Předvolání - nelegální výlep

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Janek.Wagner »

§ 46
Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě

(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.

(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.

(3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč a za přestupek podle odstavce 2 lze spolu s pokutou uložit zákaz pobytu.
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Janek.Wagner »

Ale vážně:
1 Za znečišťování a poškozování veřejných prostranství a narušování životního prostředí se považuje zejména:

a)odhazování krmiva a potravin pro zvířata s výjimkou krmení drobného ptactva v krmítkách,
b) ponechávání a odhazování jakýchkoliv předmětů mimo místa k tomu určená,
c) přeplňování nádob na odpad a jeho svévolné vysypávání nebo převracení nádob na odpad,
d) vylepování i jiné upevňování a rozptylování plakátů, letáků a jiných oznámení mimo místa k tomu účelu určená,
e)vyklepávání nebo vyprašování koberců, rohožek a jiných znečištěných předmětů mimo místa k tomu určená,
f) znečišťování výkaly chovaných zvířat.
Vždy je důležitá míra znečištění či poškození a samozřejmě společenská nebezpečnost ;-) A pak je taky vágní definice "místo k tomu určené".
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Přátelé, pokud budu mít podporu a budu dostávat předžvejkaný vyjádření co ji mám předložit, tak jsem ochotnej se s nima chvilku hádat, ale né zas tak moc abych i naštval celej ouřad. Potřebuju zastupitelstvo a radu pro moje internetový občanský sdružení.

Každopádně kdokoliv solidní by to chtěl, může na to předvolání jít se mnou.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Janek.Wagner »

Snad i tu cestu zvládnu...
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Město v rámci výzvy na volební plochy odpovědělo. Ve zmiňované příloze je adresa kontaktního místa rengla s odkazem na jejich stránky a telefon.

Subject: Žádost o informaci -- volební plakáty
From: Radka Ježková <epodatelna@varnsdorf.cz>
Date: Tue, September 3, 2013 10:25 am

Dobrý den,

výlepové plochy pro město Varnsdorf spravuje firma Rengl. Podrovnosti jsou uvedeny v příloze.

S pozdravem

Radka Ježková
sekretariát starosty a místostarostů
města Varnsdorf

tel. č. 412 371 203
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Tak v 11 tam jdu. Od místního tekkena co každej měsíc třikrát polepuje uplně celý město se svym hardcore soundsystémem mám info že jeho město neoprudí, že si ho předvolali jen jednou kdysi. Začal akorát nadávat na místní politiky co si oblepili taky celý město včetně uplně všech zastávek. Ať prej začnou u sebe... Za mě jenom souhlas.

Jelikož poskytnutá pomoc ze strany pirátů je mizivá, nebudu to hnát daleko, uhádám to na nějakou nízkou pokutu (aspoň umořim oprachy co jsem včera vydělal...) a při odchodu jim na podatelně necham takovou fajnovou žádost. Jedeme o106 :-)
Přílohy
zadost_106_v1.odt
(20.48 KiB) Staženo 65 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Tak pánové a dámy.

Přišel jsem tam, v kanclu byla jen jedna paní tak kolem 40~45 a chvíli poté, co jsem roztáhl papíry a pochválil jí to tam, že to tam mé hezké a že tam má teplo jsem se dozvěděl že nám fandí a že máme sympatickýho předsedu. Vynadala mi že jsem blbej že jsem se přiznával, že jí tím akorát přidělávám práci, že tam má 500 přestupků ročně, je na to sama a vůbec jí nezvedaj plat. Tak jsme se shodli, že šetřit se musí vždy a za každou cenu... Já jsem na to kontroval že se za svůj názor nestydím. Chvilku jse se hádali o paragrafy - pokud mě úředním dopisem obviní z porušení článku 2, tak mi tam nemůže říkat že jsem porušil něco v článku 3 apod. Ale nijak jsem to nehrotil. Ptal jsme se na veřejné výlepové plochy ve smyslu přístupné pro veřejnost - nevěděla, ale očividně to nebyla její práce. (oni totiž žádné nejsou) Lehce jsem se jí snažil vysvětlit, že pokud předpis hovoří o veřejných plochách (které jsou uvedené v příloze), ale já jsem na žádnou z těch ploch nelepil, tak jsem nemohl porušit ustanovení v tom předpisu. Na lepení mimo plochy jsou zase jiné předpisy. Dala mi pokutu 300, že to prej míň nejde, vyplnil jsem tam s ní nějakej zápis ve smyslu, že jsem nevěděl, že se na zastávky lepit nesmí a že už to příště neudělám. Mezitím jsem jí jen tak mimoděk slíbil, že jí přinesu nějaké pirátské nálepky, když jsme jí sympatický. Což se ukázalo jako velmi prozíravý krok.

Pak jsem s Jankem konzultoval co s tou 106 žádostí. Zapoměl jsem se na to zeptat osobně a přidělávat jí práci tou žádostí se mi fakt nechtělo, byla tak milá... Takže žádost šla k ledu.

Nicméně jsem využil slibu, že jí přinesu nálepky, pobral jsem doma co jsem našel (rúzný nálepky, svobodnou hudbu a malý placky) a za 2 hodiny jsem tam ťukal znova. Paní byla z dárku příjemně překvapená. Řekl jsem jí, že mám připravenou 106 žádost, ale že jí nechci přidělávat práci a zeptám se radši osobně. Ptal jsem se, jestli jsou časté přestupky s nelegálním výlepem a jak často je to politická reklama. Jasně řekla, že kde není žalobce není ani soudce. Jsem prý naprostá vyjímka, že to už dlouho neřešila. Zeptal jsem se na výše zmiňovaného technaře co pravidelně lepí naprosto všude. Jen pokrčila rameny se slovy že ho nikdo nechytil. Prý jí tam občas měšťáci přinesou fotky plakátů, ale když nemají pachatele, tak není co řešit. Zeptal jsem se, jestli mě někdo naprášil, nebo mě ona začala řešit sama jen na základě té diskuze na městských stránkách. Jednoznačně první varianta, ale přesně nevěděla kdo to mohl být (nebo nechtěla/nemohla říct), že prý jí to přinesla její nadřízená. Nicméně jsme se shodli, že to se značnou pradvěpodobností je jeden z těch dvou pánů kteří ve zmíňěném článku vystupují. Ještě jsem se zmínil, že budu kandidovat i do městského zastupitelstva, popsal nápad jak vyřešit plochy na zastávkách a zároveň ušetřit a na závěr letmo popsal politické klima a plakátování v německu. Popřál jsem jí hezký den a rozločili jsme se.

Prostě win-win !!!
Naposledy upravil(a) Zdenek.Stepanek dne 28 led 2014, 21:42, celkem upraveno 1 x.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Michal.Havranek »

máš u mne kilo a pivo na schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Stepanek, anonym2064, David.Kral, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zdeňku, trochu práce jí přidělej a zeptej se dopisem nebo 106kou, kdo tě naprášil ;) Podle mě to, jako pokutovaný, máš právo vědět. Pak můžeme "bdělého občana" trochu ohovnit v médiích. :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolání - nelegální výlep

Příspěvek od Janek.Wagner »

U mne máš taky 100 a pivo ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Zdenek.Stepanek, Michal.Schmidt
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“