FATCA - nový americký daňový zákon

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
David.Kral
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 120
Registrován: 28 říj 2013, 00:23
Profese: bankéř
Bydliště: Praha - Holešovice
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování
Kontaktovat uživatele:

FATCA - nový americký daňový zákon

Příspěvek od David.Kral »

Nevím, jestli jsem zvolil správné téma, pokud ne, tak poprosím o přesunutí. Rád bych se vás zeptal na váš názor na nový americký zákon FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act), což je nový americký daňový zákon, jehož cílem bylo zabránit americkým občanům "daňovému podvodu" při převádění prostředků do zahraničí. ( Více na http://www.systemonline.cz/it-pro-banky ... -fatca.htm ) Sám o sobě je tento zákon ještě v normě. Jenže spousta českých bank se k tomuto postavila tak, že, aby nemuseli sledovat a hlásit všechny takové klienty a platit případně taxu 30%, raději vypoví účet všem bez toho, zda-li do této kategorie spadají či nikoliv. Tudíž stačí být americký občan žijící celý život v ČR nebo se pouze narodit v USA či okolních státech ( ale být český občan ) a celý život žít tady a banky vám stejně účet vypoví. Osobně se mi takový přístup vůbec nelíbí a když jsem u nás v bance slyšel, jak jsme prostě člověku zrušili účet a ať si prostě někde založí účet, že nás to nezajímá dál, tak jsem si začal myslet něco o debilech.

Co si o tom myslíte vy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Kral za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: FATCA - nový americký daňový zákon

Příspěvek od msuchan »

Podobný postup není nic nového...Daňovým poplatníkem USA jsem od roku 1999 (a občanem ČR). Na podobné události jsem salámovou metodou zvyklý... nicméně dnes už opravdu začíná být problémem i pouhý přesun výdělku z USA do ČR...a to vůbec nezmiňuji variantu, kdy jste označen tzv. "nepřátelským bojovníkem USA a protiamerickým aktivistou" a jsou vám tzv. "zmraženy účty".... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Finance“