Úsvit

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Re: Úsvit

Příspěvek od Petr Stehlik » 14 lis 2013, 09:25

Jiri Kaderavek sen píše:Co se divíte. Vždyť hlásal většinu z našeho programu. A ten je výborný, ne?
Přesně tak. Hlásal většinu z našeho programu. Proto jsem už před rokem navrhoval, ať s ním nějakým způsobem navážeme komunikaci. Výsledkem bylo, že tuším Ivan prezentoval falešnou přihlášku Tomia k Pirátům. Myslím, že to byla/je slušná politická zaslepenost.
Jiri Kaderavek sen píše:Jen mě štvalo, když vždy u toho řekl JSME JEDINÁ STRANA KTERÁ
Ano, mně taky, a několikrát jsem mu to jasně napsal na Facebook, bohužel až pár dní před volbami, ale to je stejně fuk - on nám reklamu zadarmo dělat nebude, když z naší strany k němu mířil akorát posměch a shazování.

V tomto světle mi naše předchozí spolupráce např. se Zelenými nebo Lidovci připadá jako výsměch všem Pirátům, uvážím-li nekompatibilitu programů a další aspekty (namočenost těchto stran v minulých skandálech, věrolomnost jejich představitelů atd.).
Libor Spacek píše: Nezlobte se, ale ty všelijaké uštěpačné kritiky v následné diskuzi zní poněkud neskromě, ba pateticky, v situaci, kdy oni dostali až 4x tolik hlasů.
Dostali je, poněvadž měli jasný a důležitý cíl - přímou demokracii. Mohli jsme ty hlasy mít my, kdyby jste byli schopni netahat do toho spoustu jiných nesmyslů.
To není simplicismus, ale účelná kampaň a jasná komunikace o něčem, co opravdu stojí zato.
Přesně tak, Libore. Říkal jsem to od konce jara. Tomio neměl rozplizlý program věnující se všemu, jako se o to snažili Piráti (přičemž velkou část Pirátského programu tvořili dva studenti ve spolupráci s anonymními přispěvateli kdoví odkud, takže úroveň programu je směšná a důvěryhodnost minimální), ale soustředil se na jednu konkrétní věc a díky tomu tak uspěl.

Piráti by se z toho mohli poučit, kdyby chtěli (a uměli to). Kdysi dávno jsme taky měli v programu jen pár klíčových věcí, na které jsme se mohli soustředit a prosazovat je. Teď máme široký program, který nemá kdo prosazovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Karel.Rada

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22993 poděkování
Dostal poděkování: 10893 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 14 lis 2013, 12:01

Spojení Pirátů s Okamurou by byla politická sebevražda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Roman.Kucera, Lenka.Kozlova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 15 lis 2013, 13:05

... Jde o tentýž Úsvit, který v hodnocení Transparency International, jež se zabývala financováním politických stran a hnutí, naprosto vyhořel. Za který kandidoval Vít Bárta, muž s osobitým přístupem k vedení účetnictví strany Věci veřejné, který půvabně shrnul do věty: „Potřebujeme nějaký oficiální peníze na kampaň“.

http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... e-babisovi
Úsvit - Hnutí neposkytuje detailní informace o financování své kampaně na svém profilu a na naše otázky neodpovědělo. Nicméně hnutí zavedlo transparentní účet. Strana v médiích uvedla, že hodlá v kampani utratit 15 miliónů Kč.

http://www.transparency.cz/transparency ... -zverejno/
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr Stehlik

Příspěvek od Petr Stehlik » 15 lis 2013, 15:12

Dalibor Zahora píše:Spojení Pirátů s Okamurou by byla politická sebevražda.
Jak se jmenuje ten diskusní faul, kdy druhému podsuneš něco, co neřekl, a pak na to reaguješ? Nechce se mi to hledat. Ale překvapuje mě, že's za to dostal 2x palec.

A o Transparency International (tvůj další příspěvek) stačí zagooglovat: http://www.novinky.cz/domaci/307497-oka ... useni.html http://www.parlamentnilisty.cz/parlamen ... ost-278593 a hned víš, proč o Okamurovi píší nesmysly/nepravdy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvek:
Helena Jarolimkova

reny
Profese: učitelka
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od reny » 15 lis 2013, 15:54

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 15 lis 2013, 17:08

Martin Kucera píše:
petr_steinbauer píše:Ono, nevím jak to vidí členové v Praze, ale mě by zajímalo proč nejsou piráti zalezlí na radnicích, krajích, nikde nejsou dole vidět.
Proč nejsou zalezlí na radnicích? Protože v komunálních volbách 2010 ještě o Pirátech skoro nikdo nic nevěděl (ve sněmovních volbách o pár měsíců dřív jsme dostali 0,8 %).
Krom toho v komunálních volbách je nutnost mít naplněné kandidátky (kvůli volebnímu systému) a v žádné obci, natož městě, není (a ještě dlouho nebude) šance mít naplněnou kandidátku čistě Piráty, protože tolik členů prostě nikde nemáme.
I tak mohou Piráti kandidovat stačí sestavit kandidátku nezávislých a na ní figurovat jako člen Pirátské strany. Přemluvit pár kamarádů, aby do toho šli snad nebude tak složité.( I když na menší vesnici to může znamenat revoluci.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9558 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 15 lis 2013, 22:56

Petr Stehlik píše:
Ale překvapuje mě, že's za to dostal 2x palec.
Protože je to naprostá pravda.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr Stehlik

Příspěvek od Petr Stehlik » 15 lis 2013, 23:45

Roman Kucera píše:
Petr Stehlik píše:
Ale překvapuje mě, že's za to dostal 2x palec.
Protože je to naprostá pravda.
Dát palec za faul v debatě značí, že schvaluješ fauly v debatě. To je dobré vědět.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9558 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 15 lis 2013, 23:57

Nikoliv. O zadny faul se nejedna, jen ty si uplne zbytecne vztahovacny. Ten vyroxtoji sam o sobe a je zcela pravdivy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, trinitrofenol
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 lis 2013, 06:54

..Slova se ujal Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti.
... Často jsou zde k vidění příznivci Tomia Okamury.

17. listopad 2013: Dělnická mládež a Ne rasismu se potkali v Praze
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog ... la-prahou/

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“