Stvrzení obarvení veřejných peněz zásadním hlasováním CF

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat přijaté rozhodnutí RV o účelovém užití veřejných prostředků jako zásadní návrh CF

Ano
53
82%
Zdržuji se
12
18%

Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 65

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17423 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvrzení obarvení veřejných peněz zásadním hlasováním CF

Příspěvek od Jakub.Michalek » 16 led 2014, 21:21

@Jirka:
Ty si raději přiznej, že pěkně kecáš. :lol: Nejprve přestaň na někoho svalovat vinu, že nějaký projekt nevyšel. Pak si uvědom, že jenom kvůli tomu, že ostatní politické strany kradou peníze ze zakázek a dělají mega kampaně za státní příspěvky, to ještě neznamená, že bychom to měli dělat i my. Podle toho, co píšeš, by z nás byla druhá Strana zelených. Ale na té je také aspoň vidět, že k úspěchu v Senátu nepomáhají plakáty, ale známá osobnost (Libor Michálek, Eliška Wagnerová). Já bych mohl stokrát říkat, že za daných podmínek a při daném způsobu provedení nemá kampaň šanci ani na vrácení příspěvku na volební náklady (autoři kampaně ani nezvládli úpravu hlasovacího lístku), ale pokud si to někdo vzal za svůj projekt, tak mu v tom bránit nebudu, nijak to nikomu nevyčítám, prostě se tam udělaly chyby, kterým jsme se dosud vyhýbali a musíme si z toho vzít ponaučení. Výsledek je v podstatě stejný jako u Ivoše a takový výsledek by patrně byl u každého dalšího neznámého kandidáta na senátora. Bohužel za současné situace, kdy peníze nejsou používány ani pro práci pro našeho existujícího senátora, nejsem přesvědčen, že by zvolení nového senátora k něčemu bylo.

@Dominika:
Na veřejné peníze už zvláštní účet je. Díky několikatýdennímu jednání republikového výboru, který dospěl k tomu samému, co republikové předsednictvo před půl rokem.

Debata se stáčí do oblasti, která mě nezajímá, případně k příspěvkům, na které necítím potřebu reagovat, takže za mně Howgh.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 16 led 2014, 21:40

Výsledek Luďka byl dvojnásobný než Ivoše.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 16 led 2014, 21:42

Pokud by se to mělo někdy "prolomit", tak to budu prosazovat aspoň na úrovni krajů/kraje. Zatím nevidím, že by to někde dělalo nějaké problémy a nebo kladlo překážky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvek:
Ondrej.Profant

vicmac
Příznivec Pirátů – Praha
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od vicmac » 16 led 2014, 22:05

Nejlepe smysl celeho statniho prispevku vystihl Jiri Kaderabek a jsem opravdu zvedav, co a jak to proberete na CF.
Jednoduchost hospodareni, smysluplnost vydaju na budovani a propagaci strany,jasna strucna pravidla, kontrola. Vic netreba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi vicmac za příspěvek:
Viktor.Mahrik

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 16 led 2014, 22:25

Jakub Michalek píše:Na veřejné peníze už zvláštní účet je. Díky několikatýdennímu jednání republikového výboru, který dospěl k tomu samému, co republikové předsednictvo před půl rokem.
Teď jsem se koukl na pirati.cz a je tam jen jeden účet barvy zelené na příjmy a barvy červené na výdaje. Tak nějak nechápu, kde je ta naše transparentnost.

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 16 led 2014, 22:35

Roman Kucera píše:
Jakub Michalek píše:Na veřejné peníze už zvláštní účet je. Díky několikatýdennímu jednání republikového výboru, který dospěl k tomu samému, co republikové předsednictvo před půl rokem.
Teď jsem se koukl na pirati.cz a je tam jen jeden účet barvy zelené na příjmy a barvy červené na výdaje. Tak nějak nechápu, kde je ta naše transparentnost.
To si pleteš účet/účty s informativním výstupem z účetnictví... Já tedy na pirati.cz nikde nevidím nápis Účet a nějaké jeho příjmy a výdaje..

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 16 led 2014, 22:42

Vaclav Malek píše:To si pleteš účet/účty s informativním výstupem z účetnictví... Já tedy na pirati.cz nikde nevidím nápis Účet a nějaké jeho příjmy a výdaje..
Tak hlavně že si to nesplete veřejnost. Já nejsu důležitej, jen jsem si něco přečetl o Transparentní organizaci :-)

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 16 led 2014, 22:44

Roman Kucera píše:
Vaclav Malek píše:To si pleteš účet/účty s informativním výstupem z účetnictví... Já tedy na pirati.cz nikde nevidím nápis Účet a nějaké jeho příjmy a výdaje..
Tak hlavně že si to nesplete veřejnost. Já nejsu důležitej, jen jsem si něco přečetl o Transparentní organizaci :-)
Tak to je fajn, že také čteš :) Já doufám, že je to srozumitelné pro většinu gramotných lidí... Zatím si tedy nikdo nestěžoval :)
OFFTOPICa já jdu konečně dodělat kalendář a věci pro FO... vy si tu řešte barvičky :)

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 16 led 2014, 23:39

Já myslím, že pravdu mají Roj a Jirka, kteří to pojímají realisticky. Jsem idealista OFFTOPIC(i když pragmatický), ale nevěřím chimérám, že když budeme charita, tak nás jen proto lidé budou volit. A tohle jsou klíčové části:
Jirka Kadeřávek píše:Oni nám hlas a ty peníze dávají proto, abychom z nich podpořili prosazování a medializaci našeho politického programu (jestli tomu někdo říká rozhazování, tak opravdu nechápe politiku).
Roj píše:Jsem pro to, abychom stanovili jasné zásady hospodaření se všemi penězi, které máme.
Já jsem pro stejné kritérium pro všechny prostředky, co kdy budeme mít.

Klidně to můžem zkusit charitativně jak říká Miki a Jakub, ale mám takový nemilý pocit, že přijde po volbách do EP vystřízlivění..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 2):
vicmac, Petr.Vileta
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2430 poděkování
Dostal poděkování: 6751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 16 led 2014, 23:47

Jakub Michálek píše:Ale na té je také aspoň vidět, že k úspěchu v Senátu nepomáhají plakáty, ale známá osobnost (Libor Michálek, Eliška Wagnerová)
Jenomže ty známé osobnosti, i když by nakrásně mohly a chtěly se na tebe milej zlatej vykašlou, když na ně vystrčíme akorát tak holou prdel a řekneme jim, že si mají za svého zaplatit i kauci (protože na ni nebudeme mít - stačí umět číst finanční výkazy). Michálka bysme nikdy sami finančně nedali a díky obarvení prostředků za něj a za volby do PS PČR nedáme ani příště (a to jde o jednoho senátora). Státní příspěvek je příspěvek na činnost a profesionalizaci organizace. To co jste udělali je pro mne přiznání, že ty tvé slavné předpisy jsou na levačku, protože ani ty sám nevěříš tomu, že dokáží zabránit rozkradení peněz, přiznáním toho že ty sám nevěříš činnosti této strany a jejím demokratickým procedurám (ostatně tvůj postoj k RV je toho dokladem - to několikatýdenní jednání trvalo 7 dní mezi 23.12. - 30.12. a bylo iniciováno žádostí vedoucího FO) a raději chceš ty prachy rozfofrovat na něco jiného, bezrizikového. Možná jsme v tom případě nemuseli budovat organizaci jak na řízení země a mohli si vystačit s hejnem, co? Kdybych nevěděl, že je to blbost a naivita, tak bych si myslel, že je to záměr a že jste k tomu navedení.

Mmchd. já bych rád, kdyby o tom CF hlasovalo a dalo Vám jasnou odpověď, protože jsem přesvědčen, že jsem schopen členům vysvětlit, že charitativní činností ještě žádná strana volby nevyhrála a že obarvení peněz podminovává minulé, současné i budoucí snažení nás všech. A že pokud to myslíme vážně, musíme umět peníze s penězi hospodařit a zajistit za ně maximálně efektivní fungování politické organizace, chceme-li někdy uvažovat o tom, že se státním rozpočtem zajistíme efektivní fungování státu. Že se u toho dohádáme je jasné, ale mám všechna pravidla a procedury, abychom to dokázali ustát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, vicmac, Petr.Vileta, Viktor.Mahrik, Karel.Rada
Zakladatel České pirátské strany

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“