Volba předsednictva MS Žatec - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PMS Zatec - Louny

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: rastaman & barman
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2575 poděkování

Volba předsednictva MS Žatec - rozprava

Příspěvek od Vit.Konecny » 22 lis 2013, 05:21

Zdravím členky a členy žateckého sdružení Pirátů,
domluvili jsme se nad rozpravou o kandidátech do předsednictva až na setkání, které proběhne zítra, tj. v sobotu 23.11.2013, ale protože toto nemůže býti bráno jako řádně vyhlášené zasedání, raději bych zde vedl paralelní rozpravu i elektronicky.

Prosím o vyjádření zájemce o některý z postů v předsednictvu.
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Michal.Schmidt
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Technik
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Žatec - rozprava

Příspěvek od Michal.Schmidt » 27 lis 2013, 19:08

Ahoj.
Chci kandidovat na post místopředsedy MS Žatec. Mojí kandidátskou řeč většina slyšela na zasedání MS dne 23.11. 2013 Ten kdo prošvihl tady v kostce:

1) nabízím něco málo zkušeností
2) chuť makat
3) komunikační schopnosti
4) držet spolek pohromadě v dobách dobrých i zlých
4) dotáhnout MS do komunálek
5) aktivně se podílet na práci pro MS
atd atd.
Priorita Komunální volby 2014. Sestavení kandidátky. A) model s výpomocí nestraníků a doplnění kandidátky o správné ksichty (lov na zajímavé postavy města Žatce ochotné kandidovat), B) společná kandidátka např. se stranou Svobodných, Zelených ...... :?: Rozbor a domluva v rámci MS. Předložení návrhu a konzultaci s KS. Máme minimálně na půl roku co dělat..... K tomu nechci zanedbávat aktivity i mimo volby. Místo uklízení bych dal do placu nápad na zřízení přednášek v objektu Synagogy . Téma dle kolektivního rozhodnutí. Mně osobně by se líbily večery s odborníky na psychotropní látky, prevence, nebezpečí. Národnostní menšiny, historie atd. Pozvat mladé, dostat Piráty do podvědomí obyvatel. Dále to chce malej protest. Komančové toho vymýšlejí dost. Pojďme jim připomenout kam patří.... .... nápadů mám dost. Kdo má otázky, ptejte se. Díky za pozornost MSch
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Schmidt za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Schwarzova, Zdenek.Stepanek, Vit.Konecny

Vit.Konecny

Příspěvek od Vit.Konecny » 28 lis 2013, 05:20

Když to Michal načal, přidám se...

Kandiduji na post předsedy MS Žatec.

Jsem zakládajícím členem žateckého sdružení, mám za sebou organizace některých akcí - Piráti uklízí Žatec, VyOsení, Festival svobodného filmu. Zvládám komunikaci s úřady, zvládám propagaci, zvládám komunikaci s veřejností, zvládám potřebné manuální práce, zvládám stanovy a předsedání jednání místního sdružení, zvládám toho dostatečně, abych se ucházel o post, o který se ucházím. Působím taktéž jako jakási spojka místního sdružení s krajským a celorepublikovým pirátským děním. Jsem zástupcem vedoucího mediálního odboru a právě do MO směřuje mnoho mé aktivity, ale to by vůbec nebyl problém při vykonávání předsednického postu v Žatci, ba naopak. Spravuji taktéž facebook a wikistránku místního sdružení. Rád bych byl stmelovacím prvkem, aby naše sdružení nabývalo sil.

Co se komunálních voleb (za necelý rok, hodiny tikají) týče, tak se částečně ztotožňuji se slovy Michal Schmidta, jen vidím i možnost C a tou je, že naši členové a kandidáti by doplnili kandidátku nestraníků či jinou přijatelnou, ale to je mezní hranice, daleko raději bych viděl kandidátku s nadpisem Česká pirátská strana.

K aktivitám, které by nás měly reprezentovat se také vyjádřím obdobně jako předešlý řečník - jednoznačně přednášky, protesty - odborníky na určité problémy ve straně i mimo ní máme, stačí se s nimi jen domluvit a pozvat je. Pirátský program lze snadno implementovat do problémů dvacetitisícového města jako je Žatec (zdravotnictví, sociální systém, e-goverment, svoboda informací, soukromí, svobodná kultura, životní prostředí, transparentní organizace) a z toho by bylo nejlepší vycházet. Mnoho by nám mělo pomoci, že po letošních parlamentních volbách se s Piráty již tak nějak počítá ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 2):
Michal.Schmidt, Michaela.Schwarzova

Vit.Konecny

Příspěvek od Vit.Konecny » 28 lis 2013, 05:28

Počkáme si na kandidátské řeči dalších dvou kandidátů, kteří se představili i osobně během uplynulého víkendu na schůzi, obeslal jsem je, a po víkendu vyhlásíme hlasování, což?

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 28 lis 2013, 21:57

Zdravím všechny spolupiráty ze Žatce! Něco jsem už řekl na schůzi, otázky jsem zodpověděl, tak nyní oficiálně :)

Kandiduji na post místopředsedy MS Žatec.

Jakožto dosavadní předseda žateckých Pirátů a jejich zakládající člen mám za sebou půl rok, který už byl rekapitulován Víťou. Stál jsem u zrodu a přímo se organizačně podílel na akcích jako jsou VyOsení, Festival svobodného filmu 1 a 2, pirátské úklidy Žatce či přednášky. Myslím, že s mojí činností jsou všichni členové MS seznámeni, neboť spolu přicházíme do styku denně, akce jsme realizovali společně a nikdy mezi námi nevznikl nějaký nepřeklenutelný rozpor. Když jsme buňku zakládali, byli jsme tři, proto naše rozdělení pozic v předsednictvu bylo spíše symbolicke´a od začátku jsme počítali s tím, že až nás bude víc, proběhne řádná volba.
Za ten půl rok jsme všichni "odvedli výrazný kus práce a není snad, čeho bychom mohli litovat. Z buňky o třech lidech jsme se rozrostli na 8, v posledních volbách jsme získali cca 260 hlasů, což je výborný základ pro komunální volby, na FB máme přes 200 příznivců, lidé chodí na naše akce, vyjadřují podporu našemu snažení. Setkáváme se s kladnou odezvou u městského úřadu, cítíme podporu pro naše konání. Troufám si tvrdit, že jsme se během té doby etablovali do žateckého dění i podvědomí, tedy alespoň do té míry, že jsme se ze strany, kterou tu nikdo neznal, stali stranou, jejíž přítomnost již nějakým způsobem zaznamenaly tisíce lidí (stovky lidí se účastní našich akcí, pro srovnání). Příkladným způsobem (nyní si trošku naleju vodu na svůj mlýn, je to jedna z "kvalit", které chci nabídnout i jako místopředseda) se nám podařilo dostat se do médií - vyšly o nás desítky článků v regionálním tisku a s novináři nás kvitují. Skvěle komunikujeme s MÚ.
V Žatci je také koaliční i lidský potenciál, což je vĚc, pro kterou jsem od začátku svého předsedování zdůrazňoval zaměření se na komunální politiku jakožto na klíčový prvek celé politické scény. Pořádáním akcí a ziskem pozornosti médií a veřejnosti jsme si otevřeli dvířka k probírání pirátských témat a jejich vnášení do všedního života na maloměstě. Bez občasných "her" by "chléb" neměl tu správnou chuť. Jedině úspěšnou politikou a prosazováním našich základních témat s akcentem na TRANSPARENTNOST ve vedení radnic, můžeme republice dokázat, že jsme připraveni na vstup do "velké politiky" o patra výše. Se základnou, kterou pro nás při založení byly podpisy pod protifašistickou petici, tvořenou nyní 260ti voliči Pirátů věřím v úspěch v komunálních volbách. Z pozice místopředsedy se o to přičiním všemi silami ;)

Jsem jednoznačně pro složení pirátské kandidátky doplněné nestraníky
Zaměřím se znovu dlouhodobě především na Žatec a prosazování pirátských myšlenek a programu v komunálních podmínkách
Budu dál reprezentovat žateckou buňku svými články, pozvánkami, a koneckonců i svým jménem
Budu se podílet na tvorbě komunálního programu s akcentem na transparentní chod úřadu, zveřejňování VŠECH zakázek automaticky on-line, u kterých to umožňuje zákon, volnočasové aktivity, podporu městské a alternativní kultury a vytvářením prostor, kde se můžou lidé scházet
Budu vyhledávat a oslovovat kandidáty
Budu nadále organizovat, domlouvat, vyjednávat, účtovat, ošéfovávat a zkontaktovávat kulturní akce, přednášky, festivaly, k čemuž využiji také svých kontaktů a známostí tak, abychom vždy měli nejlepší možné podmínky
Budu se aktivně podílet na medializaci žateckého MS
Budu komunikovat s krajským předsednictvem a zajišťovat aktivní spolupráci při řešení problémů nebo pořádání akcí
Vyhradím si dostatek času na plnění povinností místopředsedy
Budu Piráty cpát, kam to jen půjde (podílím se na organizaci různých akcí, když někam přispěju svým dílem, tak výměnou za reklamu pro Piráty, bude-li to přípustné)
Budu to dělat srdcem, protože mě to SAKRA BAVÍ!!! :D

Závěrem bych dodal, že ač se na fóru nějak výrazně neprojevuji, jsem prostě zarytej Pirát a i pro mně se z toho stalo spíš životní poslání a životní styl. Piráty propaguji kde můžu a den bez získaného voliče je promarněný den.
Jo, a taky mě to ještě stálo několikery nervy a ztrátu vĚtšiny konverzačních témat VYJMA Pirátské strany s Vítem Konečným :D

Děkuji za pozornost a doufám, že se i dál budu moct aktivně podílet na formování žatecké buňky, která je pro mně srdeční záležitostí ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 3):
Michal.Schmidt, Michaela.Schwarzova, Vit.Konecny

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 29 lis 2013, 15:09

Není-li nikdo proti, navrhuji, aby rozprava a přihlašování kandidátů byla ukončena 1. 12.

Vit.Konecny

Příspěvek od Vit.Konecny » 29 lis 2013, 15:33

Předpokládám, že se tu přihlásí ti lidé, kteří se přihlásili na fyzické schůzce. Toxovi jsem psal na fcb, snad se rozhoupe. Jak by bylo dobré mít to tu pohromadě hezky pěkně všechno? :)

Jinak jsem samozřejmě taktéž pro ukončení v tento termín, ať můžeme už fungovat a nezdržovat se.

Vit.Konecny

Příspěvek od Vit.Konecny » 29 lis 2013, 15:52

Takže dámy a pánové, máte posledních 72 hodin na přihlášení. V pondělí ukončíme rozpravu a zahájíme hlasování. Teď ještě obešlu žatecké členstvo a pak začne tikat odpočítávání.

Hlasování tedy začne v pondělí 2.12.2013 po 16.hodině. O jeho počátku budete upozorněni v tomto vlákně (samozřejmě i s odkazem).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvek:
Katerina.Junasova

Michal.Schmidt
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Technik
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Příspěvek od Michal.Schmidt » 02 pro 2013, 15:42

Vit Konecny píše:Předpokládám, že se tu přihlásí ti lidé, kteří se přihlásili na fyzické schůzce. Toxovi jsem psal na fcb, snad se rozhoupe. Jak by bylo dobré mít to tu pohromadě hezky pěkně všechno? :)

Jinak jsem samozřejmě taktéž pro ukončení v tento termín, ať můžeme už fungovat a nezdržovat se.

Mrzí mě, že se nerozhoupal !!! :(

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Radek.Holodnak » 02 pro 2013, 22:59

Víťa asi zaspal :D Budeme hlasovat zítra od rána, předpokládám.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Žatec - Louny“