CF 5/2014 Primární volby na kandidátku do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Re: CF 5/2014 Primární volby na kandidátku do EP

Příspěvek od Libor.Spacek » 24 led 2014, 14:31

Moje řeč:

Kandiduji spolu s Ivanem, Marcelem a Adamem na lídra kandidátky. Ivan je usměvavý, sympatický a dlouhodobě známý předseda strany. Marcel se vykazuje zájmem a znalostmi o aparátě EU a jistě by do něj skvěle zapadl. Adam má zkušenosti a schopnosti se psaním a vydáváním tiskových zpráv a jeho pozornost na detaily je v tomto směru určitě užitečná. Dovedu si živě představit, že pokud by někdo takový existoval, IvanoMarceloAdam by byl výborný kandidát.

Já jsem jen postarší ksicht který už ženy moc (vůbec?) nevzrušuje, byrokracii nemám v oblibě a raději ji zjednodušuji či v případě nutnosti svěřuji jiným a detaily sice jako bývalý programátor a akademik z dob před narozením většiny z vás zvládám, ale nepřikládám jim tu nejvyžší důležitost. Co tedy vlastně já vám a všem občanům v eurovolbách nabízím?

Zkrátka: zkušenosti, rozhled, úsudek o výběru lidí, spojenců, a hlavně směru, kterým pokračovat. Moje výše zmíněné neschopnosti či delegování mi popřávají čas specializovat se spíš na tyto svoje schopnosti.

Abych doložil důležitost správného úsudku, kritické analýzy a předvídavosti, dovolte mi trochu odbočit do osobní historie. Když jsem už kdysi ve svých 18. letech emigroval, všichni mě od toho odrazovali ve stylu: "neblbni, nemáš vzdělání, peníze, kontakty, neumíš řeči, nemají tam socializmus, nebudeš se smět vrátit, chcípneš hlady, uvidíš!" A vida, anglicky jsem se naučil (natolik, že jsem byl později oblíbeným korektorem pro svoje aglické akademické kolegy), vzdělání a vše ostatní přišlo taky. Ale o to ani tak nejde. Když jsem se po 38. letech vrátil zpět do ČR, většina z těch, co předvídali můj tristní konec se tady sami mezitím buď zbláznili anebo umřeli na alkoholizmus. Ti odolnější mi jenom záviděli. Na univerzitách v Anlgii jsem se zase setkával s intelektuály, často přesvědčenými marxisty. Když jsem jim už v 70. letech minulého století s jistotou předvídal konec jejich hrdinného Sovětského Svazu, tak mě taky měli za blázna a zlobili se na mě. Teď předvídám konec dalších špatných věcí a propaguji přímou demokracii a lidé opět často nechápou. Musíme je proto s rozumem přesvědčovat a potom se uvidí!

Takže berte můj návrat a přidání se k Pirátům jako výbornou předzvěst toho, co přijde. Využijte této příležitosti (a mě) na maximum mým jasným zvolením na lídra kandidátky. Ostatní kandidáti mě možná svojí energií a pracovitostí v jistých směrech předčí, ale musíte se ptát sami sebe, kam vás dovedou, neboť to je to nejdůležitější.

Ještě jedna osobní informace. Moje manželka je angličanka a v tomto mě podporuje. Je mimo jiné dobrá hostitelka, obvzlášť, když je třeba hostit návštěvy ze zahraničí. Toto se už osvědčilo napřiklad na podzimním CFku, kdy jsme se ujali Amálky (a Marcela).

Svůj program už jsem uvedl dříve, zde je jeho krátká rekapitulace:

1) Přímá demokracie (nejen proto, že každý se rád vykecá, ale přímá demokracie bude hlavně velký přesun moci z oligarchů na občany!)
2) Svoboda Internetu a Informací (viz můj programový dokument a Amálčiny snahy v EU, které znásobím)
3) Jednoznačná podpora fyzických osob oproti právnickým osobám a státní moci (tj. soukromí, ale i jiné).

Tyto tři body na sobě logicky závisí a vzájemně se hluboce podporují.

Mám připraveno i několik konkrétních návrhů které by mohly zaujmout voliče, ale to nechám až na diskuzi po primárkách.

Děkuji za pozornost a předem za každý hlas.
Senilní dědouch a troll.

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10495 poděkování
Dostal poděkování: 16658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 24 led 2014, 16:33

Nakonec se také hlásím na kandidátku na pozici podpora (výplň). Má kandidátská řeč je zde: podatelna-celostatniho-fora-f487/ohlase ... ml#p277131

Můj profil, životopis a kvalifikace je zde: http://www.pirati.cz/lide/mikulas_ferjencik
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Filip.Krska
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6625 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 24 led 2014, 17:37

Adam Skorepa píše:- Kolik Pirátů s sebou chcete do EP vzít?
To nelze v tuto chvíli s přesností určit. Jak jsem již nastínil, v případě zvolení Pirátů z více zemí hodlám posádku sdílet. V Česku bude potřeba pravděpodobně jeden asistent. V Bruselu bude muset být jeden velící důstojník, který bude mít posádku na starosti. MEP tohle nemůže řešit. Typicky pak v Bruselu bývají 3 asistenti. Chtěl bych také někoho ze zahraničí, ideálně někoho, kdo už má s EP zkušenosti. Hodlám však na příležitostné izolované úkoly zapojit co nejvíce lidí.
Adam Skorepa píše:- Umožníte zájemcům z řad českých Pirátů krátkodobé placené stáže, aby mohli nabírat zkušenosti a podílet se na vaší činnosti?
Spíš neplacené. Obávám se, že na placené stáže nebude rozpočet. V tomto směru hodlám z Amelie vyždímat co nejvíce informací, protože stáže jsou extrémně důležité.
Adam Skorepa píše:- Máte v plánu zaměstnávat i lidi mimo stranu?
Preferuji Piráty, ale MEP se nesmí uzavřít jenom dovnitř strany, takže se tomu rozhodně nebudu bránit.
Adam Skorepa píše:- Jak si hodláte vybírat lidi do svého pracovního týmu?
Podepsal jsem no-asshole policy, takže to nesmí být kretén :-) Primárně se rozhlížím po Pirátech, kteří za sebou mají výsledky, a to jak v místních i zahraničních vodách. Jak jsem již psal a říkal, budu potřebovat jednoho v Česku, kdo umí PR, stejně tak v Bruselu, někoho, kdo bude umět řídit kancelář, a nějaké odborníky. Samozřejmě to nejsou full-time pozice, takže to budeme muset nějak nakombinovat. Počítám ze začátku s menším týmem, který se časem rozroste.

Myslím, že sehnat asistenty v Česku problém nebude. Horší to asi bude sehnat asistenty do Bruselu. Budu se samozřejmě dívat po neúspěšných kandidátech :-) Pokud bych sám ve volbách neuspěl, zvažoval bych pozici asistenta sám (ale tam záleží na mnoha faktorech).
Adam Skorepa píše:- Hodláte sami přispívat na chod své/společné kanceláře Pirátů v Bruselu?
Ne, na to jsou peníze v rozpočtu EP. Hodlám ale posílat dary Pirátské straně. Jestli je pak využije např. na financování stáží už bude rozhodnutí Pirátské strany.
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26354 poděkování
Dostal poděkování: 19292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2014, 17:47

Vyhlásil jsem dvě samostatná vlákna pro rozpravu, tady se nepříjemně motá procedura:
Volba lídra: celostatni-forum-f477/cf-5-2014-1-volba ... 21095.html
Volba čelních: celostatni-forum-f477/cf-5-2014-2-volba ... 21096.html

Pokračujte tu nebo tam, co vám bude lépe vyhovovat, pokusím se tu postupně jemně uklízet.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 25 led 2014, 07:48

Obávám se, že se nám volba nepříjemně protáhne. Žádala jsem za RP určitý postup, abychom zbytečně neztráceli čas. A také o případné námitky proti navrženému postupu. Nic.
Výsledek je ten, že bez jakékoli odezvy z AO hodláte vyhlašovat termín volby kandidátů 2. - 5. až poté, co budou známy výsledky volby lídra. To znamená 3 dny navíc.... :roll:
Prosím o vyjádření, proč AO nereaguje na RP. ZDE. Děkuji.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1408 poděkování
Dostal poděkování: 1297 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 25 led 2014, 20:07

Marcel Kolaja píše:Vážené celostátní fórum,

svoji kandidaturu na lídra ve volbách do Evropského parlamentu jsem oznámil již před delší dobou. V neděli jsem se představil na zasedání celostátního fóra. Do vyhrazených pěti minut však nebylo možné vměstnat vše, co bych si přál, a ani jsem vzhledem k jiným aktivitám, které v současnosti v Pirátské straně vedu, nebyl schopen řeč připravit, jak bych si představoval. Zkrátil jsem ji tedy na minimum a omezil jsem se na uvedení hlavních důvodů, proč si myslím, že byste mě měli volit. Dovolte mi tedy, prosím, sdělit více v tomto příspěvku.
......
Děkuji všem, kteří to dočetli až sem. Tím jsem asi vyčerpal vše, co jsem měl na srdci, nebo alespoň na co z toho jsem si vzpomněl. Přeji šťastnou ruku při volbě a v případě zvolení se budu snažit vás nezklamat.

P.S. Pro pamětníky: latiník by řekl: "Za čtyři měsíce bude ACTA kostka." ;-)
No, milý Marceli, nedočetl a už asi ani nedočtu.
Kdeže je ta prostá kauzalita starého světa...
Sám vidím svět v mnoha souvislostech a obvykle vrstvívám další. Ale z Tvých samolibě rozsáhlých litánií mi naskakuje husí kůže.
A naskakuje mi u Tebe husí kůže i z toho, že neleníš a na nejednoduchý dotaz na fyzickém jednání jdeš až k pultíku a odpovíš jediným slovem; ale vychutnáváš si čas té cesty... Děsím se, že tak rozvláčný přístup zabrzdí demokracii a nastoupí tyranie (oligarchie, timokracie). Lidi dnes nemaj náladu poslouchat někoho, kdo se rád poslouchá (vzpomeňme Waltra Komárka...). Pokud dejme tomu 10X nezkrátíš/nezrychlíš, je mi Tě líto.
OFFTOPICZačetl jsem se do Tebou odkazované cesty do Bruselu, páč jsem sedmým rokem nadšeným BFU linuxákem. Taky nedočetl ani první z šesti článků. PROBOHA ZASTAV SE a zkrať vše na desetinu, dvacetinu, jinak jsi, je mi líto, mrtvý muž
OFFTOPICA užívání zkratek, které zná jen velmi omezený okruh lidí - no to se dělá tak, že nejdřív neleníš, napíšeš to celý a do závorky dáš "dále .....", ale to jsem si asi dovolil až příliš, co...
Pep
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Karel.Rada
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: pirát
Dal poděkování: 2427 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Příspěvek od Patrik.Dolezal » 26 led 2014, 00:27

Také do tohoto vlákna - řeči a odpovědi kandidátů na CFku:

http://webshare.cz/file/7mBg21f55Y/kand ... ra-mep-mp3

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 05 úno 2014, 02:10

V úvodní příspěvku se konstruuje kandidátka, najdete tam také odkazy na ještě běžící volby, nicméně:

Doplňující volba čela: celostatni-forum-f477/cf-5-2014-2-2-dov ... 21350.html
Volba dalších kandidátů: celostatni-forum-f477/5-2014-3-volba-da ... 21120.html

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 16 bře 2014, 13:56

Všechna doplňující hlasování jsou ukončena, jednání je vyčerpáno, konec, zvonec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vaclav Malek, Marcel.Kolaja

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“