žádost o pozvání Noama Chomskyho

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ahoj RP,

5.--7. června 2014 bude v Olomouci Noam Chomsky:

http://olinco.upol.cz/

Prosím o zvážení, zda nevyužít této příležitosti a pozvat ho na akci, kterou bychom za tímto účelem vytvořili, aby se podělil o své politické názory:

https://en.wikipedia.org/wiki/Noam_Chom ... ical_views

Mohli bychom spojit události, které budou tou dobou aktuální. Bude čerstvě po evropských volbách, tak by mohl být třeba nějaký panel zástupců evropských PP. Rozhodně by bylo přínosné, kdyby k nám mohl Noam Chomsky promluvit. Díky!

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Filip.Miler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 26 srp 2010, 08:54
Profese: Hudebník/Filmař/Vývojář
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Filip.Miler »

Jsem jednoznačně pro, mohli bychom to pojmout opět jako programovou konferenci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Miler za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Ivan.Sirko, Ondrej.Profant, Filip.Krska
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od msuchan »

Fandím...Nicméně bych se nebál to pojmout šířeji a místo nějaké privátní besídky bych u Chomskyho otestnul možnost větší akce pro veřejnost, ve stylu "Ladies and gentlemen..Čeští Piráti uvádí...Noam Chomsky." ;)
Tzn. akci, která bude mít nějaké ambice, kvalitní PROMO, přípravu, program, tech. zabezpečení, dostatečnou "štábní kulturu" a přijdou tam lidi ve stovkových řádech.
Na místě Pirátů bych se na cosi podobného ani nerozpakoval "pustit nějaký chlup"... :lol:
A určitě jsem ochoten se do případného projektu aktivně zapojit.

P.S. Já rozhodně psát Chomskymu nebudu...na to se "lingvisticky necítím" a nechci být: "Man who killed Noam"...by your grammar... :lol: :lol: :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Marcel.Kolaja, Petr.Vileta, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

No jakožto Piráti bychom například mohli udělat tu akci celostátně..

V Olomouci by byl přítomen přímo na akci a v dalších městech a místech v ČR by byl live stream s nějakou zpětnou vazbou.

Věřím, že bychom například byli schopni zrealizovat takový live stream do některých škol a zpětnou vazbou mám aktuálně na mysli otázky přímo studentů/občanů.. Mám za to, že by se našel dostatek lidí, kteří by rádi slyšeli takovou osobnost "na živo" a v momentě, kdy by se jim mohlo podařit, se i přímo zeptat takové osoby?

Chápu, že by nás to zajisté stálo hodně usilí, hodně času na přípravy a neměli bychom moc možnost něco zkazit, ale pokud by se to podařilo, tak by to stálo za to ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Filip.Krska
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od msuchan »

Mno...byl bych velice nerad, kdyby toto vyšumělo...
Je u pirátů zájem o Chomskyho, či není..??? :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Marcel.Kolaja
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Michael.Polak »

jako o Chomského nejde nemít zájem, samozřejmě :-) ale samozřejmě by nám pak už nikdo neodpáral tu nálepku "komunistů" (ale my už těch nálepek máme stejně, jako jich má průměrný kříženec punkáče s venkovským metalákem na džínové bundě :-)

jeho názor na pirátské hnutí by mi samozřejmě velice zajímala (stejně jako mě potěšila postupná změna postoje k našemu hnutí u Richarda Stallmana). je otázka, jestli bude kvůli tomu ochoten účastnit se nějaké naší akce... no ale stejně by to bylo zajímavé.

dalším velký levicovým guruem, jehož názor na nás Piráty by mi mě maximálně zajímal, je ještě Slavoj Žižek (tam bude ještě zajímavější: radikální/akademická levice většinou osciluje mezi vyjadřováním podpory té či oné formy komunistické strany v té které zemi a mezi anarchistickým odmítáním voleb jako takových, jako "divadla potvrzujícího legitimitu systému"... což ovšem zpochybňuje důvěru těchto lidí v demokracii jako takovou). z českých teoretiků by mě samozřejmě zajímal názor Bělohoradského (ten je blízko Janu Kellerovi, kde se to ale téměř překrylo se soc-dem a snahou o její určitou "radikalizaci", dá-li se to tak říct...): právě, že on by podle mě musel přiznat, že se dotýkáme jednoho z hlavních skutečných témat západních demokracií (tedy postupný přesun moci směrem k médiím, a naopak i využívání státní moci médiemi k upevnění a zafixování svojí pozice...)

mě by obecně zajímalo i co si Chomský myslí i o internetu jako takovém (ono to asi někde vyhledat jde, ale on se obvykle vyjadřuje jen k "velkým" tématům). mě celkově přijde, že hodně ustrnul u rétoriky přelomu 60. a 70.let, i když samozřejmě.. ve světě se pořád dějí věci, které zasluhují takový komentář. ale třeba co si myslí nejen o pirátech, ale třeba i o kauze NSA nebo tak... on byl kritikem "tvrdé", vojenské moci, ale fakt by mi zajímalo, jak se staví k téhle "měkké" moci, kterou šmírování fakticky představuje.... (no, něco by asi šlo vygooglit, pravda)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Michael.Polak »

Heh, v anketě Guardianu vede nominace na "největšího mudrce naší doby", druhý za ním je Dalajláma a boduje i Rowlingová (ehm? si to vysloužila za Famfrpál?) a Dawkins (asi za moje oblíbené video, na kterém pitvá žirafu)

Jinak v srpnu jsem byl na cestách, takže koukám, že na téma NSA jsem prošvihl "debatu století"...
http://www.theguardian.com/commentisfre ... nowden-nsa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Marcel.Kolaja

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Vaclav.Malek »

obávám se, že to nebude tak žhavé... většinou má tak plný program, že se schůze/přednášky apod. dohadují i měsíce předem... To by musel opravdu vyloženě chtít a RP by se muselo více než jen snažit...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: žádost o pozvání Noama Chomskyho

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Tak to by v tom pripade mela strana co nejdrive zacit jednat, aby si na nas pripadne udelal cas.. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 2):
Marcel.Kolaja, Pavel.Moravec
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Odpovědět

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“