Deska na Moraváku

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
PatrikD
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Deska na Moraváku

Příspěvek od PatrikD »

Ahoj,

když se přihlásím, tak vůbec nevidím JMK a tím pádem nemůžu ani psát - takže jsem to vyřešil bez přihlášení.

Jde o to jestli KS chce zaplatit/vlastnit/používat billbordovou desku na Moravském náměstí (měl jsem dojem že ne, ale prý jsem se spletl).

Jde o 10k za výrobu - faktura v příloze, k tomu patří 900,- Kč za zábor a asi i 2k za desky - účet má Tom V.

Pravděpodobně budete mít otázky, nedokážu ovšem předvídat jaké, tak pište.

Hmm příloha je tady OFFTOPIChttps://webshare.cz/group/3861Pa5Ox7/
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Deska na Moraváku

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Chtělo by to přehledně shrnout (já píši doměnky, je potřeba dát fakta):
1)předmět-služba-užitek - budeme mít (máme) k dispozici na dobu 5 let plovhu v centru Brna cca 8m2, roční nájem 900,-Kč
2)pořízení plochy stálo 10.000 - -dodavatel-účet, dodavatelé -účty (já půjčil 4.000 osobně Patrikovi)

Nyní je plocha profesionálně polepená reklamami na městské akce. Komu patří plocha? Proč to tam město lepí?
Pozn.. Zcela jinde by bylo vhodné rozpoutat debatu o novém obsahu a dát ho tam.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Deska na Moraváku

Příspěvek od Návštěvník »

1) plocha je 12,5m2 + 6,25m2 + 5m2, zábor stojí 900/měsíčně, ale je možnépožádat o snížení až na nulu, z důvodu veřejné prospěšnosti.
K tomu pár slov z popisu projektu - "Záměrem je udržovat trvalou plochu na exponovaném místě, kde budou zveřejňovány informace které jsou špatně dohledatelné i když by měly být veřejné, upozornění na občanské aktivity a kauzy, etc. V podstatě off-line obdoba toho co známe z netu, možná vč. sociálních sítí :).Prakticky by měla každá NNO, o.s., nebo iniciativa zdarma prostor pro prezentaci aktuálních věcí."
Na 5 let jisté to Pirátská strana buse mít,když uzavře takovou smlouvu s městem, já k tomu můžu přispět jen tím že pomůžu, ev. nebudu proti, víc už to zajistit nejde.

2) - to jsem popsal - účet na 10k je přiložený, kromě toho přispěl Tom na desky - kolik přesně nevím a nemám k tomu účet ale předpokládám, že to bude chtít proplatit (říkal), tak to uvádím pro úplnost.

V podstatě je jsou 2 možnosti - může to být Občanská deska na které bude uvedeno, že zařídili/přispěli ...piráti - jak moc, záleží na pirátech a využívat ji budou stejně jak všichni ostatní. Nebo si to převezme strana úplně vč. všeho zařizování a placení kolem a pak víceméně si může určovat cokoliv - buď v rámci projektu, nebo úplně změnit účel a vyjednat s městem nový.

BTW: jak to je možné že nevidím jihomoravský kraj když se přihlásím na sebe :?: (ve skupině jsem samozřejmě).
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Deska na Moraváku

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Tak už to jde, ale zase tady není odpověď z rána (6:31 podlehistorie) já bych do toho kopnul.

Ve zkratce (nová odpověď):

1) 5x2,5m+2,5x2,5m+2x2,5m je plocha, 900m,- za zábor je měsíčně (jde požádat o snížení až na nulu - podle účelu OFFTOPIC- pár slov copy z projektu:
"Záměrem je udržovat trvalou plochu na exponovaném místě, kde budou zveřejňovány informace které jsou špatně dohledatelné i když by měly být veřejné, upozornění na občanské aktivity a kauzy, etc. V podstatě off-line obdoba toho co známe z netu, možná vč. sociálních sítí.
Prakticky by měla každá NNO, o.s., nebo iniciativa zdarma prostor pro prezentaci aktuálních věcí."
), zaručeno - podle toho co si strana vyjedná.

2) faktura je - 10k, k tomu Tom za desky - účet nemám, a zábor - účet mám, ale na jméno :/

Lepí to tam nejspíš Rengl (i tu léčitelku - paní říkala že na reklamu má smlouvu s nějakou agenturou a víc ji nezajímá, jinak opera a městské trhy, takže...), dá se to těžko dohledat.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Petra.Vavrouchova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 206
Registrován: 08 říj 2012, 13:29
Profese: novinářka a blogerka
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 330 poděkování

Re: Deska na Moraváku

Příspěvek od Petra.Vavrouchova »

Tak mě třeba dost mrzí, že máme na tak úžasným místě na moraváku úplně cizí plakáty a rozhodně jsem pro, abychom plochu nadále využívali my;) A zdá se mi to jak hodně dobrá investice z krajských peněz.
Piráty děláme proto, že nás to baví. Protože chceme. A chuť a radost do práce bychom si měli předávat navzájem, ne ji brát těm, kteří ji ještě mají.
Petra Lúmenn Vavrouchová, 4.místopředsedkyně KS JmK
http://lumenn.blog.cz
608 317 487
Lumennka@centrum.cz
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“