Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Zamčeno

Žádám o projednání odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy krajského sdružení

Anketa končí za 22 lis 2013, 14:40

pro
10
67%
zdržuji se
5
33%
 
Celkem hlasujících: 7 - Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vojtech Pikal píše:Jinak pro ty kdo počítají doma skóre, tak na varování je to zatím v tomto vlákně 1:1.

Pokud se někdo chce dozvědět více o historii předsednictev v olomouckém kraji, udělal jsem na to v minulosti stránku: https://www.pirati.cz/regiony/olomoucko ... odstoupeni
3:1 pro Petra, ne? Btw. rozumím tomu správně, že na poslední volbě předsednictva vás bylo 5 (z toho jeden telefonicky), z čehož 2 se stali místopředsedy a jeden předsedou (hlasovali jen 4?)? Kolik vás vlastně tehdy v kraji bylo? Vy máte v kraji odbory? Co se stalo s lidmi, kteří dělali v předsednictvu předtím? (Hireš, Zdražil, Kapounek, Magdonová....nikdo z nich už není členem).

To neberte, pls, neberte jako vměšování do vašich vnitřních krajských záležitostí, jen prostě poutáte pozornost...ok, nemůžu popřít, že s některými lidmi sympatizuju, ale měli byste si to IMO vyříkat mezi sebou (je to váš kraj). Přeju rozumnou diskusi a uvážlivou volbu.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Mikulas Peksa píše: Co se stalo s lidmi, kteří dělali v předsednictvu předtím? (Hireš, Zdražil, Kapounek, Magdonová....nikdo z nich už není členem).
odesli kvuli jedne konkretni sosobe, sice to vetsinou verejne svedlo treba na to, ze prace je dulezitejsi (to se jim nezazliva), ale nesmi se zapomenout, ze nekdo do nich furt kopal az je vykopal...
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vlastimil Holik píše:odesli kvuli jedne konkretni sosobe, sice to vetsinou verejne svedlo treba na to, ze prace je dulezitejsi (to se jim nezazliva), ale nesmi se zapomenout, ze nekdo do nich furt kopal az je vykopal...
Tohle ale opravdu nechutná a hlavně nehorázná lež, navíc od človíčka, který se celou dobu jen veze.

Bojoval jsem jedině s Macchiavelistou a defraudantem Zdražilem, který se nechal na CF 2009 zvolit místopředsedou RP a okamžitě zpronevěřil prostředky, které jsme mu my tehdejší členové KS svěřili jako příspěvky na náklady voleb, které se tehdy měly konat koncem r.2009. Tento jako místopředseda RP pak dluhé měsíce velice efektivně pletichařil a pomlouval mě kde mohl tak, že to nakonec vypadalo, že je horší bojovat proti zpronevěře než podvést kolegy a okrást nás dohromady o 4x3k=12k. Tento panáček měl velice dlouhé prsty a informace na ještě dnes vlivné lidi v RP protože byl už na prvotní ožíračce se zakládajícími a s následně zvoleným předsedou Ivánkem a tak to byl velice dlouhý, pro pouhého člena nerovný, vysilující a těžký boj, než se podařilo tohoto podvodníka přimět k odstoupení z RP.
Petr Hireš který byl předsedou od CF10/2009 rezignoval už po několika týdnech sám kvůli neshodám s republikovým vedením.
Petr Kapounek měl pro odstoupení vážné důvody kvůli společníkům v jejich firmě.
Věru Magdonovou tehdy pár dní novou členku zvolili v nepřítomnosti na dálku a přes telefon jen proto, že nikdo z nich nechtěl být předsedou a ode mě tušili, že budu chtít, aby KS OLK začalo efektivně fungovat. Následně se na ni všichni její volitelé vykašlali, takže velice rychle vyhořela a skončil její zájem cokoliv pro Piráty dělat.

Závěr je zjevný, lidem jako je Vl.Hol. jde hlavně o to, aby KS OLK stagnovalo, asi si pak přes jejich malost připadají důležití.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr Bajgar píše:
Vlastimil Holik píše:odesli kvuli jedne konkretni sosobe, sice to vetsinou verejne svedlo treba na to, ze prace je dulezitejsi (to se jim nezazliva), ale nesmi se zapomenout, ze nekdo do nich furt kopal az je vykopal...
Tohle ale opravdu nechutná a hlavně nehorázná lež, navíc od človíčka, který se celou dobu jen veze.

Bojoval jsem jedině s Macchiavelistou a defraudantem Zdražilem, který se nechal na CF 2009 zvolit místopředsedou RP a okamžitě zpronevěřil prostředky, které jsme mu my tehdejší členové KS svěřili jako příspěvky na náklady voleb, které se tehdy měly konat koncem r.2009. Tento jako místopředseda RP pak dluhé měsíce velice efektivně pletichařil a pomlouval mě kde mohl tak, že to nakonec vypadalo, že je horší bojovat proti zpronevěře než podvést kolegy a okrást nás dohromady o 4x3k=12k. Tento panáček měl velice dlouhé prsty a informace na ještě dnes vlivné lidi v RP protože byl už na prvotní ožíračce se zakládajícími a s následně zvoleným předsedou Ivánkem a tak to byl velice dlouhý, pro pouhého člena nerovný, vysilující a těžký boj, než se podařilo tohoto podvodníka přimět k odstoupení z RP.
Petr Hireš který byl předsedou od CF10/2009 rezignoval už po několika týdnech sám kvůli neshodám s republikovým vedením.
Petr Kapounek měl pro odstoupení vážné důvody kvůli společníkům v jejich firmě.
Věru Magdonovou tehdy pár dní novou členku zvolili v nepřítomnosti na dálku a přes telefon jen proto, že nikdo z nich nechtěl být předsedou a ode mě tušili, že budu chtít, aby KS OLK začalo efektivně fungovat. Následně se na ni všichni její volitelé vykašlali, takže velice rychle vyhořela a skončil její zájem cokoliv pro Piráty dělat.

Závěr je zjevný, lidem jako je Vl.Hol. jde hlavně o to, aby KS OLK stagnovalo, asi si pak přes jejich malost připadají důležití.
No, mě jen překvapilo, že všichni při resignaci deklarovali úmysl pokračovat v práci pro Piráty, ale jsou vedení pouze jako příznivci (nebo ani to ne). Takže otázka směřovala spíš na to, proč nejsou ve straně.

Zajímá mě to čistě akademicky, protože v poslední volbě do RP jsi dostal nominace od 3 krajů (což bylo ze všech nejvíc) a pak jen 10 hlasů v samotné tajné volbě (což bylo ze všech nejmíň). Trošku mě to tehdy překvapilo, protože i ta paní u baru o tobě říkala, že na první pohled mluvíš zajímavě. Vypadal jsi jako silný krajský lídr, který oprávněně sahá po celorepublikové pozici. O to víc mě překvapuje, že se teď dokonce bráníš proti odvolání.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Mikulas Peksa píše:
Petr Bajgar píše:
Vlastimil Holik píše:...
Tohle ale opravdu nechutná a hlavně nehorázná lež, navíc od človíčka, který se celou dobu jen veze....
No, mě jen překvapilo, že všichni při resignaci deklarovali úmysl pokračovat v práci pro Piráty, ale jsou vedení pouze jako příznivci (nebo ani to ne). Takže otázka směřovala spíš na to, proč nejsou ve straně.

Zajímá mě to čistě akademicky...
P. Bagr: vezu? spise bych rekl, ze s tebou nechci mit nic spolecneho. [blici smajlik]

A od koho cekas objektivni nazor? Od Bagra? nebo od jejich tiskoveho mluvciho? se jich zeptej naprimo, kontakt by se nekde ve starych papirech mel dohledat. :roll:
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

OFFTOPIC[quote="Mikulas Peksa"][quote="Petr Bajgar"]
Zajímá mě to čistě akademicky, protože v poslední volbě do RP jsi dostal nominace od 3 krajů (což bylo ze všech nejvíc) a pak jen 10 hlasů v samotné tajné volbě (což bylo ze všech nejmíň). /quote]

O trollingu už jsi slyšel, Miki? Tak tohle byl level hard.
Fakt myslíš, že ty tři kraje nominovaly Petra spontánně?
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1109 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Jakub.Burget »

No toto:

Bedlivě sleduji dění na foru a můžu vám říct, že jako nový člen na to hledím minimálně s otevřenou ehm..pusou. Jsem jednoznačně pro odvolání a novou volbu. Vždyť je to úplně normální a legitimní prostředek demokratické strany, který ukáže kdo má jakou podporu. Začíná to tu vypadat, jako u starých struktur, do kterých by mě nikdo nedostal ani s nožem na krku. Urážky, povolební veřejné kopání jeden do druhého a v neposlední řadě trvání si na funkci a nevole ji podrobit vůli členů, z kterých ta funkce plyne. Proto doporučuji přestat s osobními invektivami, realizovat odvolání/volbu a tečka. Je tu dost jiné práce, na kterou je třeba soustředit síly!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 9):
Mikulas.Peksa, Petr.Lysek, Vlastimil.Efraim, Petr.Karlik, Martin.Svadlenka, Martin.Smida, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Tomas.Karlik
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vlastimil Holik píše:A od koho cekas objektivni nazor? Od Bagra? nebo od jejich tiskoveho mluvciho? se jich zeptej naprimo, kontakt by se nekde ve starych papirech mel dohledat. :roll:
Tak já si chci nějaký názor vytvořit sám, nečekám, že mi někdo hned řekne objektivní pravdu :) Jde mi prostě o to, abych netápal, až zase bude nějaká dovolba do RP, RK, KK, RV nebo tak...a jako jo, svojí představu už mám ;-)

OFFTOPICMartin Švadlenka: o trollingu už jsem slyšel. ;) Buď klidný, já to v případě potřeby ovládám taky... ;-)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Petr.Bajgar »

JUDrFeelgood píše:1 Jsem jednoznačně pro odvolání a novou volbu.
2 Vždyť je to úplně normální a legitimní prostředek demokratické strany, který ukáže kdo má jakou podporu.
1 na to, že se teprve rozkoukáváš, by se hodilo vědět jak moc umíš také zvažovat co a proč, jestli jsi si nevšíml tak návrh Vl.Hol. je pouhým vyjádřením jeho osobních antipatií a to bez uvedení jediného důvěryhodného důvodu
2 volby v demokracii nejsou volbami sympatii nebo královny krásy, ale uvážlivým aktem koho budeš volit a proč. Vždyť ještě ani nikoho neznáš. Jsi mezi námi týden a chceš rozhodovat jako by jsi znal lidi vztahy souvislosti? Přečet jsi si aspoň vysvětlení, když už ti viditelně nestačilo moje vysvětlení na našem zasedání proč nechci rezignovat? Víš kteří politici bývají nejoblíbenější ti kteří nedělají vůbec nic a jen plavou s proudem. Jenže od takových taky nic přínosného nemůžeš očekávat protože jsou to jen prospěcháři.

PS: Klausovsky povrchní chápaní a pojímání demokracie se viditelně hodně zažralo pod kůži.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Odvolání Petra Bajgara z funkce předsedy olomouckého KS

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

JUDrFeelgood píše:No toto:

Bedlivě sleduji dění na foru a můžu vám říct, že jako nový člen na to hledím minimálně s otevřenou ehm..pusou. Jsem jednoznačně pro odvolání a novou volbu. Vždyť je to úplně normální a legitimní prostředek demokratické strany, který ukáže kdo má jakou podporu. Začíná to tu vypadat, jako u starých struktur, do kterých by mě nikdo nedostal ani s nožem na krku. Urážky, povolební veřejné kopání jeden do druhého a v neposlední řadě trvání si na funkci a nevole ji podrobit vůli členů, z kterých ta funkce plyne. Proto doporučuji přestat s osobními invektivami, realizovat odvolání/volbu a tečka. Je tu dost jiné práce, na kterou je třeba soustředit síly!
Klid, spory a střety k demokracii patří. Kdyby měli všichni stejný názor, bylo by něco špatně. A ono to není všude stejné - jsou kraje, kde lidi pracují jako sehraná parta kamarádů a mají dobré výsledky. A jsou kraje, kde jsou spory na denním pořádku. Je to hodně o těch lidech, co tam žijí. Vzhledem k typickému počtu Pirátů v jednom kraji, stačí často jedna vyjímečná osobnost, aby určila směřování celého kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Ivan.Sirko
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“