Psaní všemi deseti

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr Laitner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: vedoucí týmu svářečů
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Psaní všemi deseti

Příspěvek od Petr Laitner » 01 pro 2013, 00:43

Nedávno jsem měl se svým známým rozhovor,který se motal kolem výuky Psaní všemi deseti,o tom,že se to dnes učí děcka na základce a řekl mi,aspoň pro mě neuvěřitelnou věc.Učitel,který jeho syna tento předmět učí žákům oznámil,že musí cvičit doma a on jim program PSANÍ VŠEMI DESETI VYPÁLÍ NA CD ZA 1000KČ!!!!Popravdě jsem mu nevěřil a ptal jsem se dalších lidí a dva mi potvrdili,že je to stálo 200 Kč.Nějak mi není jasné,jestli to je podvod jednotlivých škol nebo sviňárna ministerstva.Nevím nic o programování,ale kdyby MŠ pověřilo třeba studenty ČVUT a dalo jim na pivo,tak s pomocí počítače IQ 151 a programovacího jazyka Karel by za dva,tři měsíce nebylo co řešit.O dalších studijních materiálech ani nemluvě......
A ještě jeden úlet z posledních dní.....Mám syna v mateřské školce a stěžovala si nám vychovatelka,že jim přišly nové osnovy pro výchovu předškolních dětí.Je v nich uvedeno,že dětem mají být čteny Romské(cikánské)pohádky.Jedna z prvních začínala asi takhle-kdysi žila jedna chudá rodina,ve které čekali další děťátko a protože neměli co jíst,tak jedno své dítě zabili a snědli.....Paní vychovatelka to odmítá dětem číst a ptala se nás na náš názor,asi spíše hledala podporu.Víte o tomhle báječném projektu něco bližšího?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Laitner za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Marek.Necada

Adam.Cernoch
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 413 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Re: Psaní všemi deseti

Příspěvek od Adam.Cernoch » 01 pro 2013, 02:23

jen ať jim to přečte, život je drsnej...

Petr Laitner

Příspěvek od Petr Laitner » 01 pro 2013, 04:47

Já jenom,jestli jde to přibližování k Romskému etniku tím správným směrem :D Asi proto mají tolik děcek,kdyby dostali hlad......Je to blbost.
1.Když už chceme lidi od mala připravovat na soužití s nějakým etnikem,tak poukazováním na kladnou část jejich kultury,tak aby v lidech bylo podvědomě zakotvené,že tam něco dobrého a přínosného pro český národ je.Nejstupidnější,ale zároveň staletími ověřený způsob jak vyvolat pogrom bylo,že Židé při rituálech zabíjí novorozence.
2.Samozřejmě s přípravou na soužití bílých dětí musí fungovat koncept a způsob jak vzdělávat děti Romské,bohužel i takovými prostředky jako je roztrhávání jejich komunit a placení spousty sociálních a pomocných pracovníků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Laitner za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Adam.Cernoch

Příspěvek od Adam.Cernoch » 01 pro 2013, 07:53

hele kanibalismus se běžně objevuje i v českejch pohádkách - a vůbec, pohádky bejvaj hodně drsný, spíš to, že se v posledních 100 letech uhladili pohádky do ťuťu ňuňu podoby je divný...

jak se tahle romská pohádka liší od Jeníčka a Mařenky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Cernoch za příspěvek:
Roman.Kucera

Adam.Cernoch

Příspěvek od Adam.Cernoch » 01 pro 2013, 07:57

jinak tohle je vlastně OT

to co mi vyrazilo dech je to psaní všemi deseti - zvlášť když na jeho výuku snad stačí jen psací stroj, ne? nechápu, nás s žádnym softem neotravovali... není to náhodou tak že je to nějakej freeware a pan učitel si chce takhle přividělat? :-)

Petr Laitner

Příspěvek od Petr Laitner » 01 pro 2013, 08:29

V evropských pohádkách jsou rozlišeny nadpřirozené síly a lidi,ale o to vůbec nešlo.Šlo mi o způsob,jakým jsou 4-leté děcka připravované na soužití s Romy.Ohledně psaní všemi deseti,právě,že to nebyl jenom jeden učitel,ale jeden to měl za litr,a další dvě školy to měly za dvě kila.....takž buď je tolik zlodějů mezi učiteli nebo je špatný systém......
Helena Jarolimkova

David Kral
Profese: bankéř
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Kral » 01 pro 2013, 09:01

Na světě je tolik freeware programů pro výuku psaní na počítači a kvalitních, že nákup jakéhokoliv softwaru, ať už v řádu stovek korun, je kravina. Stačí jen hledat.
Co se týče pohádek, tak když si vezmu, že Otesánek snědl rodiče, tak mi to s těmi cikány nepřijde ani tak nenormální :)

Petr Laitner

Příspěvek od Petr Laitner » 01 pro 2013, 10:27

Spousta lidí o freeware programech ví,ale většina rodičů myslím ne.
Co se týče pohádek,tak mi prostě přijde nešťastné působit na děti takovým příběhem,vkládáním názoru do podvědomí prvotního vývoje.Přístup k Romům má být založen na respektu k člověku,založeném na debatách a humanitním vzdělání středních škol a samozřejmě zpětném odrazu společnosti.Z Romské strany musí být snaha o respektování našich zvyklostí,zákonů a kultury,z počátku pod přísným dohledem a pomocí státu a občanů ČR.Mám prostě problém s účelovým zasahováním státu do výchovy dětí.
Helena Jarolimkova

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9500 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 01 pro 2013, 10:30

Jsem všema deseti pro to, abychom se do pohádek v tomto vláknu už nemontovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
David Kral, Petros.Michailidis, Jan Cermak
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr Laitner

Příspěvek od Petr Laitner » 01 pro 2013, 10:58

Škoda,chtěl jsem se dostat k bludičkám......Ohledně plateb za vypálený software na Psaní všemi deseti mě napadlo,jestli by pro vás(Piráty)nestálo za to si to ověřit po republice a pokud se to děje i v jiných krajích tak toho využít i v rámci kampaně informovat občany o volně dostupných programech.............pěkný zbytek víkendu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Laitner za příspěvky (celkem 3):
Devilkin, Helena Jarolimkova, Marek.Necada

Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“