KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Příspěvky: 1778
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2026 poděkování
Dostal poděkování: 3016 poděkování

KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Janka.Michailidu » 24 pro 2013, 00:34

Ahoj Pirátstvo Matičky měst!

Byla jsem požádána o založení vlákna k rozpravě o kandidátech Prahy do RP.
Nevím, jak na to, instrukce jsem dostala pražádné, tak snad to nezkoním moc.

Kandidáti hlašte se, diskutujte a hlavně, zachovejte vnitřní klid!
:fet:

P.S.
Rozprava poběží nevím dokdy a hlasování poběží nevím dokdy.. Za upřesnění budu vděčná a doplním ho ráda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Michal.Ketner, Adam.Skorepa, Petr.Jedelsky, Lenka.Wagnerova

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1082 poděkování

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Petr.Holek » 24 pro 2013, 14:55

Hlasim se o nominaci do RP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Michal.Ketner, Mikulas.Peksa, Janka.Michailidu, Tomas Lastuvka, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Viktor.Mahrik

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Příspěvky: 4858
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4533 poděkování
Dostal poděkování: 3857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Lukas.Findeis » 25 pro 2013, 14:14

OFFTOPICChcete mě?

EDIT: Ooops, přehlíd sem se. Nechci být členem RP.
Naposledy upravil(a) Lukas.Findeis dne 25 pro 2013, 17:09, celkem upraveno 3 x.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7681
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13314 poděkování
Dostal poděkování: 7275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Ondrej.Profant » 25 pro 2013, 16:06

Lukas Findeis píše:Chcete mě?
To je vážná otázka, nebo co? Jedná se o volbu do Republikového předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Janka.Michailidu
profant.eu, poslanec

Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Michal.Havranek » 29 pro 2013, 16:03

Hlásím se tímto k nominaci do RP

Zdravím,
http://www.pirati.cz/lide/michal_havranek

hlásím se s důvěrou členů KS ULK jako kandidát do republikového předsednictva strany Piráti na místo místopředsedy. Dlouho
jsme zvažoval jak napsat svojí řeč, a rozhodl jsem se, že jí napíšu ve formě několika bodů.

1. můj vývoj ve straně
Pirátskou stranu jsem zaznamenal už v roce 2009 při jejím založení. V té době mne moc neuchvátila, protože mi připadala striktně zaměřená na práva na internetu. Ke konci roku 2011 jsem začal uvažovat o vstupu do politiky jak jsem psal ve svém vstupním proslovu do stany "nechci jen sedět v hospodě a nadávat na systém, když mohu přidat svou k dílu." V té době jsem byl striktní pravicový volič, který se převážně honí za prachama, které potřebuje hlavně pro svojí rodinu (což teda dělám dodnes :)). Po shlédnutí několika videí s Ivanem Bartošem (v té době jela ACTA), jsem se rozhodl právě pro Piráty a 21.2.2012 jsem se odhodlal vstoupit.OFFTOPICKdyž si dneska čtu ty kecy co jsem tenkrát psal, nechápu :) A o několik dní později jsem byl ve VDF přijat Zdeňkem Štěpánkem a Vladimírem Charvátem. Pak následovala v dubnu PPI. Tam jsem se na social eventu potkal s Martinem Brožem, který se mne jako vyjukaného nováčka začal uvádět do obrazu a seznamovat mne s dalšími lidmi a hlavně na mne nekašlal jako jiní oslovení. Přímo na konferenci už jsem pak byl jako rybka ve vodě. A postupné proplouvání mezi Piráty (Mikuláš, Ivan, Lydie Hejnová, Ondra Kotas, Tomáš Vymazal, Honza Kočí, Honza Wagner byly jedni s prvních, se kterými jsem vedl diskuse).Po PPI pomalu začínal první vetší konflikt v rámci KS s Jakubem Šemberou, moje první školení, první omlácení hran. Díky za to. Konflikt se přenesl mezi celé KS a vyvrcholil při Krajských volbách. Mezitím bylo ještě legendární RV ve VDF, kde jsem si vyzkoušel práci pro RV a říkal jsem si že by to mohlo být dobré. Apropo Krajské volby, moje první zkušenosti s meetingy (ačkoliv neúspěšnými) prostě škola. Nějak jsme propluli.
A já se již před těmito volbami seznámil s Mírou Brožem, který mne začal brát a seznamovat s Romy. Ačkoliv už v té době jsem dělal pro nízkoprahové centrum IT správce, tyto zkušenosti změnili zcela můj pohled na problematiku a pomohlo hodně v mé cestě za liberalismem. V lednu 2013 jsem byl zvolen do RV. A následovalo RV v Brně. V tu dobu jsem již pracoval pro MO, pod Danou Kozlovou a myslím, že nám to docela šlo. Dotáhl jsem do MO pár nováčků z kraje (Víťa Konečný, pozdejí Radek Holodňák a Tomáš Weidish). Rozjeli jsme kampaň "Hrajeme Svobodnou Hudbu".
Během tohoto jsem působil i v PO, kam jsem později za sebe dodal náhradu Míšu Schwartzovou.
Po RV v Brně, jsem domluvil projev u památníku Romského koncentračního tábora Lety u Písku. Ale nikdo z předsednictva na to neměl čas, takže jsem projev sepsal, nechal si ho schválit a jel ho s Martinem Shánilem odrecitovat. Po jeho uveřejnění na FB stránce, se na mne lidé sesypali jako vosy a bodali a bodali, do toho se přidali rodinné problémy a problémy v práci. A já ze strany vystoupil. Nevydržel jsem však a cca po 10 dnech jsem požádal o znovupřijetí (již jsem ale nebyl členem RV). Tato zkušenost mne zase zocelila a posunula dál. Nicméně od té doby jsem zůstal jen řadovým členem. Až do doby parlamentních voleb, kde jsem byl zvolen Krajem jako lídr kandidátky. A začal jsem dělat už trošku jinou politiku. Již během kampaně jsem zbíral zkušenosti z oblasti komunikace s médii (vyzkoušel si nějaké postupy), vyzkoušel výstup v rádiu (http://www.voltepiraty.cz/2013/10/micha ... te-uz.html) a hlavně vedení krajské kampaně. Po volbách následovalo několik schůzek s jinými subjekty (Změna, Zelení) a byl jsme přijat do pracovní skupiny hnutí ProKraj, myslím, že potenciál získaný ve volbách se mi daří úročit.
Díky nabitým zkušenostem a změnou myšlení u Pirátů, v rámci spolupráce řešíme korupci v Krupce (v poslední době námitka proti územnímu plánu). To je asi současný stav a přeměna vyjukaného naivního kapitality v Piráta. :) BTW zhrubnul jsem už používám i vulgarismy :)) Ale dostat po držce od Krtka bych teda nechtěl :))

2. Jak vidím Piráty
Piráti jsou banda v nichž najdeme skutečné lýdry, ale také ty, kteří se na ně jen hrajou. Klasický management fungovat nebude. Šikovní lidé jsou obklopeni dalšími, kteří jim dokážou ulehčit některé úkoly. Část lidí dokáže fungovat jako hejno, část ne (myslí si že jsou důležitější než ostatní). Prostě chaos (já jsem taky chaotik, takže mi to vyhovuje :)). Nejhorší však je funkčnost v bublinách (což jsme se přesvědčili v parlamentních volbách jak je to s bublinama), k tomu patří také dostatečné řvaní v bublině (20 lidí je pro, 2 řvou a nakonec se to bez halsování shodí ze stolu). Odbory vesměs zažívají takovou renesenci. MO jakžtakž funguje, PO se oživuje, AO ani nějak nevnímán, že vůbec existuje, FO je krásně funkční (Petr Vileta mi poradí, když ví), TO je funkční také (ale vzhledem k tomu, že na fóru moc nepracují nejsou vidět), ZO má krásnou vedoucí a připadá mi také plně funkční.
Celkově to funguje jako DIY, avšak když se ti to povede jde se dál, ale jakmile uděláš jen malou chybičku, je ti převážně onlinisty ( to jsou ti co jen sedí na netu a na demo je nevidíš, ještě občas na CF :)) pořádně rozmazaná po hubě. Celkově nevidím nějakou možnost vývoje, prostě svoboda rozhodování znamená, že ten provaz jak za něj všichni táhneme většinou někdo pustí v tu nejméně vhodnou chvíly, protože se mu nechce zrovna táhnout.

3. Co a jak do budoucna
Nejen jako člen předsednictva bych byl pro, abychom začali vytvářet osobnosti v Krajích, prozatím máme osobnostně silnou převážně Prahu. Proto bych viděl reálné tlačit do celostátních médií i například krajké předsedy.
Systém garantů je třeba dotáhnout do aktivnější podoby(vůbec nezáleží . Je to o komunikaci, občas je potřeba jim prostě zavolat jak se mají a co dělají a jestli by si nechtěli vypíchnout nějaké tématko.
Vedoucí odborů, tak jednak budou volby a jednak by se měli pokusit část svých záležitostí delegovat na ostatní (nicméně ne tak že sami vůbec fungovat nebudou, je nutné práci zadávat a kontrolovat jí).
Nováčci by si měli udělat takové kolečko po odborech strany, aby věděli co a jak kde funguje. Mně se to osvědčilo.
Předsedové a místopředsedové ať tahají newbeeky sebou na RV, CF a různé demo.

Eurovolby, protože jsem euroskeptikem, nepovažuji je za důležité z hlediska úspěchu, ale z hlediska dalšího rozšíření povědomí občanů o Pirátské straně, prostě nám média dají nějaký čas jen tak.

Za klíčové však považuji komunální volby. Tam by se měla rozjet podpora všude kde to jen trochu půjde. Je pro nás nutností dostat lidi do zastupitelstev. Hezky pěkně od nejnižšího stupně to začít hackovat.

Tak a na závěr proč zrovna já.
V první řadě, už mne nějaký ten pátek znáte a víte co odemne čekat. Umím komunikovat s lidmi. Nemyslím si, že bych byl hloupý. Umím telefonovat :) Mám za sebou mediální výstupy. V KS Ústecký kraj mne mají docela rádi :). Bydlím jen hodinu jízdy od Prahy. Jsem přirozený lídr. Umím poděkovat a přiznat svojí chybu. Jsem zastáncem hejna, jsem týmový hráč. Piráty dělám protože věřím tomu, že se nám podaří dost věcí změnit. Jsem omlácen jak životem, tak Piráty :)

děkuji

jo a slunce v duši

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9812
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Ivan.Bartos » 29 pro 2013, 16:29

Ahoj,

chtě bych tímto požádat o nominaci svého mateřského KS Praha do nadcházející volby (18.1.2014) do republikového předsednictva. Budu se snažit opět obhájit pozici předsedy strany.

V této souvislosti bych chtěl odkázat také na můj příspěvek v tomto vlákně, které, ačkoliv se zaobírá volbami do EP, dále odkazuje související diskusi o směřování strany.
podatelna-celostatniho-fora-f487/ohlase ... ml#p267434

V případě, že budu za Prahu nominován, na předchozí práci navazující plán pro výkon fce předsedy přestavím záhy (i když se domnívám, že ho v současnosti komunikuji na foru dostatečně)

Moji práci i názory, včetně názorů na budoucnost Pirátů, patrně znáte.

Za připadnou nominaci budu rád.

Podobný požadavek předložím i dalším krajům. Nechápu tento akt jako anketu oblíbenosti ani nějaký předběžný průzkum, ale přijde mi, a to sleduji fora všech krajů, že je tato volba vzhledem k "supervolebnímu" roku 2014, jaksi podceněna a volba celého RP bude nejen pro 2014, rozvoj strany a volby do EP, bude klíčová.

Díky za váš čas.
Ivan

PS
Nevšim jsem si vlákna neb 10/2013 takže zde zvytečné vlákno
krajske-forum-praha-f349/zadost-o-nomin ... ml#p271395
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Jakub.Michalek, Viktor.Mahrik, Lenka.Wagnerova, Dominika.Michailidu, Mikulas.Ferjencik, Tobias.Esner
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 15026
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9560 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Roman.Kucera » 01 led 2014, 12:12

Takže zatím 3 lidi.
Petr Holek (post neupřesněn)
Ivan Bartoš (Kadidatura na předsedu)
MIchal Havránek (Kadidatura na místopředsedu)

Petře, prosím, nemoh by ses trochu rozepsat? Ne moc, ale ať víme, na jaký post se hlásíš, kolik tomu budeš ochoten věnovat a tak podobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Petr.Holek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1082 poděkování

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Petr.Holek » 03 led 2014, 19:47

Takže něco na způsob kandidátské řeči, moc si na proslovy nepotrpím, ale nechci volbu znevažovat, tak jsem si dal práci. Moc často dlouhé příspěvky nepíšu, protože se vždy snažím jít k jádru věci. Máme však ve straně dost nováčků, tak bych se jim měl nějak představit.

Něco málo o mně naleznete na https://www.pirati.cz/lide/petr_holek. Pro Pirátskou stranu jsem toho, myslím, zvládl udělat dost. Významnou měrou jsem se podílel na původní ideji kampaně Hrajeme svobodnou hudbu, svou čajovnu jsem poskytoval Pirátům jako klubovnu a občasný sklad (což výrazně pomohlo v době voleb, kdy jsme neměli k dispozici žádný jiný prostor, přestože si nevhodnost čajovny pro tyto účely plně uvědomuji). Pomáhal jsem s organizačními záležitostmi během tiskových konferencí, demonstrací, přednášek a dalších aktivit. Rovněž jsem nějakou dobu působil v pražském předsednictvu, kde jsem svědomitě vykonával veškerou svěřenou agendu, od pořádání schůzí a jejich předsedání až po zařizování propagačních materiálů na akce a plánování aktivit v Praze obecně.

Do RP nekandiduji jen tak z hecu, mám jasnou vizi toho, jak bych v něm chtěl fungovat. Nemyslím si totiž, že by RP mělo tlačit své vlastní nápady, RP by mělo v první řadě prosazovat politiku celé strany. Jeho hlavní funkci spatřuji především v efektivním rozdělování úkolů mezi dobrovolníky. To je dovednost, která v současném předsednictvu chybí. Považuji se za dobrého organizátora s rozvinutými metodickými schopnostmi. Svou roli v RP si představuji jako výkonný místopředseda, který působí především dovnitř strany (zmíněná organizace činnosti, delegování úkolů, všechny ty "nudné" praktické věci, na které kreativní Piráti rádi zapomínají se slovy "Ono se to samo nějak."). Nestojím o mediální prezentaci sebe sama, k tomuto účelu existují vhodnější lidé. S vystupováním v médiích a na veřejnosti mám ale zkušenosti (byl jsem v reportáži v televizi a na FELu jsem měl několik vlastních přednášek) a nebojím se ho, takže v případě nějaké akutní situace mohu za kolegy v RP zaskočit. Přesto bych ale raději fungoval jako ten "zlý muž" předsednictva, který dohlíží na to, že zadaná práce se skutečně vykoná, ale také na to, že je práce vůbec zadána správnému člověku (tj. člověku, který se na to hodí, chce to dělat a má na to čas).

Také bych chtěl přispět ke zpřehlednění stanov, protože běžný člověk bez právnického vzdělání jako já se v nich prostě ztratí. Z toho důvodu jsem na své náklady svému právníkovi zadal, aby se na naše stanovy podíval a zpracoval zjednodušený výklad, který stanovy nemění, nýbrž je vysvětluje (jinými slovy: překlad do lidštiny). Toto plánuji předat rozhodčí komisi s dotazem, zdali je daný výklad správný a tedy závazný.

Pokud jste to dočetli až sem, díky za pozornost. Slibuji, že tak dlouhý příspěvek zas nějakou dobu nenapíšu. :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 6):
Dominika.Michailidu, Janka.Michailidu, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Michael.xChaos.Polak, Kostas.Dimoskakis, Tobias.Esner

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Příspěvky: 1778
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2026 poděkování
Dostal poděkování: 3016 poděkování

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Janka.Michailidu » 07 led 2014, 12:17

Tak, rozprava nám běží už nějaké dva týdny, myslím, že bylo dost času na to se přihlásit.
Navrhuju proto, abychom přistoupili k hlasování.
Ode dneška poběží rozprava ještě tři dny s doposud přihlášenými a poté začne hlasování. :)

Kandidáti na nominaci za KS Praha:

Petr Holek (kandidatura na místopředsedu)
Ivan Bartoš (kadidatura na předsedu)
MIchal Havránek (kadidatura na místopředsedu)

Hlasování začne ve čtvrtek 9.1. ve 13:00 zde a bude probíhat 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Adam.Skorepa, Tobias.Esner

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3094
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3739 poděkování
Dostal poděkování: 4055 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Praha 10/2013 Volba kandidátů do volby RP

Příspěvek od Janek.Wagner » 07 led 2014, 12:30

Jana Michailidu píše:Ode dneška poběží rozprava ještě tři dny s doposud přihlášenými a poté začne hlasování. :)
Jak mám rozumět tomuhle? Kdy se budou uzavírat přihlášky?

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů