Příprava minulých schůzí - archiv 2012-2014

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět

Místo konání

Anketa končí za 05 led 2013, 15:10

ČB
2
14%
Tábor
8
57%
Jiné město
4
29%

Celkem hlasujících: 4 - Celkem hlasů: 14

Vaclav.Klecanda
Místní předsednictvo
Profese: programator
Dal poděkování: 215 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krajské forum v Táboře 16. 11. 2013 (KF 5/2013)

Příspěvek od Vaclav.Klecanda » 27 říj 2013, 20:11

Mam za to, ze delat pro kazde setkani/schuzi extra vlakno je peklo, tak bych navrhoval pouzivat toto. Nedavat zde prispevky typu: "Ja prijdu" atp. Proste jen odkaz na planovani (na FB, nebo doodle) a pak treba zapis. At je v tom poradek.

Cili dalsi akce je planovana na FB, misto zatim vitezi (zase) Tabor, cas se planuje zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvky (celkem 4):
Michal.Reinis, Ivo.Vlasaty, Tomas.Durco, Krystof.Lesny

Vaclav.Klecanda
Místní předsednictvo
Profese: programator
Dal poděkování: 215 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské forum v Táboře 16. 11. 2013

Příspěvek od Vaclav.Klecanda » 13 lis 2013, 21:44

Tak nakonec setkani bude v Tabore, restaurant Beseda na ziskove namesti Od 17:00. uvadim to zde pokud by Se nahodou Basel nekdo kdo nema facebook.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
Jindra.Matlachova

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 17 lis 2013, 09:04

Ahoj jihočeši,
upřímně, trochu to ve mě cestou domů z jihočeské schůze (a doma v posteli) rezonovalo. Přiznám se, byl to pro mě trochu šok a musel jsem to trochu střepat, dost věcí se mi vyloženě nelíbilo (i když něco zase ano).

V této zprávě budu trochu více kritický - považujte to prosím za upřímnost. Snad bude trochu ceněná. Toto ještě záměrně píšu před schválením mojí přihlášky do strany, aby jste mi kdyžtak při nekompatibilitě názorů mohli utnout tipec a jednoduše mě něpřijmout.
Zkrátka, když jsem na schůzi jel, předpokládal jsem, že se budou řešit regionální témata - jde přece o regionální schůzku a radu - všude na netu čtu, jak jsou piráti strana, která přijímá návrhy ze spoda, ale promiťe, to co jsem dnes viděl, to tomu neodpovídá a je to snůžka keců. Jednak tam žádný námět ke státním pirátům nevzešel, a jednak se z regionální politiky neprobralo (prakticky) nic.

Ano řešilo se:
  • ♦ vyosení a řešil se koncert, ano proč ne, vyosení nám diktuje strana ze zhora - takže není sebemenších pochyb proč to tak dělat - naopak, pojďme do toho, ale proč se toto řeší na schůzi déle než 10-15 minut? V jiných stranách se určí se garant za toto odpovědný, ten požádá o součinost členy co mohou (chtějí) pomoci, navrhne rozpočet a plán (ten se přečte a případně schválí). Dál to šlape jako garantovo projekt. Například ve vyosením se jasně profiloval Ivo, proč tam Ivoši nezazněli požadavky co konkrétně potřebuješ? Ano, slyšeli jsme žádost o zvukaře, o kontakty na kapely, a o kontakt na nějakou asociaci (omlouvám se nevím přesně jméno). Nikdo se ale závazně nepřihlásil že si něco vezme. Nikdo si neodnesl seznam úkolů co má splnit. Osobně tedy udělám toto: ve zkukařině se nevyznám, ale poporosím tě dej mi název té organizace, potřebné informace co mám vyjednat a zjistit a já to prostě obvolám a zjistím. Mluvit s lidmi mě baví a dělám to díky práci denně, s tím ti rád pomůžu v rámci celorepublikového programu vyosení (všimni si celorepublikového).
    ♦ kampaň. Pasáž s vlajkou/nevlajkou radši nekomentuji, přišlo mě zvláštní, že nejsme schopni v roce 2013 někde vyzvednou vlajku - ale toto byly problémy celorepublikové, nepřísluší mi to komentovat. Vyhodnocení kampaně také dle mě nebylo jednoznačné, ale rovněž: jde o věc z minulosti a nebudu to komentovat.
    ♦ úprava loga pro Týn: toto dle mě mělo být v bloku volná diskuse/dotazy, ale ano, líbilo se mi jak předseda jednoznačně posunul dotazujího k tomu, že toto řeší stranické MO a že by dotaz měl jít do tohoto odboru. (skvěle)
    ♦ regionání politika - v podstatě se řeklo, že jsem přehnal své požadavky, že skutečně nikoho nezajímá zda se v Trhových Svinech natře nebo nenatře lavička.
    ♦ Problematika nepřizpůsobivých občanů. Pokud jsem dobře hledal, tak na problematiku Romů nemá celorepubliková strana žádné stanovistko. Diskuse která se tam rozvířila, byla částečně rasistická (rozumím), a bohužel tendenční a nikam nevedoucí. V tomto mě osobně chybí stanovisko celkové strany, a (dle mě) měl by od nás vzejít jasně definovaný požadavek, jak na to směrem ke celorepublikové straně. Abychom jej mohli zde na regionu upravit a používat. Prosím tímto naší regionální radu o projednání a stanovistko (zda celorepublikový kongres projedná tento bod programu).
    ♦ kontaktování ostatních stran, koalice: viz níže

Co mě naštvalo, děsí mě a naprosto nechápu:
  • ♦ nikde není jihočeské stanovisko k věcem, které jiné jihočeské regionální buňky stran (jihočeši, zelení,ods, cssd, ksčm, ...) mají.
    Schválně, vy víte, jaký mají názor jihočeští piráti na tyto témata (vyjmuto z jihocesi2012.cz):
    • ♦ rovnoměrné pokrytí celého území Jihočeského kraje veřejnými službami
      ♦ efektivnější vlakové a autobusové spoje
      ♦ dostavba Temelína, vyvedení Mírovka-Kočín
      ♦ dostavba komunikací D3, R3, R4
      ♦ dokončení IV. železničního koridoru
      ♦ další osud Letiště České Budějovice
      ♦ splavnění Vltavy
      ♦ záměr Šumavské elektrické dráhy
      ♦ Národní park Šumava včetně postoje k chystanému zákonu
      ♦ lanovka na Hochficht
      ♦ organizace dopravy v kraji i v Českých Budějovicích, dopravní obslužnost v kraji
      ♦ obchvaty obcí, zajištění oprav komunikací
      ♦ úloha Českých Budějovice jako centra kraje
      ♦ krajská zdravotní síť
      ♦ rozdělování dotací darů a grantů
      ♦ sociální situace, předcházení negativním jevům, pomoc lidem v tísni a nouzi
      ♦ rozvoj vzdělání v kraji, soustava škol a její financování
      ♦ cestovní ruch
      ♦ rozvoj odlehlých částí kraje, např. Dačicka, Vožicka apod.
      ♦ atd...
    Pochopitelně mají jiné strany (než jihočeši) své regionální programy, a zcela jiné body na které bychom měli mít názor/stanovisko.

Lobování a dohadování kontaktů s jinými stranami:
  • ♦ chtěl bych Ivoše poprosit, až se bude dít kontaktování jiných stran, chtěl bych se zúčastnit. Toto je bod který mě osobně velmi zajímá, prosím o integraci.
    ♦ jak můžeme lobovat a diskutovat, když NEVÍME stanoviska v bodům, které jsem vytípnul nahoře? Co jim tam máme sakra s Ivošem navykládat? Jak máme uzavírat regionální koalice, když ani nevíme jaký máme názor na dálnici do Linze?

Návrh na zlepšení (dle mě):
Prosím, dovolte mi do příští schůze projít program nahoře bod po bodu a dohledat k nim stanoviska celorepublikové strany. Kde nebudou, nebo nebudou zřejmá, poprosil bych předsedu Václava Urbana o jeho názor a případně o společnou cestu do Prahy za někým kdo by nám s tímto byl schopen pomoci. Dle mě je toto nezbytné pro další fungování regionální buňky. - prosím o stanovisko.

Snad jsem nikoho neurazil, pokud ano, v tuto chvíli s tím nic s tím neudělám, protože už jsem to odeslal...

PS: pokud bude třeba cokoliv probrat, rád vysvětlím, telefon na mě: 722928673, email: petr.steinbauer@gmail.com

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21646 poděkování
Dostal poděkování: 10054 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsem si odnesl ze setkání Pirátů 16.11.2013

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 17 lis 2013, 09:52

petr_steinbauer píše: ♦ Problematika nepřizpůsobivých občanů. Pokud jsem dobře hledal, tak na problematiku Romů nemá celorepubliková strana žádné stanovistko. Diskuse která se tam rozvířila, byla částečně rasistická (rozumím), a bohužel tendenční a nikam nevedoucí. V tomto mě osobně chybí stanovisko celkové strany, a (dle mě) měl by od nás vzejít jasně definovaný požadavek, jak na to směrem ke celorepublikové straně. Abychom jej mohli zde na regionu upravit a používat. Prosím tímto naší regionální radu o projednání a stanovistko (zda celorepublikový kongres projedná tento bod programu).[/list]
K tomu např.
Michal Havránek: Romové stále nejsou bráni jako rovní majoritní části společnosti. Piráti s tímto postojem nesouhlasí (Lety u Písku, 15.5.2013)
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/do ... nesouhlasi

Dále pak:
republikovy-vybor-f248/odpoved-socialni ... ml#p189767
dikuze k tématu
socialni-system-f548/problematika-socia ... 88-40.html

P.S. Uvítal bych nahrazení pojmu "nepřizpůsobíví" např. pojmem sociálně vyloučení, jeho používání je diplomaticky řečeno problemtaické, viz třeba"Také nacisté označovali nepohodlné skupiny obyvatel, které následně končily ve vyhlazovacích táborech, za „unanpassungsfähig", tedy nepřizpůsobivé.
zdroj: http://www.advojka.cz/archiv/2011/26/kd ... izpusobivi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Steinbauer, Jaroslav.Nemec, Ivo.Vlasaty
anarchopirát (zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz), aktuální texty najdete na Deník Referendum, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 17 lis 2013, 10:10

Dalibor Zahora píše:Problematika nepřizpůsobivých občanů.
Děkuji moc, hledal jsem špatně (pod špatnými termíny).
Pokud budu regionem vyzván k připravě regionálních bodů, zahrnu toto jako oficiální stanovisko strany, kterého bychom se měli v regionu ohledně sociálního vyloučení držet - a jen ho upravit "do regionu".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9501 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 17 lis 2013, 11:45

Problematice sociálního vyloučení se Piráti věnují velmi podrobně a snad jen Zelení jsou v tomto s námi srovnatelní.
Samozřejmě to nenazýváme "nepřizpůsobiví", protože nepřizpůsobiví jsme my, Piráti. Nechceme se systému přizpůsobit, chceme ho změnit.
Naopak někteří občané se našemu špatnému sociálnímu systému přizpůsobili dokonale a DSSS se z toho může posrat :-)
---- EDIT---

Jinak to, žes ty věci hledal a nenašel je náš největší průser. Strana informatiků má informační systém, který naprosto neumožňuje vyhledávat informace. Moc se stydím, ale nedokážu s tím nic dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Petr.Steinbauer, Michal.Schmidt, Ivan Sirko, Jaroslav.Nemec, Helena Jarolimkova, Ivo.Vlasaty
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1288 poděkování
Dostal poděkování: 1230 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 17 lis 2013, 12:03

IMHO počet Pirátů, pokud mě paměť nešálí, je do 300. U stran typu jihočeši, zelení,ods, cssd, ksčm, ... je to řekl bych řádově jiné, takže "až nás budou miliony" ;) , situace se patrně změní. Nezapomínej, že většina z nás si vydělává prací, jenž požere většinu času, takže na promýšlení otázek regionu není zkrátka čas (ani čas získávat informace, natož třeba působit na úřady). Kritika dobrý, ale zas bych to tak nehrnul tlakovkou. Vypadá, že jsi se do toho pěkně zakousnul, tak si zasloužíš podporu. U mě dobrý!
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 17 lis 2013, 12:24

Josef Kadlecek píše:IMHO počet Pirátů, pokud mě paměť nešálí, je do 300. U stran typu jihočeši, zelení,ods, cssd, ksčm, ... je to řekl bych řádově jiné, takže "až nás budou miliony" ;) , situace se patrně změní.
IMHO Výmluva - je evidentní, že bodový program stejně ve výsledku píše pár lidí. Někdo z dané lokality + nějaký garant. Toto se u nás/Vás nestalo. Systémově je to chyba, je třeba to hned napravit, nečekat na "miliony". Nemít regionální program rok a půl po krajských volbách a rok před komunálními volbami je prostě skoro trestný čin ;o) - Fakt špatný.
Uznej, že máme výhody v tomto:
♦ některé body Ti v podstatě předpřipravil (určil) celorepublikový program - stačí se jich držet. Jejich schválení by v podstatě neměl být problém, jsou již RV dané, nesouhlasit s nimi = puč na vedení (toto se může dít výjimečně a pravděpodobně ne tak jak jsme viděli například u toho loga pro Týn. Jsou-li definovány a odsouhlaseny pravidla - změn je tam kde se to dělá, ne svévolně na schůzi a s despektem.
♦ víme, máme okruhy které řeší ostatní konkurenční strany, nemusíš teď hned mezi lidi a ptát se na problémy, obíhat úřady. Hlavní body máš vypsány přímo pod nosem, stačí zaujmout stanovisko.
Josef Kadlecek píše:Nezapomínej, že většina z nás si vydělává prací, jenž požere většinu času.
Ano, vím že tomu nevěříte, i já pracuji ;o) OFFTOPIC(šmarja). Ano, mám na leccos kluky u nás ve firmičce, ale stejně pracuji denně a často nad rámec zdravého rozumu, stylu a někdy bohužel i rodiny (díky ženo). Vím, že se to samo nenaprogramuje, nedomluví, nesjedná atd. OFFTOPICI když pravda, poslední dobou víc domlouvám, než programuji, klukům se moc jednat s klienty nechce. Prostě závěr: pracuji taky a nerad bych se na to vymlouval dlouhodobě, když to budu dělat, dejte mě do držky, nemám ve straně co dělat. Hold jednou týdně vypustíte televizi a zamyslíte se například nad tím, co s Temelínem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Helena Jarolimkova, Vaclav.Klecanda

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10001 poděkování
Dostal poděkování: 2495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 17 lis 2013, 13:34

Petře, nechtěl by si to vzít, toho garanta na komunální politiku? Budu první, kdo tobě pomůže čim může ;)
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 17 lis 2013, 13:51

Ivan Sirko píše:Petře, nechtěl by si to vzít, toho garanta na komunální politiku? Budu první, kdo tobě pomůže čim může ;)
Ahoj Ivane,
instituce Garanta je pro mě zatím neznámou, vím jen toto ze stanov: http://www.pirati.cz/cf/17_2012 .
Z tohoto dokumentu OFFTOPIC(tento dokument, nebyl schválen celorepublikovým výborem, platí?) se mi zdá, že bych zřejmě musel působit jako celorepublikový garant.

Nezastírám, rozhodně by mě to zajímalo, ale rád bych zkusil - pokud to jihočeské sdružení povolí - nejdříve toto zrealizovat u nás v Jižních Čechách. Pokud se to podaří a nebude to marné a něco to přinese, bylo by logickým krokem usilovat o tento post. Ale bez této zkušenosti bych mohl dělat/dělal nesprávné kroky.

PS: OFFTOPIC(napíši ti později do pošty, jen co něco kolem toho nastuduji a vyvenčím rodinu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvek:
Ivan Sirko

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“