Mladí specialisté na IT často byli u zrodu internetu, zvykli si na něj, jsou na něm jako doma. A děsí je touha státu jej zregulovat, omezovat a kontrolovat. Ví, jak se postupně rodí omezení, že např. už sám provider vás nepustí k některým stránkám. Objevuje se zákon na regulaci internetových televizí. V Americe vznikají nápady na zpoplatnění emailů. Co s tím? Můžeme sedět, nadávat s ostatními nebo vše ignorovat. Jako často podnikatelé v různých oborech platit nespravedlivé (=nestejně vyměřené) daně... a po čase zjistit, že ani nemáme kde nadávat, protože Skype bude u nás zakázán jako program s nemožností kontroly a na tom jediném povoleném komunikačním kanálu se nadávat taky nebude moci, protože kdyby na to přišli, tak nás zavřou. A protože se podobně začínají chovat vlády i v ostatních státech EU, nebude ani kam emigrovat.G.all píše:"Naivní děti....míří do politiky". Přiznám se, že mi to stále vrtá hlavou proč mladí specialisté na IT (aspoň tak se mi to jeví, když se koukám na to kdo kandiduje) chtějí opustit své profese a dát se na politiku. Nemyslím si, že by práce poslance šla dělat jako nějaká vedlejška. Přitom IT je dle mne stále oborem s extrémně dobrými možnostmi ke kariéře a velmi slušným příjmům.
Takže mne logicky napadá, že v otázkách na kandidáty na poslence chybí ta nejpodstatnější otázka číslo 1 a to: "Proč chci vstoupit do politiky - čeho chci v politice dosáhnout .
Co s tím? Někteří z nás před 20 lety zvonili klíči, či zvonili naši rodiče. Jsme aktivní a uvědomujeme si, že když budou nadávat všichni, nic se nezmění. Víme, že život politika není jednoduchý, tady nejde o množství práce - jsme zvyklí pracovat a stále se učit nové věci, pro mě osobně je práce poslance výzvou, s níž se ráda poperu. A jen doufám, že při boji proti našim myšlenkám nebudou ostatní používat příliš mnoho nelegálních praktik. Částečně to byla výzva ČPS, částečně výzva šéfa kandidátky - a já si řekla proč ne, kdyby to skutečně vyšlo, budu mít skutečnou šanci něco změnit.