Chtějí Piráti do evropského parlamentu?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3091 poděkování
Dostal poděkování: 3444 poděkování

Chtějí Piráti do evropského parlamentu?

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 29 lis 2013, 12:49

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale opravdu mi záleží na tom, aby Piráti ve volbách do EP uspěli a zatím mám pocit, že nedělají potřebné kroky ...
Je skutečně potřeba, aby se Piráti v množství větším než malém dostali jak z ČR, tak i z jiných zemí do EP. Důvodů je spousta a asi se na většině z nich shodneme – narůstání mocí monopolů, patentové právo inovacím bránící a nikoli je podporující, ACTA a další nebezpečné projekty organizací nechránících autory, ale držitele autorských práv (kopírovací monopoly) a bylo by toho asi více. V tuto chvíli mne trápí, že jak zatím vypadá příprava na tyto volby, opět se do parlamentu nedostanete.
Debaty o kandidátech se vedou v duchu jako byste tam už byli – NEJSTE. Jistotu, že se do EP dostane má jen Babišovo ANO, s velkou pravděpodobností také projde i ČSSD a TOP 09, ostatní se budou plácat kolem 4 – 15 % - podle toho jak se jim ne/povede zmobilizovat své voliče. Mnohem větší šance než Piráti dostat se do EP mají Svobodní – nejspíše přeberou velkou část voličů ODS. Piráti mají kolem 3% podpory a část z toho je podpora vlažná – když není nic lepšího… Piráti to neposerou, posrané už to je … byl dobrý slogan .
Čekal jsem a čekám, že bude převažovat debata, JAK se do EP dostat (nejlépe ve více než 1 poslanci) a nikoli debata o dělení si kožichu medvěda, jenž si zatím vesele běhá po lese. Hlavně mě šokovala možnost, že Ivan nepovede jako leader kandidátku. Ivan pirátům přihrál 0,5 – 1,5 %, v mnoha debatách se i objevuje názor, že Piráti nikoho jiného nemají – to je pravda nespravedlivé, schopných leadrů tam vidím 5 – 8, ale nikoli na květnové volby. Osobnosti se musí pěstovat, promovat, lidé si na ně musí zvyknout. TAKOVÉ „ hotové“ osobnosti zatím Piráti nemají a chtějí-li si je vychovat, bude to nějaký čas trvat. Již hotové osobnosti u Pirátů nezazvoní, tyto musejí být Piráty osloveny, přesvědčeny, vtaženy … Když si na FÓRU najdete můj 3 roky starý post se stínovou vládou, resp. koho mají Piráti podporovat na místa ministrů (tehdy byli mnozí politicky nevyhranění/neukotvení)
Vláda podporovaná ČPS
Premiér – Jan Švejcar
Ministerstvo zahraničí – Pavel Telička
Ministerstvo školství (+ kultura) - Jiří Zlatuška
Ministerstvo financí – Tomáš Sedláček
Ministerstvo obchodu (+ místní rozvoj, průmysl …) - Tomio Okamura
Ministerstvo zemědělství (+ životní prostředí) -
Ministerstvo sociálních věcí (+zdravotnictví) - Markéta Šichtařová
Ministerstvo spravedlnosti (+ lidská práva) - Vojtěch Cepl
Ministerstvo vnitra - Václav Láska
Ministerstvo obrany –
Ministerstvo dopravy - Petr Moos
Většina je již rozebraných nebo jedou vlastní linii, např. to že Piráti přenechali Zeleným Lásku, je politická chyba. Když se podíváte, za koho ti lidé kandidovali nebo koho podporovali, můžete mi přisoudit věštecké schopnosti nebo prostě přijmout fakt, že přitáhnout na svou stranu schopné lidi je pragmatický krok a schopných lidí je v daný čas omezený počet.
Abych se jen nevytahoval  a mohl se vytahovat zase za pár let, až Piráti neudělají nic z toho co píšu a opět se nikam nedostanou.
Pár bodů, které dle mého zajistí několik poslanců EP:

1. Leader musí být Ivan Bartoš – bez ohledu na to, že třeba bude v Bruselu jen pár měsíců kvůli nezklamání svých voličů a pak to přenechá dalším v pořadí …
2. Kromě 5 – 10 předních míst kandidátky, pro v budoucnu vyprofilované osobnosti Pirátů, obsaďte dalších 12 - 17 lidmi schopnými přihrát 3 – 10.000 hlasů každý z nich – mohou to být i členové Pirátů. Tito musejí být vybíráni pragmaticky, tedy kdo je schopen oslovit voličskou skupinu a namotivovat je jít k volbám (v diskusích o kandidátech mi chybí tato jména: Švadlenka konspirátoři, XChaos síťová komunita, Profant a Martin Kučera - Dračí doupě …) nadhodil jsem pár jmen, která v parlamentních volbách nejsou taháci neb je voleno regionálně. EP se volí celostátně a na kandidátkách mají mít přednost celostátně profláknuté osoby. Oslovte Hofmanna z Deníku, novináře Petra Žantovského, prof. France – prostě lidi Pirátům nakloněné a schopné voliče přitáhnout. Při tomto konceptu jsem se i Mikulášovi Ferjenčíkovi nabízel jako jeden z kandidátů, který je schopen přitáhnout celorepublikově kolem těch 5.000 voličů.
3. Je potřeba marketér/skupina/firma (a to i kdyby mělo jít o neplacený projekt nebo placený dle výsledku voleb). Je potřeba člověk/lidé, který bude umět pracovat s 3 – 10 údernými slogany, jakožto hlavním poselstvím obyvatelům, cože to budou ti Piráti v EP hájit. Okamura uspěl skutečně jen s jednou myšlenkou a to přímou demokracií – jak to že s tím neuspěla ČPS? Neuměla to podat, lidé věří, že Okamura přímou demokracii prosadí, nevěří, že Piráti cokoli prosadí (trochu zjednodušuji, ale ne moc). Piráti mají myšlenky i bez marketérů, ale neumějí s nimi zacházet, jsou zahlušeny nepodstatnými nebo dokonce „debilními“ debatami, které podstatu zastřou nebo od ní odvedou pozornost. Opakuji, že Okamura měl a má jednu myšlenku a lidé mu věří, že ji opravdu chce prosadit (vše ostatní o Okamurovi jsou nálepky pro rozhodování při volbách málo podstatné). Pochopil jsem, že pro Piráty jsou důležité peníze (tedy aby si náhodou marketér nepřišel na moc peněz, když to nadšenci dělají a lépe zadarmo). Skutečný profík s vizí bude pro Piráty pracovat i za reference – když dostane od Pirátů za několikaměsíční kampaň 200.000,-Kč, tak je to směšné proti několikamilionových odměnám při komerčních kampaních za zlomek času a námahy, což se profíkovi podaří získat, když bude mít čím se chlubit (jen pro ty jimž se klube červíček podezření – nejsem marketér, ani žádný typ na nějakého nemám, sám bych nebyl schopen zrealizovat to, co vím, že je třeba).
4. Je potřeba co nejdříve definovat 2-3 hlavní témata a 3 – 7 dalších podtémat, kterými se budou Piráti prezentovat. Čas je podstatný – myšlenek s čím jít do EP zase není tolik a stran bude naopak hodně, slogany se budou krást (tedy sdílet) a podstatné bude (jako s tím Okamurou), s kým si jaké téma lidé spojí – mimochodem ohánět se zastavením ACTA je typické podtéma, nikoli téma hlavní, stejně tak „šmírování“. Hlavním tématem může být třeba VZP, tedy občanský příjem prosazený celoevropsky – např. brutální redukcí veškerých eurodotací (docela jsem si s tématem hrál, tak i kdybych na kandidátce nebyl a byl ze strany Pirátů o téma zájem, myšlenky sdělím) – tím to nevnucuji, jen uvádím příklad tématu, který může voliče zaujmout.
5. Pokud budou zrealizovány body 1, 2, 3 a 4, pak je potřeba vybrat lidi, kdo budou v Bruselu dělat asistenty poslancům – tam je potřeba vybrat osoby s vizí profesionálních politiků – ti totiž dělají tu podstatnou politickou práci a musejí být v Bruselu vaření pečení. Předpokládám, že by měla PŘEDEM panovat shoda na těch skutečně nejvhodnějších, splňujících odborná kritéria, jazykové schopnosti atd. Zatímco u kandidátů je žádaná především jejich podporu u voličů, u asistentů je potřeba znalosti prostředí (nebo ochota znalosti rychle získat). Na těchto lidech pak také může stát mravenčí práce před i po volbách. Důvody shody na lidech předem je má zkušenost s rozhádáním se, když jde o peníze a moc i mezi přáteli . Jestli bych čekal a podporoval nějakou širokou debatu uvnitř Pirátů, tak spíše o těchto postech, než o kandidátech – posouzení vhodnosti kandidáta je spíše odborná záležitost . Tedy samozřejmě u těch kteří nemají jistotu, že se do EP dostanou, u těch, kdo mají jistotu, že se dostanou, může bratrovražedný boj nastat i v průběhu kampaně – krásný příklad předvedlo SPOZ před domácími volbami.
Pár poznámek zdánlivě mimo mísu.
a) Myslet si, že plat 5.000 euro je nějak super? Podle zdrojů z otevřeného tisku platil svým předním osobnostem Babiš kolem 150.000,-Kč měsíčně. Je to sice o pár tisícovek více než mám nyní, ale při započítání externích nákladů (více bych platil chůvám dětí, dražší obědy, oblečení, účast na kulturních akcích …), tak by se mi příjem jako poslance EP moc nelišil od současného a to mě většina poplacává po rameni, že si váží toho co dělám, obdivují mne, mohu si plácat co chci, kde chci, kdy chci a mám s tím spojena obecně samá pozitiva . Popravdě nevím o žádném skutečně schopném jedinci, pro koho by byl plat europoslance za europoslancování takovým bonusem – skoro odhaduji, že i Ivanovi B. by se oproti jeho současnému přijmu nijak zvláště úroveň přijmu nezvedla (aby mě někdo nechytal za psané slovo – počítám při započítání všech externalit k poslanci patřících). Pokud by někdo z Pirátů chtěl být poslancem kvůli výši platu – už to by měla být pro něj diskvalifikující informace …
b) Výše jsem psal, že sám nejsem marketér, ale poznám když je potřeba a poznám, když si někdo na marketéra hraje. Diskuse na FÓRU je pro mě důkazem, že Piráti marketéra nutně potřebují …
c) Babiš uspěl v domácích volbách proto, že už od léta rozjížděl kampaň do EP (proto koupil Teličku a pár dalších osobností, ne kvůli domácím podzimním volbám …) a náhoda tomu chtěla, že byl připraven a ostatní nikoli. Vsuvka s Babišem (možno k tomu připočítat i Okamuru) je důležitá proto, že jejich pojetí kampaně funguje a to i bez ideového programu.
d) Když jsem byl na zakládajícím zasedání Pirátů v Průhonicích spolu s dalšími 30 lidmi, měl jsme pocit, že je to běh na dlouhou trať, nemyslel však , že až na tak dlouhou … (myslel jsem, že to bude podobný scénář co následně předvedl Okamura, TOP 09, Babiš …). Doteď to přičítám Kamilovi Horkému jako nevhodnému předsedovi a blbě nastaveným administrativně/technickým fungování Pirátů. Společnost fungující Piráty potřebuje, opravdu mě zaráží (pokud bych to nepřisuzoval svým některým paranoidním představám), že se Piráti sami do parlamentu dostat nechtějí ….

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1725 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Re: Chtějí Piráti do evropského parlamentu?

Příspěvek od Maria.Vasickova » 29 lis 2013, 14:15

Vaclav Fortik píše: EP se volí celostátně a na kandidátkách mají mít přednost celostátně profláknuté osoby. Oslovte Hofmanna z Deníku...........
,

Ivana Hoffmana jsem osobně oslovila už v rámci parlamentních voleb,OFFTOPICje manželem mé spolužačky z gymplu. Myslím, že jeho reakci lze tlumočit asi tak: má Piráty rád a fandí jim, ale jiná aktivní účast v politice, než aplikuje (sledování a komentování situace) není jeho prioritou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 5):
Homo Pyratus, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Pavel.Moravec, next_ghost
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 29 lis 2013, 15:39

+1 za to, že je potřeba začít jednat o tom JAK se tam dostat, neb čas běží .....
Senilní dědouch a troll.

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 29 lis 2013, 16:03

Problém Fořtíkova textu je podle mého možná naivního mínění, že pojímá politiku především ostatním jako cestu k moci.
Jenže naše Pirátské seskupení dlouhá léta trpí politickou navitou hlavně současného předsedy. Nejde mi o žádný osobní útok ze kterého mě jistě Ivánek opět hystericky, jako už mnohokrát dříve obviní, aby odvedl pozornost od svých dlouhodobých selhávání, jde mi o to nelhat si do vlastní kapsy.

Politika totiž není cestou k moci, ale je mocí samotnou-pokud je dána-prováděna schopnostmi sdružovat se, organizovat se a spolupracovat s podobně smýšlejícími spoluobčany. Právě v tomto Ivánek opakovaně selhává. Přes Ivánkovo vzdělání a nekolik jeho mediálních uspěchů za dlouhá léta jeho předsedování, trvale rkaždým dnem roste serie jeho selhání, která trvale omezují možnosti Pirátů expandovat ve zdejším společenství. (výčet si nechám na jindy)
Je třeba říct, že úkol expandovat ve zdejším antipolitickém společenském prostředí není snadný úkol a přes selhávání vedení, iniciativa členů přinesla jisté úspěchy.

Zatím jen pramálo využíváme našich dnešních možností efektivně spolupracovat sami mezi sebou i s našimi příznivci a přes rádoby technickou progresivnost si s technikou spíš hrajme než, že bychom jí uměly skutečně efektivně využívat. Děláme stejné chyby jako jiné politické strany místo, abychom se z jejich chyb učili, jak je neopakovat. Výhodou pro nás bylo, že jsme donedávna neměly prostředky na to, jinak bychom se jistě stály stejnýmy loutkamy politicko-mediálních manipulačních mašin. Problémem je taky to, že jsme ze sebe nechaly udělat administrativně konzervativní rachotinu, protože nam bylo řečeno, že tak je to správně a tak se to má dělat, místo abychom usilovali o to být živým vnimavým a efektivně reagujícím společenským organizmem. (čus, bus, autobus a učený ještě z nebe nespadl)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Ivan.Bartos

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 29 lis 2013, 16:14

Petře, můj text je čistě o tom, jak se dostat do EP a tam hájit profesionálně vše co zde dělají Piráti amatérsky (myšleno jak zdarma, tak ne dokonale ...). Nemíním radit ani cokoli navrhovat ohledně "zakceschopnění" Pirátů, to jsem už před 2 lety vzdal. Jde o to, že zahodit nyní možnost zvolení do EP, která zde reálně je, může znamenat zhoršení mé osobní svobody pomocí zákonů a nařízení z Evropy plynoucí a které nikdo, krom stran jako jsou Pirátské, nevidí jako problém. Proto se angažuji, jinak mám svých starostí i radostí dost.

next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od next_ghost » 29 lis 2013, 19:45

Vaclav Fortik píše:3. Je potřeba marketér/skupina/firma (a to i kdyby mělo jít o neplacený projekt nebo placený dle výsledku voleb).
Na to už tu jedno vlákno máme.
4. Je potřeba co nejdříve definovat 2-3 hlavní témata a 3 – 7 dalších podtémat, kterými se budou Piráti prezentovat. Čas je podstatný – myšlenek s čím jít do EP zase není tolik a stran bude naopak hodně, slogany se budou krást (tedy sdílet) a podstatné bude (jako s tím Okamurou), s kým si jaké téma lidé spojí – mimochodem ohánět se zastavením ACTA je typické podtéma, nikoli téma hlavní, stejně tak „šmírování“. Hlavním tématem může být třeba VZP, tedy občanský příjem prosazený celoevropsky – např. brutální redukcí veškerých eurodotací (docela jsem si s tématem hrál, tak i kdybych na kandidátce nebyl a byl ze strany Pirátů o téma zájem, myšlenky sdělím) – tím to nevnucuji, jen uvádím příklad tématu, který může voliče zaujmout.
Velkým tématem může být nová mezinárodní smlouva TTIP a hrozba oslabení evropských států v arbitrážích (na arbitráže lidi uslyší určitě). Místo vyhazování peněz za marketingové bláboly raději zkus vymyslet nějakou velkou demonstrativní akci spojenou s hlavním tématem kampaně. Na TTIP mě v tuhle chvíli nic moc nenapadá. Proti šmírování by se ale třeba dala uspořádat petice za udělení státního vyznamenání Edwardu Snowdenovi. Musí to být nějaká mediálně vděčná akce, která vydrží běžet delší dobu a celá strana kvůli tomu bude muset jít do ulic mezi lidi. Když se taková akce dobře zvolí, tak nám přinese podstatně víc hlasů než nějaký profesionální žvanil z marketingové agentury.
c) Babiš uspěl v domácích volbách proto, že už od léta rozjížděl kampaň do EP (proto koupil Teličku a pár dalších osobností, ne kvůli domácím podzimním volbám …) a náhoda tomu chtěla, že byl připraven a ostatní nikoli. Vsuvka s Babišem (možno k tomu připočítat i Okamuru) je důležitá proto, že jejich pojetí kampaně funguje a to i bez ideového programu.
Chceme kvůli korytu v Bruselu klesnout na Babišovu úroveň?
d) Když jsem byl na zakládajícím zasedání Pirátů v Průhonicích spolu s dalšími 30 lidmi, měl jsme pocit, že je to běh na dlouhou trať, nemyslel však , že až na tak dlouhou … (myslel jsem, že to bude podobný scénář co následně předvedl Okamura, TOP 09, Babiš …). Doteď to přičítám Kamilovi Horkému jako nevhodnému předsedovi a blbě nastaveným administrativně/technickým fungování Pirátů. Společnost fungující Piráty potřebuje, opravdu mě zaráží (pokud bych to nepřisuzoval svým některým paranoidním představám), že se Piráti sami do parlamentu dostat nechtějí ….
Kamil je ze hry už tak dlouho, že všechny jeho stále ještě nenapravené chyby dávno mají na triku jeho nástupci. Navíc hledáním viníků někde v minulosti se dopředu nepohneme. Musíme najít konkrétní problémy a začít je řešit. A podle mě je v tuhle chvíli naprosto nejzásadnějším problémem strany neschopnost využít pracovní a propagační kapacity řadových členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Pavel.Moravec, Tomas.Klapka, Filip.Krska, Marcel.Kolaja
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 29 lis 2013, 20:20

Okamura sebral hlasy Vandasovcům, což s jeho jednoduchým heslem "přímé demokracie" nemělo nic společného. To byla jen taková zástěrka pro intoše, ktweří na to kupodivu naletěli. Většína jeho skutečných voličů ani neví, že nějakou přímou demokracii propagoval. Zázraky se nedějí, dva roky systematické práce v médiích a postupného přetahovaní latentních rasistů dělají své.
Ale jinak se zbytkem textu souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Petr.Bajgar, Pavel.Moravec, next_ghost, Michael.xChaos.Polak, Vaclav.Urban
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 29 lis 2013, 21:56

Dítě mi přerušilo odpověď ...
Celý text jsem sesmolil právě kvůli členům jako je next_ghost - z celého textu se dá souhlasit snad jen s poslední větou o špatném využívání potenciálu členů a příznivců (napíšu to tvrdě, zbytek jsou to skutečně bláboly a pokud se půjde směrem, co hlásá, budete rádi za 3 %).
Vojtěch Pikal moderuje:
Předchozí příspěvek, který byl kopií tohoto odstraněn.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Karel.Rada

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 29 lis 2013, 22:11

Já bych ti odpověděl na otázku v nadpise. Teda aspoň za sebe.

Já chci mít pirátského zástupce v evropském parlamentu, ale ne za každou cenu. Ne za cenu morálního kompromisu. Ne za cenu manipulací, nebo lhaní.

Různí marketeři a jiní mediální experti mohou být dobrými služebníky a mohou nám poradit a pomoci, ale nikdy by neměly vést kampaň autonomně. Kampaň nesmí desinformovat a manipulovat. Má být ideálně informativní, aby pro lidi měla samotná přidanou hodnotu, a nebyla pouze stranickou propagací.

Taky důrazně nesouhlasím s tím, že náš úspěch je podmíněn Ivanem Bartošem jako lídrem. Nejsme strana jednoho muže (jako třeba babišovci) a nikdy nechci, aby se tak stalo. S Ivanem Bartošem je to začarovaný kruh - má být volební lídr a předseda strany, protože je známý a mediální ksicht, a je to mediální ksicht a je známý, protože je volební lídr a předseda strany. Někdy holt budeme muset spolknout hořkou pilulku a přerušit naší závislost na Ivanovi.

Toto neberte jako kritiku Ivan Bartoše, který alepsoň na pozici volebního lídra IMHO odvedl ve volbách do PS dobrou práci, ale nesmíme být závislí na jednom člověku.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2526 poděkování
Dostal poděkování: 3029 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 29 lis 2013, 23:17

No možná Franto až při příštích volbách budeme mít větší podporu a naši krajští lídři se dostanou do televize, bude tomu jinak. Zatím kromě Ivana snad Jakub ale tam je na závadu trochu mládí a jeho pro mne perfeḱtní uhlazenost která už ale mezi mladšími nefrčí. Ivoš vypadá dobře, bohužel zatím neměl šanci a Mikuláš je zatím se svým projevem tak pro ty, kteří budou hlasovat až za dva, tři roky. Tak nám zatím zbývá Ivan. Václav Fořtík by mohl být další osobou pro vystupování stejně jako OZ, který ale zatím díky firmě a hlavně své rodině zůstává v pozadí. Je to sice můj osobní názor ale asi nebude daleko od pravdy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Petr Stehlik
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“