Warez - uploadování na filehostingové servery.

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA. Na otázky odpovídají členové komise pro kopírování a Internet.

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.
  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek
jim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2013, 10:16
Profese: Pracující
Dal poděkování: 1 poděkování

Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od jim » 24 srp 2013, 17:39

Dobrý den,
v mém bytě byla policií provedena domovní prohlídka ve věci:

Warez - uploadování na filehostingové servery.

Dle příkazu k domovní prohlídce jsem zasáhl do práv k audiovizuálním dílům a způsobil tak škodu přesahující 500.000 Kč.
Při domovní prohlídce mě byli zabaveny PC sestavy,externí pevné disky a další věci s tím související.

Jsem podezřelý ze spáchání přečinu porušování autorského práva,práv souvisejících s právem autorským a práv k
databázi podle § 270 odst. 1,odst. 2,písm. b) trestního zákoníku.

Tato událost mě psychicky velmi zasáhla,nevím jak dál pokračovat,co bude dále následovat a na koho se v této věci nejlépe obrátit,nemám s tímto žádné zkušenosti.
Je jasné,že potřebuji advokáta (právníka),ale v tomto mám problém,nevím kde najdu advokáta v oboru,nejlépe specialistu v této problematice znalého.


Tímto Vás velmi prosím o pomoc (radu,kontakty a doporučení) jak dále postupovat,pokud se v této problematice orientujete.


Pokud budete mít zájem,mohu Vám zaslat kopii části příkazu k domovní prohlídce (s vymazanými os. daty) k nastínění celé věci na SZ.


Děkuji za Váš čas.

Jim

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 3505
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 2902 poděkování

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 25 srp 2013, 22:57

Advokáta najdeš na googlu, zajdi za nejbližším a poptej se. Pokud to nebude jeho obor, poradí to kam jít.

Jinak základ těchto obhajob je osoba blízká. Takže to nebyly tvé počítače ale celé rodinny, používal jsi je společně se členy rodinny apod. Požaduj konkrétní soupis filmů/apod, co na tebe mají. Pokud se do toho bude až příliš motat ČPŮ/OSA/... tak zjisti proč (leda, že by tě přímo jedna z těchle pííííp žalovala). Požaduj konkrétní vyčíslení škody. Pokud jsi někam uploadnul film, tak po nich chtěj vyčíslení škody v tom smyslu, že můžeš tvrdit, že si to z onoho serveru nikdo nestáhnul, ať doloží, kolik lidí si ho stáhlo. A nějaké počítadlo an webu absolutně neni důkaz, s tím si filehostingový servery můžou čarovat jak chtěj.

Veškeré dokumenty rozhodně oskenuj a zveřejni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, jim, Vojtech.Pikal
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

aksamit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2014, 15:55
Profese: Státní zaměstnanec
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od aksamit » 01 led 2014, 18:11

Ahoj, nechci zbytečně zakládat nové vlákno poněvač mám velmi podobný problém jako jim a také mě nedávno navštivila kriminálka a udělala mi domovní prohlídku s tím, že jsem údajně nahrál několik filmů na filehostingové servery a jejich odkazy jsem publikoval na několika wárezových fórech v období 2007 až 2012 a tímto jednání způsobil minimální škodu 500 000 KČ a CPU podala trestní oznámení odebrali mi při domovní prohlídce počítače a několik flash disků bohužel děti nebyli moc nadšené, že už nemají počítač, ale branit jejich PC nemělo cenu. Na PC zřejmě najdou nelegálně nainstalovaný systém a nějaké programy Adobe Photoshop, winrar a jiné známé programy co se v dnešní době používají, dále jsem měl na discích software v podobě iso souboru, operační systémy a programy a nějaké hry bylo jich desítky, kde leželi pouze na disku, ale to asi nikoho zajímat nebude.
V počítači jsme měli fotky o které nechceme přijít na disku byla jediná záloha několik GB fotek z celého života a o to nechceme přijít. Bohužel se to stalo a nic s tím nenadělám celkově jsem za toto období utržil méně jak 2000 KČ z filehostingových serverů za tyto uploaudy a obohatil jsem se touto částkou a tím jsem přivedl policii až ke mě, protože mi to vyplatili na účet a jednou složenkou, takže naivita nezná meze jak se říká... Chápu že je to kravina, ale člověk si to vše uvědomí, až když je pozdě a vidí to zpětně. Pracuji ve státní sféře, takže pokud mě obviní budu postaven mimo službu a příjdu o 50% svého platu což je pro mě zdrcující. Mám 2 děti, manželka má práci, nic moc výdělek atak to bylo doposud na mě. Momentálně už je to delší dobu kdy, už jsem psychicky na tom mnohem lépe nevěděl jsem co budu dělat když mě postaví mimo službu nebo jestli mě nevyhodí máme hypotéku a celkem dost dluhů, vše řádně splácíme a žijeme jak se říká z výplaty do výplaty, ale jsem šťastný. Mrzí mě že jsem to celé rodině takto pokazil, ale už to nevrátím. Teď jen čekám zda budu obviněn či ne, ale spíše budu. Byl jsem se ptát předběžně právníka a říkal, že je to ve fázi, kdy toho moc nevymyslíme a musíme čekat co z toho vyleze... posudky PC atd. Podával jsem výpověď jenom jsem řekl, že daný nick patří ke mě a jsou to mé emailové schránky a můj peněžní účet jinak nic víc. Takže mi je jasné co bude asi následovat. Vím že mi s tím asi moc lidí neporadí jak postupovat, ale o dalších novinkách bych Vám dal vědět jakto pokračuje dál, četl jsem tady několik příspěvků, kde budu čerpat různé poznatky na tuto problematiku. Jinak díky za názory či rady.
Chybami se člověk učí a za blbost se platí, nezbyde mi nic jiného než si najít novou práci a bůh ví jestli nějakou seženu s mou praxí a vzděláním na mě nikdo nečeká a pokud budu odsouzen tak si neškrtnu nikde a rodinu těžko uživím. Tak budu dávat dál do tohoto vlákna pokračování jak to probíhá......čauky a díky za názory a rady.

Agi123
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2013, 04:34
Profese: automechanik
Bydliště: Litvinov
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Agi123 » 02 led 2014, 15:42

Mohu jen napsat co bude následovat.Přijde ti papír o zahájení trestního stíhání.Pak ti pošlou další papír že tvé pc poslali na zkoumání no a pak budeš čekat na výslech.Pokud budeš mluvit s policií zeptej se jakej paragraf to bude.Mne to dělá 270 odst.1 a advokát i policejní komisař mi řekli že to bude §307 což je nějaké podmínečné zastavení trestního stíhání.Ale asi jsem pro ně nebyl velká ryba.Ke mne přišli až po vysvětlení.A odnesli pouze bednu nic vic NB ,dvd , usb atd tam nechali.Hlavně nevěš hlavu to by jsme se z toho museli zbláznit.
Naposledy upravil(a) Agi123 dne 03 led 2014, 12:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
David Kral
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 120
Registrován: 28 říj 2013, 00:23
Profese: bankéř
Bydliště: Praha - Holešovice
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od David Kral » 02 led 2014, 19:25

Ahoj, mrzí mě tvá situace, škoda, že sis to uvědomil až pozdě. Pokud bude možné skenovat veškeré podklady a informovat, co po tobě chtějí, bylo by to do budoucna dobré. Díky

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2131 poděkování

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Jana.Syrovatkova » 03 led 2014, 09:25

Jinak pokud to komukoli z vás nevadí, dá se to využít pro masivní informační akci - pro mnoho SW existují legální alternativy a není potřeba mít v počítači nelegální SW. Jako ano, občas je obtížné to mít vše zkontrolované, člověk toho za život mnoho nasbírá a u něčeho si není jistý. Co nepotřebuji, smazat. Uklízet.

A to zvláště v případě, kdy se člověk věnuje nelegální činnosti (upload čehokoli chráněného kamkoli) zvláště pokud za to bere peníze (to neschvaluje ani část/většina(?) pirátů - získávat peníze za sdílení děl někoho jiného) a taktéž kdy se věnuje činnosti v pirátské straně (protože neví, kdo se mu kdy bude chtít pomstít) či občanským aktivitám (z téhož důvodu) resp. stížnostem na postup úřadů v různých věcech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Vojtech.Pikal, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Jakub.Nepejchal

Petr.Nemecek
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Petr.Nemecek » 03 led 2014, 11:06

Omlouvám se za trochu konfrontační tón, ale napsat to musím - fascinuje mě jak se někdo do takovýho průšvihu může dostat. Share servery nemám rád už z principu, protože monetizací sdílení z toho opravdu dělají škodlivou činnost a zabíjejí ten pozitivní princip "lidi lidem". Když už se ale rozhodnu ohnout svoji morálku natolik, že budu vydělávat parazitováním na práci někoho jinýho, navíc protizákonným způsobem, nebudu to přece dělat ze své domácí ip, navíc když mám doma plno věcí, o kterejch vím, že nejsou licenčně "košér". Má to zhruba podobnou logiku jako jezdit kradeným autem a ještě na sebe upozorňovat jízdou na červenou policajtům pod okny.

K uploadu na share servery a vydělávání na tom se víc vyjadřovat nebudu, protože to si imho trest zaslouží (i když samozřejmě úplně jinýho rozsahu než bude navrhovtát ČPU nebo kdo), ale co se týče ostatních věcí v pc, tam je to jiná. Za nenainstalované programy by člověka neměli být schopni dostat, jelikož EULA se zobrazuje až při instalaci a to té doby nemusím vědět jakými podmínkami je daný SW vázán. Navíc i utěch nainstalovaných je strašně těžké na typickém rodinném pc něco prokázat, protože to tam mohl nahrát kdokoliv z rodiny a to jsou "osoby blízké". Nesnažit se nic vysvětlovat, naopak zatloukat, zatloukat, zatloukat. (Není to návod k páchání čehokoliv, do takovýho problému se dá spadnou i bez vlastní přičinění.)

Líbí se mi ten nápad na info akci. Možná by stačilo udělat na web nějaký seznam, na který bychom se mohli odkazovat.
MS Office -> Libre Office
WinRAR -> 7zip
Nero Burning Rom -> Infra Recorder
...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvek:
David Kral

Uživatelský avatar
David Kral
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 120
Registrován: 28 říj 2013, 00:23
Profese: bankéř
Bydliště: Praha - Holešovice
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od David Kral » 03 led 2014, 13:12

Petr Nemecek píše:
Líbí se mi ten nápad na info akci. Možná by stačilo udělat na web nějaký seznam, na který bychom se mohli odkazovat.
MS Office -> Libre Office
WinRAR -> 7zip
Nero Burning Rom -> Infra Recorder
...
Dobrý nápad. Co nevidět něco podobného udělám. Zatím mám takový kratší článek http://www.kingblog.eu/2013/06/nejlepsi ... -aneb.html ,ale to není ono :-)

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 747
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 1249 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Jan.Korbel » 03 led 2014, 14:06

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
David Kral
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2131 poděkování

Re: Warez - uploadování na filehostingové servery.

Příspěvek od Jana.Syrovatkova » 03 led 2014, 15:43

Mimochodem s ukončením podpory Windows XP bude asi dost lidí zvažovat, co dál. Také jsem se podívala na ceny licencí Win 7 a přemítám minimálně o dualbootu s tím, že Win XP jen pro SW, který jinak nepoběží a nejlíp vůbec nepřipojovat k internetu. Zjistila jsem, že můžu mít na počítači legálně Win 7, ale mám oprávněnou obavu, že můj počítač je na Win 7 příliš slabý a upgradeovat jen proto, že končí podpora Win XP, když vím, že na linuxu by to běhalo v pohodě a pro internet a excel fakt silnější mašinu nepotřebuji, se mi vůbec nechce.

A takových lidí, jako jsem já, jsou asi stovky - co mají doma počítač leda na poštu a prohlížení fotek z dovolené. Nepotřebují super moderní stroj a na starších jim Win 7 moc nepoběží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Martin.Kucera

Odpovědět

Zpět na „Kopírování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host