Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Mikuláš Peksa

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ps/issues/new
Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany. Podatelna celostátního fóra slouží i volební komisi celostátního fóra.

Moderátoři: Komise - volebni, Odbor - administrativni, Predsedajici

Pravidla fóra
Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Kromě odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté. V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.

Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8987 poděkování

Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Mikuláš Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 30 led 2014, 10:11

Ahoj soulodníci :)

navzdory svým předchozím prohlášením bych přece jen rád kandidovat do EP v kategorii křoví. Tím chci říct, že smysl mojí kandidatury je propagační, mám v Německu pracovní smlouvu, v Česku přítelkyni a v obou dohromady rozdělaný doktorát. OFFTOPICA chtěl bych varovat, že přítelkyně plánuje kousnout každého, u koho zjistí, že mi dal hlas :D Fakt nemá zájem se stěhovat do Belgie :) Ale dlouhá kandidátka působí na voliče lépe než krátká. Takže jméno s titulem navíc a k tomu rozumné CV, je lepší než prázdné místo. Pokud jde o to CV, narodil jsem se a vyrostl v Praze, kde jsem pak i vystudoval MFF UK (obor biofyzika). Doktorát momentálně dělám ve spolupráci MFF UK a Universität Leipzig.

Původně jsem vůbec neměl v úmyslu kandidovat mimo jiné proto, že jsem mimo Českou Pirátskou stranu členem i Pirátské strany Německa. Neřekl bych, že je to fakticky problém, ale předpokládám, že by mohly vzniknout pochybnosti o mojí loajalitě OFFTOPICa někteří naši spolustraníci mají obavy, že by to mohlo představovat právní problém. Vzhledem k tomu prohlašuji, že v případě, že bych se na kandidátní listinu dostal, opustím Českou Pirátskou stranu a ponechám si jen status RegP. Není to příjemné, ale "Pirát jsem a Pirát budu" a hodlám ve své činnosti v rámci strany a ZO pokračovat nadále. Doufám, že na mě nezanevřete a umožníte mi v takovém případě se jednou vrátit. Důvody jsou pragmatické - chtěl bych ten čas, co mi zbývá v Německu využít k navazování a upevňování kontaktů mezi PP-CZ a PP-DE a v tom se mi členství v PP-DE hodí.

Druhým důvodem je snaha zkusit, co to udělá. Na kandidátce bude hodně lidí s afilací "Česká Pirátská strana", ale málo těch ostatních. OFFTOPICDoufám, že tam uvidím Tomáše Tožičku a snad ještě někoho dalšího. Počítám, že jsem jediný, kdo může chtít uvést "Piratenpartei Deutschland" a dokázat tak, že to s tou mezinárodnostní našeho hnutí myslíme vážně. A když je někdo jediný, měl by to zkusit :)

Třetím důvodem je národní část volebního programu PP-DE https://wiki.piratenpartei.de/Europawah ... hlprogramm. Pokud bych byl na kandidátce, chtěl bych ho přeložit a prezentovat. Je tam řada témat (asylová politika, energetická politika, evropský nepodmíněný základní příjem, ústava pro Evropu,...), která u nás budou vnímána jako kontroverzní. No, s některými jsem se taky ztotožňoval ztěžka, ale můžu říct, že v tuhle chvíli jsem schopen ten program podepsat a zastávat tak, jak je. Takže bych chtěl zkusit, jak moc se u nás tahle témata chytnou.

A konečně dodávám, že jsem byl v Německu trestán za nedovolené opuštění místa dopravní nehody. Podařilo se mi poškrábat cizí auto při parkování a nechtělo se mi tam čekat na policajty. Což je v Německu trestný čin. Takže, i pokud pro mě nebudete hlasovat, dejte si, prosím, alespoň pozor na podobné ptákoviny, fakt to nestojí za to.

Profil dodám ASAP (teď bych měl něco dělat i pro svého zaměstnavatele), chtěl jsem dát možnost případným otázkám.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9527 poděkování
Dostal poděkování: 17135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Mikuláš Peksa

Příspěvek od Roman.Kucera » 30 led 2014, 11:54

Jawohl! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25896 poděkování
Dostal poděkování: 18878 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlášení zájmu kandidovat do EP - Mikuláš Peksa

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 18 úno 2014, 20:20

Mikuláš Peksa byl zvolen - post285525.html#p285525
lock
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK