CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 (2) Dovolba RV

Příspěvek od Tobias.Esner » 13 pro 2013, 17:38

Vojtech Pikal píše:Zaregistrováno.

Ať tu není taková nuda, tak bych měl pár otázek na kandidáty:
1) Jak vnímáte a jak by jste se postavili a hlasovali v aktuálně projednávaných věcech: republikovy-vybor-f248/rv-31-2013-schva ... 20439.html a republikovy-vybo?
jen v rychlosti

co se tyce proplaceni volebni kauce, neni to uplne jednoducha otazka. pokud by se kauce meli brat jako 14 jednotlivych plateb, tak jednoznacne z rezervy PKS jednotlivych kraju, pa lize i prispevek na hlasy se deli pomernym dilem mezi kraje. Pokud ovsem budeme brat kauci jako jeden celek tak z rezervy RP. kazdopadnee dodatecna zmena rozpoctu je opravdu nevyhnutelna a nevidim problem udelat zmenu po vysledovce za listopad tak, aby se behem prosince odhlasovalo a mohl se potvrdit rozpocet navrzeny na dalsi obdobi, ktery, jak soudim, opravdu vychazi z puvodniho. A pokud si pamatuju z podnikatelske p raxe, tak se vzdy delaji zmen Rozpoctu pri necekanych vydajich ci prijmech.

co se tyka brani na vedomi, toliko jsem nestudoval, ale pokudmto PKS a AO ulehci praci a KK v tom nevidi problem jsem pro.
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Barbara.Humlova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: co je vam do toho
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od Barbara.Humlova » 13 pro 2013, 18:01

Vojtech Pikal píše:Zaregistrováno.

Ať tu není taková nuda, tak bych měl pár otázek na kandidáty:
1) Jak vnímáte a jak by jste se postavili a hlasovali v aktuálně projednávaných věcech: republikovy-vybor-f248/rv-31-2013-schva ... 20439.html a republikovy-vybor-f248/rv-30-2013-zmena ... 20379.html
2) Jak Adam Zábranský plánuje skloubit pozici v RV s pozicí Admirála u Mladých Pirátů?
1) Jsem pro schválení. Mělo by se ale pro příště takové situaci snažit předcházet (např. budoucí složení RV by mělo znovu prodiskutovat rozpočet).. Ovšem jen těžko lze předpokládat, kolik bude třeba financí pro rezervu... Zda-li má smysl měnit zpětně rozpočet, to si vzhledem k nepředvídatelnosti problémů a výdajů, nejsem úplně jistá. Předpokládám, že z těchto důvodů, jsou schůze RV tak dlouhé, protože je potřeba opravdu široce rozebírat podobné záležitosti. Jak jsem řekla jsem ještě poměrně "neznalá" -takže nevím, zda je moje odpověď dostačující.

2) Zde jsem taky pro. Určitě je třeba, vzhledem ke zkušenostem, upozorňovat členy nejen že není příspěvek zaplacený a tudíž jejich členství končí, ale možná i dopředu upozornit o konci termínu. Také by nebylo od věci v některém případě, prodloužit lhůtu splatnosti - ne každý kdo nezaplatí příspěvek již nechce být členem.. Argumenty o zodpovědnosti se mi nelíbí - je spousta lidí co nemají jen práci a piráty na starost, při velkém množství aktivit může člověk prostě zapomenout.. Nečinnost AO jak jsem se dočetla je důsledkem nepříliš funkčních systémů, vzhledem ke krátkodobé účasti ve straně nejsem zcela schopna věc posoudit...

Omlouvám se, pokud nejsou odpovědi dostačující. Přečetla jsem u každého vlákna kus abych pochopila pointu, ale celá vlákna pročítat nechci - ovlivnilo by to můj úsudek a navíc mám do konce roku opravdu hodně málo času.
Mějte se ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbara.Humlova za příspěvek:
Jan.Hotarek
http://www.pirati.cz/stanoviska/pirati_ ... e_site_tor
Piráti dávají tímto způsobem jasně najevo, že jim na svobodě slova a ochraně soukromí skutečně záleží.

Jan.Hotarek
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: stavebnictví
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Příspěvek od Jan.Hotarek » 13 pro 2013, 18:44

OFFTOPIC[quote="Barbara Humlova"] ... a navíc mám do konce roku opravdu hodně málo času.
Mějte se ;)[/quote]
Do konce roku máme všichni stejně (málo) času. cca 18 dni :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!

Miroslav Kminek
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Kminek » 13 pro 2013, 21:29

Adam Zabransky píše:
Miroslav Kminek píše:Ahoj,
protože jsem by zvolen jako předseda KS Pardubický kraj, (čímž předpokládám, že všichni předsedové jsou členy RV)
ODSTUPUJI Z KANDIDATURY!
Míra
Ne.
Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.
a tohle je co?

Čl. 9 Republikový výbor

(1) Republikový výbor upřesňuje předpisy přijaté celostátním fórem, připravuje podklady pro celostátní fórum a rozhoduje o některých dalších, zejména odborných záležitostech.

(2) Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku

Miroslav Kminek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Kminek » 13 pro 2013, 21:36

Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku

Jan.Hotarek

Příspěvek od Jan.Hotarek » 13 pro 2013, 21:38

OFFTOPIC[quote="Miroslav Kminek"][quote="Adam Zabransky"][quote="Miroslav Kminek"]Ahoj,
protože jsem by zvolen jako předseda KS Pardubický kraj, (čímž předpokládám, že všichni předsedové jsou členy RV)
ODSTUPUJI Z KANDIDATURY!
Míra[/quote]
Ne.
[quote]Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.[/quote][/quote]
a tohle je co?

Čl. 9 Republikový výbor

(1) Republikový výbor upřesňuje předpisy přijaté celostátním fórem, připravuje podklady pro celostátní fórum a rozhoduje o některých dalších, zejména odborných záležitostech.

(2) Republikový výbor se skládá ze čtrnácti členů volených po jednom krajskými fóry a dalších deseti až třiceti členů volených celostátním fórem.[/quote]

teď probíhá volba těch deseti až třiceti členů volených celostátním fórem. navíc si každé krajské fórum zvolí jednoho svého zástupce který nemusí být nutně předseda ;-)
Miroslav Kminek píše:a tohle je co?

pardubicky-kraj-f85/hlasujete-pro-nomin ... 20206.html
to je nominace kraje kterou k této volbě potřebuješ ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina

Miroslav Kminek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Kminek » 13 pro 2013, 21:44

No nic, blbej jsem já...
No dobrá, moje nominace platí !!!

(opraveno - protože za Pardubicko by tu nikdo nebyl)
Naposledy upravil(a) Miroslav Kminek dne 13 pro 2013, 22:09, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav Kminek za příspěvek:
Ivan Sirko

Jan.Hotarek

Příspěvek od Jan.Hotarek » 13 pro 2013, 21:50

Miroslav Kminek píše:No nic, blbej jsem já...
ale moje odhlášení z nominace platí !!!
asi ne, páč seš pořád vedenej coby kandidát ;-)

OFFTOPICkdyž ti to nevyjde teď a tady, můžeš se nechat vyslat krajem. a když ti to teď klapne, přibude ti z kraje posila ;-)

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25540 poděkování
Dostal poděkování: 18523 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 pro 2013, 22:09

Ad kauza Míra Kmínek:
1) Zde Miroslav kmínek oznámil, že byl zvolen krajským předsedou, pročež by odstupoval z kandidatury do RV, neboť byl, jak jsem pochopil, je přesvědčen, že krajští předsedové jsou stále členy RV. tak tomu již není.
2) To bylo popřeno a byla tedy námitka, takže jsem to ignoroval, dokud se blíže nevyjádří, protože vyřadit jej z volby, pokud je přesvědčen, že je členem orgánu kam se volí(tady má zájem v orgánu být) by bylo k jeho újmě.
3) Dále předložil nominaci do republikového předsednictva, kterou doručím do vedlejšího jednání. členství v RP by se s členstvím v RV vylučovalo, ale je otázka, jestli je důvod se takto vyřazovat z volby předem.
4) Míra již bezpodmínečně kapituluje a odstupuje z kandidatury, takže si jej škrtám.
Jdu vyhlásit hlasování, prosím o strpení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Miroslav Kminek, Jan.Hotarek
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Miroslav Kminek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Kminek » 13 pro 2013, 22:10

Vojtech Pikal píše:Ad kauza Míra Kmínek:
1) Zde Miroslav kmínek oznámil, že byl zvolen krajským předsedou, pročež by odstupoval z kandidatury do RV, neboť byl, jak jsem pochopil, je přesvědčen, že krajští předsedové jsou stále členy RV. tak tomu již není.
2) To bylo popřeno a byla tedy námitka, takže jsem to ignoroval, dokud se blíže nevyjádří, protože vyřadit jej z volby, pokud je přesvědčen, že je členem orgánu kam se volí(tady má zájem v orgánu být) by bylo k jeho újmě.
3) Dále předložil nominaci do republikového předsednictva, kterou doručím do vedlejšího jednání. členství v RP by se s členstvím v RV vylučovalo, ale je otázka, jestli je důvod se takto vyřazovat z volby předem.
4) Míra již bezpodmínečně kapituluje a odstupuje z kandidatury, takže si jej škrtám.
Jdu vyhlásit hlasování, prosím o strpení.
o nic, blbej jsem já...
No dobrá, moje nominace platí !!!

(opraveno - protože za Pardubicko by tu nikdo nebyl)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav Kminek za příspěvek:
Ivan Sirko

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“