CF 32/2013 Volba předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17648 poděkování

Re: CF 32/2013 Volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera » 12 led 2014, 12:48

Za KS MSK oznamuji, že nominace obdrželi Ivan Bartoš a Petros Michailidis.
(A o pouhý hlas nominace unikla Michalu Havránkovi a Tomovi Vymazalovi.)
Hlasování zde - krajske-forum-moravskoslezsky-kraj-f339 ... 20829.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ivan.Bartos
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Cernohorsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 1497 poděkování

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky » 12 led 2014, 15:07

Dobrý den,

chtěl jsem tímto poděkovat Plzeňskému kraji za nominaci. Leč do RP jsem se rozhodl nekandidovat. Své důvody jsem již vysvětloval svému KS, proto jsem KS MSK nežádal ani o nominaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 3):
Libor.Spacek, Adam.Soukal, Lukas.Barton
tel. : 601573955

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 12 led 2014, 16:43

Hezký den,

jako nejdéle sloužící člen předsednictva (Ivan si dal v létě pauzu) jsem se rozhodl na lednovém CF do předsednictva opětovně nekandidovat.

Mé důvody jsou převážně osobní - potřebuju dodělat školu, vyrovnat příjmovou a výdajovou stránku svých osobních financí a mít čas i na jiné věci, než jsou Piráti.

Současně přiznávám, že cítím určitou funkcionářskou únavu. Každodenně řešit podání v podatelně, být zavalen věcmi, které bych rád udělal, ale nestíhám je, nebo se na ně pro záplavu jiných věcí nedokážu soustředit, cítit odpovědnost za to, když se "nic neděje" začne být po tak dlouhé době frustrující.

Kdybych kandidoval, tak by mou primární motivací bylo spíš zabránit někomu, koho považuju za potenciální průser funkci vykonávat, než že bych byl přesvědčen, že budu funkci zodpovědně vykonávat i bez toho, aby to mělo fatální dopad na můj osobní život. To není dobrá motivace a raději jsem se rozhodl dát lidem, kteří kandidují, prostor ukázat co umí.

Taky mám ještě jeden Pirátský cíl. Ukázat členům, že funkce není potřeba pro to, aby byl člověk v Pirátské straně aktivní. Chci se zapojit do participativního rozhodování, chci se podílet na kampani do evropských voleb, chci pomoct se zapuštěním Pirátských kořenů v komunálu a tvrdím, že funkce na to není potřeba. Současně mě samotného zajímá, nakolik jsou bariéry fungování bez funkce skutečně odbourané. Určitě to nebude příjemné, když najednou nebudu moct poslat sám od sebe tiskovou zprávu nebo vydat vyjádření "za Piráty", ale vlastně se na to docela těším.

Své téměř čtyřleté působení ve funkci místopředsedy Pirátské strany hodnotím pozitivně a myslím si, že se nemám za co stydět. Spousta věcí se povedla, spousta se nepovedla, ale pamětníci nepochybně budou souhlasit, že Piráti v únoru 2010 a Piráti dnes, to jsou nebe a dudy.

Podporuju, aby předsedou zůstal Ivan Bartoš, věřím, že nás dokáže dovést do europarlamentu. Na závěr bych chtěl vyzvat Standu Štipla, Jirku Kadeřávka juniora, Filipa Kršku a Markétu Gregorovou, aby také kandidovali.

Děkuju všem členům stávajícího předsednictva za spolupráci. Z Pirátské strany rozhodně neutíkám, dokonce jsem dostal od manželky svolení kandidovat "do počtu" v eurovolbách, pokud bychom měli problém zaplnit kandidátku smysluplnými kandidáty a rád bych se aktivně zapojil do magistrátních voleb v Praze, podle situace zvážím i kandidaturu na volebního lídra.

Mikuláš
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18645 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 led 2014, 17:04

Nominace doručeny, odmítnutí zaregistrována, Petr Kopač se mi ozval SZ, takže to beru jako že fakt kandiduje a má založené vlákno. Pokračujmež.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 12 led 2014, 17:16

Gratuluji M.Ferjenčíkovi k jeho rozhodnutí nekandidovat do RP. Před volbami do PS dokázal velice pozvednout volební preference Pirátu v Pardubickém kraji.
Zárověň však podle mého mínění bohužel nebyl tím co potřebujeme od místopředsedy RP a to lídrem naší společné činnosti.

Naprosto nesdílím M.Ferjenčíkovo přesvědčení, že nás I.Bartoš dovede do europarlamentu. Možná k tomu může přispět jako případně zástupce nějaké menší skupinky našich příznivců nebo případně tiskový mluvčí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Ivan.Bartos

Petr.Bajgar

Re: CF 32/2013 Volba předsednictva; Ivan Bartoš

Příspěvek od Petr.Bajgar » 12 led 2014, 18:18

Problémem pana I.Bartoše viditelně není měnit jeho stanoviska. Odměnu za volební poradenství jsem navrhoval už v roce 2009 což by mi snad mohl dosvědčit kolega J.Kučera a dokonce jsme díky němu měli takového člověka už na volby 2010 jenže I.B. významně přispěl k tomu, že volby dostal na starost J.Podhajský, který mnoho měsíců před volbami nedělal naprosto nic a v posledních pár týdnech sotva něco málo.

Problémem a to nejen jeho, ale především naším společným je především to, že I.B. nemá skutečnou vizi toho jak můžeme a máme naše společné seskupení rozvíjet. Jeho předsedování je obdobím v podstatě stagnačním a ve znamení pouhého udržování se u moci nad kolektivem Pirátů. I.Bartoš s velikým politováním není prostě a jednoduše ani skutečným lídrem ani vizionářem, ale především a to prosím bez urážky "mluvkou". Jeho trvalým problémem je, že v podstatě ani nechce být politikem. Proto jeho činnost spočívá v tom co se ve své kandidátské řeči snaží v podstatě legitimizovat a to je uspokojení vlastního ega z pozice předsedy.

Jistě budu obviněn z osobní antipatie, ale to není podstatou mého příspěvku, přesto že mě I.Bartoš trvale špiní a shazuje kde jen může. V politice asi nikdo nemuže být kamarádem nebo kamarádíčkem všech členů natož takových jako jsem já.

S politováním musím konstatovat, že I.Bartoš v podstatě způsobyl neuspěch už ve volbách 2010 stejně jako ve vlbách nedávných, když odmítl to co slíbil na CF 2009 tedy dát znovu hlasovat o vzniku volebního odboru, který by trvale naše společenství připravoval na následující volby.

I.Bartoš dlouhodobě neprotestuje ani proti formalizmu, který do našeho seskupení zavedl J.Michálek, díky čemuž máme sice mnoho norem a pravidel a extremně vlivný AO ale trvale ztrácíme lidi, kteří by s námi a pro blaho našich spoluobčanů chtěli spolupracovat. Místo toho aby uměl právě lidi kteří mají přesah a zájem zapojovat do součinnosti tak je bere spíš jako konkurenci pokud se nezapojí do jeho osobní klaky.

S politováním musím připomenout že jsem na možnost předčasných voleb upozorňoval mnoho měsíců, na základě narustajících společenských tenzí a protestů proti vládě P.Nečase a byl jsem opakovaně mnohokrát I.Bartoš a M.Ferjenčík fuckován protože prý se oni vesla nepustí. Díky tomuto byla trvale odsouvána jakákoliv příprava na předčasné příp.řádné volby až do chvíle jejich vyhlášení a následně I.B. řešil situaci překotně a nedemokraticky.

Velikou trvalou chybou I.Bartoš je opomíjení významu našich čtrnácti krajských sdružení a to přesto, že krajské volby především ukázkově ve středočeském kraji předvedli jak efektivní a užitečná může být činnost krajských lídrů a opominul zcela řešit situaci dlouhodobě stagnujících KS jako například KS ZLK viditelně protože je kámoš s P.Stehlíkem.

Po nedávných volbách naopak podpořil převrat v KS OLK kvůli osobním antipatiím vůči mě a zabránil tak využití předvolebních kontaktů pro posílení KS OLK. Nejspíš proto, že muzikanti přece drží spolu.

Naprosto si nedělám iluze, že by můj výčet mohl být úplný a mohu pouze doufat, že kolegové nebudou podporovat I. Bartoše jako nejmenší zlo, které už známe, místo společného hledaní a podporovaní člověka, který bude mít skutečnou vizi, drive a bude lídrem a hlavně koučem našeho společenství.
Bez tohoto budeme díky I.Bartošovým neschopnostem trvale odsouzeni k bezvýznamnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Michal.Havranek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

Příspěvek od Michal.Havranek » 12 led 2014, 18:27

OFFTOPICAno, Ivan Bartoš může za naše posraný životy.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 2709 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 12 led 2014, 19:03

Není mi jasné jakým způsobem se PB podařilo odeslat úvodní část vlastní kandidátské řeči do vlákna o IB. Je to úderný, doporučuji pokračovat v odpovídajícím vláknu. ;) :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Roman.Kucera

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 12 led 2014, 19:58

Mně se líbí, že Ivan je v řadě ohledů sebekritický. Kéž by tuto vlastnost měli i ostatní kandidáti na předsedu! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Michal.Schmidt, Lenka.Wagnerova, Viktor.Mahrik, Lenka.Kozlova
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 12 led 2014, 21:21

Ondra.kl píše:Není mi jasné jakým způsobem se PB podařilo odeslat úvodní část vlastní kandidátské řeči do vlákna o IB. Je to úderný, doporučuji pokračovat v odpovídajícím vláknu.
Toto je vlákno ke kandidatůře I.Bartoš, přesto aspoň krátce odpovím. Nekandiduji do RP a ani o takové kandidatůře neuvažuji.
Moje výtky vůči IB nejsou osobní a jsou vedeny snahou, aby naše společenství mohlo do budoucna fungovat efektivně a být významnější politickou silou hájící zájmy našich voličů než tak jak je tomu bohužel poslední čtyři roky od zvolení IB předsedou.

Přestože předpokládám, že u mnoha především mladých kolegů převládne představa, že politika je především o vystupování v mediích a to především v TV a budou krátkozrace volit IB do funkce předsedy přes všechna jeho selhání v této vedoucí funkci. Zatímco já budu jistě mnoha jedinci jako obvykle zostuzen za svou otevřenost. Tradice lhát si do vlastní kapsy je totiž v Česku za mnoho posledních desetiletí a to už od roku 1918 přiliš zakořeněná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Helena Jarolimkova, Roman.Semik

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“