra.
Pravidla fóra
Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Kromě odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté. V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.

Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Louzek
Technický odbor
Příspěvky: 918
Registrován: 30 bře 2012, 21:49
Profese: zveřejňovač Zastupitelského klubu Pirátů
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Ohlášení zájmu kandidovat za Piráty do EP (Jan Loužek)

Příspěvek od Jan.Louzek »

Vážení a milí Piráti,

Řada z vás mně dobře zná, s řadou z vás jsem se už v minulosti potkal. Nejsem členem Pirátské strany. Raději přistupuji nezaujatě k různým tématům bez identifikace s vlajkami a s barvami. Chci kandidovat jako nezávislý encyklopedista. Po dlouhém (několikatýdenním až několikaměsíčním) přemýšlení jsem se v poslední možný den rozhodl kandidovat na pirátskou kandidátku :-D do Evropského parlamentu rovněž.

Důvody pro mojí kandidaturu jsou následující:

1. Výzva ke kandidatuře od řady českých Pirátů, stejně jako spousta sympatií od lidí, kteří už v Bruselu působí. Podpora i od jiných lidí v neziskovém prostředí, kteří jsou mi důvěrně známi.
2. Snaha pokračovat v tom co dělá Amélie s přihlédnutím na témata, která za důležité přijdou mně. Tedy:
1. Reforma Autorského práva (kterou momentálně otevřela Eurokomise), viz konzultace.
2. boj proti lobbistům (především v oblasti vzdělávání),
3. podpora alternativních vzdělávacích projektů (myslím, že není třeba vysvětlovat)
4. boj proti skrytým obchodním smlouvám, jako je TTIP (aka ACTA 2)
3. Být nepřiposraný.
4. Je to tu v Bruselu koneckonců zábava. A já mám mezinárodní prostředí koneckonců rád :-)

Já už vlastně v Bruselu jsem :-) takže zůstat tu by pro mě nepředstavovalo větší problém. Proto beru kandidaturu vážně, i když vzhledem k politické realitě mi je jasné, jaké jsou šance ať už moje, tak či pirátské vůbec. Přesto (a právě proto) bych rád ale zmínil důvod č. 3 :-D

Bc. Jan Loužek (statisticky mám zjištěno, že tituly na kandidátní listině zvyšují počty hlasů).
Asistent Zastupitelského klubu Pirátů, ZHMP
Uživatelský avatar
Jan.Louzek
Technický odbor
Příspěvky: 918
Registrován: 30 bře 2012, 21:49
Profese: zveřejňovač Zastupitelského klubu Pirátů
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Re: Ohlášení zájmu kandidovat za Piráty do EP (Jan Loužek)

Příspěvek od Jan.Louzek »

Milí Piráti,

Budu vás bohužel muset zklamat a svojí kandidaturu stáhnout.

Důvodem, který mně k tomu vede, je skutečnost, že ještě před komunálními volbami se bude konat Valná hromada našeho sdružení, kde bych rád kandidoval na jeho předsedu. Tím bych byl zároveň statutárním orgánem. Chci proto dát jasně najevo, na čí straně stojím a nepůsobit dojmem, že chci být na dvou židlích.

Mrzí mně to, nicméně holt s tím nemohu nic dělat. Podporu v našem sdružení (vlastně od 1. 1. spolku) mám mnohem větší než mezi Piráty a i když se jedná od dobrovolnickou funkci, Wikimedie mně baví a chci držet věci jasné a čisté.

I přesto bych rád po návratu do Prahy pomohl s kampaní kde to bude potřeba a kde mně to bude těšit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Louzek za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Vaclav.Malek, Vojtech.Pikal, Adam.Zabransky
Asistent Zastupitelského klubu Pirátů, ZHMP
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení zájmu kandidovat za Piráty do EP (Jan Loužek)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hm, v rámci opatření sem ti upravil zelenou barvu (not ZO) na fialovou (ZO).
Si tě škrtám, těším se, že se v kampani potkáme a lock.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Vaclav.Malek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna celostátního fóra“